Ugrás a kommentre

Clone Wars


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Engem nem nyűgözött le. A rajzok nem tetszettek, a sztori sem mindig. Jobban szeretem a klónháborús regényeket és a képregényeket. A gonosz útvesztőjét fényévekkel jobb előzménynek tartom, mint a sorozat befejező részeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én imádtam, életben tartotta a rajongásomat a két film között. :D Az ábrázolásmódja is bejött nekem.

Amúgy tényleg nem rossz az ábrázolásmód, teljesen olyan, mint a régi, klasszikus Cartoon Networkös rajzfilmsorozatoké. Végül is ez nem véletlen, tudtommal ezt a sorozatot is ugyanaz a stáb készítette, mint a Dexter laboratóriumát vagy a Szamuráj Jacket. :)

A klónok mondjuk elég jól néztek ki itt, ők valamiért nem sikerültek annyira előnytelen külsejűre, mint mondjuk Obi-wan, vagy Palpatine, esetleg Dooku.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az a Genndy Tartakovsky rendezte, akinek a Dexter laboratóriumát, Samurai Jacket és hasonlókat köszönhetünk. És mivel ő orosz származású a felesége meg magyar, ezért beszélnek a Nelvaan őslakosai a magyar és az orosz keverékével. Megnyugtató a tudat, hogy Obi-Wan ilyen jól ismeri a nyelvünket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 11 hónappal később...

Egyszerűen képtelen vagyok eldönteni, hogy ezt vagy a 2008-as Klónok háborúját szeretem jobban. Én a 2003-as változatot a rengeteg hibája ellenére is leírhatatlanul szeretem. Vannak benne elég nagy túlzások azért, meg - ahogy már lentebb le is írtam - nagyon hiányolom belőle a párbeszédes jeleneteket. A 2008-as verzió tartalmaz elég komoly és fontos beszélgetéseket. Talán van olyan rész a CW-ben, amiben egy szót nem szólnak, de ebben nem vagyok 100%-ban biztos.

Leginkább az tetszik ebben a sorozatban, hogy szemtanúi lehetünk Anakin Jedi-lovaggá avatásának, ami a TCW-ben nincs benne, hisz' ott Ani már eleve hosszú hajúként tűnik fel már az elején. Meg az is nagyon jó benne, ahogyan a vége illeszkedik a Sith-ek bosszúja elejéhez. A TCW-nek mondjuk nem illeszkedik ennyire jól a vége az ep3-hoz, de ahhoz a sorozathoz is egy elképesztően jó zárást sikerült összehozni. Ventress karaktere nagyon jó ebben a változatban, csak nagyon hamar végeznek vele. A 2008-as sorozatban sokkal több szerephez juthatott, ezáltal közelebbről megismerhettük őt és a múltját, illetve sikerült jobban kibontakoznia a karakternek.

 

Sok kritika éri ezt a rajzfilmsorozatot az ábrázolásmódja miatt. Igen, vannak karakterek, akik elég érdekesen festenek, de nekem nagyon bejön ez a Genndy Tartakovsky-féle rajzolási mód, amit például a Samurai Jacknél és a Dexternél is alkalmazott. Érdekes volt ilyen figurákat látni a Star Wars univerzumában. :)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Maratonom következő állomása - miután letudtam a Baljós árnyakat, valamint A klónok támadását - a 2003-as Clone Wars című rajzfilm volt. Még mindig kegyetlenül bírom ezt a rajzfilmet.

Bár hihetetlenül szeretem a 2008-as változatot, ez a verzió egy paraszthajszálnyival mégis közelebb áll hozzám - ez az oka, hogy az én nézőpontomból ez számít Kánon-műnek.

 

Sok kritika éri az ábrázolásmódja miatt, de engem ez nem különösebben zavart, főként a nosztalgia miatt, ugyanis tisztára megidézte a régi Cartoon Network-ös sorozatokat. Nyilván egy-két figura külseje elég eltúlzott lett (Dooku, Palpatine), ugyanakkor vannak olyanok, akik kifejezetten klasszan lettek megrajzolva (klónok, droidok, Yoda).

Ami miatt én legfőképpen preferálom ezt a sorozatot a 2008-as TCW-vel szemben, az a történet. Elképesztő, milyen jól kapcsolódik a vége A Sith-ek bosszúja elejéhez, illetve hogy láthatjuk, Anakin hogyan lesz padawanból jedi. Emellett tök jó, hogy olyan figurák is fontos szerephez jutottak, akik a filmekben csupán epizódszerepeket kaptak: Luminara, Fisto, Shaak Ti. És akkor azt még meg se említettem, mennyire megidézi az AOTC meg úgy az egész prequel trilogy csodás hangulatát, varázsát. (No meg itt legalább nincs robotlábakkal visszatérő Darth Maul, sötét oldalra átálló Barriss...)

Nem szeretném az egekig magasztalni ezt a rajzfilmet, úgyhogy írnék néhány negatívumot is. Például számomra totál abszurd volt, hogy Windu csak úgy puszta kézzel belebokszolt pár szuper harci droidba, emellett az Erőt használva több százat elrepített, mintha ez milyen mindennapos dolog lenne. Továbbá néhol elég igénytelen rajzokat láthatunk a háttérben (egyes figurák nem voltak normálisan megrajzolva, majdhogynem félkészként vannak a képernyőn). Ezenfelül hiányoltam a párbeszédeket.

 

Összességében szerintem ez egy csudajó rajzfilm. Sajnálom, hogy ezt annak idején nem játszották moziban, helyette több, pár perces epizódként adták le a tévében. Szerintem mozifilmként is megállta volna a helyét. 

 

Egy dolgot egyébként furcsálltam, amelyre csak most kaptam fel a fejem. Palpatine/Sidious Ventresst Anakin ellen küldte, hogy megölje. De miért akart végezni Anival, amikor tervei voltak vele a jövőre nézve? Hiszen már az AOTC-ben is érezhető, hogy szemezget vele. Arra tudok gondolni, hogy ismerte mind Ventress, mind a fiú képességeit annyira jól, hogy biztos legyen benne, utóbbi fog győztesként végezni. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, caseyjones írta:

Palpatine/Sidious Ventresst Anakin ellen küldte, hogy megölje. De miért akart végezni Anival, amikor tervei voltak vele a jövőre nézve?

Ha egy Ventress megöli Anakint, akkor a fiú nem is méltó arra, hogy az öregnek komolyabb tervei legyenek vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2016. 08. 06. - 14:33, Nabopolasszar írta:

És mivel ő orosz származású a felesége meg magyar, ezért beszélnek a Nelvaan őslakosai a magyar és az orosz keverékével. Megnyugtató a tudat, hogy Obi-Wan ilyen jól ismeri a nyelvünket. :D

Amikor az őslakosok megszólaltak, fel is fedeztem néhány magyar szót. :) Először azt hittem, rosszul hallok, aztán eszembe jutott eme kommented. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Nem tud valamelyikőtök esetleg olyan oldalt, ahonnan le tudnám tölteni a sorozatot epizódokra lebontva (mármint úgy, hogy egy torrentfájlban benne van az egész sorozat), vagy pedig meg tudom nézni online, szintén epizódonként? Sajnos, akármerre nézek körül, mindenhol egészben van csak fent, az összes rész összevágva egy vagy két nagy filmbe.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Itt vannak az évad topikok, ott mindegyik elején megnézheted szinkronnal az aktuális részt. 

Ja, azt elfelejtettem megemlíteni, hogy angol nyelven. :D

De ha szinkronosan fent van a YouTube-on, akkor már csak fent van angolul is. Majd rákeresek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet megnézem magyarul is. Elsősorban az angol gyakorlása lenne a cél, tehát egész jó módszer lehet a gyakorlásra, ha megnézem egymás után ugyanazt az epizódot angolul meg magyarul is. :)

Meg legalább leellenőrzöm, hogy jól fordított-e a magyar szinkronstúdió. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nem tud valamelyikőtök esetleg olyan oldalt, ahonnan le tudnám tölteni a sorozatot epizódokra lebontva (mármint úgy, hogy egy torrentfájlban benne van az egész sorozat), vagy pedig meg tudom nézni online, szintén epizódonként? Sajnos, akármerre nézek körül, mindenhol egészben van csak fent, az összes rész összevágva egy vagy két nagy filmbe.  

Epizódonként? :O Egy rész 2 perces, engem anno rettenet idegesített, mire beleélted volna maga már vége is lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Epizódonként? :O Egy rész 2 perces, engem anno rettenet idegesített, mire beleélted volna maga már vége is lett.

Igen, tudom. Tervezek minden részről véleményt írni a fórumon, azért szeretném külön, egyesével megtekinteni őket.

Egyébként az epizódok játékideje időről időre növekszik. A végére már kb. 10 perces részek is vannak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 5 hónappal később...
1 hour ago, Nute Gunray said:

Imádom a TCW-t, nem lehet egy lapon említeni a 2003-as sorozattal. Azok csak kedvcsináló kis miniepizódok voltak az EP3 elé, funkcióját betöltötte, de semmi több. 

Szerintem bőven többek voltak azok annál... Kedvcsináló kis miniepizódoknak én inkább a Forces of Destinyt mondanám. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a CW sorozatot ne nagyon hasonlítgassuk a TCW -hez, teljesen más a kettő. Utóbbi komplexebb, sokkal több mindennel operál, de hiszen nem is pár perces szösszenetekkel dolgozik. A CW inkább a saját kategóriájában kiemelkedő, mondjuk mint ahogy azt te is említetted, casey, a FoD elbújhat a 2003 -as sorozat mellett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem magát a FoD-ot is kár összehasonlítani a CW-vel, más a koncepció, előbbi egy antológia sorozat, ebből és a játékidejéből adódóan nehéz bármi komolyabbat alkotni, míg a CW részeit össze lehet fűzni és így tud nagyobb értéket képviselni egy épkézláb storyt elmesélni. Személy szerint, mint sorozat kevésbé láttam/látom értelmét, igazán csak a részeket összeollózva évadonként, mint egy kis film működik nálam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...
  • 10 hónappal később...
2020. 06. 29. - 13:07, Bence1997 írta:

Szerintem a CW sorozatot ne nagyon hasonlítgassuk a TCW -hez, teljesen más a kettő. Utóbbi komplexebb, sokkal több mindennel operál, de hiszen nem is pár perces szösszenetekkel dolgozik. A CW inkább a saját kategóriájában kiemelkedő, mondjuk mint ahogy azt te is említetted, casey, a FoD elbújhat a 2003 -as sorozat mellett. :)

Nem tudom, én mindig a kb. 1 órásra vágott filmeket néztem, a volume 1-et és 2-t. Elég jó volt így szerintem.

 

A TCW filmmel egyébként szerintem ez a hossz már összehasonlítható, mégha az egész sorozattal nem. Azt is tegyük hozzá, valószínűleg CW nélkül nem lenne TCW sem, és rengeteg hangot már itt castingoltak le a sorozathoz, pl. James Arnold Taylor, Tom Kane. És a látványvilágban, ötleteiben is sok eleme leelőlegezi a későbbi sorozatot, elég csak Ventress-re gondolni.

 

Amúgy meg a legfontosabb összehasonlításbeli különbség, hogy a TCW-n nagy hangsúly van a történetmesélésen, amit azért hagyományos módon old meg. A CW-t - főleg úgy, hogy már nem kánon - a Visionshöz lehetne hasonlítani. A Star Wars világát eléggé felrúgja, így megértem, hogy sokan kivannak tőle, hogy ez nem is Star Wars. Ugyanakkor Tartakovsky zseniális formaérzéke, stílusa átragyog az anyagon, és ha nem vagyunk szőrös szívűek vele szemben, és úgy tekintünk rá, mint egy kuriózumra, akkor egyenesen a legerősebb, legizgalmasabb, legeredetibb különlegessége a Star Wars-univerzumnak. Imádom minden percét. De való igaz, hogy a volume 2 (ep. 21-25) indul be igazán, ami Coruscant felszíni csatáját és Anakin próbatételét mutatja be. A próbatételnek jó lenne látni valami kánon verzióját is, és ez esetben örülnék, ha némileg megidézné ezt, mert nagyon ikonikus, pl. a leszakadt robotkeze, a tetoválások, a szörnnyé változott nelvaanok.

 

Anno virtuózan kötötte össze A klónok támadását és A Sith-ek bosszúját. Akkoriban azért nem voltunk még eleresztve SW-tartalmakkal, így szerintem ez is egy örömteli ugrás volt az SW világába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.