Ugrás a kommentre

Kicsoda Darth Vader?


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Meg hogy a gyerekek azzal nyugtatják a szüleiket hogy ne féljenek, mert jön Obi-Wan és Anakin...Meg hogy mindenki rájuk akar hasonlítani... :)

 

Obi a jobb....! :)

Szerintem az OK, hogy az idősebbek csak izgulgatnak a fiatalok meg várják hogy az ügyeletes szuperhősök mikor jönnek már... valahogy tetszik, mint jellemrajz mindkét korosztályról:)

 

 

Ani a jobb...! star-wars-smiley-023.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszik, amit a könyv eleje ír a két hősről (innen jött az ihlet A Köztársaság hősei poszteremhez, ami egy kicsit kibővült a készítés során :) ). Az átlagpolgárok számára tényleg ilyenek lehetnek, ezt teljesen el tudom fogadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszik, amit a könyv eleje ír a két hősről (innen jött az ihlet A Köztársaság hősei poszteremhez, ami egy kicsit kibővült a készítés során ;) ). Az átlagpolgárok számára tényleg ilyenek lehetnek, ezt teljesen el tudom fogadni.

Nekem is bejön ez a felvezetés, főleg azért, mert az EPIV-ben, Obi elmondása alapján pont ilyennek képzeltem a "glory days"-t... Kár, hogy a filmben ez annyira nincs érzékeltetve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
Nekem nagyon tetszik, amit a könyv eleje ír a két hősről (innen jött az ihlet A Köztársaság hősei poszteremhez, ami egy kicsit kibővült a készítés során :( ). Az átlagpolgárok számára tényleg ilyenek lehetnek, ezt teljesen el tudom fogadni.

Erről az Ep 3 első tralierjének az eleje jut eszembe amikor Obi arrol beszél Lukenak hogy a Régi köztársaságban a Jedilovagok voltak béke és az igazság örző emberöltők ezrén át

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a háttérben ott kavarculnak! Palpi legalábbis. Épp akkor oszlatja fel a Szenátus maradékát.

Yoda meg meditál az Erő humorérzékén.

De nem erről volt szó. Ennyi erővel benne van Qui-Gon is, aki figyeli őket az Erő honából...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

az epVI-ban, amikor Palpatine megérkezik a második halálcsillagra, és elbeszélget Vaderrel, akkor Vader mesternek szólítja Palpatine-t. De ott volt Jerjerrod moff is, meg Palpi néhány talpnyalója. Akkor hát lehet, hogy néhány főember sejtette, hogy Palpatine is erőhasználó ?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ja és persze azt még nem is említettem, hogy ugyanebben a jelenetben Jerjerrodék előtt Palpatine és Vader arról beszélnek, hogy Luke-ot át kellene téríteni a sötét oldalra.

Szerintem azért néhány eléggé magasrangú birodalmi tudhatta Vaderről és Palpiról, hogy ők ketten Sith-ek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt erről szó korábban, már nem is melékszem miben egyeztünk ki. Szerintem nem tudták a legtöbben. Ez alól pl. kivétel volt Tarkin. De lehet, hogy a sithekről ő se tudott, mert Vadert Jediként emlegeti az EPIV-ben.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De lehet, hogy a sithekről ő se tudott, mert Vadert Jediként emlegeti az EPIV-ben.

Hoppá. Ott a pont! Nagyon ott a pont.... az Ep4 könyv változatban már benne van a Sith szó, Vaderre értelmezve, tehát tuti nem utólag találtak rá "valami találóbbat" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hoppá, elméletem támadt: Tarkin azt monda, "Ön a vallásuk utolsó hírmondója, barátom." Anakin valószínűleg úgy lett híre-hírhedt, hogy az egyetlen Jedi, aki hűséges maradt Palpatine-hoz. Tehát a köznép is tudja, hogy Darth Vader = Anakin Skywalker, vagyis köznép alatt ezúttal a magasabb rangú embereket értem, egy Oola nem biztos, hogy tudja. Az, hogy az Uralkodót Vader mesternek szólítja, nem feltétlenül Sith-Jedi féle mester-tanítványság lehet, hiszen az ep3-ban Mad Amedda is mesternek szólította Palpatine-t, mikor az parancsot adott neki, hogy hívja a hajóját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt erről szó korábban, már nem is melékszem miben egyeztünk ki. Szerintem nem tudták a legtöbben.

Azt hiszem, abban, hogy szinte senki nem tudta, hogy az Uralkodó Sith, Anakin=Vader, stb. Azt hiszem, én voltam az ellentábor (vagyis szerintem vannak jó néhányan, akik ezeket tudták) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Az az érdekes, hogy ha csak a klasszikus trilógia filmjeit nézzük, akkor nem derül ki igazán, hogy Obi-van tehet Vader sérüléseiről.

 

Én csak a klasszikus trilógia képes enciklopédiájából tudtam meg (valamikor 1999-ben), hogy Darth Vader kinek köszönhette sérüléseit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 évvel később...

Amint James Luceno Sötét nagyúr c. könyvéből kiderül a nép úgy tudta, hogy Anakin meghalt a Jedi Templom ostroma alatt, melyet "Darth Vader" vezetett. Valószínűleg azt nem tudták, hogy Vader honnan bukkant elő, bár lehet, hogy a könyvből erre is választ kapunk. Nekem úgy tűnik, hogy az Uralkodón kívül Tarkin volt az, aki valamennyit tudott Vader korábbi életéről. Legalábbis ahogyan a New Hope-ból kiderült, ő tudta, hogy Vader egykor Jedi volt, de semmi többet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amint James Luceno Sötét nagyúr c. könyvéből kiderül a nép úgy tudta, hogy Anakin meghalt a Jedi Templom ostroma alatt, melyet "Darth Vader" vezetett. Valószínűleg azt nem tudták, hogy Vader honnan bukkant elő, bár lehet, hogy a könyvből erre is választ kapunk. Nekem úgy tűnik, hogy az Uralkodón kívül Tarkin volt az, aki valamennyit tudott Vader korábbi életéről. Legalábbis ahogyan a New Hope-ból kiderült, ő tudta, hogy Vader egykor Jedi volt, de semmi többet.

Szerintem is így logikus.

Ha jól emlékszem kezdetben még az "Uralkodó saját Grievous tábornokának" is hívták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.