Ugrás a kommentre

1x11 - Vision of Hope


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

11. rész - Vision of Hope / A remény látomása

 

epguider110.jpg

 

Írta: Henry Gilroy

Rendezte: Steven G. Lee

 

Helyszín: Lothal

 

Szereplők:

Kanan Jarrus - Freddie Prinze Jr.

Ezra Bridger - Taylor Gray

Garazeb Orellios - Steve Blum

Hera Syndulla - Vanessa Marshall

Sabine Wren - Tiya Sircar

Kallus ügynök - David Oyelowo

Gall Trayvis szenátor - Brent Spiner

Maketh Tua miniszter asszony - Kath Soucie

Zare Leonis kadét - Bryton James

Alton Kastle - Steve Blum

C1-10P

 

Történet

Ezra és a csapat a fiú új fénykardjával gyakorlatozik, miközben várják Gall Trayvis szenátor újabb adását. Előtte azonban Ezrának látomása támad, amiből nem csak az derül ki számára, hogy valamikor a jövőben a szenátor és ők találkoznak, s a Birodalom rajtuk üt, de arra is rájön, hogy Trayvis ismerte a szüleit. A csapat felkerekedik, hogy elébe menjen a jövendölésnek.

 

Rebels Recon

 

Érdekességek

- Az epizód munkacíme Lure volt.

- Ezra fénykard gyakorlatát a Ghost legénysége alacsony energiájú lézerrel segíti. Ezt a fajta lézert egyszer már láthattuk az évadban, mégpedig a 1x05 Breaking Ranks című epizódban, ahol a kadétok egyik gyakorlata közben használták.

- Végre feltűnik élőben is Gall Trayvis, akinek ezúttal is Brent Spiner kölcsönözte a hangját.

- Trayvis droidjait, mint annyi minden más látványelemet a sorozatban, Ralph McQuarrie festményei ihlették. A robotokon a szenátusra utaló festések és szimbólumok láthatók.

- Ebben az epizódban láthatjuk először Chopper körfűrészét.

- A The New Freedom (Az Új Szabadság) elnevezésű freskót a Works Progress Administration munkái ihlették, melyeket az Egyesült Államokban készítettek 1935 és 1943 között. A kép alapján a mezőgazdaság mellett egykor a halászat is jelentős iparágnak számított a Lothalon.

- A csatorna zsilipein olvasható aurebesh írás jelentése "LOCK (ZÁRVA)"

 

Concept Art galéria

 

1.jpg

Ezra ébredése a látomása után

 

2.jpg

A Ghost csapata a csatornában

 

3.jpg

Kanan és csapata a régi Szenátusi épületben

 

4.jpg

Gall Trayvis árulása, digitális festményen megörökítve

 

5.jpg

A nagyköveti sikló illusztrációja

 

6.jpg

A lothali régi Szenátusi épület hologramja

 

7.jpg

Lothal város térképének illusztrációja

 

8.jpg

Rohamosztagos parancsnoki fegyver

 

9.jpg

Chopper rezgő fűrészének illusztrációja

 

10.jpg

A kongresszusi épület külső környezete I

 

11.jpg

A kongresszusi épület külső környezete II

 

12.jpg

A kongresszusi épület szenátusi terme I

 

13.jpg

A kongresszusi épület szenátusi terme II

 

14.jpg

Lothal város csatornájának illusztrációja I

 

15.jpg

Lothal város csatornájának illusztrációja II

 

16.jpg

A csatorna bejáratának illusztrációja

 

17.jpg

Gall Trayvis teljes karakter illusztráció I

 

18.jpg

Gall Trayvis teljes karakter illusztráció II

 

19.jpg

Gall Trayvis protokoll droidjának teljes illusztrációja

 

20.jpg

A Birodalmi astromech droid teljes illusztrációja

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel kapcsolatban itt, a felirattal kapcsolatban pedig itt találsz információt. Ezt a topikot ne ezekre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgytűnik korábbi gyanúm beigazolódott:

Mondjuk én egyelőre nem tartom azt se elképzelhetetlennek, hogy Trayvis csak látszatra a Birodalom ellensége, miközben végig nekik dolgozik. Egy hamis reménysugár, aminek az égisze alatt összegyűlnek a potenciális lázadó sejtek, hogy aztán a birodalmi erők markába vezethesse őket.

Egyébként jó pörgős rész volt, jó látni, hogy nem feledkeztek meg Zare-ről - kíváncsi vagyok hogy az ő sztoriját hogy viszik majd tovább ezzel az áthelyezéssel. Érdekes volt a régi Szenátusi Épület is - Gondolom azokat a feladatokat, amiket a Naboo-n Amidala és a kis-tanácsa látott el, itt egy egész Szenátus intézete. Kíváncsi vagyok, hogy a látomásokat mi válthatta ki: lehet hogy Ezrának nincs is szüksége meditálni, hanem elég ha csak koncentrál és hagyja az Erőt áramlani magában?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...

Szerintem Fulcrum nem Trayvis, hisz én vele kapcsolatban fenntartok egy bizalmatlanságot;

hátha nem csak az infó volt fals, hogy Luminara él, hanem benne volt magában a beetetésben is.

...

 

Mint látod Nabo anno szélárnyékből előztem, nem voltál egyedül! :P És én se bírtam ki, hogy ne dörgöljem ide.. ;)

 

Szóval jó volt! Találó a cím, hisz a remény nem maga a megváltás.

A rész maga a sorozat egy epizódba sűrítése volt, szerintem afféle összefoglalóként is működik.

Az események a látvány, a tempó mind nagyon Rebels-es, ha van ennek értelme így sorozaton belül.

És a szereplők is. Játékidőben arányosan mindenki kivehette a részét és a nagybetűs önmagát adta.

Valamiért ezt most ki akartam emelni, mert erre gondoltam közben.

Jó volt a ventilátor jelenet -bár lehet, hogy a kard a közepébe előbb megoldotta volna- de nem is erre célzok, hanem Ezra tekintetére:

Olyan "-kapsz még a pofádra" féle volt!

Szóval szép volt, jó volt, ilyen a REBELS! :clap:

 

Ja és Nabo: Anakint álmában gyötörték víziók, de jobb példa, hogy Luke is köveket emelgetett kézenállva, mikor látomása a támadt: jedi tréning-nél van ilyen.. ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokát is érte látomás éber állapotban is, álmában is. Nem kell ehhez meditálni. :)

 

Hát én nem hittem abban anno, hogy Trayvis is a birodalmi megtévesztés és lázadóvadász gépezet része, szóval ez a fordulat kellemes csalódás volt. Bár Trayvis itt végig olyan átlátszóan viselkedett, hogy nagyjából már az első találkozáskor levehetőek szándékai. Szerencsére, bele is írták ezt a sztoriba azzal, hogy Hera töltetlen fegyvert nyomott a kezébe. A kis mocskos rohadék, de hát végső soron, politikus, mit vártuk tőle? :evil:

Ezek után nem csoda, hogy Fulcrum annyira védi magát, sőt, kíváncsi leszek, hőseinknek lesz-e bizalmi problémája felé. Oké, Fulcrum még nem csalta őket csapdába, plusz, Hera és Kanan ismerik személyesen, Trayvist viszont eddig csak hallgatták. Őt nyilván másképpen ítélik meg. De most ő az utolsó ismert támogatójuk - bár Bail is képben van már velük kapcsolatban, szóval nincsenek annyira egyedül.

Azon viszont meglepődtem, hogy Hera még ezután sem beszélt arról Ezrának, mit hallott Tseebotól. Nyilván, ennek valami köze van Kananhoz is. A fiú eléggé figyelmetlenné válhat, és eme események be is bizonyították, hogy ha megtudná, mi van velük, nem maradna nyugton a hátsóján. Viszont még baj lehet abból, ha kiderül, Hera és Kanan eltitkolták ezt az információt. Pláne erős a gyanúm, hogy gond lesz ebből Hera kijelentése után. Meglehetősen nagy magabiztossággal tette meg a kijelentést: a Bridgerek nem vesztek oda. Utána persze magyarázta a dolgot, de szerintem az ködösítés volt Ezra előtt.

Jó volt Zare-t viszontlátni, kíváncsi vagyok, merre viszik tovább a sztorit. Kicsit nekem gyanús a kölyök. A meetingen feltűnik egy rohamosztagos csapat, és a tény, hogy Ezra majdnem elárulta a nevét, szintén mintha jelezné, hogy itt még lehet valami. Majdnem kimondta a nevét, s amikor mégsem tette meg a rohamoszik miatt, én megkönnyebbültem. Valahogy az, ahogy Zare-t utoljára láttuk, nekem semmi jót nem sejtet, és erre most ez az epizód rápakolt egy lapáttal.

És ha már nevek, azért ez a Kallus ügynök humoros alkat. Hogy Jabba padawannak nevezte. :lol: Tök jó fej lehetne, ha nem lenne egy hitvány birodalmi féreg. Ráadásul immár tudja Kanan nevét is, kíváncsi vagyok, ezt hogy szedte össze, mert láthatóan a többiek nevével még nincs tisztában. Na jó, most gyorsan megnéztem a Gathering Force-ot, hát ott Ezra az Inkvizítor jelenlétében nevén nevezte Kanant, abból már nem lehetett nehéz összerakni a teljes (ál)nevét.

Mindent összevetve, úgy érzem, kezd szorulni a hurok a lothali lázadók körül. Még tudnak rejtőzni, de egyre többet tudnak róluk a birodalmiak. Lehet, hogy a második évadban már nem Lothal lesz a székhelyük?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Inkvizítor a forrás Kanan nevével kapcsolatban, de én arra gondoltam, hogyha Depa Billaba-t beazonosította, akkor talán az utolsó padawanjáról is volt egy templomi feljegyzés és onnan a teljes név.

Jó ötlet lenne a székhelyváltás az évad végére.

Valóban forró már a Lothali talaj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném. Enyhe spoiler az A New Dawn regényből.

 

Kanan igazi neve Caleb Dume. A Kanan Jarrus nevet csak a 66-os parancs után vette fel.

 

 

Jó volt a ventilátor jelenet -bár lehet, hogy a kard a közepébe előbb megoldotta volna

Viszont akkor a venti bekrepál és nem állja el az üldözők útját. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném. Enyhe spoiler az A New Dawn regényből.

 

Kanan igazi neve Caleb Dume. A Kanan Jarrus nevet csak a 66-os parancs után vette fel.

 

 

 

Viszont akkor a venti bekrepál és nem állja el az üldözők útját. :)

 

1; oké, ez új volt nekem.. :hmm:

 

2; ja?.. tényleg! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, Fulcrum még nem csalta őket csapdába, plusz, Hera és Kanan ismerik személyesen, Trayvist viszont eddig csak hallgatták.

Nekem az Out of Darkness-ből az jött le, hogy még Kanan sem került kapcsolatba Fulcrummal, mert elmondása szerint, ha Hera megbízik egy közvetítőben, akkor ő is megbízik benne és nem kérdezősködik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az Out of Darkness-ből az jött le, hogy még Kanan sem került kapcsolatba Fulcrummal, mert elmondása szerint, ha Hera megbízik egy közvetítőben, akkor ő is megbízik benne és nem kérdezősködik.

Ez igaz, de később meg, amikor Sabine-nak magyaráz Hera, pont úgy beszél a dologról, hogy ő és Kanan iegyütt vannak benne a Fulcrum ügyben, sőt, Kanan a főnök. "Mi... Kanan... Tudja mit csinál."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, de később meg, amikor Sabine-nak magyaráz Hera, pont úgy beszél a dologról, hogy ő és Kanan iegyütt vannak benne a Fulcrum ügyben, sőt, Kanan a főnök. "Mi... Kanan... Tudja mit csinál."

Akkor már tényleg nem tudom mi folyik itt. :) Kár, pedig volt egy elméletem arra, hogy ki Fulcrum és ez alátámaszthatta volna, de sebaj.

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezra és Trayvis része volt, sajnos már előre előttem a poént azzal, hogy nem bírtam magammal és belenéztem a topikba így sejtettem, hogy a szenátor áruló. :( Ezt leszámítva élvezetes epizód volt! Lothal egy újabb részét ismerhettük meg, ami ezúttal a csatorna rendszer volt. Kicsit emlékeztetett arra amiben Ahsoka menekült Coruscanton. Trayvisben nagyot csalódtam, de valahol örültem is, hogy áruló mert nem igazán illett volna bele Palpatine Birodalmába, hogy egy ilyen szenátor csak úgy megzavarjon állami holo adásokat. :) Szóval jó volt ez így. A végén azt hittem Kallus lelövi. :D Egyébként sanszos, hogy a sorsa valami ilyesmi lesz hisz most már nem sok értékkel szolgálhat a kormányzatnak, hitelét elvesztette a nép szemében. Bár aktakukacnak megtehetik még valami Birodalmi előőrsön, aztán ott vegetálhat. Plusz még nekem az is gyanús, hogy Trayvis volt az ki megölte Ezra szüleit. Legalábbis a célzásokból én erre következtettem (Ezra búcsútekintetéből ítélve, az öreg nem sok jóra számíthat. Lehet, hogy még az előőrs is ugrik neki :D ). :o Az is meglepő volt, hogy a bolygón gyakorlatilag Ezra szülei indították be a lázadást. Viszont hogy most a szenátor rájött Ezra kilétére, a Birodalmiak ezt a javukra fordíthatják majd, újabb csapdákkal. Amint láttuk már eddig is, ebben nagyon jók. Továbbra is imádom a gonosz csapatot. Jó volt újra látni Kallust és Maketh Tua -t. Abszolút nincsenek agyonhasználva és üdítő amikor feltűnnek. Főleg Maketh Tua tud tenyérbemászó lenni az arroganciájával. Ezrára visszatérve. Örömmel láttam, hogy kezdi jól forgatni a kardot bár Kanan kicsit most megint olyan volt mint anno a Ghost tetején zajló oktatáskor. :para: Azt hittem már ezen túl vannak.

 

Plusz még egy meglátás Ezra szüleivel kapcsolatban. Hera elvileg tudja mi lett a sorsuk hisz Tseebo elmondta neki. Trayvis célzásakor és utána sem beszélt Ezra -nak róluk. Ez is azt valószínűsíti, hogy meghaltak. Bár azért kíváncsi lennék Tseebo infójára is mert kétlem, hogy tudta volna miszerint Bridger -éket Trayvis ölte meg. Szóval itt még van egy kis homály.

 

Amúgy ez a csapda már elég kemény volt, szorul a hurok, bár megint sikerült elmenekülni. Az Inkvizítor eltűnt, ami meglepő így első látásra. Vajon hova lett?

 

Ja és a rész poénja: Chopper majdnem lefejezi a zsilippel Kanan -t. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként jó pörgős rész volt, jó látni, hogy nem feledkeztek meg Zare-ről - kíváncsi vagyok hogy az ő sztoriját hogy viszik majd tovább ezzel az áthelyezéssel.

Jól kihagytam Zare -t az értékelésemből pedig jó volt újra látni őt is. :) Nekem az volt a fura, hogy mintha Ezra és ő találkozgattak volna titokban. :hmm:

 

Ezek után nem csoda, hogy Fulcrum annyira védi magát, sőt, kíváncsi leszek, hőseinknek lesz-e bizalmi problémája felé. Oké, Fulcrum még nem csalta őket csapdába, plusz, Hera és Kanan ismerik személyesen, Trayvist viszont eddig csak hallgatták. Őt nyilván másképpen ítélik meg. De most ő az utolsó ismert támogatójuk - bár Bail is képben van már velük kapcsolatban, szóval nincsenek annyira egyedül.

Fulcrum elvileg tudja Trayvis metódusát és elrejtett infóit az üzeneteiben hisz ő hívja fel Hera -ék figyelmét erre. Szóval ebből simán lehet bizalmi probléma ezek után. Bár Fulcrum -ban eddig nem csalódtak, hisz már nem egyszer adott neki ellátmányt és hasznos infót.

 

Azon viszont meglepődtem, hogy Hera még ezután sem beszélt arról Ezrának, mit hallott Tseebotól. Nyilván, ennek valami köze van Kananhoz is. A fiú eléggé figyelmetlenné válhat, és eme események be is bizonyították, hogy ha megtudná, mi van velük, nem maradna nyugton a hátsóján. Viszont még baj lehet abból, ha kiderül, Hera és Kanan eltitkolták ezt az információt. Pláne erős a gyanúm, hogy gond lesz ebből Hera kijelentése után. Meglehetősen nagy magabiztossággal tette meg a kijelentést: a Bridgerek nem vesztek oda. Utána persze magyarázta a dolgot, de szerintem az ködösítés volt Ezra előtt.

Én ezt egész másképp értelmeztem, le is írtam alább. :)

 

Jó volt Zare-t viszontlátni, kíváncsi vagyok, merre viszik tovább a sztorit. Kicsit nekem gyanús a kölyök. A meetingen feltűnik egy rohamosztagos csapat, és a tény, hogy Ezra majdnem elárulta a nevét, szintén mintha jelezné, hogy itt még lehet valami. Majdnem kimondta a nevét, s amikor mégsem tette meg a rohamoszik miatt, én megkönnyebbültem. Valahogy az, ahogy Zare-t utoljára láttuk, nekem semmi jót nem sejtet, és erre most ez az epizód rápakolt egy lapáttal.

Róla bennem is felmerült, hogy esetleg mégse olyan jó barát. Emlékezzünk, hogy anno elment sétálni az inkvizítorral... az áruló mivolta ellen az szól, hogy túl kézenfekvő lenne. :) Egyébként nem irigylem a lázadókat. Ennyi konspiráció és konspirátor között ember legyen a talpán aki kiigazodik. Az egész rendszer Palpatinre hasonlít. Olyan alamuszi kis rohadék mindenki, ráadásul semmi sem egyszínű.

 

És ha már nevek, azért ez a Kallus ügynök humoros alkat. Hogy Jabba padawannak nevezte. :lol:

Lassan kezdem azt hinni, hogy Kallus tényleg azt hiszi Ezra -ról, hogy Jabba a neve. :D

 

Mindent összevetve, úgy érzem, kezd szorulni a hurok a lothali lázadók körül. Még tudnak rejtőzni, de egyre többet tudnak róluk a birodalmiak. Lehet, hogy a második évadban már nem Lothal lesz a székhelyük?

Nekem is teljesen ez az érzésem van éppen ezért nagy tűzijátékot várok a fináléra!

 

Nem hinném. Enyhe spoiler az A New Dawn regényből.

Erre volt is utalás a Path of the Jedi -ban.

 

Nekem az Out of Darkness-ből az jött le, hogy még Kanan sem került kapcsolatba Fulcrummal, mert elmondása szerint, ha Hera megbízik egy közvetítőben, akkor ő is megbízik benne és nem kérdezősködik.

Szerintem se tudja Kanan ki Fulcrum. Dzséjt Hera hivatkozása szerintem általánosságban igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek a résznek volt egy olyan sötét hangulata mint a Rise of the Old Mastersnek. A kezdés szinte ugyanaz volt Ezra gyakorolja a hárítást fénykarddal, már lényegesen jobban megy neki, Kanan viszont kissé mintha visszatekintgetne idegesebb énje felé a fiú tanítását tekintve. Maga a helyzet, hogy gyakorlás közbe támad Ezrának látomása a jövőről nagyon hasonlított arra mikor Luke az epV-ben meglátja, hogy a barátai bajba kerülnek a Bespinen. Úgy gondolom ez az olyan növendékeknél mint Luke és Ezra egy külön sajátosság, mindketten olyanok akik még jócskán a tanuló időszakukban vannak, de előtte hosszú évekig rendes életük volt nem járták a jedik útját, kialakultak erős érzelmi kötelékeik és mint látjuk bajba is sodorja őket.

 

Zare feltűnésének örültem, kicsit másnak tűnt mint korábban, bár animált karaktereknél nehéz kisugárzásról beszélni mégis csak úgy tudom leírni, hogy mintha negatív érzelmeket váltott volna ki belőle Ezra és nem csak arra gondolok, hogy a viselkedése tartózkodóbb volt, hanem mintha valami alapvetően változásnak indult volna benne, noha még falazott Ezrának. Ha valóban az Inkvizítor tanítványa lesz abban hatalmas lehetőségek rejlenek és egy nagyon erős történetszál alakulhat ki belőle majd a későbbiekben.

 

Trayvis szenátorról eddig nem gondoltam, hogy áruló lehet, bár furcsa volt, hogy miként képes ilyen adásokat sugározni a birodalomban, de mikor megérkeztek a rejtekhelyére (ami nekem nagyon tetszett) elkezdtem gyanakodni. Ahogy ott ült és a két őre állt mellette... így csak a negatív karakterek szituálják magukat :D Aztán a menekülés közben mikor megállt és lihegett tovább nőtt a gyanúm, de még voltak apróbb kétségeim aztán mindent eloszlatott. Újabb dolgok derültek ki Ezra szüleiről, ők kezdték meg Lothalon a lázadást. Ez egy újabb adalék ahhoz, hogy Ezra még elszántabban harcoljon a birodalom ellen. Trayvis ahogy Ezra szüleiről beszélt nagyon úgy tűnt, hogy köze van a bukásukhoz, jó eséllyel ő árulta el őket, elég szemét alak ez a szenátor, a végén Ezra nézése nagyon sokat sejtető volt, egyre nagyobb veszélyt jelent rá a sötét oldal. Kanan nem a legmegfelelőbb mester neki, de Ezra nevelése ezek után egyik jedinek sem lenne könnyű feladat. Annak is nagy jelentősége lesz majd, hogy Hera titkolja Ezra elől amit Tseebo elmesélt neki, ez még fog némi galibát okozni az biztos.

 

Jó volt Ezrát végre fénykarddal harcolni látni, ügyesen verte vissza a lövéseket, bár látszott még, hogy azért koncentrálnia kell, ezért piros pont a készítőknek, hogy az ilyen apróságokra is figyelnek. Összességében ismét egy remek részt láthattunk, most pedig akkor jöhet a Call to Action. :)

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész kifejezetten tetszett. Az volt benne a különösen jó, hogy ugyan egyik szereplő se került egyértelműen középpontba, de mindenki jól teljesített, megvolt a maga szerepe és megtudtunk még róluk ezt-azt. Pl. a későbbiekben még jelentősége lehet annak, hogy Kallus és az Inkvizítor közt lehet némi feszültség. Noha tűntek már fel közösen, de eddig mindig elég más módszereket használtak. Ezra szüleivel kapcsolatban még húzzák a dolgot, ami nemcsak a nézőknek, de majd Ezra-nak is érdekes lehet.

 

Trayvis kapcsán egyetértek Ody-val. Minden szempontból jobb így, hogy áruló. Egyrészt, újabb komolyabb csalódás főhősöseinknek, ami árnyalja a képet. Másrészt, remekül passzol ez a Birodalomhoz. Azért az, hogy egy szenátor lényegében nyíltan szembeforduljon a rendszerrel és terjessze a "kártékony" nézeteit, utazgasson ide-oda, az kilógott volna a kontextusból. Árulónak és csalinak viszont jól működött és jó szolgálatot tett. Egyben mutatja, hogy a birodalmiaknak is maradt még azért némi stratégiai érzékük, miközben a lázadóknál is vannak hibák, leginkább az ártatlan naivitás.

Én amúgy már akkor kezdtem nagyon gyanakodni a fickóra, amikor a rész elején annyira ajnározta őt Ezra, látványosan rajongott érte. Ebből most ő is tanulhatott. Ami miatt még örülök Trayvis árulásának, hogy ezzel remélhetőleg egy ideig kilőtték ezt a motívumot. Azaz nem valószínű, hogy pár részen belül bárkiről kiderülne, hogy átverés, így aztán joggal számíthatunk végre valami jelentősebb pozitív visszatérőre vagy új kapcsolatra.

 

Zare feltűnésének is örültem, mindig jó látni, ha nem feledkeznek meg egy korábban megindított szálról. Egyelőre róla se gondolnám, hogy negatív lesz majd. Bár ki tudja mit hoz az áthelyezés, de kicsit snassz lenne, ha az előzmények (haverkodás Ezra-val, séta az Inkvizítorral, előléptetés, áthelyezés, újabb haverkodás Ezra-val) után ő is csalódás lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én abszolút nem gyanakodtam Trayvis -re. Vagyis lehet, hogy csak tudat alatt. :) Egyébként már annak is gyanúsnak kellett volna lennie, hogy a fickó egy nyilvános leszálló platformra parkol fényes nappal. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fulcrum elvileg tudja Trayvis metódusát és elrejtett infóit az üzeneteiben hisz ő hívja fel Hera -ék figyelmét erre. Szóval ebből simán lehet bizalmi probléma ezek után. Bár Fulcrum -ban eddig nem csalódtak, hisz már nem egyszer adott neki ellátmányt és hasznos infót.

Amúgy itt is milyen szépen megjelenik az, amit Yoda mondott az ep2-ben. A Sith csal, hazudik, és zavart próbál kelteni. Most ezzel ugyanezt érheti el, meg az ehhez hasonló húzásokkal. A lázadók elkezdenek gyanakodni egymással, megtörik a bizalom, a sejtek elszeparálódnak egymástól és nem jön létre közös egység, ami felléphetne a Birodalom ellen. Így hosszú távon igazán még az sem számít, sikerül-e elkapni a lázadókat, kis csoportban nem érnek semmit, egy idő után kifáradnak, feladják vagy lefülelik őket.

Persze a terv csak odáig hatékony, míg nem futnak bele egy-egy kitartóbb csoportba. Bár talán már Kanánék tolerancia szintjének határa is kezd vészesen közeledni, bár Hera tartja bennük a lelket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én abszolút nem gyanakodtam Trayvis -re. Vagyis lehet, hogy csak tudat alatt. :) Egyébként már annak is gyanúsnak kellett volna lennie, hogy a fickó egy nyilvános leszálló platformra parkol fényes nappal. :D

 

Nekem az elejétől gyanús volt. Az eslő infója rögtön egy bazi nagy csapdába vitte a csapatot.

Már ott borítékoltam, hogy vagy áruló, vagy vagy rövid életű lesz, mert ha valaki irányított fals infót kap a Birodalomtól, arról tudják kikkel kooperál.

Az előbbi nyert, de ettől még lehet rövid életű! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Trayvis már a kezdetektől furcsa volt. Először inkább arra gondoltam, hogy a szenátor korábban valóban elárulhatta a Birodalmat, ám az sikeresen lefülelte és megölte, ezután az alakját pedig propagandacélokra használták fel a lázadók tőrbecsalásához (nagyjából az Orwell-féle Goldsteinhez hasonlóan). A valóság nem sokban tér el ettől, a szenátor maga is áruló. Látszott, hogy Hera már gyanút fogott, így már előre sejtettem, hogy töltetlen állapotú sugárvetőt adott Trayvis kezébe (itt nekem a Die Hard jelenete ugrott be, amikor John McClane hasonlóan járt el a magát túsznak kiadó Hans Gruber esetében). Átéreztem a csapat magányát, most már tényleg úgy tűnhet, hogy egyedül vannak a Galaxisban, s senkire sem számíthatnak (Fulcrum a csapat nagy része számára csak névtelen megbízó lehet, nem bajtárs). Ezra nézéséből kiindulva a szenátornak nem sok jót jósolok a későbbiekben.

 

Az akciók a helyükön voltak, látványosra sikeredtek. Nem gondoltam volna, hogy egy olyan kies bolygón, mint a Lothal, is található egy szenátus, bár nyilván a boldog békeidőkben azért nem sokezer politikus vett részt a törvényhozásban, mint a Coruscanton. Zare felbukkanásának örültem, de egyfajta bizalmatlanságot én is éreztem a részéről Ezra irányába (vica versa). Ha a készítők merészek és használják a fantáziájukat, akkor ebből a szálból még egy egészen jó történet is kikerekedhet (természetesen Zare-ra gondolok, mint az Inkvizítor potenciális tanítványára).

 

A humort ezúttal is Chopper szolgáltatta. Kis híján lenyeste Kanan fejét. :) Szeretem ezt a droidot. Kezdek attól tartani, hogy Kallus valóban azt hiszi, hogy Ezra valódi neve Jabba, legalábbis nem hallottam ki a hangjából az iróniát. Remélem tévedek, mert ez egy elég béna megoldás lenne, biztos vagyok benne, hogy Jabbát még az is ismeri a Galaxisban, aki egy kényelmes Mag-világi bolygó luxusövezetében éldegél távol a Perem összes bajától, bűnétől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy itt is milyen szépen megjelenik az, amit Yoda mondott az ep2-ben. A Sith csal, hazudik, és zavart próbál kelteni. Most ezzel ugyanezt érheti el, meg az ehhez hasonló húzásokkal. A lázadók elkezdenek gyanakodni egymással, megtörik a bizalom, a sejtek elszeparálódnak egymástól és nem jön létre közös egység, ami felléphetne a Birodalom ellen. Így hosszú távon igazán még az sem számít, sikerül-e elkapni a lázadókat, kis csoportban nem érnek semmit, egy idő után kifáradnak, feladják vagy lefülelik őket.

Persze a terv csak odáig hatékony, míg nem futnak bele egy-egy kitartóbb csoportba. Bár talán már Kanánék tolerancia szintjének határa is kezd vészesen közeledni, bár Hera tartja bennük a lelket.

 

Ez zseniális ebbe na sorozatban, hogy megmutatja miként működött a Birodalom. Most már van rálátásunk a működésére.

 

Apropó! Kanan -ék miért a Lothal -on működnek akkor, amikor egyikőjük se odavalósi? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy itt is milyen szépen megjelenik az, amit Yoda mondott az ep2-ben. A Sith csal, hazudik, és zavart próbál kelteni. Most ezzel ugyanezt érheti el, meg az ehhez hasonló húzásokkal. A lázadók elkezdenek gyanakodni egymással, megtörik a bizalom, a sejtek elszeparálódnak egymástól és nem jön létre közös egység, ami felléphetne a Birodalom ellen. Így hosszú távon igazán még az sem számít, sikerül-e elkapni a lázadókat, kis csoportban nem érnek semmit, egy idő után kifáradnak, feladják vagy lefülelik őket.

Persze a terv csak odáig hatékony, míg nem futnak bele egy-egy kitartóbb csoportba. Bár talán már Kanánék tolerancia szintjének határa is kezd vészesen közeledni, bár Hera tartja bennük a lelket.

Szerintem ez a csalódás inkább hasznos volt, mint káros a kis csapat számára. Egy illúzióval leszámoltak, ami most fáj, de legalább kénytelen lesznek valami másmilyen módját választani annak, hogy miként tudnának valahogy összejönni egy másik ilyen kis sejttel. Én nem hiszem, hogy olyan gyengék lennének, hogy ettől a kudarctól túlságosan elkeserednének. Egy ajtó bezárult, majd nyílik egy másik. Az ilyen megpróbáltatások igen jól fejlesztik a kreativitást. :) Sok más lehetőségük úgy sincs, nemigen mehetnének vissza a civil életbe, erre egyiküknek sincs sok esélye. Illetve még Hera az, akinek teherhajó pilótaként lehetne bármilyen egyéb fuvarja. De a többiek előtt azon kívül, amit most csinálnak, milyen más út állhatna? Ezen a szinten már nehéz irányt váltani.

 

Jó epizód volt. :) Kíváncsian várom, hogy mennek most tovább a dolgok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó! Kanan -ék miért a Lothal -on működnek akkor, amikor egyikőjük se odavalósi? :D

Ez egy jó kérdés. :hmm: Egyelőre csak azt tudom elképzelni, hogy odavonzotta az Erő, a többiek meg követték. Mert amúgy magának a bolygónak sincs túl nagy jelentősége. Jó, van rajta egy gyár és egy akadémia, de szerintem a Peremvidéken van még ezer másik ilyen bolygó. Bár inkább azt mondanám, hogy a környéken ténykednek, hiszen néha kiugranak más világokra is, más szektorokba. Ráadásul, ha nem térnének vissza állandóan, hanem mindig máshol lennének, folyton mozgásban, a Birodalom is nehezebben találna rájuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most ezzel ugyanezt érheti el, meg az ehhez hasonló húzásokkal. A lázadók elkezdenek gyanakodni egymással, megtörik a bizalom, a sejtek elszeparálódnak egymástól és nem jön létre közös egység, ami felléphetne a Birodalom ellen. Így hosszú távon igazán még az sem számít, sikerül-e elkapni a lázadókat, kis csoportban nem érnek semmit, egy idő után kifáradnak, feladják vagy lefülelik őket.

Én mindig is azon csodálkoztam, hogy a Birodalom miért nem dolgozik beépített emberekkel. Az ilyen szeparált sejtekből álló mozgalmak ellen az leehetne a leghatékonyabb. Egy-egy ilyen tégla több sejtet is feldobhat egyszerre, ha megindul az összefonódás. Ha pedig a sejtje nem lép kapcsolatba másikkal, akkor egyrészt ez önmagában is hasznos info, másrészt pedig a szervezett lebuktatásával elérhető az, hogy az általános bizalmatlanság miatt ne is próbáljanak meg sejtek együttműködni.

 

Kezdek attól tartani, hogy Kallus valóban azt hiszi, hogy Ezra valódi neve Jabba, legalábbis nem hallottam ki a hangjából az iróniát.

Kizárt dolog. :)

 

Ez zseniális ebbe na sorozatban, hogy megmutatja miként működött a Birodalom. Most már van rálátásunk a működésére.

Egyetértek. ;)

 

Apropó! Kanan -ék miért a Lothal -on működnek akkor, amikor egyikőjük se odavalósi? :D

Gondolom kellett egy kiindulási pont. Bármelyik másik kis jelentéktelenebb bolygó szóba jöhetne, a kérdés ugyanúgy adódna. A sors úgy hozta, Lothal lett az. Nyilván jelentősebb bolygó nem játszott, a saját környezetükben meg több okból se lenne érdemes működni. Egyrészt nagyobb a lebukás veszélye, másrészt sok lehet a nyomasztó emlék a múltból (lásd Ezra). Igazán nagy hatókörű bulira pedig még nem vállalkozott a kis csapat, ezért tevékenykednek lokálisan.

Nekem inkább az a furcsa, hogy miért ragadtak le ott ennyire, miért térnek vissza mindig. Ahogy Dzséjt is írja, okosabb lenne folyamatosan mozgásban lenni. Talán pont Ezra lehet az egyik fő ok. Mindenesetre egyre jobban szorul a hurok körülöttük, szóval előbb-utóbb rákényszerülnek szeretett központjuk elhagyására.

 

Sok más lehetőségük úgy sincs, nemigen mehetnének vissza a civil életbe, erre egyiküknek sincs sok esélye. Illetve még Hera az, akinek teherhajó pilótaként lehetne bármilyen egyéb fuvarja. De a többiek előtt azon kívül, amit most csinálnak, milyen más út állhatna?

Inkább fogalmaznék úgy, hogy sok más olyan lehetőségük nincs, ahol a nyíltan birodalomellenes nézeteikkel boldogulhatnának. Nyilván ezen nézeteik háttérbe szorítása vagy szembeköpése nélkül. De így is adódhatnának alternatívák. Sabine pl. használhatná a sokrétű nyelvtudását, Hera bármilyen pilótának elmehetne vagy egy asztrodroidnak is bárhol hasznát vennék. A csapat többségének remek a technikai érzéke, értenek a fegyverekhez és egyéb kütyükhöz, berendezésekhez. Kanan vagy Ezra elmehetne tolvajnak, csempésznek, fejvadásznak, amennyiben ez civil szférának számít. :D Zeb már érdekesebb kérdés, de ha a Birodalomban működik valamiféle sport vagy szórakoztató jellegű közelharci móka (mint pl. pankráció vagy birkózás), akkor ott jó ellehetne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zeb szerintem akkor is nehezen tudna elhelyezkedni valami polgári állásban, ha szeretne, ugyanis a fajtáját szinte teljesen kiirtották, így emiatt és a "rovott múltja" miatt is neki egyszerűen nincs más lehetősége, mint törvényen kívüliként élni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez a csalódás inkább hasznos volt, mint káros a kis csapat számára. Egy illúzióval leszámoltak, ami most fáj, de legalább kénytelen lesznek valami másmilyen módját választani annak, hogy miként tudnának valahogy összejönni egy másik ilyen kis sejttel. Én nem hiszem, hogy olyan gyengék lennének, hogy ettől a kudarctól túlságosan elkeserednének. Egy ajtó bezárult, majd nyílik egy másik. Az ilyen megpróbáltatások igen jól fejlesztik a kreativitást. :) Sok más lehetőségük úgy sincs, nemigen mehetnének vissza a civil életbe, erre egyiküknek sincs sok esélye. Illetve még Hera az, akinek teherhajó pilótaként lehetne bármilyen egyéb fuvarja. De a többiek előtt azon kívül, amit most csinálnak, milyen más út állhatna? Ezen a szinten már nehéz irányt váltani.

Ezzel teljes mértékben egyetértek, őket is a kitartóbb csoportba soroltam magam is. De egy gyengébb csapatra veszélyesek lehetnek az ilyen csalódások. Például itt szerintem fontos volt, hogy a végén Ezrával leült Hera beszélgetni. Az ilyen momentumok azok, amik egyben tartják ezt a csapatot és kitartást ad nekik. Hera maga szerintem amúgy is a csapat ragasztója, nélküle lehet, hogy már szétestek volna.

Bár szerintem csak Kanannak és Ezrának lenne - pláne most már - lehetetlen elhelyezkedni más életben. Hera valóban mehetne teherhajó pilótának, Zeb és Sabine simán lehet még fejvadász, Chopper meg maradhatna Herával. A két Jedinek már esélye sincs erre, mióta felfedték magukat. Persze, még ha így is döntenének, semelyikük nem tudna már teljes életet élni, hiszen ezt az életet, nem azt akarnák élni. Szóval eleve eléggé kizárt, hogy csak úgy lelépnek. De mint írtam, a Birodalom e módszere csak a gyengébb lázadó csoportoknál működhet. A többiknél legfeljebb azt érhetik el, hogy óvatosabbak lesznek. Meg még valamit... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom kellett egy kiindulási pont. Bármelyik másik kis jelentéktelenebb bolygó szóba jöhetne, a kérdés ugyanúgy adódna. A sors úgy hozta, Lothal lett az. Nyilván jelentősebb bolygó nem játszott, a saját környezetükben meg több okból se lenne érdemes működni. Egyrészt nagyobb a lebukás veszélye, másrészt sok lehet a nyomasztó emlék a múltból (lásd Ezra). Igazán nagy hatókörű bulira pedig még nem vállalkozott a kis csapat, ezért tevékenykednek lokálisan.

Nekem inkább az a furcsa, hogy miért ragadtak le ott ennyire, miért térnek vissza mindig. Ahogy Dzséjt is írja, okosabb lenne folyamatosan mozgásban lenni. Talán pont Ezra lehet az egyik fő ok. Mindenesetre egyre jobban szorul a hurok körülöttük, szóval előbb-utóbb rákényszerülnek szeretett központjuk elhagyására.

 

Ez megfelelő magyarázat. :) Talán a bolygó eldugottsága is szerepet játszik abban, hogy ott vertek tanyát. Persze a Birodalmat ott is lehet vegzálni. Egyébként szerintem is elkerülhetetlen a későbbi nagyobb mérvű terjeszkedés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehet, hogy itt futottak bele először jó kis pénzt érő megbízásba valakitől (Vizagótól)? És most tábort vertek itt, mert már bizonyos körökben "megbízható" (ha lehet ilyet írni :D) csempészeknek számítanak, akikre rá lehet bízni ezt azt. Egy új bolygón a nulláról kellene indulniuk. Ez persze szigorúan anyagi érdekből nézve, a lázadást végül is akárhol csinálhatnák, ahol ott a Birodalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én amúgy már akkor kezdtem nagyon gyanakodni a fickóra, amikor a rész elején annyira ajnározta őt Ezra, látványosan rajongott érte.

Plusz az is gyanússá tette, hogy a látomások értelmezésével nagyon kell vigyázni, és az epizód "Jedi-tanulsága" a látomásokkal kapcsolatos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért poén, hogy eleddig láttunk négy Jedi tanoncot, akiket látomások motiváltak (Ahsoka, Anakin, Ezra, Luke), de eddig csak egy értette meg relatíve hamar, hogy ne azokra hagyatkozzon. Ahsoka, amint végre felhagyott a látomásai fürkészésével, és inkább az ösztöneire hallgatott, máris meg tudta menteni Amidalát. Ellenben két csóri elég súlyos árat fizetett, hogy nem fogta fel a dolgot. Ezra mondjuk szerencsés volt, de ő is egy kudarccal kapta az első leckét - az meg majd elválik, hogy ezt megtanulta-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezra fejlődése mintha kicsit lelassult volna. Most visszatértünk oda, hogy a karddal tanul bánni. Persze ez nem baj, és nyilván majd a második évadra lesz egy nagyobb ugrás ez ügyben.

 

Egyébként hihetetlen hangulatos jeleneteket tudnak kreálni. Az konkrétan zseniális jelenet sor ahogy Kallus este a térkép felett gubbaszt majd Ezra a régi házukhoz ér, és oda belépve sejtelmes fény látszik a padlóból kiszűrődve. A zene még rá is tesz egy lapáttal!

 

Egyébként én a Birodalom helyében figyeltetném most már azt a házat, hiszen tudják Ezra ki fia-borja.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.