Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Nem találtam külön témát az Alien filmeknek. Lehet, hogy csak felületes voltam és valahol mégis megbúvik. :)

Nekem nagy kedvencem mind a négy rész. Külön jó, hogy mindnek más-más a rendezője, így az Alien univerzumhoz mindannyian a saját látásmódjuk szerint járultak hozzá.

 

Alien - Ridley Scott: az ős film. Igazi pszicho horror. Kiszolgáltatva egy ismeretlen, intelligens, agyafúrt, pusztító lénynek.

Aliens - James Cameron: Horror, akció, tengerészgyalogosok, az Alien mamája!

Alien3 - David Fincher: Ötvözi az első és második részt. Egy túlélő és nem Ripley! Kíváncsi vagyok, vajon Fincher milyen filmet faragott volna, ha a 20.Century Fox nem szól bele a történetbe.

Alien Resurrection - Jean-Pierre Jeunet: Sokan utálják ezt a filmet. Viszont szerintem ez is egy briliáns rész. A fekete humortól meg kész vagyok! Ron Perlman nagyot játszik.

 

És a slusszpoén: A Prometheus! Ridley Scott filmje több kérdést vet fel, mint amit megváltoztat, de pont ezt szeretem benne! :)

 

Az AVP első és második részét kifejezetten rühellem. Semmi köze az Alien univerzumhoz. Szerencsére, ahogy tudom, nem kanonizálták. Ez nem más, mint az eledeti Aline filmek megcsúfolása. A predatorok menjenek csak vissza a saját pályájukra. Meg ugye ez egy számítógépes játék filmes adaptációja.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van Dűne-topik is :) Szerintem ezeknek a nagyobb világoknak érdemes külön topikot nyitni. Az Alien-sorozat több topikban is szóba kerül időnként, aztán lehet ugrálni a topikok között.

Sőt, van Indy-topik is.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De úgy látom, ez már a megmaradó topicok berkeibe kerül, amennyit írtunk bele off. Az biztos, hogy én nem fogok egy ilyen topic ellen ágálni. :D Azt nem tudom, mi kéztett erre, de van egy ilyen belső motivációm. :hehe:

Sőt, megragadom az alkalmat, hogy önreklámozzak. Nemrég befejeztem a filmek kánonjába számító Árnyékhajsza című könyvet (akit érdekel, elmesélhetem, miről szól, mint a videojáték topicban a szintén kánon Alien: Isolation sztoriját), és természetesen, nem bírtam ki kritika nélkül. Hosszú és spoileres.

Alien: Árnyékhajsza

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De úgy látom, ez már a megmaradó topicok berkeibe kerül, amennyit írtunk bele off. Az biztos, hogy én nem fogok egy ilyen topic ellen ágálni. :D Azt nem tudom, mi kéztett erre, de van egy ilyen belső motivációm. :hehe:

Sőt, megragadom az alkalmat, hogy önreklámozzak. Nemrég befejeztem a filmek kánonjába számító Árnyékhajsza című könyvet (akit érdekel, elmesélhetem, miről szól, mint a videojáték topicban a szintén kánon Alien: Isolation sztoriját), és természetesen, nem bírtam ki kritika nélkül. Hosszú és spoileres.

Alien: Árnyékhajsza

Állítólag idén jönne a 2. és a 3. kötet magyarul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, megragadom az alkalmat, hogy önreklámozzak. Nemrég befejeztem a filmek kánonjába számító Árnyékhajsza című könyvet (akit érdekel, elmesélhetem, miről szól, mint a videojáték topicban a szintén kánon Alien: Isolation sztoriját), és természetesen, nem bírtam ki kritika nélkül. Hosszú és spoileres.

Alien: Árnyékhajsza

A kritikát elolvasom, még ha spoileres is, mert nem biztos, hogy magát a könyvet elolvasom, de manapság már semmi sincs kizárva Alien-téren :) Mindenképpen érdekel, ha esetleg tudsz időt szakítani rá valamikor, és még mást is érdekel rajtam kívül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De úgy látom, ez már a megmaradó topicok berkeibe kerül, amennyit írtunk bele off. Az biztos, hogy én nem fogok egy ilyen topic ellen ágálni. :D Azt nem tudom, mi kéztett erre, de van egy ilyen belső motivációm. :hehe:

Sőt, megragadom az alkalmat, hogy önreklámozzak. Nemrég befejeztem a filmek kánonjába számító Árnyékhajsza című könyvet (akit érdekel, elmesélhetem, miről szól, mint a videojáték topicban a szintén kánon Alien: Isolation sztoriját), és természetesen, nem bírtam ki kritika nélkül. Hosszú és spoileres.

Alien: Árnyékhajsza

 

 

Engem érdekelne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik a legjobb?

 

Troll mode ON

 

Prometheus

 

Troll mode OFF

 

:P:D

 

:lol:

Most néztem meg a Prometheust. :) Azért hagytam ki a felsorolásból, mert amint meglesz a 3. része is (ugye a második része nemsokára itt van Paradise címmel, amiről gyanítom, sok köze nem lesz a Paradicsomoz), akkor létrehozok egy Prometheus témát! :lol::rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam egyértelműen az Alien vezet a sorban. Számomra itt a legjobban eltalált az arány a feszültség/akció/sci-fi hangulatelemek háromszögben.

 

A választható lehetőségek közül természetesen én is az ALIEN-re voksoltam ;) Hihetetlen, hogy az utóbbi néhány évben milyen durva szinten beelőzte nálam a korábbi kedvencet, az ALIENS-t.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam egyértelműen az Alien vezet a sorban. Számomra itt a legjobban eltalált az arány a feszültség/akció/sci-fi hangulatelemek háromszögben.

Akció? Az Alienben? Hol? :o:hehe:

Én az Aliensre szavaztam, mert... hát... Na, hát aki látta, tudja, miért. :)

 

Tényleg? A Prometheus miért nincs benne? Az nem ér, hogy "nem Alien film" :P

Pedig a Prometheus az nem Alien-film, az csak az Alien univerzumában játszódó film. :P Meg minek abba a listába, hát minden Alien-film jobb nála. Még a két AVP is. Még az Alien3 Pepsi reklám is. Még a legrosszabb Alien-képregények legrosszabb pillanatai is jobban a Prometheus legjobb pillanatainál. És így kell trollkodni. :D:P:evil:

Tréfát félre téve, mivel kánon és film, ebben az univerzumban játszódik és még Scott is csinálta, szerintem is ott lett volna a helye. De hát ez van, nincs ott. Bár máshol sem lenne. :death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akció? Az Alienben? Hol? :o:hehe:

Én az Aliensre szavaztam, mert... hát... Na, hát aki látta, tudja, miért. :)

Ma az élő fába is belekötsz?!

 

Miért, amikor elindul Dallas mondjuk az Alien felé egy lángszóróval az mi? Nem akciójelenet? Vagy amikor Ash és Ripley összezördül? Ne mondd már, hogy nincs a filmben akció, mert az agyam itt helyben eldobom. Nem azt mondtam, hogy tele van akcióval, hanem hogy pont optimális számomra az arány a 3 elem között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma az élő fába is belekötsz?!

 

Miért, amikor elindul Dallas mondjuk az Alien felé egy lángszóróval az mi? Nem akciójelenet? Vagy amikor Ash és Ripley összezördül? Ne mondd már, hogy nincs a filmben akció, mert az agyam itt helyben eldobom. Nem azt mondtam, hogy tele van akcióval, hanem hogy pont optimális számomra az arány a 3 elem között.

Mond csak, ez a furán ütődött figura nem volt gyanús: :hehe: ?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem találtam külön témát az Alien filmeknek. ...

...

 

Szép volt újonc! :clap:

Meggyőzted az Öregeket is. Na jó, Dzséjt-et nem volt nehéz!

Mivel sajnos egyre ritkábban térek be az avpuniverzum.hu-ra, így:

Részemről én is örülök a topicnak, mert nemegyszer támadtam már Dzséjt-et ezzel-azzal itt különböző topicokban, és sokan szeretjük az Alien-eket! :yes: -ez itt most sav a számon!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.