Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Nem lenne rossz, csak hanyagoljuk már Ripley-t. Meg ne hagyja figyelmen kívül az A3-at és az AR-t. Aki így áll neki, az húzzon el melegebb éghajlatokra inkább.

 

El tudnám képzelni, hogy úgy oldják meg, hogy Ripley az A3 és AR történéseit álmodta csupán. Mondjuk annyira nem örülnék neki, meg Weaver is eléggé idős már ehhez a szerephez. Inkább valaki fiatalabb és izgalmas nőci kellene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El tudnám képzelni, hogy úgy oldják meg, hogy Ripley az A3 és AR történéseit álmodta csupán.

Ja, én is, a legrosszabb rémálmaimban. És a főszereplő meg legyen Bobby Ewing, az alieneket pedig a Ewing Olajtársaság akarja megszerezni, mert a nyálkájuk értékesebb, mint az olaj. Ezért át is keresztelik magukat Ewing Nyálkatársaságra. :) Ha ilyennel állnak elő, terjeszteném a kalózváltozatot, hogy minél nagyobbat bukjanak vele...

Az AR-t persze még lehetne ignorálni annak tükrében, hogy 200 évvel játszódik az A3 után, abba a 200 évbe pedig rengeteg dolog belefér. Kivéve persze, ha Ripley-t tényleg szerepeltetni akarják, mert ez esetben lehetetlen. Ellen Ripley meghalt, legfeljebb Ripley 8 jöhet szóba, de e két különböző szereplő mindegyike magával hozza az A3 és az AR eseményeit. De egyik Ripley se jöjjön szóba. Se Hicks. Oké, életben van, de akkor sem. Pláne nem lenne értelme az A3-at ignorálni, miután kánonná tették az Aliens: Colonial Marinest, aminek eléggé szerves része az A3 eleje és vége. Persze mondhatja a Fox újfent, hogy nem kánon, de akkor újfent bekaphatják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze úgy is meg lehetne oldani, hogy az egyik tojásból, amit a királynő rak le, nem egy Alien, hanem Ripley kel ki. :D

 

:D

Alien, alien. De jó, hogy a Földön nem él ilyen!

 

Ki milyen epizódot várna? Olyan jó kis horrort, mint az első rész volt, vagy olyan kommandós-lövöldözőset, mint a második, vagy esetleg egészen mást?

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki milyen epizódot várna? Olyan jó kis horrort, mint az első rész volt, vagy olyan kommandós-lövöldözőset, mint a második, vagy esetleg egészen mást?

Az elmúlt évek tapasztalatából kiindulva én megelégszek egy jó epizóddal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a magam részéről olyan Alien filmnek örülnék, amiben a Mérnökök több szerephez jutnának (ők maguk konkrétan vagy a technológiájuk, vagy bármi velük kapcsolatban...!!) mint az eddigi Alien filmekben összesen. A Prometheust direkt nem sorolom most ide, mert arra a filmre úgy tekintek, mint ami az Alien univerzumban játszódik és évtizedekkel az Alien első része előtt, de nem Alien film. És ha valóban lesz folytatása (NAGYON REMÉLEM) akkor maradjon is meg ezen a vonalon és foglalkozzon a Mérnökökkel, de ha már kívánni lehetne, akkor tényleg egy olyat néznék meg szívesen, ahol ezt a két idegen faj és az egymáshoz való viszonyukat jobban kibontanák, mert alapvetően tényleg nem érzem szükségét a magam részéről annak, hogy ismét egy 'only xeno' filmet lássak.

 

Mindenesetre Mr. D9 látványtervei nagyon tetszetősek, és azok alapján nem is lennének hanyagolva a Mérnökök! Reméljük (ha megvalósul a film) ez így is marad, ti. hogy nem lesznek hanyagolva a Mérnökök!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor felröppentek a hírek, hogy Scott el akarja készíteni a Prometheus folytatását, akkor valahol olvastam egy olyan történetet, (ami valószínűleg fake), hogy a tervezőket is tervezte egy náluk is fejlettebb faj és szolgáknak tartották őket. De a tervezők fellázadtak, amiből háború lett.

A tervezők kifejlesztettek egy biológiai fegyvert, az alieneket. De mivel gazdatestre volt szükségük a rengeteg xenomorfhoz, ezért teremtették az embert a saját genetikai állományukból.

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg Riddick, tőled már meg akartam kérdezni, nem olvastad a Fire and Stone képregénysorozatot? Ez négy-négy füzet négy témában: Aliens, Prometheus, Aliens vs Predator, Predator (ez a kronológiai sorrend is). A négy témát összekötő történetszál a Prometheushoz kötődik, de részben kapcsolódik az Alienshez is. A fő helyszín pedig az LV-233. Szerintem neked kifejezetten érdemes lenne elolvasni ezeket - természetesen, ha még nem tetted -, mert még az én anti-Prometheus-fan lelkemnek is egész bejött a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Aliens: Colonial Marinesban feltámadt. Azaz, meg sem halt. :) Mivel az kánon, így jelenleg Dwayne Hicks tizedes életben van. Az Alien3-ban nem az ő holteste, hanem egy bizonyos Turk nevű telepes teste fekszik kissé szétkenve az EEV-ben. Na, kezdem úgy érezni, hogy talán ennek a játéknak a sztoriját is el kéne dalolnom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El tudnám képzelni, hogy úgy oldják meg, hogy Ripley az A3 és AR történéseit álmodta csupán.

Szerintem ez a legerőltetettebb fordulat, amit a filmipar valaha ki tudott találni.

 

Az elmúlt évek tapasztalatából kiindulva én megelégszek egy jó epizóddal. :)

Igen, ez pont elég volna :)

 

A tervezők kifejlesztettek egy biológiai fegyvert, az alieneket. De mivel gazdatestre volt szükségük a rengeteg xenomorfhoz, ezért teremtették az embert a saját genetikai állományukból.

Nekem ezzel alapvetően az a bajom, hogy ha már nem evolúció, hanem fejlesztés, vajon miért nem fejlesztették kevésbé bonyolultra a szaporodásukat :)

 

Na, kezdem úgy érezni, hogy talán ennek a játéknak a sztoriját is el kéne dalolnom. :)

Egy könyvet még szívesen elolvasok (bár most sok a futó és várakozó projektem), de játszani biztosan nem fogok a történet kedvéért, szóval szívesen venném, ha egyszer, valamikor... a középtávú jövőben esetleg tudnál rá időt szakítani. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BREAKING: NEILL BLOMKAMP RENDEZI A KÖVETKEZŐ ALIENT!

 

Nos, úgy tűnik, Neill Blomkamp nem csak megcsinálná, de meg is fogja csinálni a maga Alien-filmjét, ahogy azt saját Instagram-oldalán be is jelentette.

A Variety is megerősítette a hírt, mi szerint a Fox és Blomkamp megegyezésre jutott, és a dél-afrikai rendező összehoz egy filmet, amely az Alien-univerzumban játszódik. A Variety még annyit elárult, hogy ez a film nem kapcsolódik majd a Prometheus folytatásához, amely továbbra is előkészületi fázisban van Ridley Scott-tal.

 

clipboard03_m5tf.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Megírnád pár sorban, hogy az AVP filmeket miért utálják annyira a hadcore-fanok?

Mert én érzem, hogy más irány és színvonal, de nagyjából tudom őket a helyükön kezelni és nagyon vártam anno mindkettőt és ezzel biztos nem voltam egyedül.

Azért nem vagyok képben, mert az avpuniverzum fórumán enyhénszólva nem vagyok aktív, így ha nem bánod itt faggatlak..köszi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Eljött a kánaán? Új SW, új Alien? :D

Új Jurassic Park. :) Hát vagy a kánanán, vagy már tényleg újra éljük a '80-as, '90-es éveket. Megjegyzem, annyira még nem örülök a hírnek. Majd ha már látom, mire készül az úriember a franchise-zal. Amit az előzőekben lenyilatkozott és amiket a koncepciórajzok sugallnak, az nem tetszik, de jelenlegi állapotában millió és egy irányába elmehet a projekt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új Jurassic Park. :) Hát vagy a kánanán, vagy már tényleg újra éljük a '80-as, '90-es éveket. Megjegyzem, annyira még nem örülök a hírnek. Majd ha már látom, mire készül az úriember a franchise-zal. Amit az előzőekben lenyilatkozott és amiket a koncepciórajzok sugallnak, az nem tetszik, de jelenlegi állapotában millió és egy irányába elmehet a projekt.

Valahogy éreztem, hogy ezt fogod írni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Megírnád pár sorban, hogy az AVP filmeket miért utálják annyira a hadcore-fanok?

Mert én érzem, hogy más irány és színvonal, de nagyjából tudom őket a helyükön kezelni és nagyon vártam anno mindkettőt és ezzel biztos nem voltam egyedül.

Azért nem vagyok képben, mert az avpuniverzum fórumán enyhénszólva nem vagyok aktív, így ha nem bánod itt faggatlak..köszi!

Na, miután rám szóltál PM-ben, már észre is vettem ezt a posztot, szóval, akkor hadd szóljon. Lényegében nagyon sok oka van a dolognak, a legerőteljesebb az, hogy az Alien-sorozat és az AVP-sorozat között erőteljes minőségbeli különbség van minden lehetséges téren, ami elképzelhető. Megvalósítás, díszletek, történet, látvány, jelmezek, stb. A filmeknek nincs egy olyan aspektusa, amibe nem lehetne belekötni. Az Alien vs Predator egy B filmes vacak, de nem a bűnös élvezet kategóriából, hanem a szimplán Szív TV-s B filmes vacak. Az Aliens vs Predator - Requiem meg egy Zs kategóriás sz*r.

Ráadásul a filmek cakkumpakk pofán köpik mind az Alien, mind a Predator, de még az AVP képregényeket is. A sav hol mar, hol nem, az inkubáció az Alienben több mint egy nap, a két AVP filmben együtt véve is csak pár óra, de az AVP-ben lazán pár perc, ugyanis a piramis ugye tíz percenként változik át, és a dögök két változás között lezavarták az egész születési folyamatot. A Predalien szájon át történő megtermékenyítési módszere is elég gáz, ráadásul nem is igazán lehet hová tenni - mondjuk anno egyszer kísérleteztem egy magyarázattal, de az AVPR nem igazolja. Ráadásul mindjárt négy dög születik, wow. Az AVP-ben még az is gáz, hogy bár fix a dögök száma az ott lévő emberek miatt, több dög van a filmben, mint lennie kéne. A predatorok ész nélkül mészárolnak le mindenkit, ami ugye nem így ment a P1-2-ben, elmennek savas vérű dögökre vadászni, csak se a páncéljaik, se a fegyvereik nem savállóak.

Megvalósítás terén is rengeteg kínos jelenet van. Eleve, a jelenbe teszik a sztorit, már kolosszális f*szság. De ezt tetézték még azzal, hogy az AVPR-ben egy amerikai kisváros lett a helyszín, tinikkel. Az első részben durvulás nincs, a másodikban átestek a ló túloldalára. Az első filmben egyetlen alien bánt el három predatorral, a másodikban egyetlen predator egy fészekaljnyi alient legyűr - fő a következetesség. Ja, és tegyük hozzá, hogy tök jó, hogy a rendezők nem engedték meg, hogy lássuk a filmjüket, az AVPR ugyanis a világ talán legsötétebb filmje. Az éjszakai vagy sötét helyszíneken alig látni valamit, kész mázli, hogy a film 90% éjszaka vagy sötét helyszínen játszódik.

És még nagyon sokáig lehetne sorolni a két film sebeit. Az egész egy nagy tökönrúgása két franchise-nak, az Alien-univerzum Holliday Specialjai, de azon legalább tudtunk röhögni, ezeken legfeljebb sírni lehet. Sz*rok, na. Ezen a helyen kell kezelni őket, csak a rajongók nagyon nem szeretik, ha kedvenc franchise-ukból sz/rt csinálnak.

Megjegyzem, én jobb filmnek és jobb előzménynek tartom a Prometheust, de ennek ellenére jobban szeretem a két AVP-t. Mert minden bajuk ellenére vannak bennük alienek, plusz a javukra tudom írni, hogy nem akarnak többnek mutatkozni, mint amik: pocsék filmeknek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! Tisztult a kép. Tudod eszerint engem anno megvettek kilóra.

Úgylátszik elég volt nekem, hogy a kedvenc szörnyeim egy filmben ölik egymást.

Nem is voltam egyedül, mert emlékszem az avp-t mozis angol hanggal láttam először és mikor a tojásból kijönnek a facehuggerek és "mátrixos körbekamerával" ugranak egyszerre, hát mindig eszembe jut azóta is ha látom, hogy mennyire tombolt a közönség! ;)

Én is lejjebb értékeltem őket a fő filmeknél, de ennyire nem mentem bele soha.

Úgyértem, hogy átsiklottam a savas ellentmondásokon ill. a terhességi időn..

Mondjuk a Requiem (?mit is akar ez jelenteni? hogy a város számára az újabb 'versus' egy temetési szertartás-erőltetett) idején figyeltem a az avpuniverzum híreit és a tralierek alapján még lelkesek voltunk, emlékszem. Főleg, hogy nyiltan kimondták a rendezők, hogy igyekeznek kijavítani az avp hibáit, illetve sok tisztelettel nyúlni a témához, mert az Aliens a kedvencük. (predi-látás, predi testépítő-testalkat, recés banán fej-na jó ez csak optkai tuning, filmzene stb. ;) )

És mégis jobb az avp. Nagyon nem jött össze a hangulat a kisvárosban. Kell ide a sci-fi környezet. A piramisban még megvolt, fogjuk rá.

Pedig mindkettő film igyekezett még csatolni, hogy az univerzumhoz tartozhasson:

Itt is jobb az avp Lance Henriksennel és a Weyland vállalattal, mint az a nyúlfarknyi jelenet Ms Yutani-val..

Említetted a Prometheust. Nem utálom, sőt. DE! Mindig eszembejut, hogy a Ridley Scott hogy ment bele egy olyan forgatókönnyvel, ami sok ponton egyezik, szinte átirata az avp első harmadának? :o

Na mindegy.

Ezekből a filmekből a feszültség hiányzik. Semmi bujkálás, semmi klausztrofóbia, nem tudunk aggódni senkiért. Semmi horror -a szó jó értemében- csak bunyó és vér.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, miután rám szóltál PM-ben, már észre is vettem ezt a posztot, szóval, akkor hadd szóljon. Lényegében nagyon sok oka van a dolognak, a legerőteljesebb az, hogy az Alien-sorozat és az AVP-sorozat között erőteljes minőségbeli különbség van minden lehetséges téren, ami elképzelhető. Megvalósítás, díszletek, történet, látvány, jelmezek, stb. A filmeknek nincs egy olyan aspektusa, amibe nem lehetne belekötni. Az Alien vs Predator egy B filmes vacak, de nem a bűnös élvezet kategóriából, hanem a szimplán Szív TV-s B filmes vacak. Az Aliens vs Predator - Requiem meg egy Zs kategóriás sz*r.

Ráadásul a filmek cakkumpakk pofán köpik mind az Alien, mind a Predator, de még az AVP képregényeket is. A sav hol mar, hol nem, az inkubáció az Alienben több mint egy nap, a két AVP filmben együtt véve is csak pár óra, de az AVP-ben lazán pár perc, ugyanis a piramis ugye tíz percenként változik át, és a dögök két változás között lezavarták az egész születési folyamatot. A Predalien szájon át történő megtermékenyítési módszere is elég gáz, ráadásul nem is igazán lehet hová tenni - mondjuk anno egyszer kísérleteztem egy magyarázattal, de az AVPR nem igazolja. Ráadásul mindjárt négy dög születik, wow. Az AVP-ben még az is gáz, hogy bár fix a dögök száma az ott lévő emberek miatt, több dög van a filmben, mint lennie kéne. A predatorok ész nélkül mészárolnak le mindenkit, ami ugye nem így ment a P1-2-ben, elmennek savas vérű dögökre vadászni, csak se a páncéljaik, se a fegyvereik nem savállóak.

Megvalósítás terén is rengeteg kínos jelenet van. Eleve, a jelenbe teszik a sztorit, már kolosszális f*szság. De ezt tetézték még azzal, hogy az AVPR-ben egy amerikai kisváros lett a helyszín, tinikkel. Az első részben durvulás nincs, a másodikban átestek a ló túloldalára. Az első filmben egyetlen alien bánt el három predatorral, a másodikban egyetlen predator egy fészekaljnyi alient legyűr - fő a következetesség. Ja, és tegyük hozzá, hogy tök jó, hogy a rendezők nem engedték meg, hogy lássuk a filmjüket, az AVPR ugyanis a világ talán legsötétebb filmje. Az éjszakai vagy sötét helyszíneken alig látni valamit, kész mázli, hogy a film 90% éjszaka vagy sötét helyszínen játszódik.

És még nagyon sokáig lehetne sorolni a két film sebeit. Az egész egy nagy tökönrúgása két franchise-nak, az Alien-univerzum Holliday Specialjai, de azon legalább tudtunk röhögni, ezeken legfeljebb sírni lehet. Sz*rok, na. Ezen a helyen kell kezelni őket, csak a rajongók nagyon nem szeretik, ha kedvenc franchise-ukból sz/rt csinálnak.

Megjegyzem, én jobb filmnek és jobb előzménynek tartom a Prometheust, de ennek ellenére jobban szeretem a két AVP-t. Mert minden bajuk ellenére vannak bennük alienek, plusz a javukra tudom írni, hogy nem akarnak többnek mutatkozni, mint amik: pocsék filmeknek. :)

 

Juj, de jól összefoglaltad! Nálam egyik AVP film sem lépett át egy bizonyos izgalmi faktort! Addig az Alien filmek (még a 4. is), végig magasan tudták tartani ezt. Odaszegeztek a székemhez. Ehhez képest az AVP filmeknél elmentem hugyozni, pattogatott kukoricát csináni stb. Egyszerűen annyira szar volt a története mindkettőnek, hogy nem is izgatott különösebben.

Nem tudom, mi volt előbb, az AVP képregények, vagy a számítógépes játékok, de elég nagy baromságnak tartom összemosni a Predatorral az Alient.

A predatornak is azt hiszem az első része volt az, ami veszett jó volt. A második rész, Danny Gloverrel, már inkább egy vicc volt. Az ökör rendező meg a film végére berakott egy alien trófeát, amiből kialakult ez a bullshit!

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Említetted a Prometheust. Nem utálom, sőt. DE! Mindig eszembejut, hogy a Ridley Scott hogy ment bele egy olyan forgatókönnyvel, ami sok ponton egyezik, szinte átirata az avp első harmadának? :o

Valóban baromira egyforma a sztori, de ebben Scott és Anderson egyaránt hibásak. Anderson azért, mert volt pofája az Alien vs Predator sztorijának egy részét az Alien koncepciórajzai és sztorivázlatai alapján megírni. Mindaz, amit a Prometheusban látunk már a '70-es évek óta létezik, a humanoid űrutas, az óriás arctámadó, a fekete lé, a piramis, az edények (aki olvasta a könyvet, annak ez utóbbi ismerős is lehet, abban ugyanis Dallasék nem találják meg az űrutas tetemét, helyette egy edényt találnak - ezek az edények, vagy kapszulák, nevezzük akárhogy őket a modern megvalósításukban, szerepelnek a Prometheusban).

Scott pedig ott hibázott, hogy egyrészt, ragaszkodott egy harminc éves koncepcióhoz. A '70-es, még talán a '80-as években is eredetinek számított volna egy film, amiben az idegenek az isteneink/alkotóink szerepét töltik be, de a Stargate mozifilm, a majdnem húsz éven át futó, három sorozatot megért Stargate-sorozatok és az Alien vs Predator (amiben a Predatorok tetszelegnek istenekként), ez a sci-fi toposz már tök unalmas. És ugyanígy nem kellett volna ragaszkodnia a többi elemhez sem, vagyis, hogy egy kutatócsapat megy az Antarktiszra az LV-233-ra, a Piper Maru jégtörővel Prometheusszal, élükön Charles Bishop Sir Peter Weylanddal. Az Antarktiszon LV-233-on aztán megtalálják a régen az emberek előtt istenként tetszelgő Predatorok Mérnökök templomát, ahol halálos lények lesnek rájuk. Ezt a koncepciót el kellett volna vetni, már csak azért is, mert a kutatócsoport megy XY helyre, ahol aztán életveszélybe kerülnek, nos, nagyjából minden második Aliens-könyv erről szól, és ez is egy ritka unalmas sci-fi toposz már. És igen, Scottnak mindezt ki kellett volna kerülnie, pontosan az AVP miatt. Oké, Anderson is megtehette volna, hogy nem másol, de azért régen Anderson és Scott között volt némi különbség. Andersonnál az eredetiség vagy a minőség sosem játszott, mindig is egy B filmes rendező volt, aki remekül le tudta másolni mások munkáját. Scottnak ellenben régen tudott jót csinálni, ráadásul neki megvolt az az előnye, hogy az AVP már készen volt, megismerhette volna, ha nem lenne egy beképzelt pöcs, és elkerülhette volna, hogy a Proemtheus egy AVP másolat legyen. Ami azért elég gáz. Anderson legalább mondhatná, hogy nem láthatta majdnem egy évtizeddel előre a Proemtheus megjelenését.

 

Juj, de jól összefoglaltad! Nálam egyik AVP film sem lépett át egy bizonyos izgalmi faktort! Addig az Alien filmek (még a 4. is), végig magasan tudták tartani ezt. Odaszegeztek a székemhez. Ehhez képest az AVP filmeknél elmentem hugyozni, pattogatott kukoricát csináni stb. Egyszerűen annyira szar volt a története mindkettőnek, hogy nem is izgatott különösebben.

Nem tudom, mi volt előbb, az AVP képregények, vagy a számítógépes játékok, de elég nagy baromságnak tartom összemosni a Predatorral az Alient.

A predatornak is azt hiszem az első része volt az, ami veszett jó volt. A második rész, Danny Gloverrel, már inkább egy vicc volt. Az ökör rendező meg a film végére berakott egy alien trófeát, amiből kialakult ez a bullshit!

Valójában az az ökör rendező, akit amúgy Stephen Hopkins-nak hívnak, semmiről sem tehet, mert ez a crossover képregényben született. Az Aliens vs Predator (ami később a folytatások miatt egy új befejezést és a Prey alcímet is megkapta), 1989-ben jelent meg, 21 hónappal a Predator 2 bemutatója előtt. Tulajdonképpen már az egybefűzött kiadás is rég kint volt, mire a Predator 2 moziba került. Szóval, ha már elkezdünk fújolni, legalább előtte nézzünk utána a tényeknek. ;) A videojátékok meg aztán még később jöttek, az első Alien vs Predator 1993-ban jelent meg, de egészen 1999-ig ezek a Mortal Kombat és a Street Fighter mintájára készült 2D-s verekedős játékok voltak. Az első normális AVP játékra, az Aliens vs Predatorra 1999-ig kellett várni, vagyis tíz évvel jött ki a képregény után.

Baromságnak én nem tartom a crossovert, kifejezetten jól összeillő páros ez, csak a megvalósítás pocsék a filmvásznon. De a Prey képregény/könyv (aminek történetét az Alien vs Predator igen erőteljesen másolta, csak a Ryushi helyett a Föld lett a helyszín, Törött Agyar helyett Scar lett a főszereplő predator neve, Machiko Noguchi helyett pedig Alexa Woodsot kaptuk) és az Aliens vs Predator 2 videojáték például simán odaállhatnak történetükben a négy Alien-film mellé, a három Predator mozit meg lazán körberöhögik. Csak az a baj, hogy Mr. Paul W. S. Anderson bár lemásolta Scott eredeti elképzeléseit és az AVP képregényt (aztán volt pofája azt mondani, hogy ő találta ki a sztorit), a sci-fi környezetet felejtette el belevinni (nem, a piramis nem sci-fi környezet, ha a Földön áll és úgy néz ki, mint bármilyen másik azték piramis - de tény, még mindig jobb helyszín volt, mint az a ganyé város). Na, meg a logikát.

Amúgy nekem a Predator 2 pont a kedvencem a P-trilógiából, szerintem magasan a legjobb a sztorija, a szereplőit is jobban komálom és a hangulatában is veri elődjét. Azt még a Predators is veri, őszintén szólva, én a P1-et baromira nem tartom sokra. Egy szokásos Schwarzenegger akció, csak beletettek egy idegen lényt is. Nagy cucc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jogos, egy földi piramis nem sci-fi, de egy egzotikus elszigetelt szintér volt, ami nem rossz választás, ha már ragaszkodunk a Földhöz.

A Predator 2-őt én ugyanúgy szeretem mint az 1-et, de van egy furcsasága:

1997-ben játszódik, noha a film 90-es és egy cseppnyi "jövőben játszódó" érzés megvan benne, de csak egy darabig. A film előrehaladtával ez egyszerűen eltűnik belőle.

(és a csóka, aki a Pred 1-ben és a 2-ben is meghal?! :lol: )

Ez már majdnem olyan kemény, mint Bill Paxton és Lance Henriksen, akiket karrierjük során elrendezett Alien is és Predator is! (Sőt! Terminator is! :D)

Hadd tegyek még egy kitérőt(és ezennel kérem átnevezni a topicot :P )

Predators - nem tudom utálni, bárminnyire is 1 rész reboot szaga van, mégiscsak a mi kutyánk kölyke, nemde?

Szóval 5 éve állítólagosan Antal Nimród az origo-val karöltve egy "játék" keretében kért a rajongóktól egy 10 mondatos vázlatot, hogy hogyan is folytatnák?

Előkukáztam a pályázatomat, de figyelmeztetek mindenkit, hogy jót mosolyogtam, mert sok a koppintás benne még sematikussága ellenére is, de van egy két jó ötletem is azért.("az öndícséret büdös"-mondta a sz@r, miközben magát simogatta)

Na de ha Scott és Anderson is másol és klisézik, akkor csolinak nemszabad?

Dehogynem:

 

 

Akkor tehát így nézne ki 10 mondatban a Ragadozók folytatása:

 

1. A film egy hangulatos utalással kezdődne, a Predator 2-ből, miszerint Rafael Adolini-t látnánk korhű ruhában(1715-ben ugye) elraboltan ezen az új bolygón, aki utolsó túlélőként alulmaradna azzal a Ragadozóval szemben aki Harrigan-nek adja a fegyverét a 2 végén.

 

2. Főcím

 

3. Ezután kiírnák, hogy majd 300 évvel később: látkép - bolygófelszín az űrből; Pred 1-es űrhajó érkezik melyről több objektum válik le és a bolygó felé zuhan.

 

4. Ekkor kiderül, hogy a levált objektumok nem Ragadozók kabinjaikban,

hanem a Royce-ék által látott új prédák ejtőernyőikkel.

 

5. Most a két túlélő bekeni magát sárral és megindulnak Royce korábbi őrült tervét követve, az újonnan érkezett Predatorok tábora felé, hogy szerezzenek egy űrhajót.

 

6. Eközben a vadászat megkezdődik: láthatunk pár izgalmas jelenetet az új prédák kalandjaiból, de csak betekintés szinten.

 

7. Royce és Isabelle megérkeznek a Ragadozók táborába, ahol 2 űrhajó is van, és a kissebbik körül két Predator szorgoskodik (az egyik kisebb mint a másik/-kb mint egy ember/ és egyértelmű hogy fiatalabb is), -akik nem vesznek részt a vadászaton, -láthatólag készülnek valahová.

 

8. Royce beismeri, hogy nem biztos, hogy boldogulna a hajó ellopásával és elvezetésével,de ekkor Isabelle, észrevesz egy kütyü által kijelzett Föld-bolygó hologramm-ot, és összeáll számukra a kép.

 

9. Sikeresen feljutnak a hajóra, és elbújnak a trófeateremben, majd a hajó elindul, a fiatal predator beavatási szertartására, apjával a Földre.

 

10. Az ifjú Ragadozó kiszúrja Isabelle-t már majdem a célnál, s a kis "csetepaté" eredményeképpen a hajó meghibásodik, s célt tévesztve egy lakatlan trópusi szigeten sikerül landolniuk, ahol kezdődhet a "Fair" élet-halál-gerilla harc; ketten kettő ellen.

 

Részemről kb. ennyi lenne, a többit szinezzék ki a profik.

 

 

Remélem kibírtátok röhögés nélkül! ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van olyan szereplő, aki mindkét Predatorban meghal? Na, ezzel most neked sikerült nekem újat mondani. Ki az? :?

Nekem a P2 elejéről mindig a Halálra jelölve című film ugrik be - raszták megtorlás nélkül uralják a várost, csak itt a kihívójuk nem Steven Seagal, bár egy predator legalább olyan jó mimikai készséggel bír, mint Mr. Seagal.

szerintem nem gáz az elképzelés, bár tény, hogy kopi, de hát a Predatorsban komplett jeleneteket kopiztak át a P1-ből - nekem nem reboot, hanem nagy költségvetésű fanfilm szaga van. :) Egyedül talán az a "meredek" benne, hogy ebbe a tíz pontba két film történetét is sikerült beletenned. A Földre visszaérkezés már egy új nyitányt és új történetet eredményezne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából tök mindegy, hogy képregény, videójáték, regény jelent meg először, attól még elég szar vérszegény a történet, hogy csak zs kategória legyen. Szerintem nagy baromság volt összemosni a kettőt.

 

Persze, he szereted, akkor pespect! :)

 

Peace

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.