Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Scott azt mondta, hogy a Prometheus-végi xenomorph jobban hasonlított az eredeti Alien tervekben szereplő lényre, mint amit végül megvalósítottak. A két hold körüli inkább bizonytalanség van, mert sehol nincs egyértelműen leírva, hogy ott kell lenniük egymás mellett, de lehet, hogy a filmeben van rá utalás, de ezt nem találtam meg.

 

 

A "cowalien" a rendezői változatban volt, a moziváltozatban a "dogalien" szerepelt. Könyvben szintén "cowalien", mert Foster is így írta meg.

 

1: ezeket tudtam és egy hologrammon látható a Prometheusban, hogy a két hold szomszédos! Tessék megkeresni!

 

2:Ezt is tudom, de Dzséjttől azt kérdeztem, hogy melyik számít kánonnak? Az eredeti kutya, vagy az utolsó kéz elve miatt a tehén?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az LV 426 az az LV 233 szomszédos holdja? Ezt nem is tudtam. Erről van forrás vagy utalás a filmben? Most néztem meg néhány külföldi site-ot, ott is eléggé megoszlanak erről a vélemények. Én igazából a Prometheusnak egy (kettő) nagy hibáját tartom súlyosnak. De ez talán nem is a film hibája. A közel 4 órás anyagot nagyon meg kellett vágnia Scottnak, hogy a stúdió hasznot lásson belőle (rövidebb játékidő, több vetítés adott idő alatt). A másik meg az, hogy Scott a BR-re nem tette fel a rendezői változatát a filmnek, azt hangsúlyozva, hogy a rendezői változat a mozi változat. Ezt a felntiek ismeretében nem hiszem el, szerintem arról van szó, hogy a 20. Century Fox ezt nem akarta, mert akkor lehet, hogy egy más történetet kaptunk volna. A BR-en az alternatív jelenetek meg azért egy picikét hozzátesznek a filmhez.

Az biztos, hogy a Prometheus több kérdést vetett fel, mint amit megválaszolt (ezt imádom). Az is biztos, hogy az Alien univerzum rajongóit rendesen megosztotta. Jobban, mint az SW prequel. :)

A filmben effektíve nincs, de Scott maga mondta, hogy az LV-233 a Zeta II Reticuliban van (igaz, a Zeta II Reticulira meg azt mondta, hogy a Szaturnusz egyik holdja :facepalm: ). Az Alienből kiderül, hogy az LV-426 is ott van. És mindkettő egy gyűrűvel ellátott bolygó körül kering. Arra a bolygóra Calpamosként hivatkoztak, bár senki sem tudta megmondani, honnan jött ez a név, mert se a filmekben, se a forgatókönyvekben, se a regényekben nem szerepelt. Rajongói kitaláció lehetett, ami valahogy megmaradt a fejekben. Mostanra pedig kánonná is vált, mert bekerült az egyik könyvbe.

Azt nem tudom, hogy eme új könyvek valamelyikében van-e utalás az LV-233-ra, viszont a korábban említett Fire and Stone képregényben, a franchise történetében először már effektíve is, mint szomszédos holdak jelenik meg e két planetoid. Persze nem kánon, de jelenleg, ha csak nem fogja egy film kijelenteni, hogy márpedig nem egy bolygó körül keringenek, akkor ez nem fog megváltozni.

Én nem tudom eldönteni, hogy a Fox vagy Scott lehet-e a hibás. Abból a marhából simán kinézem, hogy miután nem foglalták aranyba a Prometheus után, hanem felettébb vegyes kritikát kapott, besértődött és ezért nem kaptuk meg az amúgy általa megígért rendezői változatot. A mozi premierjekor ugyanis személyesen állította egy interjúban, hogy a BD-n lesz bővített változat. De ugyanúgy a Fox is közbe szólhatott, hogy majd később újra előállhassanak egy BD kiadással. Mind a kettő lehetséges magyarázat, de valószínűleg sosem fogjuk megtudni az igazat. Az biztos, hogy a kivágott és alternatív jelenetek visszahelyezése sokat dobna még az én szememben is a filmen.

 

Egy korábbi bejegyzésben 2x is "dogalien"-ként utalátál a 3 -beli szörnyre. Ez az elfogadottab, nem a "cowalien"?

Igen, a dogalien a legelterjedtebb. Szokták még runnernek is hívni. A cowalien egyáltalán nem használt, legalábbis én nem igazán találkoztam még vele. Talán néhányan használták a 2004-es spec. változat megjelenése óta, de még kánon szinten sincs megtartva, hogy bociból kel ki a dög, ezért is maradt meg a legelterjedtebb dogalien.

 

Mióta hívják a rajongók "xenomorf"-oknak a dögöket? Mert azt hiszem a szó felbukkanására tisztán emlékszem:

Gorman mondja "xenomorf-lehet a dologban" és erre Hicks úgy reagál, hogy "szóval poloskavadászat".

Gorman -illetve még senki- által egy még nem beazanosított fajról beszéltek, hogy nevezhette el?

A xenomorf a lények hivatalos neve. Egész pontosan xenomorf XX121. Az XX121 rész az Alien: Sea of Sorrows című könyvben jelent meg, bár S. D. Perry találta ki a Alien: The Weyland-Yutani Reportban, ami pár hónappal a könyv után jelent meg - mellesleg, nem kánon. A xenomorf nevet pedig James Cameron találta ki, az univerzumon belül pedig a Weyland-Yutani adta a dögöknek ezt a csimbi nevet. A rajongók általában aliennek hívják a dögöket, én vagyok ilyen "szakszerű", hogy szoktam xenóknak is nevezni a drágaszágokat. :)

 

Na jó, szzem ezzel már valáaszoltam is magamnak, de Hicks reakciója kkor is fura, mert ezek szerint már csináltak ilyet? Találkoztak más idegenekkel?

Persze! A Gyarmatügyi Tengerészgyalogságot Cameron úgy képzelte el, mint a Starship Troopersben Heinlein az Űrgyalogságot. Technikailag az egész Aliens koncepciója Heinlein könyvén alapul - később az Avatar is ezen a nyomon haladt. Rengeteg a közös pont, a bolygóközi szuperkatonák, a bogárszerű idegen lények, a power loader, az akció, stb. A Csillagközi invázió szinte a Biblia volt az Aliens forgatásán, olyannyira, hogy Cameron kötelezte az összes színészét, hogy olvassák el a könyvet. És Cameron is úgy képzelte, hogy a tengerészgyalogosok nem itt futnak bele először idegen állatokba. Erre két utalás van a filmben: az első az említett rovarirtás. A második, amikor a katonák öltözködés közben gúnyolják Ripley-t, hogy ő már látott idegent. Ők is láttak már veszélyes idegen létformát, harcoltak is velük. A xenókkal az volt a bökkenő, hogy nem ostoba állatok, nem úgy, mint a hadnagyuk. :)

 

És persze miért jobb a Xenomorph szó az Alien-nél?

Mert az alien azt jelenti, hogy idegen, és az Alien-univerzumban akad egy pár idegen. A Prometheus előtt még viszonylag okés volt, a film címe csak a xenóra, az emberre és a csonti Űrutasra utalt, bár mindenki a xenóra gondol a név hallatán. Pedig hát az Alien sem csak a szörnyre vonatkozik, mint ahogy a Predator cím a szörnyetegen túl jelöli Dutchot is. De azóta az AR-ben lett egy rusnya bogarunk, megjelentek a mérnökök, a trilobite, a daecon, a hammerpede, meg még az LV-233 kukacai is. Szóval túl sok az idegen. Persze magyar környezetben ez nem számít, de az angolszász területeken már zavart okozhat, hogy mégis melyik idegenre akar az ember hivatkozni.

 

Oké, nem xenomorf..bocs. De nemtudom akkor minek szánták banánfejjel és dupla szájjal..és hogy a nézőknek milyen asszociációja volt a megpillantásakor :hmm: ..

Gondolom, valamiféle kedveskedésnek a rajongóknak, vagy a túró tudja. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ők sem tudják. Az eredeti forgatókönyvben valóban, mint proto-xenomorph szerepelt, de aztán azt annyiszor átírták, hogy ez a dolog már nem állja meg a helyét. Egyrészt azért, mert a mérnökök templomának falán látható egy kifejlett, valódi xenomorf képe, vagyis a mérnökök idejében már létezett ez a faj, olyannyira, hogy a művészetük részévé vált. Az ő képükkel díszítették a laborjuk raktárának a falát. Ezután aligha hihető, hogy több tízezer évvel később egy halom véletlen folyamán, amibe még az emberek is jelentősen beleszóltak, pont egy proto-xenomorf született. Ez annyi véletlen egybeesés (Holloway megfertőződik, felcsinálja Shaw-t, abból kijön a trilobite, ami felcsinálja a mérnököt), hogy egy több ezer évvel korábbi faj elődjét szülje meg. Ezen a ponton a legtöbb, amit el tudnék képzelni, hogy a mérnökök találkoztak a xenólkkal, mint mi, és hozzánk hasonlóan megpróbálták őket biológiai fegyverként használni (kedvenc feltevésem szerint a Space Jockey-k ellen :) ). Nem jött össze, ezután, akárcsak mi, megpróbálták reprodukálni a fajt. Mi klónoztuk, ők génmérnökösdit játszottak. Ennek csúf, megközelítő eredménye lehetett a Deacon.

A másik, ami ugye egyértelműen jelzi, hogy a Deacon nem xenomorf: nem királynő rakta a tojását, amiből nem kelt ki arctámadó, ami nem tapadt rá egy gazdatest arcára, amiből nem egy mellkasrobbantó kelt ki.

Megjegyzem, kering egy olyan történet a neten, miszerint valódi arctámadó támadta volna meg a mérnököt, és végül is ez indukálta volna, hogy a hajó lezuhan az LV-426-ra (tehát nem az LV-233-ra esett volna vissza), csak a Fox utasította Scottot, hogy távolítsa el a xenókra utaló összes dolgot a filmből, hogy az ne Alien-film legyen. A dolog annyiból vitatható, hogy sosem találtam forrást arra vonatkozólag, hogy kitől származik ez az infó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1: ezeket tudtam és egy hologrammon látható a Prometheusban, hogy a két hold szomszédos! Tessék megkeresni!

 

2:Ezt is tudom, de Dzséjttől azt kérdeztem, hogy melyik számít kánonnak? Az eredeti kutya, vagy az utolsó kéz elve miatt a tehén?

 

Na ez itt a nehéz kérdés (mármint a második), ha a rendezői változatban is boci van, a hivatalos könyvben is boci van, akkor szerintem akár a bociidegen is lehet kánon. Sajnos Fincher annyira összeveszett a Fox-al a Alien3 kapcsán, hogy ez ilyen összevisszaságban maradt.

 

A két holdat megkerese a BD-n. :)

 

Ha már itt vagyunk, érdekel valakit egy komplett Alien Tetralogia dvd-n? Az eredeti kiadás! Ugyanitt (vagyis nálam :rock: ) van egy extra bővített gyűrűk ura dvd is (mind a 3 rész).

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még annyi jutott eszembe így kuyafuttában, hogy a Zeta Reticuli egy csillag. Elképzelhetőnek tartom, hogy az LV 426 és LV233 ugyanazon csillag körül keringő, de más-más bolygó. Ugye a Naprendszerben is van egy pár bolygó, gázóriásból is van négy. Miéert ne keringhetne a Zeta Raticuli körül több gázóriás?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A xenomorf a lények hivatalos neve. Egész pontosan xenomorf XX121. Az XX121 rész az Alien: Sea of Sorrows című könyvben jelent meg, bár S. D. Perry találta ki a Alien: The Weyland-Yutani Reportban, ami pár hónappal a könyv után jelent meg - mellesleg, nem kánon. A xenomorf nevet pedig James Cameron találta ki, az univerzumon belül pedig a Weyland-Yutani adta a dögöknek ezt a csimbi nevet. A rajongók általában aliennek hívják a dögöket, én vagyok ilyen "szakszerű", hogy szoktam xenóknak is nevezni a drágaszágokat. :)

 

Persze! A Gyarmatügyi Tengerészgyalogságot Cameron úgy képzelte el, mint a Starship Troopersben Heinlein az Űrgyalogságot.

 

Megjegyzem, kering egy olyan történet a neten, miszerint valódi arctámadó támadta volna meg a mérnököt, és végül is ez indukálta volna, hogy a hajó lezuhan az LV-426-ra (tehát nem az LV-233-ra esett volna vissza), csak a Fox utasította Scottot, hogy távolítsa el a xenókra utaló összes dolgot a filmből, hogy az ne Alien-film legyen. A dolog annyiból vitatható, hogy sosem találtam forrást arra vonatkozólag, hogy kitől származik ez az infó.

 

1: Szóval ez a hivatalos. Akkor Gorman már pontosan tudja mivel lesz dolguk? De nem, hisz mint írtam a szó "idegenszerű"-t jelent.

Szerintem nem tudja. És csak a rajongók akasztották rájuk ezt mint név, de valójában a név jelentése a lényeg, vagy nem?

 

2: Tényleg! Ezt már az Isolation-beszámolónál is írtad. :facepalm:

 

3:Na ez szép kapocs lett volna, ha az LV 426-ra esik vissza..Csak akkor kellett volna egy tojás-terem is erre a Derelict-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Scott azt mondta, hogy a Prometheus-végi xenomorph jobban hasonlított az eredeti Alien tervekben szereplő lényre, mint amit végül megvalósítottak.

Ha Scott valaha is mondott ilyet, akkor megint sikerült baromságot mondania. Mondjuk néha az az érzésem, hogy Scott utálja az Alient. Vagy már szenilis, a franc se tudja, de művészien próbál állandó jelleggel ráhugyozni a filmre. Ezerszer, ha nem kétezerszer mondta már el, hogy az alient a Necronom IV című Giger festmény ihlette. És arra jobban hasonlít a kész alien, mint a deacon.

21000.PNG

Xenomorph_Slider.jpg

Deacon_prometheusmovie_still.jpg

Ez meg a legelső Giger rajzolta koncepciórajz az Alienhez:

Normal_Alien_V.PNG

Ezt megelőzően meg totál másban gondolkodtak. Nem kicsit, nagyon. Íme három koncepciórajz Ron Cobb és Chris Foss tollából, ezek a legelső elképzelések a lényről. Azt hiszem, kijelenthető, hogy ezek meg még a xenónál is távolabb állnak a deacontól. :)

idterv.jpg

idterv01.jpg

idterv02.jpg

 

Amúgy a Prometheusban ugye "térkép" alapján jutnak el az LV233-ra. Az LV426-ra pedig ha jól emlékszem, egy rádióadás segítségével. Mivel David végig fent van az utazás során, lazán meg tudta volna, oldani, hogy csak a Társaság, Weyland szerezzen róla tudomást, a hajón tartózkodó többi ember meg nem.

Az Alienben azért jutnak el az LV-426-ra, mert Ash odairányította a hajót. A jelet még a Földön fogták, a Nostromo elindulása előtt. A Davidees magyarázat amúgy jó lenne, de a jelet évtizedekkel a Prometheus eseményei után fogják a Földön. Szóval Davidnek nem lett volna oka elterelni a hajót, pláne, hogy azért érkeznek a Zeta II Reticuliba, hogy egy idegen civilizáció után kutassanak. Erre leszállnak egy holdon, amiről nem tudnak semmit, ahelyett, hogy arra szállnának le, amiről fejlett értelmes életre utaló jelek jönnek? Ráadásul mindezt úgy, hogy David még a nyelvüket is ismeri?

 

Kicsit érthetetlen ez a hozzáállás az SW prequel szereteted tudatában. :) Arra a saját története alapján ezeket az indokokat ugyanúgy rálehetne húzni. Persze ez nem SW. :P

Ez nem az SW, hanem az Alien. :P De az SW-ben is vannak dolgok, amiket nem szeretném, ha megmagyaráznának. Ilyen az Erő, a fénykardok, a hipersebesség mibenléte, stb. Ezek olyan dolgok, amik így működnek, fenntartanak egy bizonyos fajta illúziót, mitosszá teszik. Mindezt jól jelképezi, hogy mennyit tudunk ezekről beszélgetni. De ha most valaki közölné, hogy az Erőt petricsészében állította elő egy zakkant fizikus, hát menten padlót fognánk. Megölné egy ilyen magyarázat a misztikumot, ugyanúgy, a hangulatot. Bomarr írta lent jól, azzal, hogy megmutatták a Mérnököket, hogy az a cool kinézet valójában csak egy pizsama, az egész hangulatát elcseszték. Innentől nem parás a dolog. Az ep1-2-3 nem rombolta a misztikumát a Star Warsnak. Szereplők előéletét ismertük meg - ráadásul, erőteljesen hozzápakolt a misztikumhoz. És amikor van valamire magyarázat, még az sem kézzel fogható.

Szóval ebben semmi érthetetlenség nincs a részemről. Nem vagyok ellene az Alien előzményeknek, hiszen már kettő olyan alkotás van, ami az Aliens előzménye, és tetszett. Az Alien: Isolation és az Alien: Árnyékhajsza. A Prometheusszal sem az a bajom, hogy előzmény, csak az, hogy megmagyarázza a mítoszt. Kézzelfoghatóvá teszi, megöli a rejtélyt. Hidd el, már akkor sem lennék ilyen kötözködő, ha a filmben egy deka élő mérnököt sem láttunk volna, de akkor is megenyhülnék, ha a folytatásban kiderülne: valójában az Űrutasok egy tök más faj. Legfeljebb annyit mondjanak még el, hogy egykor ők dominálták az univerzumot, és a mérnökök harcoltak ellenük. Ennyi. Egy ilyennel ki tudnék még békülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A két holdat megkerese a BD-n. :)

 

Bocsi, ne keresd:

prom-planet.jpg

Úgy emlékeztem, hogy a filmben is oda van írva Holloway beszámolója alatt.. :facepalm:

 

De ha már itt tartunk, ez a beszámoló sántít nem? Mármint az a része, hogy a résztvevők csak a hibernált hosszú út után tudják meg mire vállalkoztak.. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még annyi jutott eszembe így kuyafuttában, hogy a Zeta Reticuli egy csillag. Elképzelhetőnek tartom, hogy az LV 426 és LV233 ugyanazon csillag körül keringő, de más-más bolygó. Ugye a Naprendszerben is van egy pár bolygó, gázóriásból is van négy. Miéert ne keringhetne a Zeta Raticuli körül több gázóriás?

És az szerinted megmagyaráz bármit is, ha nem a szomszéd hold, hanem a szomszéd bolygó holdja? A kérdések ugyanúgy ott lógnak a levegőben. :)

 

1: Szóval ez a hivatalos. Akkor Gorman már pontosan tudja mivel lesz dolguk? De nem, hisz mint írtam a szó "idegenszerű"-t jelent.

Szerintem nem tudja. És csak a rajongók akasztották rájuk ezt mint név, de valójában a név jelentése a lényeg, vagy nem?

NEM! Értsd meg egyszer s mindenkorra, hogy az univerzumban ez a lények hivatalos neve. Mint az oroszlánnak a panthera leo, az embernek a homo sapiens, a kardszárnyú delfinnek az orcinus orca, stb. A savas vérű rohadékoknak meg xenomorph XX121, és nem a rajongók aggatták rá, hanem James Cameron. Sőt, ha ez mind nem lenne elég, Ripley maga mondja az Alien3-ban Aaronnak, hogy a Weyland-Yutani xenomorfnak nevezi őket. Szegény Aaron még le sem tudja írni, ezért Ripley-nek kell bepötyögnie az üzenetbe ezt a bonyolult szót.

És a Sulaco teljes legénysége tudta, mivel állnak szemben, hiszen Ripley ott mondja el nekik a filmben, az egész csapat orra előtt, és Gorman még azt is mondja, hogy meg van lemezen a cucc, tanulmányozzák. Az más kérdés, hogy elhitték-e egy szem gyenge kis csajszinak a harcedzett, szögesdrótot evő és napalmot hugyozó faszagyerekek, hogy tényleg ilyen veszélyesek. Joggal kételkedhettek benne, elvégre nagy cucc, hogy öt fegyvertelen kamionost meg tudott ölni egy ismeretlen állat. Egy oroszlán is képes lehet erre.

 

De ha már itt tartunk, ez a beszámoló sántít nem? Mármint az a része, hogy a résztvevők csak a hibernált hosszú út után tudják meg mire vállalkoztak.. :hmm:

Ez is sántít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... megenyhülnék, ha a folytatásban kiderülne: valójában az Űrutasok egy tök más faj. Legfeljebb annyit mondjanak még el, hogy egykor ők dominálták az univerzumot, és a mérnökök harcoltak ellenük. Ennyi. Egy ilyennel ki tudnék még békülni.

 

Ehhez túl sok a hasonlóság. Én úgy reagálnék,mint Predators-ban, mikor kiderült, hogy 2 féle van..Persze! :nana: ez Te sem akarhatod..

hisz akkor Prometheus 2 meg egy ronda Predators elemre épülne, ahogy a Prometheus "kapcsolódik" az AvP-hez. Bár ez már lehetne egy koncepció része! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez túl sok a hasonlóság. Én úgy reagálnék,mint Predators-ban, mikor kiderült, hogy 2 féle van..Persze! :nana: ez Te sem akarhatod..

hisz akkor Prometheus 2 meg egy ronda Predators elemre épülne, ahogy a Prometheus "kapcsolódik" az AvP-hez. Bár ez már lehetne egy koncepció része! :P

Én nagyon akarom. A Prometheuson már nem ronthat, de legalább újraélesztené a rejtélyt. De én nem is egy alfajban gondolkodom (amúgy mi baj van a Predatorsban, miért, az embereknél tán nincsenek különböző rasszok?), de simán lehet az egyik egy emberi faj, a másik meg egy ormányos humanoid, ami leigázta azt az emberi fajt. Pár ezer év alatt a két faj összecsiszolódhat annyira, hogy az ő űrhajóikat használják (már ha így van, mert a Promi elején az a bazi nagy diszkosz egy szép rejtély - plusz, az Aliens: Colonial Marines-ben van arra egy vicces utalás, hogy a patkó alakú űrhajó és a diszkosz alakú űrhajó ellenségesek egymással), hogy "isteneik" képmására alkossák meg sisakjaikat, ruháikat, stb. Ez se lenne nagy újdonság, az emberi kultúrákban is fellelhető hasonló dolgok.

Az meg, hogy túl sok a hasonlóság... Most ez komoly? Miért, az emberek és a mérnökök között talán olyan hatalmas a különbség? Már most benne van az, ami a Predatorsban, az emberek a mérnökök egy kisebb, gyengébb, szelídebb alfaja. És mintha még a veszekedés is meglenne a két emberi faj között. Hahó! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NEM! Értsd meg egyszer s mindenkorra, hogy az univerzumban ez a lények hivatalos neve.

 

Oké, nyugi! ;)

Csak furcsállottam, hogy addigra már hittek Ripley-nek és a beszámolóját is tényként kezelték, sőt közben a lényt is kategorizálták xenomorf XX121-nek.

Ez nem kis pálfordulás a meghallgatáshoz képest, ahol mindenki hülyének nézte.

Magamnak válaszolok:

Ott nem voltak katonák. És Bourke közben odaküldött pár embert a Derelict-hez.

Innen már az adásmegszakadás hitelt adhatott Ripley jelentésének egyesek számára. -Fejlődök? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon akarom. A Prometheuson már nem ronthat, de legalább újraélesztené a rejtélyt. De én nem is egy alfajban gondolkodom (amúgy mi baj van a Predatorsban, miért, az embereknél tán nincsenek különböző rasszok?), de simán lehet az egyik egy emberi faj, a másik meg egy ormányos humanoid, ami leigázta azt az emberi fajt. Pár ezer év alatt a két faj összecsiszolódhat annyira, hogy az ő űrhajóikat használják (már ha így van, mert a Promi elején az a bazi nagy diszkosz egy szép rejtély - plusz, az Aliens: Colonial Marines-ben van arra egy vicces utalás, hogy a patkó alakú űrhajó és a diszkosz alakú űrhajó ellenségesek egymással), hogy "isteneik" képmására alkossák meg sisakjaikat, ruháikat, stb. Ez se lenne nagy újdonság, az emberi kultúrákban is fellelhető hasonló dolgok.

Az meg, hogy túl sok a hasonlóság... Most ez komoly? Miért, az emberek és a mérnökök között talán olyan hatalmas a különbség? Már most benne van az, ami a Predatorsban, az emberek a mérnökök egy kisebb, gyengébb, szelídebb alfaja. És mintha még a veszekedés is meglenne a két emberi faj között. Hahó! :)

Hát jó, akár rendben is lehetne, de vajon meglépik ezt?

Jobb lett volna, ha nem nyomják sisakká az ormányost és jobb lett volna ha nem teszik Isteneinkké a Mérnököket..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fejlődök? ;)

Határozottan. :) Bár Burke akciója nem volt nagy dobra verve, a tény, hogy a Hadley's Hope-pal minden kapcsolat megszakadt alig egy hónappal azután, hogy Ripley előállt a lényekkel, valószínűleg hitelt adott a szavainak. Persze lehetett volna az adó is rossz, de szerintem ebben még a szkeptikus katonák sem hittek.

A WYC meg már a tárgyalás előtt hitelt adott Ripley szavainak. Már az előtt is, hogy egyáltalán hazaért. :D Burke, aki elvileg a Társaság képviselője volt ott, sem véletlen hallgat a meghallgatáson, mint sz*r a gazban.

És tegyük hozzá, a meghallgatáson nem a Társaság veri a tam-tam dobot. Azoknak az embereknek a későbbi eseményhez semmi közük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az Alienben azért jutnak el az LV-426-ra, mert Ash odairányította a hajót. A jelet még a Földön fogták, a Nostromo elindulása előtt. A Davidees magyarázat amúgy jó lenne, de a jelet évtizedekkel a Prometheus eseményei után fogják a Földön. Szóval Davidnek nem lett volna oka elterelni a hajót, pláne, hogy azért érkeznek a Zeta II Reticuliba, hogy egy idegen civilizáció után kutassanak. Erre leszállnak egy holdon, amiről nem tudnak semmit, ahelyett, hogy arra szállnának le, amiről fejlett értelmes életre utaló jelek jönnek? Ráadásul mindezt úgy, hogy David még a nyelvüket is ismeri?

 

Ha jól emlékszem, nem a Földön fogták a jelet, hanem a Társaság kutatószondái. De ennek mindjárt utánanézek. :)

 

Nem csak David ismerte a nyelvüket. A film elején az ősi nyelv professzora (aki a valóságban is egy nyelvész professzor és tényleg az ősi nyelvek szakértője. Ő volt Scott tanácsadója az ősi nyelvekkel kapcsolatban és a végén a filmbe is bekerült) is beszélte ezt a nyelvet. Aztán a kivágott jelenetekben beszél az Enginer, csak sajnos felirat az nincs hozzá. Ez nagy kár, mert kíváncsi lettem volna a mondandójára. Mondjuk, a youtubon valahol megvan feliatozva, de kérdés, hogy az a felirat fedi-e a valóságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utalás nincs a Nyolcadik utas, a Halál c. könyvben, hogy hogyan is fedezték fel a rádiójelet, de Ripley ezt mondja, amikor szétverték Ash-t: A Társaság távirányítású szondái nyilván felfogták a hajóroncs jelzéseit. Úgy esett, hogy most a Nostromo-nak kellett áthaladnia ezen a térségen. Fölrakták a fedélzetre Asht, hogy közvetítse nekik az eseményeket, velünk pedig betartassa azt, amit Anya a 937-es különleges utasításnak nevez.

Gyanítom, hogy itt elég sok a feltételezés Ripley részéről, de olyan messze nem járhat az igazságtól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszatérve az elnevezésekre, nem is emlékszem, hogy annak idején egyáltalán tudtam-e, hogy hívják a xenókat. Lévén kb. 20 éve csak félig néztem meg a filmeket, aztán az infók egy része valahogy kimaradt :D Viszont ennyi idő alatt sose tetszett, hogy olyan névvel hivatkoznak rájuk itt-ott (sokszor itt is), ami egy hétköznapi szó, és nem egy elnevezés. Azt hiszem, Krande egyik írásában szembesültem az igazi elnevezésükkel először :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Én nem örülök ennek. Az Alien Resurrection után jóval jobb lenne Weaver visszatérése, hisz hibernálva nem öregegszik, ahogy az Aliens végetért..

(tudom, ez másképp is megoldható -kiszálltak, éltek-öregedtek-, de akkor Carrie Henn-t és Michael Biehn-t is előveszik vajon?)

És a másik, hogy teljesen elfogadtam 3-at és a 4-et, sőt szeretem őket, van helyük a Quadrilogy-dobozban és lesz ezután is.

Szóval ha ez így valósul meg, nekem mindegy mi lesz a hivatalos álláspont, ez az új film lesz az alternatív és a régiek helye megmarad a szívemben.

Várjuk szakértőnk, Dzséjt véleményét!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra kíváncsi leszek, hogy az új Alien-es termékeket ez hogyan érinti . Úgy tudom, hogy a Fox a Colonial Marines játék óta minden új Alien-es termékre rásütötte "ez már a filmekkel egyenrangú kánon" reklámszöveget.

Persze csak kíváncsiságból, az érdekesség kedvéért érdekel a dolog. Személy szerint én maradok "a többféle verzió van" szemléletnél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg Dzséjt, mint az Alien franchise rajongójának: ez most olyan neked, mintha a Disney azt mondta volna, hogy az ewokok vagy más miatt nem jön be nekik az ep.6 és inkább csinálnak egy olyan folytatást az ep.5-nek ami nekik tetszik, vagy ennyire azért itt nem drámai a dolog? Számomra döbbenet, hogy ignorálni lehet egy filmes franchise már kész részeit, de kiváncsi vagyok a véleményedre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez engem is érdekelne. Ebből az ignorálásból nekem az jön le, hogy semmi tisztelet nincs a stúdióban a sorozat iránt. Ok, lehet, hogy nem a legjobb Alien filmekről van szó, de ez akkor is maxi gáz! :facepalm:

 

Jaja Bomarr! Még elképzelni is szörnyű mi lenne ha az SW -t is kiherélnék azzal, hogy pl. nem veszik figyelembe az előzményeket vagy ami rosszabb, újraforgatják őket (a régebbi részekről nem is beszélve).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.