Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

 

 

 

Ez nem egyszerűsítés hanem ez így van, hogy két vagy több különböző fajról beszéljünk el kell térnie egyes tulajdonságoknak, ha ez megvan akkor az egyik gyengébben teljesít valamiben a másiknál ergo nem tökéletes.

 

Tökéletes faj vagy tökéletes példány, nem mindegy. Ha valóban a xeno a tökéletes faj akkor annak minden egyede felül emelkedik a többi fajon viszont fajon belül lehet egyik jobb, mint a másik. Pl. kutyák, mindegyiknek jó szaglása van, de mégis a véreb a legjobb ha vércsapa mentén kell utánkeresni a sebzett vadat vadászat során.

 

 

 

Természetesen a fajok között mindig is lesz eltérés, és az egyik jobban teljesít valamiben, mint a másik (és vica versa). A szemes példámmal arra próbáltam kilyukadni, hogy hasonló eredményhez több úton is el lehet jutni. Vagy vegyük például a delfinek és a cápák hátuszonyait. Mindkettő hasonlóan jól teljesít (ha kicserélnénk egyik faj sem teljesítene rosszabbul), mégis a felépítése és az eredete (ezzel a genetikája is) teljesen más.

 

Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy nem létezik olyan, hogy tökéletes lény, mert még ha ugyanazt a kiértékelési rendszert alkalmazták, lehetséges hogy más úton is létre lehet hozni egy olyan élőlényt, amelyik hasonlóan jól teljesít, mint a xeno. Arról nem is beszélve, hogyha más szempontokat vettek figyelembe másmilyen súllyal, akkor pláne más számít tökéletesnek David számára, és más a mérnökök számára.

 

Persze megvan annak az esélye, hogy a mérnökök végigmentek az összes lehetséges kombináción, amik közül az egyik legjobb az általunk ismert xeno, majd David is véletlenül pont egy nagyon hasonló kombinációt alkotott meg, de ennek az esélye csillagászati mértékben mérhetően kicsi.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem láttam a filmet, de hallottam erről a David állította elő a xenomorfokat dologról. Nem lehet, hogy arról van szó: David is csinált xenomorfokat, de nem ő volt az első, akinek ez sikerült?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, én is láttam. Nekem nagyon tetszett. Még van mit megemészteni, de a Prometheusnál határozottan jobban bejött, még úgy is, hogy harmadszorra az is jobban tetszett. Majd később bővebben is írok, de most hadd elégítsem ki Csoli kíváncsiságát, meg reflektálok néhány korábban elhangzottra még. Tehát:

 

A gond tehát az -Dzséjt legbelső félelme valóra vált- hogy David kutyulja ki a xenomorph fajt kísérletei során.

De ki rakta David tojásait?

Na most erre csak azt tudom mondani, hogy ki rakta a Jurassic Parkban a tojásokat? :P Nyilvánvalóan egy magasan fejlett android, ha egy még nála is magasabban fejlett mutagén anyaggal játszadozik, a tojás kérdését megoldja. De akár az is lehetséges, hogy volt egy királynő, csak az még nem xenó volt. Mint ahogy az AR-ben a xeno királynő a genetikai kísérleteknek hála végül valami teljesen másnak adott életet úgy, hogy annak a teremtménynek a születése el is tért a xenomorph-ok szaporodásától.

Szóval, ha az emberiség alig egy évnyi, emberi technológiákat felhasznált kísérletezgetéssel képes volt megmásítani a xenók génállományát és valami teljesen mást alkotni, akkor nehogy egy android idegen mutagént használva ne legyen képes megmásítani valami cifra dolognak a génállományát 10 év alatt, hogy megteremtse az első xeno tojásokat.

 

A Billy Crodupból kikelt xenó, miért olyan, mint egy kifejlett, csak kicsiben? Miért tornázik rögtön, úgy mint David?

Miért AvP-s az inkubációs idő?

Amiért a Spike kutyusból kikelt is olyan, mint egy felnőtt, csak kicsiben. Amiért a Ripley-ből kikelt királynő is olyan, mint egy nagy, csak kicsiben. Nincs kőbe vésve, hogy csak kígyó formában bújhatnak elő. Már az LV-426-on is karokkal született meg az egyik példány.

Az inkubációs idő trükkös kérdés, de először is: nem az AVP találta fel. Az Alien3-ban amikor megkezdődik a Sulaco evakuálása, még rajta van az arctámadó Ripley-n (látni a tomográfon), amikor az EEV-be belökik a kapszuláját, már sehol sincs (mutatják Ripley arcát). Ha csak a Sulaco vészhelyzeti kiürítése nem napokba telik, akkor Ripley-t percek alatt felcsinálta az arctámadó.

Mint látható, valójában az Alien: Covenantban látottak nagyszerűen harmonizálnak az Alien3-ban látottakkal. Ott van teljes alakos mellkasrobbantó, gyors inkubációs idő, és valójában Spike-ból is gyorsan kikel a lény. Ergo Scott semmivel sem ment szembe, hiszen korábban már láttunk ilyet.

De maradjunk még kicsit itt. Valójában az Alienben sem tellenek el napok, bár pontosan nem lehet megsaccolni. Parker 25 órát mond, hogy annyi idő alatt tudják repülésképessé tenni a Nostromót, bár Brett szavai szerint 17 óra is elég számukra. De ezután még hőseink várakoztak kicsit, a vihar elmúlását is meg kellett várniuk, beöltözni, megtenni 2 km-tert nehéz, ismeretlen terepen, felderíteni a roncsot, összeállítani a csörlőt - rengeteg idő, órák is eltelhettek, mire az arctámadó rácuppant Kane-re. Viszont miután magához tért, alig pár perc után kibújt belőle a lény. Az biztos, hogy Parkerék szavából kiindulva maximum 25 órát töltöttek a bolygón (bár ez túlzott becslés volt tőlük, hogy lustálkodhassanak, de Kane esete nyilván megszaporázta a kezüket, ahogy arra céloznak is a filmben).

Az arctámadó pedig még a bolygón leesett, és Kane-ből a felszállás után nem sokkal kikelt a lény.

Persze nyilvánvalóan Oram még nem volt 10 órán át sem fertőzött, ugyanakkor nem tartom kizártnak, hogy néhány óra eltelik. Ezt abból gondolom, hogy mire a dög elkezdi bedarálni a maradék embereket, a vihar elmúlt, márpedig Anya azt mondta, hogy az vagy 18 órán át nem vonul tovább (ha jól emlékszem). Persze ebből nyilván jó pár óra csak azzal elment, hogy pihentek, neomorphot öltek, stb. De nem tartom valószínűnek, hogy Oramból tényleg annyi idő alatt kelt ki a lény, amennyit mi a filmen láttunk. A vágás lehet trükkös.

 

A Damien Bichirből kikelt xenó miért xenó? Neki egy marás volt az arcán..Persze David látta el, de mit adott neki, hogy arctámadó nélkül xenót szült?

Már miért szült volna ő arctámadó nélkül xenót? David egy egész kis rakás arctámadót csempészett fel a hajóra. Nem kizárt, hogy egyet kikeltetett és megtermékenyítette vele az eszméletlen Lope-ot. Nekem legalább is ez ugrott be a film nézése közben a végén. De az sem kizárható, hogy abban a pár másodpercben, míg Lope arcán volt az az egy, addig sikerült belé juttatni egy petét. Még azt is láttuk, hogy amikor Cole levágta, a tojócsöve kint volt, és (legalábbis angolban) hallani, amint Lope hangja elcsuklik, míg az az izé rajta van.

Nem szabad elfelejteni, hogy egy rendkívül adaptív lényről van szó. Ash maga mondta, hogy alkalmazkodik a környezetéhez, a Nostromón például elkezdte szilíciummal helyettesíteni a sejtjeit. Azt sem szabad elfeledni, hogy például Kane-nél meglehetősen mások voltak a körülmények. Ott az arctámadó maga is ki volt téve az LV-426 akkor még embertelen környezetének, ez is befolyásolhatta az inkubációt – arról nem beszélve, ha ott még azelőtt lemászik, hogy a gazdaszervezet biztonságba kerül, hiába az egész, hiszen Kane azonnal meghalt volna. Ergo nem kizárt, hogy a lény el sem kezdte az implantálást, amíg a gazdaszervezet nem került biztonságba. Azt is tudjuk, hogy maga a gazdaszervezet is befolyásolja a folyamatot, Purvisben az Aurigán azért fejlődött ki lassabban, mert pajzsmirigy gondjai voltak.

A fentiek függvényében könnyen lehet, hogy mivel az arctámadó közvetlen veszélynek volt kitéve (hiszen lőttek rá, késsel megsebezték), gyorsabban juttatta be a szervezetbe az embriót, ám annak pont emiatt tartott tovább a kifejlődése, mint mondjuk Oramnál.

 

A mérnökökről ennyit? A nagy teremtők egy főtéren voltak és kész? Eddig tartott a faj? Amik belőlük keltek ki, egy pillanat alatt, azok rögtön elenyésztek?

Már ha kikelt belőlük bármi is. A Prometheusban azok, amik kontaktusba kerültek a fekete kemikáliával, hasonlóan végezték. Emlékezzünk csak a fejre, vagy a hullahalomra, amit Milburn és Fifield talált. Kevés anyag is szétcincálta őket, itt töményen kapták, és itt is a többség kövült, robbant, loccsant. Ha valamelyik mégis mutálódott vagy életet adott valaminek, azok a teremtmények tíz év alatt rég elvándorolhattak vagy elpusztulhattak táplálék hiányában. Utóbbi a legvalószínűbb, ugye.

Hogy maga a Mérnökök faja eddig tartott-e, azt nem tudni. A Prometheusból egyértelműen tudjuk, hogy vannak kolóniáik. Más bolygókon is megtelepedtek. Őszintén szólva, én arra sem vennék mérget, hogy ez volt az anyabolygójuk. Hiszen mi sem egy várost építettünk a Földön.

 

Miért nem akart a film az Alien felé mozdulni?

Ha David csinálta a fajt és a tojásokat, akkor hogy lehet, hogy egy mérnök hajó tojásokkal rakva zuhant le az LV-426-ra?

Majd a következő rész megmagyarázza? Ja, persze.

Mivel az új rész forgatókönyve állítólag kész, és Scott szerint az utolsó rész közvetlen az Alienbe torkollik bele, így legyünk jóhiszeműek és tegyük fel, hogy igen, az új részek ezt meg fogják magyarázni. Mindazonáltal vannak itt már érdekes dolgok.

Scott korai ötletei szerint a Space Jockey hadban állt egy másik fajjal. A Mérnökök 2000 éve ki akartak minket irtani, David erre kiirtott egy Mérnök várost. Mi ez, ha nem háború? Persze az ötlet nyilván fejlődött az évtizedek folyamán, de innen simán továbbvihető a történet úgy, hogy David folytatja a pusztító hadjáratát a Mérnökök ellen. Van űrhajója, van 2000 gazdaszervezete és még pár ezer embriója ugyanerre a feladatra, és mellesleg ott a tökéletes organizmus biofegyvernek.

A poén az egészben, hogy a Covenant feloldott egy égető kérdést: az űrutas az Alienben megkövült, ezt eddig az idő vasfogának tudtuk be. De most láthattuk, hogy a fekete kemikália nagy koncentrációban ugyanezt idézi elő náluk. Ennek az egy húzásnak köszönhetően elérték, hogy annak az űrhajónak ne kelljen évezredeket vagy milliókat az LV-426-on töltenie.

 

Miért nem lehetett a mérnököké a xenó faj? (Nem volt a Promi egyik freskójában olyan mérnök akire arctámadó mászik?) Akkor ez nem ellentmondás?

Mi lenne itt az ellentmondás? Nem volt olyan freskó, amin arctámadó mászik mérnökre. Amúgy részben a mérnököké, hiszen a kemikália, ami hozzásegítette Davidet a megteremtésükhöz, a Mérnökök terméke.

Egyetlen dombormű van a Prometheusban, ami egy xenomoprh-ra hajaz, de jelenleg maga a lény vázlatos formája annyira már nem egyedi, hiszen a Deacon és a Neomorph is erre emlékeztet. Ettől független még lehet a xenomorph valami ős faj, amit Davidnek sikerült valahogy reprodukálnia. Vagy a Mérnökök maguk is eljutottak valami hasonló teremtményig. Ez itt még tényleg kérdéses, ugyanakkor vegyük figyelembe, hogy a Prometheusban egy halom véletlen már megteremtett egy, a xenomorph-hoz közeli fajt, a Deacont, ami egy "arctámadóval" kezdte az életet, és egy eleven szervezetben fejlődött ki.

Azt se feledjük el, hogy David 10 évig élt abban a nekropoliszban. Ki tudja, miket talált, mik alapján kísérletezgetett.

 

-Guy Pearce- ? Rendben, belefér, de mással jobban jóllaktunk volna. lásd 3. bekezdés..

-James Franco - persze, egy ilyen meglepetés még elmegy.

-Noomi Rapace - Ha már a prológus egyik fele mégis belefért a filmbe, nem érdemelte volna meg ezt a flashback-et a karakter?

Egyéni ízlés kérdése, de örültem, hogy Shaw-t nem kellett még egy további percig elviselnem, és örültem, hogy végre van értelme Guy Pearce-t Peter Weylandként szerepeltetni. Biff Tannen az előző részben kicsit gáz volt, azért kár volt Pearce-t felvenni. Plusz végre nem csak egy idióta öreget láttam a Társaság alapítója képében.

 

És azért fájó Shaw szinte teljesen off screen sorsa, mert akármilyen is volt a Promiban, mégis jobban kötődtünk hozzá, mint itt bárkihez.

Csak a magad nevében beszélj, ha kérhetem! Én itt mindenkihez jobban kötődtem, mint bárkihez a Prometheusban, de még a Prometheusban az utolsó noname zsoldost is jobban kedveltem, mint Shaw-t.

 

Súlytalan az egész legénység! Az AvP:R-ben volt utoljára ennyire csak hús az emberi közeg. Ti kihez kötődtetek?

Walterhez, Davishez, Oramhoz, Tennessee-hez. Ezek a súlytalan karakterek? Ezeket hasonlítod az AVPR fostalicskáihoz? Hát ég és föld. Értem én, hogy nem tetszett a Covenant, de azért na.... Az AVPR karaktereinél még az AVP karakterei is jobbak, nemhogy ezek a szereplők. Basszus, az AVPR figuráinál még Shaw is jobb! :roll:

 

Szóval a film Davidé. Aki jó karakter. Illetve jó is meg nem is. Egy android viszi a hátán az Alien Saga-t! Nem hittem volna

És mégis hogyan viszi David a hátán az Alien Sagát? Mert én sehol sem láttam a hatból négy filmben, de a könyvekben, a Colonial Mariensben és az Isolationben sem nagyon tűnt fel. ;)

 

És Ő lerendezte a teremtőket, és megalkotta a többé-kevésbé humanoid Alien fajt melynek alapja valahol mégiscsak az emberi DNS?

Ez olyan, mintha, ha a kutyám gumicsirkje ölne meg engem. Van értelme a maga perverz valójában, de ki az aki erre számított?

Ki az akinek ez a film maradéktalanul tetszik?

Valyon Tamás, alias Dzséjt, alás szolgája! :P Na jó, nem maradéktalanul, de maradéktalanul a többi Alien-film sem tetszik, viszont még így is jobban tetszik a Prometheusnál. Amúgy pont ez az ütős számomra, hogy olyasmi lett, amire nem számítottam. Én arra számítottam, hogy a végén kisül, hogy a xenomorph-okat egy laborban kísérletezték ki a Mérnökök, amire tök véletlen rálel a Covenant legénysége.

Hogy az emberi DNS az alapja? Dehogy is! A Prometheusból és az Alien: Covenantból, de főleg az utóbbiból egyértelműen kiderül, hogy a fekete kemikália, ami a xenomorph-ok alapja, átírja a DNS-t. Átváltoztatja. És a xenomorph tojások 10 éves folyamatos, egymásra épülő génkísérlet eredményei. A végterméknek köze sincs az emberekhez.

 

Ami teljesen kiakasztott: mi az, hogy az arctámadóval töltött randi utáni ébredéskor rögtön ki kel az áldozatból az alien, ez mi? Ezzel teljesen szembeköpi az alien3at, ahol ugye túl soká kel ki a lény.

Az ugye azért megvan, hogy az Alien3-ban Ripley-ből egy királynő fejlődik ki. Evidens, hogy a nagyobb, bonyolultabb szervezet lassabban fejlődik. A kutyából sitty-sutt kikelt. A többit meg fent leírtam. A Covenant pont az A3-hoz áll a legközelebb.

 

Ja és ha már alien, a cím csak nézőcsalogató, mert alig szerepel kedvenc fajunk. Simán lehetne Prometheus 2 is.

Na most azon túl, hogy maga az Alien cím sosem csak a xenomorph-okra utalt, elég nehéz lenne ezt a filmet Prometheus 2-nek hívni a Prometheus nélkül. Tudod, az felrobbant az előző részben. ;) Ellenben határozottan voltak benne idegen lények, szóval nagyon is passzentos az Alien cím.

 

A Xeno sem ugyanúgy néz ki, mint az Alienes vagy Alienses Xeno, akkor miért várod azt, hogy az arctámadó ugyanúgy viselkedjen?

Arról nem beszélve, hogy a két lény hasonló, de nem 100%ig ugyanaz.

A xenók sosem néznek ki ugyanúgy, sosem voltak 100% azonosak. Még akkor sem, ha emberből keltek ki. Az AR-ben lévő lények ugyanannyira mások a Nostromón pusztítóhoz képest, mint a Covenanton randalírozó példány. De ugyanígy szembetűnő a különbség a Nostromo, a Szevasztopol, a Hadley's Hope és az Eredet létesítmény lényei között, pedig ezek ugyanarról a Derelictről származnak. Megjegyzem, még a tojások, az arctámadók és a mellkasrobbantók is változnak, de a viselkedési minták nem. Attól, hogy ez a xenomorph példány nem ugyanaz, mint ami az LV-426-ról származott, a viselkedésük nem változik. De ahogy azt fent kifejtettem, semmi olyan nincs itt, amit vagy ne láttunk volna korábban, vagy elképzelhetetlen lenne.

 

David két felböfizett emriója közül, ha jól emlékszem, csak az egyik facehugger, a másik valami más.

Mindkettő arctámadó embrió.

 

Ha egy arctámadó elvégzi a beültetést -tegyük egy pillanatra az időtől függetlenné- akkor el kellene pusztulnia, ez meg még szaladgált, sőt támadott.

Te mit néztél? Az az arctámadó nem szaladgált, nem támadott, azonnal elpusztult.

 

Nem elég, hgy gyorstüzelő, még kétlövetű is?

Nem volt az, de akár lehetett is volna, mert az Alien3 SE-ben már ezt is eljátszották. ;)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wow! Dzséjt :clap: Örülök, hogy egy véleményen vagyunk. Bár a megkövesedés valóban jó észrevétel, nekem tűnt fel, hogy ezzel akár egy gordiuszi csomót is átvághatnak, bár ne feledd, hogy

 

 

a delerictes mérnökből elvileg ki is kelt egy mellkas robbantó, a megkövesedés a Covenantban viszont azonnali volt, tehát nem látom magam előtt azt a folyamatot, amelyben a mérnök megkövesedik és egyben ki is kel belőle egy mellkasrobbantó. Kicsit vagy egyik, vagy másik feelingje van a dolognak. Vagy arra gondolsz, hogy előtte mondjuk rácuppant egy arctámadó, majd megszületett a baby alien, és később valahogy elszabadult a szmötyi, ami megkövesítette?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Na most erre csak azt tudom mondani, hogy ki rakta a Jurassic Parkban a tojásokat? :P Nyilvánvalóan egy magasan fejlett android, ha egy még nála is magasabban fejlett mutagén anyaggal játszadozik, a tojás kérdését megoldja. De akár az is lehetséges, hogy volt egy királynő, csak az még nem xenó volt. Mint ahogy az AR-ben a xeno királynő a genetikai kísérleteknek hála végül valami teljesen másnak adott életet úgy, hogy annak a teremtménynek a születése el is tért a xenomorph-ok szaporodásától.

Szóval, ha az emberiség alig egy évnyi, emberi technológiákat felhasznált kísérletezgetéssel képes volt megmásítani a xenók génállományát és valami teljesen mást alkotni, akkor nehogy egy android idegen mutagént használva ne legyen képes megmásítani valami cifra dolognak a génállományát 10 év alatt, hogy megteremtse az első xeno tojásokat.

 

 

Amiért a Spike kutyusból kikelt is olyan, mint egy felnőtt, csak kicsiben. Amiért a Ripley-ből kikelt királynő is olyan, mint egy nagy, csak kicsiben. Nincs kőbe vésve, hogy csak kígyó formában bújhatnak elő. Már az LV-426-on is karokkal született meg az egyik példány.

Az inkubációs idő trükkös kérdés, de először is: nem az AVP találta fel. Az Alien3-ban amikor megkezdődik a Sulaco evakuálása, még rajta van az arctámadó Ripley-n (látni a tomográfon), amikor az EEV-be belökik a kapszuláját, már sehol sincs (mutatják Ripley arcát). Ha csak a Sulaco vészhelyzeti kiürítése nem napokba telik, akkor Ripley-t percek alatt felcsinálta az arctámadó.

Mint látható, valójában az Alien: Covenantban látottak nagyszerűen harmonizálnak az Alien3-ban látottakkal. Ott van teljes alakos mellkasrobbantó, gyors inkubációs idő, és valójában Spike-ból is gyorsan kikel a lény. Ergo Scott semmivel sem ment szembe, hiszen korábban már láttunk ilyet.

De maradjunk még kicsit itt. Valójában az Alienben sem tellenek el napok, bár pontosan nem lehet megsaccolni. Parker 25 órát mond, hogy annyi idő alatt tudják repülésképessé tenni a Nostromót, bár Brett szavai szerint 17 óra is elég számukra. De ezután még hőseink várakoztak kicsit, a vihar elmúlását is meg kellett várniuk, beöltözni, megtenni 2 km-tert nehéz, ismeretlen terepen, felderíteni a roncsot, összeállítani a csörlőt - rengeteg idő, órák is eltelhettek, mire az arctámadó rácuppant Kane-re. Viszont miután magához tért, alig pár perc után kibújt belőle a lény. Az biztos, hogy Parkerék szavából kiindulva maximum 25 órát töltöttek a bolygón (bár ez túlzott becslés volt tőlük, hogy lustálkodhassanak, de Kane esete nyilván megszaporázta a kezüket, ahogy arra céloznak is a filmben).

Az arctámadó pedig még a bolygón leesett, és Kane-ből a felszállás után nem sokkal kikelt a lény.

Persze nyilvánvalóan Oram még nem volt 10 órán át sem fertőzött, ugyanakkor nem tartom kizártnak, hogy néhány óra eltelik. Ezt abból gondolom, hogy mire a dög elkezdi bedarálni a maradék embereket, a vihar elmúlt, márpedig Anya azt mondta, hogy az vagy 18 órán át nem vonul tovább (ha jól emlékszem). Persze ebből nyilván jó pár óra csak azzal elment, hogy pihentek, neomorphot öltek, stb. De nem tartom valószínűnek, hogy Oramból tényleg annyi idő alatt kelt ki a lény, amennyit mi a filmen láttunk. A vágás lehet trükkös.

 

 

Már miért szült volna ő arctámadó nélkül xenót? David egy egész kis rakás arctámadót csempészett fel a hajóra. Nem kizárt, hogy egyet kikeltetett és megtermékenyítette vele az eszméletlen Lope-ot. Nekem legalább is ez ugrott be a film nézése közben a végén. De az sem kizárható, hogy abban a pár másodpercben, míg Lope arcán volt az az egy, addig sikerült belé juttatni egy petét. Még azt is láttuk, hogy amikor Cole levágta, a tojócsöve kint volt, és (legalábbis angolban) hallani, amint Lope hangja elcsuklik, míg az az izé rajta van.

Nem szabad elfelejteni, hogy egy rendkívül adaptív lényről van szó. Ash maga mondta, hogy alkalmazkodik a környezetéhez, a Nostromón például elkezdte szilíciummal helyettesíteni a sejtjeit. Azt sem szabad elfeledni, hogy például Kane-nél meglehetősen mások voltak a körülmények. Ott az arctámadó maga is ki volt téve az LV-426 akkor még embertelen környezetének, ez is befolyásolhatta az inkubációt – arról nem beszélve, ha ott még azelőtt lemászik, hogy a gazdaszervezet biztonságba kerül, hiába az egész, hiszen Kane azonnal meghalt volna. Ergo nem kizárt, hogy a lény el sem kezdte az implantálást, amíg a gazdaszervezet nem került biztonságba. Azt is tudjuk, hogy maga a gazdaszervezet is befolyásolja a folyamatot, Purvisben az Aurigán azért fejlődött ki lassabban, mert pajzsmirigy gondjai voltak.

A fentiek függvényében könnyen lehet, hogy mivel az arctámadó közvetlen veszélynek volt kitéve (hiszen lőttek rá, késsel megsebezték), gyorsabban juttatta be a szervezetbe az embriót, ám annak pont emiatt tartott tovább a kifejlődése, mint mondjuk Oramnál.

 

 

Már ha kikelt belőlük bármi is. A Prometheusban azok, amik kontaktusba kerültek a fekete kemikáliával, hasonlóan végezték. Emlékezzünk csak a fejre, vagy a hullahalomra, amit Milburn és Fifield talált. Kevés anyag is szétcincálta őket, itt töményen kapták, és itt is a többség kövült, robbant, loccsant. Ha valamelyik mégis mutálódott vagy életet adott valaminek, azok a teremtmények tíz év alatt rég elvándorolhattak vagy elpusztulhattak táplálék hiányában. Utóbbi a legvalószínűbb, ugye.

Hogy maga a Mérnökök faja eddig tartott-e, azt nem tudni. A Prometheusból egyértelműen tudjuk, hogy vannak kolóniáik. Más bolygókon is megtelepedtek. Őszintén szólva, én arra sem vennék mérget, hogy ez volt az anyabolygójuk. Hiszen mi sem egy várost építettünk a Földön.

 

 

Mivel az új rész forgatókönyve állítólag kész, és Scott szerint az utolsó rész közvetlen az Alienbe torkollik bele, így legyünk jóhiszeműek és tegyük fel, hogy igen, az új részek ezt meg fogják magyarázni. Mindazonáltal vannak itt már érdekes dolgok.

Scott korai ötletei szerint a Space Jockey hadban állt egy másik fajjal. A Mérnökök 2000 éve ki akartak minket irtani, David erre kiirtott egy Mérnök várost. Mi ez, ha nem háború? Persze az ötlet nyilván fejlődött az évtizedek folyamán, de innen simán továbbvihető a történet úgy, hogy David folytatja a pusztító hadjáratát a Mérnökök ellen. Van űrhajója, van 2000 gazdaszervezete és még pár ezer embriója ugyanerre a feladatra, és mellesleg ott a tökéletes organizmus biofegyvernek.

A poén az egészben, hogy a Covenant feloldott egy égető kérdést: az űrutas az Alienben megkövült, ezt eddig az idő vasfogának tudtuk be. De most láthattuk, hogy a fekete kemikália nagy koncentrációban ugyanezt idézi elő náluk. Ennek az egy húzásnak köszönhetően elérték, hogy annak az űrhajónak ne kelljen évezredeket vagy milliókat az LV-426-on töltenie.

 

 

Mi lenne itt az ellentmondás? Nem volt olyan freskó, amin arctámadó mászik mérnökre. Amúgy részben a mérnököké, hiszen a kemikália, ami hozzásegítette Davidet a megteremtésükhöz, a Mérnökök terméke.

Egyetlen dombormű van a Prometheusban, ami egy xenomoprh-ra hajaz, de jelenleg maga a lény vázlatos formája annyira már nem egyedi, hiszen a Deacon és a Neomorph is erre emlékeztet. Ettől független még lehet a xenomorph valami ős faj, amit Davidnek sikerült valahogy reprodukálnia. Vagy a Mérnökök maguk is eljutottak valami hasonló teremtményig. Ez itt még tényleg kérdéses, ugyanakkor vegyük figyelembe, hogy a Prometheusban egy halom véletlen már megteremtett egy, a xenomorph-hoz közeli fajt, a Deacont, ami egy "arctámadóval" kezdte az életet, és egy eleven szervezetben fejlődött ki.

Azt se feledjük el, hogy David 10 évig élt abban a nekropoliszban. Ki tudja, miket talált, mik alapján kísérletezgetett.

 

 

Egyéni ízlés kérdése, de örültem, hogy Shaw-t nem kellett még egy további percig elviselnem, és örültem, hogy végre van értelme Guy Pearce-t Peter Weylandként szerepeltetni. Biff Tannen az előző részben kicsit gáz volt, azért kár volt Pearce-t felvenni. Plusz végre nem csak egy idióta öreget láttam a Társaság alapítója képében.

 

 

Csak a magad nevében beszélj, ha kérhetem! Én itt mindenkihez jobban kötődtem, mint bárkihez a Prometheusban, de még a Prometheusban az utolsó noname zsoldost is jobban kedveltem, mint Shaw-t.

 

 

Walterhez, Davishez, Oramhoz, Tennessee-hez. Ezek a súlytalan karakterek? Ezeket hasonlítod az AVPR fostalicskáihoz? Hát ég és föld. Értem én, hogy nem tetszett a Covenant, de azért na.... Az AVPR karaktereinél még az AVP karakterei is jobbak, nemhogy ezek a szereplők. Basszus, az AVPR figuráinál még Shaw is jobb! :roll:

 

 

És mégis hogyan viszi David a hátán az Alien Sagát? Mert én sehol sem láttam a hatból négy filmben, de a könyvekben, a Colonial Mariensben és az Isolationben sem nagyon tűnt fel. ;)

 

 

Valyon Tamás, alias Dzséjt, alás szolgája! :P Na jó, nem maradéktalanul, de maradéktalanul a többi Alien-film sem tetszik, viszont még így is jobban tetszik a Prometheusnál. Amúgy pont ez az ütős számomra, hogy olyasmi lett, amire nem számítottam. Én arra számítottam, hogy a végén kisül, hogy a xenomorph-okat egy laborban kísérletezték ki a Mérnökök, amire tök véletlen rálel a Covenant legénysége.

Hogy az emberi DNS az alapja? Dehogy is! A Prometheusból és az Alien: Covenantból, de főleg az utóbbiból egyértelműen kiderül, hogy a fekete kemikália, ami a xenomorph-ok alapja, átírja a DNS-t. Átváltoztatja. És a xenomorph tojások 10 éves folyamatos, egymásra épülő génkísérlet eredményei. A végterméknek köze sincs az emberekhez.

 

 

Az ugye azért megvan, hogy az Alien3-ban Ripley-ből egy királynő fejlődik ki. Evidens, hogy a nagyobb, bonyolultabb szervezet lassabban fejlődik. A kutyából sitty-sutt kikelt. A többit meg fent leírtam. A Covenant pont az A3-hoz áll a legközelebb.

 

 

Na most azon túl, hogy maga az Alien cím sosem csak a xenomorph-okra utalt, elég nehéz lenne ezt a filmet Prometheus 2-nek hívni a Prometheus nélkül. Tudod, az felrobbant az előző részben. ;) Ellenben határozottan voltak benne idegen lények, szóval nagyon is passzentos az Alien cím.

 

 

 

A xenók sosem néznek ki ugyanúgy, sosem voltak 100% azonosak. Még akkor sem, ha emberből keltek ki. Az AR-ben lévő lények ugyanannyira mások a Nostromón pusztítóhoz képest, mint a Covenanton randalírozó példány. De ugyanígy szembetűnő a különbség a Nostromo, a Szevasztopol, a Hadley's Hope és az Eredet létesítmény lényei között, pedig ezek ugyanarról a Derelictről származnak. Megjegyzem, még a tojások, az arctámadók és a mellkasrobbantók is változnak, de a viselkedési minták nem. Attól, hogy ez a xenomorph példány nem ugyanaz, mint ami az LV-426-ról származott, a viselkedésük nem változik. De ahogy azt fent kifejtettem, semmi olyan nincs itt, amit vagy ne láttunk volna korábban, vagy elképzelhetetlen lenne.

 

 

Mindkettő arctámadó embrió.

 

 

Te mit néztél? Az az arctámadó nem szaladgált, nem támadott, azonnal elpusztult.

 

 

Nem volt az, de akár lehetett is volna, mert az Alien3 SE-ben már ezt is eljátszották. ;)

 

 

 

 

Na most megnéztem az Alien3 azon jelenetét és bizony nem kel ki rögtön a kutyából. Van egy jelenet mikor a gazdája kérdezi mi történt vele, akkor már ébren van a kutya. Utána jön egy elég hosszú boncolás jelenet és majd csak utána a temetés mikor is kibújik a lény.

Ilyen hamar kikelés az AVP kívül sehol nem volt.

Szóval a Covenantban elfogadott, hogy hamar kel ki az AVP filmben meg nem, vagy ott is elfogadod?

 

 

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wow! Dzséjt :clap: Örülök, hogy egy véleményen vagyunk. Bár a megkövesedés valóban jó észrevétel, nekem tűnt fel, hogy ezzel akár egy gordiuszi csomót is átvághatnak, bár ne feledd, hogy

 

 

a delerictes mérnökből elvileg ki is kelt egy mellkas robbantó, a megkövesedés a Covenantban viszont azonnali volt, tehát nem látom magam előtt azt a folyamatot, amelyben a mérnök megkövesedik és egyben ki is kel belőle egy mellkasrobbantó. Kicsit vagy egyik, vagy másik feelingje van a dolognak. Vagy arra gondolsz, hogy előtte mondjuk rácuppant egy arctámadó, majd megszületett a baby alien, és később valahogy elszabadult a szmötyi, ami megkövesítette?

 

Igen, pontosan erre gondoltam.

 

Nyilván ez még csak masszív találgatás, de szerintem két lehetőség is van.

1) Kikel a lény a pilótából, emiatt a hajó lezuhan az LV-426-ra, és a becsapódáskor a bombaszekrényben lévő tartályok megsérülnek, elszabadul a kemikália,

és megkövesítik a friss holtestet.

2) Az idegen kikel a pilótából, és a legénység többi tagja úgy próbálja megállítani a lényt, hogy saját életüket feláldozva eleresztik a kemikáliát.

Már persze, ha tényleg a kemikália a válasz eme rejtély megoldására. Mindazonáltal kézenfekvő lenne.

 

 

 

 

Na most megnéztem az Alien3 azon jelenetét és bizony nem kel ki rögtön a kutyából. Van egy jelenet mikor a gazdája kérdezi mi történt vele, akkor már ébren van a kutya. Utána jön egy elég hosszú boncolás jelenet és majd csak utána a temetés mikor is kibújik a lény.

Ilyen hamar kikelés az AVP kívül sehol nem volt.

Szóval a Covenantban elfogadott, hogy hamar kel ki az AVP filmben meg nem, vagy ott is elfogadod?

 

 

Nem ezért vagy azért, de se egy boncolás, se egy temetés nem tart hetekig. Jó esetben is csak néhány óra telhet el, mire a kutyiból kikel a lény, és ennyi, ahogy azt leírtam, szerintem a Covenantban is eltelik.

 

Közben elkészül az Alien idővonal 3. - Totális háború. Amiben egyebek mellett az is megtalálható, hogy reggel 6-kor zuhan le az EEV a Fury-ra, és este 9-kor már van egy kikelt idegen lény a telepen. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Na...hát egyelőre nem tudom eldönteni,hogy tetszik-e ez az Android kísérletezget és megteremti a tökéletes gyilkológépet dolog.

Egy Android dönti el,hogy az emberiség vagy bármely fejlett faj tönkretehete-e egész bolygókat?!

 

Most megint hova a francba megy David....

Hogy jutunk el már vegre a Nyolcadik utashoz....

 

 

 

 

Azt elfogadom, hogy a filmben több óra is eltelhet amíg rajta van az arctámadó, nem ezzel van bajom.

Hanem azzal, hogy ébredés után rögtön kikel. Ébredés után eddig minden áldozat sokkal tovább élt. Kivéve az AVP filmben.

 

 

 

Ez még nem a végleges xeno...egy korábbi mutációja....ennél még így sült el a dolog.

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Azt elfogadom, hogy a filmben több óra is eltelhet amíg rajta van az arctámadó, nem ezzel van bajom.

Hanem azzal, hogy ébredés után rögtön kikel. Ébredés után eddig minden áldozat sokkal tovább élt. Kivéve az AVP filmben.

 

 

Mindenki, leszámítva persze Kane-t, aki felébredt, ivott két pohár vizet, mert a táljába, evet két falatott, aztán lebabázott. A film 54. percében szól Ash, hogy Kane felkelt. Az 56. percben szétrobbant a mellkasa. Hol itt a sokkal tovább?

 

Oram élhetett még talán két percig, Kane meg talán tíz percig. Ez nálam nagyon messze van a sokkal továbbtól. De az Aliensben a telepes sem tűnt úgy, mintha a magához térésétől kezdve sokáig élt volna. Még úgy harminc másodpercig... A gazdaszervezet magához térése és a kikelés között abszolút nincs összefüggés.

 

 

 

Ez még nem a végleges xeno...egy korábbi mutációja....ennél még így sült el a dolog.

 

 

Ez a végleges xeno volt. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megleptél Dzséjt! Nem is kicsit. :o

Köszönöm, hogy egyesével reflektáltál a felvetéseimre!

 

Csak egyetlen dologról még egy szót. Ha a mérnökök bio-fegyvere lenne a xenó, az kicsapta a volna a biztosítékot, de hogy Davidé lett az nem? :hmm:

 

Azt meg hogy a xenó végtére is emberi alapokkal rendelkezik, azt arra építem, hogy Shaw volt a kísérletek egyik alapja a fekete mutagén mellett.

Így nem csoda, ha xenó többé kevésbé humanoid és többé-kevésbé emberi arányokkal, szimmetriával rendelkezik.

Azt a dolgot mindenképp feloldja -bár kettős érzelmekkel élem ezt meg-, hogy az űr mélyén hogyan is talált a Nostromo egy ilyen fajt?

Mármint olyat, ami teljesen az ember ellen termett és totál kompatibilis is az emberrel..

A Covenant válasza: természetesen, hisz az emberek ellen készült a faj.. Akárhogy is szokni kell ezt.

És bár logikus a dolog, árt a varázslatnak, árt a misztikumnak.

Ember-ember-ember..Mindig az ember a hunyó. Lassan nem lesz jó cím az Alien. Miért "idegen" az, amit közvetve mi alkottunk?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ian Malcolm: Isten megteremi a dinoszauruszt. Isten elpusztítja a dinoszauruszt. Isten megteremti az embert, az ember elpusztítja istetn, az ember megteremti a dinoszauruszt.

Ellie Settler: A dinoszaurusz megeszi az embert.

Ez a kis párbeszéd most nagyon jó ráhúzható az Alien-univerzumra is. Az isten, azaz a Mérnök megteremtik az embert. A Mérnök megpróbálja elpusztítani az embert. Az ember megteremti az androidot, az android elpusztítja a Mérnököt, az android megteremti a xenomorph-ot. A xenomorph megeszi az embert.

Ez a plusz nekem bejön. Ha a xenomorph csak valami vegyi fegyver lenne egy évezredekkel vagy milliókkal ezelőtti háborúban, és mi csak véletlen rátaláltunk (ahogy az előzményfilmek előtt volt), az snassz lenne. Nincs benne semmi plusz. Uncsi. Nekem ez volt igazán a félelmem, hogy valami unalmas dolog lesz az eredet. Ezért nem tetszett amúgy az sem, hogy van egy bolygójuk. Úgyse tudtak volna olyat kitalálni, ami ütött volna. Ha nem ők a csúcsragadozók, a nimbuszuk csökken. Ha ők a csúcsragadozók, unalmas a bolygó, hiszen eddig mindig ők voltak a csúcsragadozók.

Ebben a megoldásban viszont van craft. Eleve ironikus, hogy a Weyland-Yutani olyasmit próbál megszerezni, ami szegről-végről az övé (a terméke terméke). Másrészt továbbvitte azt, amit a Prometheus kritikámban nemrég boncolgattam Daviddel kapcsolatban (nem tudom, olvastad-e). És a folyamat is tetszetős: megteremtettünk valamit, amiről kiderült, hogy veszélyesebb, mint mi. Erre az még egy nála is veszélyesebb lényt hoz létre. Minket meg lenyűgöz saját teremtményünk teremtménye.

 

Shaw-t én nem tekintem közvetlen alapnak, mert mint írtam, eleve megváltozott a DNS-e a fekete kemikáliának hála, ráadásul ő egy évtizede halott. Ő a legelején született eredmények alapja lehetett, de aztán az további eredmények, mutációk követték. Azt mondani, hogy Shaw az alapja, olyan, mint azt mondani, hogy az embereknek a Tyrannosaurus az alapja. Egyszerűen annyi mutáció van Shaw és a xenomorph között, hogy a kettő között nem lehet egyenlőségjelet vonni. Akkor lehetne, ha az lenne, amit te írtál, hogy valami groteszk királynőként ő rakja az első tojásokat. De nem erről van szó.

Shaw-t tíz évvel ezelőtt a fekete kemikáliával David átalakította, már ő sem volt ember (Ripley 8 közelebb állt hozzánk, pedig ő is idegen lény). Shaw emberként született, de nem emberként halt meg. És abból a valamiből lett valami, amiből újabb lények származtak le, amikből újabbak születtek, és ez a folyamat vitte el Davidet a xenomorph-ig. Az a minimális emberi tényező tíz éve elenyészett.

És ezért is marad idegen. Mert egy nem emberi lény tízéves, mutációk hosszú láncolatán, idegen eszközökkel, idegen tudással létrehozott teremtménye. Ennél idegenebb már nem is lehetne valami.

 

A humanoid mivoltja a lényeknek sosem volt probléma, hiszen Ash már az első filmben tisztázza, hogy adaptív lényről van szó, és ezt a későbbi filmek csak erősítik. Nem azért kompatibilis velünk, mert az ős-ős-ős-ős anyja valami emberi izé volt. Azért kompatibilis velünk is, mert adaptív. De ugye rajtunk kívül meg tudott termékenyíteni kutyát is, Mérnököt is. És az AR óta azt is tudjuk, hogy ennek az adaptív képességnek az egyik tulajdonsága, hogy a átformálja a gazdatest DNS-t (ami mennyire jól harmonizál azzal, hogy a lény a fekete kemikália származéka), ezért is tudták Ripley-vel együtt klónozni a királynőt is.

 

Amúgy nem az ember a hunyó ebben a történetben, hanem a Mérnökök. Ők teremtettek minket, ők teremtették a kemikáliát is, és ők cseszték el a kiirtásunkat. Ha a teória igaz, hogy azért akartak elpusztítani minket, mert tudták, hogy veszélyesek lehetünk az univerzumra, hát kérem, nem tévedtek. Ha a Mérnökök nem játszanak istent, nincs egy szál gond sem.

 

És az egészben, az egész Alien-sorozatot nézve is van ebben irónia. Bár Scott utálja a többi részt, az az érzésem, hogy az írók a tudtán kívül azért felhasználják a folytatásokat. A sztori elején megteremtjük az androidokat, ami elkezd a genetikával játszani, hogy elpusztíthassa az embert. A sztori végén az ember elkezd a genetikával játszani, hogy megteremthesse ugyanazt a lényt, de az android megpróbál megvédeni tőle. Call és David micsoda beszélgetést folytathatna.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még két dolog vetődött fel bennem.

 

A főtéri "permetezés" után, mi lett a másik hajóval és Davidéké miért ment el lezuhanni az erdőbe?

 

Daviddel miért bratyiznak a dögök? -Bishoppal a királynő nem annyiran pacsizott hiába nem volt ptenciális kaja..

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli, használd azt a spoiler kapcsolót, ne nekem kelljen utánad szerkesztgetnem. Ez már a második figyelmeztetés! :angry: Alig párnapos film, te meg itt simán puffogtatod a nagyobb fordulatokat.

 

 

Amúgy meg Bishopot a bepöccent királynő tépte szét, Davidet meg egy teljesen más faj lénye kímélte meg, amit ráadásul nem fenyegetett. Ahogy Callt sem kapta szét a Newborn, amint meglátta. Viszont lehet, hogy a kifejlett xenomorph Davidet is szétcincálta volna idővel vagy azonnal.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Helyes! Amúgy a másik kérdésedre a válasz engem is érdekelne.

 

 

Hová tűnt az a másik repülő bizbasz? Egyáltalán mi volt az? Valami fellegvár, felhővár vagy tényleg egy űrhajó? És hová lett? Lehet, hogy az az oka Davidék kényszer leszállásának? Ha azon is voltak Mérnökök, vajon megúszták a népirtást? Evakuáltak a bolygóról?

 

 

Közben ez is befejeződött: Alien idővonal 4. - Feltámadás. Később még lesznek apróbb simítások és kiegészítések, de amúgy teljes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem! K*rva szar volt!

 

Csak viccelek! Jobban bejött, mint a Promi! Pedig köztudott, hogy én azt is igencsak komálom!

 

-------

 

Ha mindenáron rangsorolnom kellene, akkor így alakulna a sorrend:

 

1. ALIEN

2. Covenant

3. Prometheus

4. ALIENS

5. A3

6. AR

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes sorrendek. Megkavarom én is:

Aliens

Alien Resurrection

Alien

Prometheus=Covenant

Alien3

 

Akkor neked is az akciódúsabb részek jönnek be. Nekem is az az első 2 bár már rég láttam a filmeket a Covenant előtt tartok is majd egy újrázást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.