Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Tegnap megnéztem én is a Covenantet. Nekem összességében tetszett, bár azért az első két Alien filmet meg sem közelítheti nálam (mondjuk, ha rangsorolni kellene, akkor a 3. helyre simán odaférne).

 

Az előzményhez hasonlítva, sokkal jobban tetszett a Prometheusnál, talán csak a zene az, amiben nem múlta felül. Egyébként a karakterek sokkal kedvelhetőbbek voltak, nem annyira a relytéjekre és misztikumra volt kihegyezve, mint a Prometheus és az akciójelenetek is sokkal jobban sikerültek (több is volt belőlük). Ami még számomra nagyon fontos volt az a hangulat és ugyan nem éreztem, hogy annyira beszippantott volna az atmoszférája a filmnek, de a feszültségteremtésben nem érzem úgy, hogy rosszul vizsgázott volna a film (még ha a vége baromira kiszámítható is volt), na persze azok a hatásvadász kijelentések az alkotók részéről, hogy "micsoda beszaratós horror" azért mondjuk messze nem teljesültek, de olyan kellemesen volt ilyesztő és véres. Mondjuk számomra a legijesztőbb talán nem is a xeno volt, hanem David. :D

 

 

Arról szívesen elolvasnék majd Dzséjttől egy elemzést, hogy a film hátteréről miket lehet tudni, mert én valami olyasmit olvastam, hogy eredetileg volt egy forgatóköny a Prometheus folytatására vonatkozóan, amiben nem is nagyon szerepelt volna a xenomorph, hanem inkább a Mérnökökre koncentrált (az emberekkel való konfliktusra, teremtésre, pusztításra) csak aztán mikor jött Neil Blomkamp Alien projektje, ami felülírta volna a 3. és 4. filmet, akkor állt elő Scott a Covenantel, így ellehetetlenítve Blomkampot...

Egyébként ami nem volt nekem teljesen világos a filmben, hogy az elején mikor az a vihar volt, amitől leszakadt a "vitorla", akkor mit csinált Walter azzal a kis embrióval, akit kivett onnan? Valami rutin vizsgálat miatt vette ki, vagy volt vele valami terve? Már a Prometheusban sem volt tiszta, hogy miért fertőzte meg Hollowayt és miért akarta Shawban hagyni a lényt... de most a Covenant alapján lehet mondani, hogy már akkor is alkotni akart egy új életformát.

Ja és amúgy hogyan változott meg David hajszíne? :P Egyébként szerintem Walter nem halt meg, mert azt már korábban is láttuk ugye a küzdelem során, hogy elég komoly sérülés után is vissza tud térni és on-screen nem láttuk meghalni. Mondjuk azt nem tudom, hogy térhetne vissza a sztoriba, amennyiben él, mert nem hiszem, hogy erre a bolygóra visszatérünk még. A folytatásban valami olyasmit tudnék elképzelni, hogy David ki akarja írtani a Mérnököket, mert lenézi őket, mint az embereket, akik viszont az összetűzés során hozzájutnak valahogy a xeno tojásokhoz, majd egy hajójuk lezuhan az LV-426-ra.

 

Még a filmről annyit, hogy a kedvenc jelenetem az volt, amikor a neomorphok megtámadják a csapatot ott a búzamezőben. Ott szinte tapintani lehetett a kétségbeesetséget a csapat tagjai között. Az akciójeleneteknél az is tetszett, hogy mikor először jelent meg a neomorph, akkor olyan realisztikusra csinálták meg, hogy ott a nagy ijedtségben, sietségben elcsúszik a véren a csaj és mennyezetbe lő. Viszont ami az első előzetesben a kedvenc jelenetem volt (a végén a zuhanyzóban), azt itt nem éreztem olyan ütősnek a vágás miatt. Ahogy ott megjelent a xeno pofája és utána rögtön lecsapott az fantasztikus volt, itt viszont még volt közte néhány frame, ami megtörte a hatást. Azt egyébként, amit Donát említett az értékelésénél, hogy van ahol belassul a film az aláírom... a ritmusa néhol kidobott egyszerüen a hangulatból és már-már az órámat néztem egy-két jelenetnél.

Mindenesetre egy délutáni kikapcsolódásnak teljesen jó volt és várom a folytatást. Érdekes lenne, ha Davidet pont egy xeno állítaná majd meg, ezzel pont az emberiség kezére játsszva. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd egyszer írok a Prometheus és a Covenant hátteréről is, mert ezek is legalább olyan kacifántosak, mint az Alien3 megszületése.

 

Mondjuk ezt a változatot még nem hallottam, de 14 forgatókönyvbe ez is belefér. :)

 

A David/Walter kérdésre, van egy olyan teória, hogy David valójában áttöltötte magát Walterbe. Állítólag volt egy sebhely David állán, ami szintén eltűnt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

A David/Walter kérdésre, van egy olyan teória, hogy David valójában áttöltötte magát Walterbe. Állítólag volt egy sebhely David állán, ami szintén eltűnt.

 

 

 

Amúgy, ha David volt ott a hajón Walter helyett és tényleg áttöltötte magát, akkor Walter emlékei nem maradhattak volna meg? Amikor a házikóról kérdezi Daniels a végén szerintem az egy rossz húzás volt, hogy elárulták, hogy ő David (mondjuk sejteni lehetett), így a folytatásban könnyen lehet, hogy majd meg kell szabaduljon Danielstől és én őt sajnálnám, ha úgy járna, mint Shaw, még ha nem is off-screen végeznének vele. Egyébként az is érdekes lenne, ha kiderülne, hogy Walter igazából Walter, csak valahogy már benne van David is (mondjuk ez annyiban mindenképpen hülyeség, hogy akkor miért nem tudott a házikóról), egyrészt ott van az rész, amit az előző hsz-ben is említettem, mikor ott mókolt valamit azzal a kis embrióval a film elején, másrészt meg ő a végén ott valami kódot mond és a rendszer Davidként ismeri fel... akkor ez lehet már egy korábban a rendszerbe betáplált kód volt?

Amúgy a végén az a jelenet szerintem nem életszerű, amikor rákérdez a házikóra Daniels, hogy majd segít e neki, itt szerintem simán mondhatott volna annyit, hogy persze... és kész, még ha nem is tudja, hogy miről van szó. Azzal mondjuk meg lehet ezt magyarázni, hogy ott abban a pozícióban Daniels már tehetetlenül feküdt David meg csak demonstrálta a hatalmát, de nekem jobban tetszett volna, ha ezt homályban tartják. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az az embrió elhalt, Walter csak kidobta.

Walter memóriája nem maradhatott meg, ha David sértetlenül akarta a tudatát átvinni. Ne feledjük, Walter programja korlátozott volt, de fejlettebb, valószínűleg ezer biztonsági intézkedés volt arra, hogy ne lehessen felülírni a programját (így a memóriáját). Ráadásul, a két független személyiségből egy harmadik jött volna létre az összeolvadáskor. Szóval, ha David David akart maradni, Waltert teljesen törölnie kellett, programostul, memóriástul. Már ha tényleg átmásolás történt (mondjuk Davidnek még kapóra is jöhetett egy fejlettebb test).

Szerintem a Covenant legénységét már nem látjuk élve, de Danielst semmiképpen sem. Ő nem fog már abból a hibernátorból élve felkelni. Vagy ő lesz az első áldozata a dögöknek, vagy a hibernátora "hibásodik" meg.

A kérdésre szerintem nem tudott válaszolni. David ekkor már nagyon emberi, és ha meglepik, úgy is reagál. Plusz lehet végül már nem is akart hazudni, és valóban fitogtatta a hatalmát is. A szadizmus meglehetősen alapskill nála.

Miután visszatértek, Tennessee lekapcsolta Anyát a diagnosztika miatt. David ekkor vihette be az új kódokat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én akkor leszek elégedett a filmmel, ha kiadnak egy rendezői változatot, melyben:

 

 

Kivágják a film kezdő jelenetét és berakják helyette a neten fellelhető prológus jelenetet, teremtők kiírtásával. Mégiscsak mozgalmasabb és látványosabb kezdés lenne mint a dögunalmas zongorázás. Így, ahogy most van nagyon belassul a film már a legelején.

Meg ráadásul Shaw is megérdemelné hogy szerepeljen, mert mégiscsak ő volt a Prometheus főszereplője. Meg a Prometheus után természetesnek kellene legyen, hogy velük kezdik a filmet, hisz mégiscsak egy folytatás.

És leforgathatnák Shaw halálát is, engem baromira érdekelne, hogy vált olyanná ami. Plusz David miatt is érdekes lenne ez a jelenet.

Én még mindig nem fogadtam el, hogy bántak a doktornővel, nélküle a Prometheus el se indult volna, ő volt az egész film mozgatórugója.

Aztán vágják ki a furulyázós jelenetet mert az az összes alien film leggázabb jelenete. Lehet valakinek tetszik (kétlem) de nekem az a jelenet megbocsáthatatlan.

Csak ennyit kérek. Ha ezeket megteszik, még jó film is lehet belőle.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én akkor leszek elégedett a filmmel, ha kiadnak egy rendezői változatot, melyben:

 

 

Kivágják a film kezdő jelenetét és berakják helyette a neten fellelhető prológus jelenetet, teremtők kiírtásával. Mégiscsak mozgalmasabb és látványosabb kezdés lenne mint a dögunalmas zongorázás. Így, ahogy most van nagyon belassul a film már a legelején.

Meg ráadásul Shaw is megérdemelné hogy szerepeljen, mert mégiscsak ő volt a Prometheus főszereplője. Meg a Prometheus után természetesnek kellene legyen, hogy velük kezdik a filmet, hisz mégiscsak egy folytatás.

És leforgathatnák Shaw halálát is, engem baromira érdekelne, hogy vált olyanná ami. Plusz David miatt is érdekes lenne ez a jelenet.

Én még mindig nem fogadtam el, hogy bántak a doktornővel, nélküle a Prometheus el se indult volna, ő volt az egész film mozgatórugója.

Aztán vágják ki a furulyázós jelenetet mert az az összes alien film leggázabb jelenete. Lehet valakinek tetszik (kétlem) de nekem az a jelenet megbocsáthatatlan.

Csak ennyit kérek. Ha ezeket megteszik, még jó film is lehet belőle.

 

 

Ott száradjon le Ridley Scott keze, ha hozzá mer nyúlni a kezdéshez. Az egyik legjobb jelenet a filmben, már akinek az akción és a látványon túl más is számít. Bár a kívánságod pont igazolja az elméletemet: sokaknak az a baja, hogy a filmben nincs sok akció, de legalább sok az agyalós szakasz. Hát igen, ez 2017... Ha a film elkezdése előtt már nem zúznak szét valamit látványorgiában, akkor a film unalmas, lassú... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Covenant minden kiválósága mellett azért egy valami biztos, Scott papa sikeresen dönti rommá az első filmjében bemutatott idegen létformákat övező misztikumot. Space Jockey = ormányos szkafander,

Alien = David kotyvasztotta valami

. Kár. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is letudtam a Covenantot. Nekem is bejött. Igaz nálam csak a Promit előzte meg.

 

A következőképpen alakult az idegenes ranglistám:

Alien3

Aliens

A:R

Alien

Covenant

Prometheus

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Covenant minden kiválósága mellett azért egy valami biztos, Scott papa sikeresen dönti rommá az első filmjében bemutatott idegen létformákat övező misztikumot.

Sajnos ez velejár az előzményekkel. Darth Vaderről sem tudtuk mindig, hogy volt gyerek. :) Mondjuk én most már egyedül csak azt sajnálom, hogy a Space Jockey is ember, annak ellenére, hogy a vallási utalás (vagyis inkább bizonyos vallási elemek - isten a maga képére teremtette az embert - eredete) ad némi plusz ízt ennek. A többi meg, hajajj, az nagyon sok plusz ízt ad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos ez velejár az előzményekkel. Darth Vaderről sem tudtuk mindig, hogy volt gyerek. :) Mondjuk én most már egyedül csak azt sajnálom, hogy a Space Jockey is ember, annak ellenére, hogy a vallási utalás (vagyis inkább bizonyos vallási elemek - isten a maga képére teremtette az embert - eredete) ad némi plusz ízt ennek. A többi meg, hajajj, az nagyon sok plusz ízt ad.

 

Scott papa így döntött, ezt el kell fogadni. Viszont az jobban tetszett volna, amit azt hiszem te írtál valamikor, hogy az xenomophok azért fészkelnek eldugott, védettebb helyre, mert az anyagolygójukon olyan életformák lehetnek, amik meg őrájuk vadásznak (mondjuk ezek az életformák még mindig lehettek volna az engeenerek).

 

 

Egyébként, azok a spórák mik voltak? Illetve azok a spóratokok? Ezeket is David készítette?

 

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Egyébként, azok a spórák mik voltak? Illetve azok a spóratokok? Ezeket is David készítette?

 

 

A spórák a neomorph életciklusának első fázisa. A teremtőjük ezeknek is David volt, egyike azon hibrid fajoknak, amik a fekete kemikália elszabadulása után jöttek létre a bolygó élővilágából.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Laci, csoli, nektek talán szolgálhatok egy jó hírrel a xenomorph-ok eredetét illetően.

 

A Covenant könyvváltozatában David egyértelműen kijelenti, hogy a Mérnökök hozták létre az alienek faját biofegyverként, ő pedig a saját elképzelései alapján próbálja újraalkotni, tökéletesíteni őket.

De azért észben kell tartani, hogy a könyv nem kánon, és a forgatókönyv, nem a kész film alapján készült. Bár az Alien és a Prometheus is utal arra, hogy a Mérnökök már korábban találkoztak a xenomorph-okkal, ez a szöveg nem került bele a filmmel, okkal (az sem biztos, hogy leforgatták). Szóval lehet, hogy Scott koncepciója megváltozott a kész filmre, így ez a szál teljesen elmarad, de az sem lehetetlen, hogy csak a következő részre tartogatja, mint az építőkocka egy újabb fontos eleme.

Szóval, a filmek (kánon) szerint jelenleg a xenomorph-okat David alkotta, de a koncepció szintjén tárva nyitva a lehetőség, hogy a Mérnökök "találmánya" és David csak újraalkotta őket, s ezzel a szállal talán a jövőben kezdenek is valamit.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Amúgy Laci, csoli, nektek talán szolgálhatok egy jó hírrel a xenomorph-ok eredetét illetően.

 

A Covenant könyvváltozatában David egyértelműen kijelenti, hogy a Mérnökök hozták létre az alienek faját biofegyverként, ő pedig a saját elképzelései alapján próbálja újraalkotni, tökéletesíteni őket.

De azért észben kell tartani, hogy a könyv nem kánon, és a forgatókönyv, nem a kész film alapján készült. Bár az Alien és a Prometheus is utal arra, hogy a Mérnökök már korábban találkoztak a xenomorph-okkal, ez a szöveg nem került bele a filmmel, okkal (az sem biztos, hogy leforgatták). Szóval lehet, hogy Scott koncepciója megváltozott a kész filmre, így ez a szál teljesen elmarad, de az sem lehetetlen, hogy csak a következő részre tartogatja, mint az építőkocka egy újabb fontos eleme.

Szóval, a filmek (kánon) szerint jelenleg a xenomorph-okat David alkotta, de a koncepció szintjén tárva nyitva a lehetőség, hogy a Mérnökök "találmánya" és David csak újraalkotta őket, s ezzel a szállal talán a jövőben kezdenek is valamit.

 

 

 

 

Igen fura volna, ha a Mérnökök nem jöttek volna rá erre a lehetőségre. :)

 

Régebben olvastam egy olyat, igaz fun teóriát, hogy a mérnököket is létrehozta egy faj, akik szolgának alkalmazták a mérnököket, akik fellázadtak uraik ellen, amiből háború lett. Közben felfedezték a xeno-kat, és, hogy fegyverként fel tudják használni a teremtőik ellen, létrehozták az emberiséget, akik inkubátornak lettek volna felhasználva.

 

Azt viszont sajnálom, hogy nincs elérhető prometheus könyv minálunk, csak japánban.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Laci, csoli, nektek talán szolgálhatok egy jó hírrel a xenomorph-ok eredetét illetően.

 

A Covenant könyvváltozatában David egyértelműen kijelenti, hogy a Mérnökök hozták létre az alienek faját biofegyverként, ő pedig a saját elképzelései alapján próbálja újraalkotni, tökéletesíteni őket.

De azért észben kell tartani, hogy a könyv nem kánon, és a forgatókönyv, nem a kész film alapján készült. Bár az Alien és a Prometheus is utal arra, hogy a Mérnökök már korábban találkoztak a xenomorph-okkal, ez a szöveg nem került bele a filmmel, okkal (az sem biztos, hogy leforgatták). Szóval lehet, hogy Scott koncepciója megváltozott a kész filmre, így ez a szál teljesen elmarad, de az sem lehetetlen, hogy csak a következő részre tartogatja, mint az építőkocka egy újabb fontos eleme.

Szóval, a filmek (kánon) szerint jelenleg a xenomorph-okat David alkotta, de a koncepció szintjén tárva nyitva a lehetőség, hogy a Mérnökök "találmánya" és David csak újraalkotta őket, s ezzel a szállal talán a jövőben kezdenek is valamit.

 

 

Köszi az infót! Érdekes a filmek tetszési sorrendje nálad is. A resurrection-t csak mi soroltuk így előre!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az itt a lényeg hogy mindkettő kalapos és járművezető. Nem a kinézetükön és a nemükön van a hangsúly. A kép csak azért kell mert azt akartam hogy tisztább legyen kire gondolok.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.