Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Akkor az egyszerűsítés végett:

 

David a fekete kemikáliával megteremti az alieneket (Alien: Covenant)

A Nostromo legénysége rálel az alienekre (Alien)

A Hadley's Hope lakossága is rálel az alienekre (Aliens)

A Firoina 161-re is eljut egy alien (Alien3)

Az emberek újra megteremtik az alieneket (Alien Resurrection)

Ennél jobban nem lehet ezt leegyszerűsíteni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig az sem bonyolult.

Alien film

Aliens film

Alien3 film

Alien Resurrection film

Prometheus

Alien: Covenant

Aliens: Colonial Marines

Alien: Isolation

Árnyékhajsza

A bánat tengere

A fájdalom folyója

The Weyland-Yutani Report

6 film, 3 könyv, 2 játék, 1 forráskönyv. Szerintem kifejezetten nem nehéz fejben tartani, a régi Star Wars kánon szintek után ez piti dolog. :)

Elvileg kánon a Covenant előzmény regénye is, de azt a Fox még nem erősítette meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 héttel később...

Terveztem, hogy elkezdem olvasni az Alien-filmek könyvváltozatait A nyolcadik utas: a Haláltól kezdve a Feltámad a Halálig. A negyedik résszel kapcsolatban azonban egy kicsit össze vagyok zavarodva, mert két verzió is van: az egyik, amit Terry Bisson írt, a másik pedig, amit A. C. Crispin. Az Agave könyvek két éve megjelentette az egész sorozatot, és Crispin művét adták ki, úgyhogy gondolom az tekinthető a film hivatalos regényváltozatának. De akkor Bisson regényével mi a helyzet? Az valami úgynevezett "hamisítvány"?

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hamisítvány, inkább afféle lebutított változat, vagy ifjúsági regénnyé avanzsált verzió. Annyi érdekesség van benne, hogy a Crispin könyvhöz képest az még eggyel korábbi forgatókönyvből építkezett, így egy-két dolog más benne, pl.: Perez tábornokot nem egy alien öli meg, hanem kirepül az űrbe egy lyukon át. De a hivatalos filmregény a Crispinféle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok meglepve. De nem is örülök. Csak azt sajnálom, hogy nem sikerült egy korrekt lezárást vagy áthidalást már a Covenantban összehozni. Mert valljuk be, alapból vicc, hogy Scott papa 80 körül még sok további filmre koncentrálna. Persze jó egészséget neki, de az elképzelés már maga nem egészséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert valljuk be, alapból vicc, hogy Scott papa 80 körül még sok további filmre koncentrálna. Persze jó egészséget neki, de az elképzelés már maga nem egészséges.

 

Ezzel egyetértek! Csak ahogy Ody is mondta, arra az egy filmre kapja már még meg a lehetőséget, ami összeköti a '79-es ALIEN-el!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyetértek! Csak ahogy Ody is mondta, arra az egy filmre kapja már még meg a lehetőséget, ami összeköti a '79-es ALIEN-el!!

Igen, az kellene, különben a Promi-Covi vonal igazi lezárás nélkül zárójelben maradna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ötlet, mármint hogy 100 évvel távolabbra repüljünk (az Aliens/Alien3 utánra), nekem tetszik. Végre használnák a kort mozivásznon is, ami 20 éve üvölt azért, hogy oda helyezzenek egy Alien-filmet, mert ott aztán megkötések nélkül lehetne játszani, hiszen az AR eseményei még messze vannak, az előtte lévő két film eseményei meg már a régmúlt.

 

Viszont előtte vagy utána azért zárják le a Prometheusszal megkezdett történetet is.

 

Viszont ez a Port.hu zseniális tárgyi tévedéseket tud reprezentálni. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokkal komolyabban vehető, megjegyzem, annak a beszélgetésnek más is a kicsengése, mert abból kiderül, hogy ez csak a Collider egyik újságírójának véleménye, nem a Fox tervei. Vagyis csak Steve 'Frosty' Weintraub gondolja úgy, hogy vagy elkészül egy még a Covenantnál is olcsóbb folytatás, ami összeköti a Prometheus-szálat az Aliennel, vagy nem kap folytatást, és átugranak a jövőbe, ahol egy teljesen új szálat indítanak a xenomorphokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Fox még megvárja a home video eladásokat, aztán dönt a sorsáról. De az biztos, hogy a folytatás kevesebb pénzből fog elkészülni, vagy legalábbis a Fox kevesebbet fog belepumpálni. Szerintem attól is függ, hogy Scott mennyire akarja a befejezést - ugye a saját stúdióján át ő is elég sok pénzt belepumpál -, ha nagyon, akkor valószínűleg egy értelmes kompromisszum után zöld utat ad rá a Fox. Ha elvesztette a lelkesedését iránta, akkor keresztet is vethetünk rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Fox még megvárja a home video eladásokat, aztán dönt a sorsáról. De az biztos, hogy a folytatás kevesebb pénzből fog elkészülni, vagy legalábbis a Fox kevesebbet fog belepumpálni. Szerintem attól is függ, hogy Scott mennyire akarja a befejezést - ugye a saját stúdióján át ő is elég sok pénzt belepumpál -, ha nagyon, akkor valószínűleg egy értelmes kompromisszum után zöld utat ad rá a Fox. Ha elvesztette a lelkesedését iránta, akkor keresztet is vethetünk rá.

Az eddigi nyilatkozatai alapján azért nem úgy tűnik, de persze nála is bejátszik a ki tudja, mikor gondolja meg magát effektus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.