Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...

Miért ilyen silány most a választék a Szukits honlapján az Alien- és Predator-könyveket tekintve? Most néztem fel a honlapjukra, mert rendelni szerettem volna pár regényt az AvP univerzumból, de úgy látom, Bookline lesz belőle... A Betondzsungel, Jég és vér teljesen eltűnt, ahogy az A vadászok szigete, Szerepcsere is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lejárt a kiadási jog a régiekre, ezért visszavonták őket. Javaslom a Vaterát, Teszveszt, esetleg antikváriumokat, ha a régebbi regények érdekelnek. (Nem tudom, lesz-e jogmegújítás, Revan a szakértő ezen a téren.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lejárt a kiadási jog a régiekre, ezért visszavonták őket. Javaslom a Vaterát, Teszveszt, esetleg antikváriumokat, ha a régebbi regények érdekelnek. (Nem tudom, lesz-e jogmegújítás, Revan a szakértő ezen a téren.)

Értem, köszi. Bookline-on már körbenéztem, ott lehet kapni aránylag sokat. De azért remélem, a Szukitsnál lesznek majd újdonságok az AvP univerzumot tekintve, esetleg visszakerülhetnének a régi könyvek, bár nem tudom, a két lehetőség közül bármelyikre is van-e valami esély.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

John Shirley: Predator - Mindörökké Éjfél

 

Érdekes regény volt. Nem mondanám, hogy nagyon rossz, de olvastam már ennél lényegesen élvezhetőbb Predator-könyvet.

A karakterekkel nem volt semmi bajom, már ami a katonákat illeti: ők igazi predatoros szereplők voltak. Kőkemény, káromkodó, harcedzett katonák. Az Éjfél bolygón levő emberek viszont néha idegesítettek, kimondottan a Derry nevű gyerek, illetve az anyja. Csörgőt és a bennszülötteket ellenben remek karaktereknek tartottam mindvégig, illeszkedtek is a Ragadozó-univerzumba.

Ami kimondottan tetszett a regényben, az az, hogy nemcsak az emberek, hanem a Ragadozók szempontjából is szemlélhettük a történetet. Shirley iszonyúan precízen, jól leírta az ő külsejüket, szándékaikat, gondolataikat. Valamint rengeteget megtudhattunk a szörnyetegek múltjáról vagy éppen a szaporodási módszerükről. Ebben igazán kiemelkedő ez a regény.

Amúgy egy picit túlságosan is durvának tartottam a Ragadozókat, amiért mindenkit képesek voltak lemészárolni. Ezalatt azt értem, hogy a filmekből nekem az jött le (legalábbis a második részből), hogy ők azokra támadnak csak, akik fegyvert hordanak.

 

10/7

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stephani Perry: Aliens - Bűnös bolygó

 

Fú, nem is tudom, mit írjak. Elég vegyes érzéseim vannak ezzel a regénnyel kapcsolatban. Egyszerre volt számomra idegesítő és jó.

Azért volt idegesítő, mert a kedves írónő trágár szavakat használt a leírásaiban. Szerintem ez annyira igénytelen dolog; egy szerző ne írjon már otromba szavakat a leírásaiban! Mert az még rendben van, hogy az egyes karakterekkel obszcén kifejezéseket mondat, de hogy a történetmesélés közben is használ ilyen szavakat... Emellett kegyetlenül zavaró volt a túlzásba vitt erotika. Nem baj az egyáltalán, ha egy ilyesmi regény egy kicsit meg van fűszerezve erotikával, de itt már felháborítóan sok volt belőle.

A szereplők mondjuk egész szimpatikusak voltak, szerintem mindegyikük beilleszthető az Alien-univerzumba. Tommy volt a kedvencem, és én őszintén sajnáltam az öccsét, Pete-et a mű végén. A történet elég érdekes, és egyébként az idegenekkel való küzdelmeket egészen ügyesen ábrázolta Perry. Szerintem az idegenek kellő figyelmet és szerepet kaptak, habár az tény, hogy a filmekben sokkal inkább rájuk épült a történet, itt meg inkább a drogháborúra.

Összességében nem lett volna rossz regény, mert végül is a történet tetszett, de a sok trágárság, valamint a rengeteg szex nálam rendesen tönkretette az egészet.

 

10/6

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Shirley: Predator - Mindörökké Éjfél

 

Érdekes regény volt. Nem mondanám, hogy nagyon rossz, de olvastam már ennél lényegesen élvezhetőbb Predator-könyvet.

A karakterekkel nem volt semmi bajom, már ami a katonákat illeti: ők igazi predatoros szereplők voltak. Kőkemény, káromkodó, harcedzett katonák. Az Éjfél bolygón levő emberek viszont néha idegesítettek, kimondottan a Derry nevű gyerek, illetve az anyja. Csörgőt és a bennszülötteket ellenben remek karaktereknek tartottam mindvégig, illeszkedtek is a Ragadozó-univerzumba.

Ami kimondottan tetszett a regényben, az az, hogy nemcsak az emberek, hanem a Ragadozók szempontjából is szemlélhettük a történetet. Shirley iszonyúan precízen, jól leírta az ő külsejüket, szándékaikat, gondolataikat. Valamint rengeteget megtudhattunk a szörnyetegek múltjáról vagy éppen a szaporodási módszerükről. Ebben igazán kiemelkedő ez a regény.

Amúgy egy picit túlságosan is durvának tartottam a Ragadozókat, amiért mindenkit képesek voltak lemészárolni. Ezalatt azt értem, hogy a filmekből nekem az jött le (legalábbis a második részből), hogy ők azokra támadnak csak, akik fegyvert hordanak.

 

10/7

 

Pl. mit?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy érted, hogy pl. mit? Hogy mit olvastam, ami ennél jobb?

 

Kivastagítottam, de tényleg nem jól látszik.

 

Shirley iszonyúan precízen, jól leírta az ő külsejüket, szándékaikat, gondolataikat. Valamint rengeteget megtudhattunk a szörnyetegek múltjáról vagy éppen a szaporodási módszerükről. Ebben igazán kiemelkedő ez a regény.

 

Ez a rész érdekelne picit bővebben:)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Javaslat: ne kiemeld, hanem csak azt az egy kis részt idézed be a teljes poszt helyett, amire választ vársz. Lásd a módosított posztodat példaképpen. Így célravezetőbb. ;)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 2017. 10. 31. at 12:23 PM, Tarzaan írta:

 

Kivastagítottam, de tényleg nem jól látszik.

 

 

Ez a rész érdekelne picit bővebben:)

Például kiderül a könyvből, hogy ezek a Ragadozók mennyire a vadászatnak, a gyilkolászásnak élnek (náluk ezt a Cserkészés Örömének nevezik), és ezenkívül szinte semmi más nem is érdekli őket. A filmben nem tűntek ennyire durvának, kegyetlennek. 

Meg fény derül arra is, hogy náluk nincsenek nők meg férfiak, sőt változtatni is tudják az életük során azt, hogy milyen neműek legyenek. 

De többet nem nagyon írok, ha érdekel, olvasd el az egész regényt! ;) Nem egy kiemelkedő mű, de ha Predator-rajongó vagy, szerintem mindenképp tegyél vele egy próbát. Én még úgy 7-8 esztendeje szereztem be egy Alexandra könyvesboltban, azóta viszont már tudtommal nem lehet beszerezni onnan, sőt már a kiadó honlapjáról sem. Vaterán vagy valamelyik használt cuccokkal foglalkozó site-on kéne próbálkozni vele. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szokás szerint megint homlokegyenest az ellentété mondja, mint pár hónappal ezelőtt. Akkor még arról beszélt, hogy a harmadik filmben az androidok, emberek, mérnökök és xenók egyazon bolygóra kerülnek... Tényleg behozhatnának valami új dolgot, egy teljesen új rendezőt. Csíptem a Covenantot, de attól még Scott kezéből kivehetnék a gyeplőt. Egyszerűen már túl öreg, szerintem kicsit kezd szenilis is lenni (Lucas nem változtatta így egyik napról a másikra a véleményét), és láthatóan gőze sincs arról, mit akar a következő részben. Mondjuk ez is csak azt bizonyítja, hogy itt semmi sem volt előre kitalálva. Ami viszont nagy baj!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Egyszerűen már túl öreg, szerintem kicsit kezd szenilis is lenni (Lucas nem változtatta így egyik napról a másikra a véleményét), és láthatóan gőze sincs arról, mit akar a következő részben.

Én azt is olvastam, hogy az iszogatást sem egészséges mértékben űzi már. 

 

OFF: ezzel a kijelölöm->"idézd ezt" funkcióval nem tudok betelni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 2017. 11. 05. at 11:38 AM, caseyjones írta:

De többet nem nagyon írok, ha érdekel, olvasd el az egész regényt! ;) Nem egy kiemelkedő mű

 

On 2017. 11. 05. at 11:38 AM, caseyjones írta:

tudtommal nem lehet beszerezni onnan, sőt már a kiadó honlapjáról sem. Vaterán vagy valamelyik használt cuccokkal foglalkozó site-on kéne próbálkozni vele. 

 

Kössz. Segíthettél volna, de inkább nem tetted.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Prometheusszal/Aliennel kapcsolatban nekem nagyon-nagyon nem tiszta valami.

A nyolcadik utas: a Halálban ugye az a helyzet, hogy Ripley-ék egy bolygóra tévednek, egészen pontosan az LV-426-ra, ahol megtalálják egy földönkívüli hajó roncsát, amiről nem tudni, hogy került oda. Erre 2012-ben jön az előzményfilm, a Prometheus. Az a film ugye úgy végződik, hogy lezuhan az a kifli alakú űrhajó. És nekem már így össze is állt a kép arra vonatkozóan, hogy miképp került az LV-426-ra az a roncs. Igen ám, de többszöri megtekintés után kiderült, hogy a Promi végén az a gépezet nem az LV-426-on, hanem az LV-223-on zuhant le! Most akkor mi van? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Röveiden: a két roncsnak a design-t leszámítva semmi köze egymáshoz.

Lényegében ennyi. Jelen állás szerint mindkét hajó a Mérnökök hajója, de két különböző hajóról van szó, amik egymás szomszédságában vannak, vagy mi a szösz. Elvileg az LV-426 és az LV-223 is ugyanannak a bolygónak, a Calpamosnak a holdja, ugyanakkor a Prometheusban a bolygónak kettő, az Alienben három holdja van. Plusz értelme sincs:

- Miért nem vette a Prometheus az LV-426-on lezuhant hajó adását? (Lehetséges válasz: a hajó a Prometheus és az Alien között zuhant le.)

- A Weyland-Yutani miért egy olyan holdon hoz létre telepet, ami életlen alkalmatlan, mikor tudják, hogy a szomszéd, életre alkalmas holdon is idegen technológia lehet. (Lehetséges válasz: az LV-426 és az LV-233 mégsem ugyanabban a naprendszerben van.)

- Miért van megkövülve a csóka az Acheronon, és van a raktérben xenomorph tojás, amikor azokat David csak a Prometheus eseményei után találta fel? (Lehetséges válasz 1: a Mérnökök régebb óta ismerik a xenomorphokat, David csak újra feltalálta. Lehetséges válasz 2: a csóka a fekete szmötyi miatt kövült meg, és Davidnek van valami köze ahhoz, hogy arra a hajóra xenomorphok kerültek.)

 

Amúgy az ok egyszerű: a Prometheus első forgatókönyvében a sztori még az LV-426-on játszódott, és közvetlen előzménye volt az Aliennek. Ennek a címe még Alien: Engineers volt. Ezt végül alaposan átdolgozták, de megtartottak belőle elemeket a Prometheusra, így a végét is.

 

Esetleg, ha érdekel valakit, kifejthetem, miről szólt volna eredetileg a Prometheus, azaz az Alien: Engineers.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Lehetséges válasz: az LV-426 a két film között odavándorolt a Calpamoshoz. Ez megmagyarázza a holdak számát, és hogy miért nem vették a rádiójelet a Promiban :D

:lol: Az Alien franchise-nak is van már Starkillere, az LV-426 "képében". :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az már megfordult a fejemben, hogy több ilyen űrhajó is létezik, sőt egyértelmű volt a kezdetektől fogva. Csak amikor a Promi végén lezuhant a hajó, én azt hittem, így kapunk választ A nyolcadik utas: a Halál legnagyobb rejtélyére. Erre mégsem..

Tehát összességében azt továbbra sem tudjuk, hogy az LV-426-ra hogy került az a gép. Pedig amikor megtudtam, hogy előzményt csinálnak az Aline franchise-nak, erre voltam a legkíváncsibb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.