Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Pedig már az elején leszögezték, hogy ez nem előzmény lesz, hanem csak ugyanabban az univerzumban játszódik és korábban. Mint ahogy Dzséjt is írta, a készítéskor volt olyan fázis, amikor tényleg előzmények szánták, de ezt viszonylag hamar elvetették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alien: Engineers

Előjáróban annyit, hogy ez az a forgatókönyv, amit még  Jon Spaihts hozott össze 2011-ben. A projekt során nevezték Alien: LV-426-nak, Alien: Genesisnek és Alien: Originsnek is. Végül ebből a szkriptből nőtt ki a Prometheus, úgyhogy akad pár hasonlóság.

 

Prológus

Három Mérnök landol egy dús erdőkkel tarkított bolygón. Az egyik megeszik egy szertartási tortát, amiből apró, szkarabeuszszerű rovarok rajzanak ki és szétkapják a lényt, majd szétszélednek a világba. Egy közeli hegyen egy primitív nő figyeli a megmaradt két Mérnököt, amint beszállnak a hajójukba és távoznak. Ekkor az egyik ráklény megharapja a nyakán, ezzel átadva neki a halott Mérnök DNS-ét.

 

A támogató

Nem meghatározott, de valószínűleg évezredekkel ezután Dr. Jocelyn Watts és Martin Holloway professzor egy víz alatti ásatáson felfedeznek egy hatalmas obeliszket, rajta idegen feliratokkal. A felszínen lévő hajójukra visszatérve a feliratokat tanulmányozva rájönnek, hogy egy távoli csillag koordinátáit is tartalmazzák.

Az információt elviszik a Weyland Iparvállalat Föld körül keringő űrállomására, ahol találkoznak Peter Weylanddal. A milliárdos beleegyezik, hogy finanszírozza az utat abba a naprendszerbe, egy feltétellel: Watts és Holloway magukénak tudhatnak minden tudományos felfedezést, de bármilyen idegen technológiára lelnek, az a Weyland Iparvállalaté lesz. Mivel más nem támogatja őket, Watts és Holloway belemennek a feltételbe.

Weyland a projektet a cég műveleti igazgatójára, Lydia Vickersre bízza, és bevesznek egy magasan fejlett prototípus androidot, Davidet.

 

A fájdalom folyója

A csapatot egy magánkézben lévő hajó, a USCSS Magellán fedélzetén szállítanák el az obeliszk által megadott koordinátákra. A kapitány, Janek és a legénység többi tagja szkepticizmussal és aggódva néznek a küldetés elébe, de mivel a Weyland Iparvállalat a szokásos menetdíj háromszorosát fizeti, elvállalják a fuvart.

A Magellán megérkezik a Zeta II Reticuliba, ahol szondákat küldenek szét, és az egyik holdon, az LV-426-on nem természetes struktúrákat fedeznek fel. A csapat óriási, kanyonok által összekötött kráterekben több piramist is felfedez a felszínen, köztük egy hatalmas komplexumot.

Janek leteszi az expedíciós csapatot a holdra, akik behatolnak a legnagyobb, központi piramisba, hogy feltérképezzék azt távirányítású drónokkal. Amikor megriasztja őket egy holografikus felvétel, a csapat két tagja, Fifield és Millburn úgy döntenek, hogy inkább visszatérnek a Magellánra. A többiek folytatják a piramis feltérképezését, közben találnak egy mértes terraformáló eszközt a központi csarnokban, valamint egy halomra való ősi, kibelezett Mérnök tetemet.

A Magellán által az orbitálison hagyott szatellit hatalmas vihart érzékel, ami a holdkeltével érkezik. Janek emiatt visszarendeli a csapatot a hajóra. Watts-ot kis híján elsöpri a szél, de David megmenti.

Mikor a fedélzetre érnek, rájönnek, hogy Fifield és Millburn eltűntek. Sikerül felvenniük a kapcsolatot, így rájönnek, hogy a két férfi egyszerűen eltévedt a piramisban. Mivel rengeteg ellátmányuk van, Janek arra utasítja őket, hogy várjanak, amíg reggel elül a vihar.

A Magellán legénysége ünnepségbe kezd, majd Watts és Holloway felboncol egy Mérnök fejet, amit visszahoztak a hajóra.

 

„Szörnyek márpedig vannak”

Az éjszaka folyamán Millburnt megöli egy százlábúszerű kreatúra, míg Filfieldet szkarabeusz-szerű rovarok támadják meg. Reggel Vickers felébreszti a titokban a hajóra csempészett zsoldosokat, és átveszi az expedíció irányítását. A csapat visszatér a piramisba, hogy megtalálják az eltűnt embereket és folytassák a felfedezést.

Vickers utasítására a tudósok egy része elkezdi szétszedni a terraformáló eszközt, hogy visszavihessék a Földre tanulmányozni. Közben Watts és Holloway még több Mérnök holtestét fedezi fel, ám ezeknek a mellkasa szét van nyílva, mintha valami kirobbant volna belőlük. Holloway ekkor belezuhan egy aknába és elszeparálódik a csapat többi tagjától.

Janek megtalálja Millburn holttestét és utasítja a legénységet, hogy térjenek vissza a Magellánra, azonban Vickers zsoldosai és néhány kutató inkább marad, s folytatják a terraformáló eszköz szétszedését. Watts és David szintén hátramarad, hogy megkeressék Holloway-t.

Végül megtalálják, tanácstalanul bolyong a folyosókon és nem emlékszik arra, hogy mi történt vele. Visszaviszik a hajóra, ahol Watts nem sokkal később lefekszik vele, ám az aktus közben Holloway mellkasából kirobban egy idegen lény. A fehér, csont nélküli lény hamar eltűnik a Magellán szellőzőrendszerében.

A legénység keresni kezdi, miközben Watts visszatér a piramisba, hogy visszakövesse a Holloway ruhája által rögzített útvonalat. Reményei szerint így megtudhatja, mi történt a párjával. Megtudja, hogy egy polipszerű lény támadta meg és tapadt az arcára. Ekkor összefut Daviddel, aki rálelt egy óriási Mérnök hajóra.

Az android elárulja, hogy a hajó célja a Föld volt, és a Mérnökök az emberiség kiirtására készültek, méghozzá annak a lénynek a fegyverré alakított változatával, ami kikelt Holloway-ből. Csakhogy a lények elszabadultak, mielőtt a hajó felszállhatott volna és kiirtották a legénységet. Egy nagy kamrában rá is lelnek a lények tojásaira. David ekkor megtámadja Wattsot és odalöki egy tojáshoz, amiből az előmászó arctámadó a nő arcára tapad.

 

A végső megoldás

Amikor Watts magához tér, azonnal visszasiet a Magellánra, ahol egy Med Podba befeküdve eltávolítja magából a mellkasrobbantó embriót. Azonban a folyamat során Watts meghal. Szerencséjére a Med Pod úgy van programozva, hogy mindent megtegyen a benne fekvő életben tartására. Újraéleszti Wattsot és helyrehozza a nőben az idegen által okozott károkat.

Mikor felébred, szemtanúja lesz, ahogy a belőle kiszedett és immár kifejlett xenomorph megtámadja és megöli a legénység egyik tagját, aki éppen belépett az orvosiba. Watts sikeresen lelövi a lényt, amikor az megpróbál vele is végezni.

A nő ezután rájön, hogy a Holloway-ből kikelt lény már megtizedelte a legénységet. A szörnyeteg az alsó szinteken bujkál. Watts informálja a túlélőket a Mérnökök hajójáról és annak szörnyű küldetéséről, amit most David szeretne beteljesíteni. Más választásuk nem révén, a túlélők elindulnak, hogy megállítsák Davidet, míg Janek hátramarad, hogy megjavítsa az android által szabotált Magellánt.

Az idegen hajón a Magellán maradék legénysége és a zsoldosok konfrontálódnak Daviddel, aki időközben felébresztette az utolsó, addig hiperálomban lévő Mérnököt. Az idegen letépi David fejét és lemészárolja a csapat nagy részét. Watts ezt is túléli, míg Vickers lelép a zsoldosok parancsnokával, Shepherddel, ám belefutnak a mutáción átesett Filfieldbe, aki mindkettejüket megöli.

Watts visszatér a Magellánra és megöli a Holloway-ből kikelt szörnyeteget, pont mielőtt az megtámadná Janeket. Látják, amint a Mérnök hajó felemelkedik, úgyhogy üldözőbe veszik a Magellánnal, ám a földi hajónak esélye sincs utolérni az idegen gépet.

Azonban nem is kell, mert mint kiderül, a Mérnökben már növekszik egy xenomorph, ami ki is kell belőle felszállás közben. A hajó irányíthatatlanul zuhanni kezd. Janek ezt kihasználva belevezeti a Magellánt, elpusztítva magát, a hajóját és súlyosan megrongálva a Mérnök hajóját.

Watts az ütközés előtt elhagyja a hajót egy mentőkomppal. A roncsok között bolyongva rátámad egy hatalmas ultramorph, az a lény, ami a Mérnökből kelt ki. Watts végül egy körfűrésszel öli meg a teremtményt.

A lény pusztulásával Watts felveszi a kapcsolatot Daviddel, aki elmondja, hogy szerinte a Mérnökök nem fognak visszatérni az LV-426-ra vizsgálódni. Watts ezt tudomásul véve beletörődik sorsába, és sejtése sincs arról, hogy közben a piramisok elkezdtek segélykérő szignált továbbítani az űrbe.

 

Érdekességek

– Az idegen obeliszk, amin Watts és Holloway meglelik az LV-426 koordinátáit, utalás a 2001 Space Odyssey-re.

– A vihar, ami miatt a csapatnak vissza kell térnie a Magellánra éjszaka csap le. Az Alienben a Nostromo legénysége is éjszaka ment ki, és szintén vihar dúlt, de a roncs hajót már nappal érték el, és a vihar addigra elült. Az Aliens könyvváltozatában említik, hogy az éjszakai viharokat a terraformálás szüntette meg.

– Régóta terjengő rajongói teória, hogy egy mellkasrobbantó eltávolítása a gazdatest halálát okozná (Ripley 8 is csak azért ússza meg, mert az AR idején már meglehetősen fejlett az orvostudomány, plusz részben xenomorph). Az Aien: Engineers ezt bizonyította volna.

– Peter Weyland cégét itt ugyanúgy Weyland Iparvállalatnak hívják, mint az Alien vs. Predatorban, míg a Prometheusban Weyland Társaság néven szerepel.

– A USCSS Magellán név még az első koncepciós képeken is szerepel, ami a későbbi Prometheust ábrázolja.

EaclCX0.jpg

 

– A Föld körül keringő űrállomás nem az Aliensben látott Gateway lett volna, hanem egy, a 2001 Space Odyssey-ben látott kör alakú, forgó létesítmény.

– A szkriptben David említi, hogy a Weyland Iparvállalat eddig csak a Marsot próbálta terraformálni, ám problémáik vannak a folyamattal. A Promtheusban a Mars már terraformálva van és Peter Weyland is ott él.

– A szkriptben David világossá teszi, hogy a xenomorph nem természetes eredetű faj, hanem a Mérnökök hozták létre, és különböző, feladatspecifikus verzióik léteznek. Az Alienben látott például a katonai változat.

– A Holloway-ből kikelt lényt beluga-xenomorph-nak hívták, és ahogy az a koncepciórajzokon látható, később felhasználták őt az Alien: Covenantban, mint neomorphot.

 

Beluga Xenomorph

 

 

– Az Mérnök hajó pilótájából kikelt lény az ultramorph lett volna, ami a xenomorph dolgozók egy királynő méretű változata. A koncepciórajzok alapján Giger eredeti, a Necronom IV-ben megalkotott, 1976-os rajzán alapult.

Ultramorph

 

– Az Alien: Engineershez terveztek egy octo-facehuggert is, ennek továbbgondolt változata lett a Prometheusban a trilobite. Ez a beluga-xenomorph embrió hordozója.

Octo-facehugger

 

Hibák a gépezetben

Szívesen mondanám, hogy ez a szkript jobb lett volna, de annak ellenére, hogy jobban kapcsolódik az Alienhez, mint a Prometheus, olyan elemeket tartalmaz, amiknek az Alien alapján semmi értelme.

A hatalmas, kanyonokkal összekötött kráterekben fekvő piramisoknak ebben a formában nyomuk sincs az Alienben, pedig szerintem a Nostromo legénységének feltűnt volna, ha piramisok között landolnak. De ha nekik még nem is, a Hadley’s Hope lakóinak azért csak-csak szemet szúrt volna egy ekkora mesterséges komplexum 20 év alatt.

Ugyanígy gáz, hogy Spaihts szkriptjében a piramisok kezdik a vészjelzés sugárzását, miközben az Alienben egyértelműen kimondják, hogy az nem vészjelzés, és a forrása a lezuhant hajó.

Szintén valószínűtlen, hogy a Nostromo legénysége nem fedezte volna fel a Magellán roncsait, illetve az orbitálison keringő szatelitet. Logikai baki az is, hogy a Magellán súlyosan megrongálja a Juggernautot, miközben az Alienben láthatóan sértetlen a jármű. Az meg már csak hab a tortán, hogy Spaihts az Alien: Engineers történetét 2172. december 31-ére helyezte, miközben az Alien 2122-ben, 50 évvel korábban játszódik.

Ezen kívül rengeteg probléma van még ezzel a forgatókönyvvel. Érthetetlen, hogy a Weyland Iparvállalat miért egy magánhajóval indít expedíciót, amikor nekik is vannak hajóik. Hogy minek kell Vickersnek a fedélzetre zsoldosokat csempésznie, és miért az egész magánakció, amikor eleve megegyeznek Wattsékkal, hogy minden technológia a cégé lesz. És arra sincs magyarázat, hogy David miért akarja kiirtani az emberiséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

gyerekek! Hogy mi jött szembe velem ma a tecsóban?! És mi még azt hittük hogy a Covenant hazai kampányából kimaradhat a "halál"...

Hát dehogy maradhat ki! Egyúttal az az is kiderült hogy a szakmában van még az aki erre hörög.. Felé nem jár esetleg a ha...akarommondani Alien? :evil:

IMG-54691e7d5155e90d6ace61cf65e79871-V.jpg

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ridley Scott bejelentette, hogy csinál egy új Alien filmet, amiben már nem lesznek alienek. Helyette a mesterséges intelligencia határait feszegeti majd.

 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csináljon még egy filmet, ami összeköti a Prometheus-Covenant vonalat az ALIEN-el és én már boldog leszek! Felőlem tolhatja benne középpontban mesterséges intelligencia kérdéskörét is, hiszen a Promi-Covenant kettőse egyértelműen David karaktere köré épült fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 11. 06. - 18:40, Tarzaan írta:

 

 

Kössz. Segíthettél volna, de inkább nem tetted.

Látom, a kommentem leértékelése megy, de azt még így, több mint egy hónap után sem voltál képes leírni, hogy miért nem tudtam segíteni. :) Leírtam mindent, amire kíváncsi voltál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Látom, a kommentem leértékelése megy, de azt még így, több mint egy hónap után sem voltál képes leírni, hogy miért nem tudtam segíteni. :) Leírtam mindent, amire kíváncsi voltál.

A tegnapi nap folyán az az érzésem támadt, hogy a kommentlepontozósdi sokaknál - pl. nálad is - népszerű sport, kipróbáltam mi élvezet van benne. Még nem jötem rá, de gondolom a gyakorlással jön meg az étvágy.

 

Amúgy szerinted miért írtam amit írtam?

 

Csak nem azért, mert érdeklődtem valamiről, te pedig azt írtad, hogy olvassam el a könyvet - ami amúgy boltban már nem is kapható?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Tarzaan írta:

Csak nem azért, mert érdeklődtem valamiről, te pedig azt írtad, hogy olvassam el a könyvet - ami amúgy boltban már nem is kapható?

 

 

Már bocsi, de mielőtt azt írtam, hogy érdemes megvenni a könyvet, több mondatot is írtam válaszként arra vonatkozóan, amit kérdeztél. Idézek abból a hozzászólásomból:

 

Például kiderül a könyvből, hogy ezek a Ragadozók mennyire a vadászatnak, a gyilkolászásnak élnek (náluk ezt a Cserkészés Örömének nevezik), és ezenkívül szinte semmi más nem is érdekli őket. A filmben nem tűntek ennyire durvának, kegyetlennek. 

Meg fény derül arra is, hogy náluk nincsenek nők meg férfiak, sőt változtatni is tudják az életük során azt, hogy milyen neműek legyenek. 

 

Hirtelen ennyi érdekes dolog jutott eszembe a regény elolvasása után. Ezzel tán nem segítettem? Szerintem nagyon több nincs is ennél. De elképzelhető, hogy van még pár, ezért érdemes elolvasni a könyvet (amit innen tudsz beszerezni többek között). Viszont én csak ennyit tudtam összeszedni a könyv kiolvasását követően. 

 

Úgy reagáltál, mintha csak azt írtam volna, hogy olvasd el a könyvet...

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Már bocsi, de mielőtt azt írtam, hogy érdemes megvenni a könyvet, több mondatot is írtam válaszként arra vonatkozóan, amit kérdeztél. Idézek abból a hozzászólásomból:

 

Például kiderül a könyvből, hogy ezek a Ragadozók mennyire a vadászatnak, a gyilkolászásnak élnek (náluk ezt a Cserkészés Örömének nevezik), és ezenkívül szinte semmi más nem is érdekli őket. A filmben nem tűntek ennyire durvának, kegyetlennek. 

Meg fény derül arra is, hogy náluk nincsenek nők meg férfiak, sőt változtatni is tudják az életük során azt, hogy milyen neműek legyenek. 

 

Hirtelen ennyi érdekes dolog jutott eszembe a regény elolvasása után. Ezzel tán nem segítettem? Szerintem nagyon több nincs is ennél. De elképzelhető, hogy van még pár, ezért érdemes elolvasni a könyvet (amit innen tudsz beszerezni többek között). Viszont én csak ennyit tudtam összeszedni a könyv kiolvasását követően. 

 

Úgy reagáltál, mintha csak azt írtam volna, hogy olvasd el a könyvet...

Jó, mondjuk ebből a második bekezdés volt új infó. Haladjunk tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

Jó, mondjuk ebből a második bekezdés volt új infó. Haladjunk tovább.

Mert a Cserkészés Öröme mint fogalom nem volt új infó? Szerintem nagyon máshol nem találkozhattunk még ezzel a kifejezéssel az AvP Univerzumban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
1 órával korábban, JakeSully írta:

 Neil Blomkamp megosztott 1-2 artworkot a (soha?) el nem készülő Alien 5 projektéből.

Ki tudja milyen lett volna? ....  Na mind1, helyette kaptunk furulyázó Davidet mindenki legnagyobb örömére.

Bocs, ha kötekedőnek tűnök, de már elegem van abból, hogy mindenki azon akad le, hogy David furulyázik! Annak a jelenetnek elég komoly mögöttes tartalma van egyébként, ahogy a filmet indító David-Weyland jelenetnek is (illetve David és Walter összes jelenete is ide vehető). Nem... egyszerűen azt látom ennek kapcsán is valamint az Utolsó Jedik körüli hisztivihar körül is, hogy az emberek rendkívül felszines filmnézők és egyszerűen képtelenek egy egy jelenet mögöttes tartalmát értelmezni, neeeem, az kizárt dolog, mert akkor egy picit is meg kell dolgoztatni a szürkeállományukat, az meg eleve kizárt! És különben is, egy ALIEN és egy Star Wars filmben nehogy már a nézőnek az agyát kellejen használnia, ezek trancsír és látvány filmek, amelyek soha nem arról voltak híresek, hogy gondolkodni kell rajtuk. Öcsém az egyszeri mozinéző nem agytornát vár ezektől a részektől... és hát ha mégis olyat kap, amin kicsit agyalni kellene látható, hogy egyszerűen képtelen rá, mert ha nem lenne az nem születnének ilyen bullshit vélemények! 

Ami meg Neil filmjét illeti... engem sohasem mozgatott meg. Már a tudat, hogy Neil filmje kukázná a 3. és a 4. Alien filmeket (nem a kedvenceim ugyan, de bakker, akkor is!!!) már eleve nem tetszett.... a másik meg, hogy biztos voltam abban, hogy egy újabb ALIENS-t kaptunk volna, semmi többet. 

 

Igen ... szvsz sokkal jobb ötlet volt a Prometheus vonalat folytatni. És nagyon remélem, hogy ezen a vonalon kapunk még egy filmet!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Bocs, ha kötekedőnek tűnök, de már elegem van abból, hogy mindenki azon akad le, hogy David furulyázik! Annak a jelenetnek elég komoly mögöttes tartalma van egyébként, ahogy a filmet indító David-Weyland jelenetnek is (illetve David és Walter összes jelenete is ide vehető). Nem... egyszerűen azt látom ennek kapcsán is valamint az Utolsó Jedik körüli hisztivihar körül is, hogy az emberek rendkívül felszines filmnézők és egyszerűen képtelenek egy egy jelenet mögöttes tartalmát értelmezni, neeeem, az kizárt dolog, mert akkor egy picit is meg kell dolgoztatni a szürkeállományukat, az meg eleve kizárt! És különben is, egy ALIEN és egy Star Wars filmben nehogy már a nézőnek az agyát kellejen használnia, ezek trancsír és látvány filmek, amelyek soha nem arról voltak híresek, hogy gondolkodni kell rajtuk. Öcsém az egyszeri mozinéző nem agytornát vár ezektől a részektől... és hát ha mégis olyat kap, amin kicsit agyalni kellene látható, hogy egyszerűen képtelen rá, mert ha nem lenne az nem születnének ilyen bullshit vélemények! 

Ami meg Neil filmjét illeti... engem sohasem mozgatott meg. Már a tudat, hogy Neil filmje kukázná a 3. és a 4. Alien filmeket (nem a kedvenceim ugyan, de bakker, akkor is!!!) már eleve nem tetszett.... a másik meg, hogy biztos voltam abban, hogy egy újabb ALIENS-t kaptunk volna, semmi többet. 

 

Igen ... szvsz sokkal jobb ötlet volt a Prometheus vonalat folytatni. És nagyon remélem, hogy ezen a vonalon kapunk még egy filmet!

Ha igazak a hírek, akkor ne reménykedj. 

https://hu.ign.com/prometheus-2/32619/news/megsem-folytatodik-az-alien-covenant?amp=1

 

Ahogy a Disney felvásárolta a Foxot, szinte biztos voltam abban, hogy az újkori Scott féle Alien veszélybe kerülhet. Kíváncsi vagyok, hová fog kifutni a széria Disney alatt. Akát még jól is járhatunk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Blomkamp számomra leszerepelt. A D9 üde volt és egyedi. Az Elysium szódával elmegy, de az atmoszférája máris az első filmjét idézte, Johannesburg=Föld..  A Chappie meg egyszerűen alig volt nézhető a számomra, és csak unszimpatikus karaktereket sikerült belerakni...Hagyja már az ügyeskedő conceptjeit a fiókjában az öregedő Weawer/Biehn duóval és csináljon D-9 folytatást ha tud. Amúgy az eltelt évek arra engednek következtetni, hogy nem tud..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.