Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Még kiderülne, hogy az Alienek emberekből lettek kitenyésztve. Asszem akkor Dzséjt összeomlana.  :lol: 

Covenant részben e felé hajlik. Mázli, hogy a kérdés azért nyitva lett hagyva, mert az azért tényleg betette volna nálam a kaput. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Dzséjt írta:

Covenant részben e felé hajlik. Mázli, hogy a kérdés azért nyitva lett hagyva, mert az azért tényleg betette volna nálam a kaput. :)

Vicces ez a Scott papa. :)

 

https://port.hu/cikk/mozi/ridley-scott-szerint-eleg-rosszul-valasztjak-ki-a-star-wars-filmek-rendezoit/article-49779

 

Bocsánat Dzséjt, nem válasz akart lenni. 

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...
9 órával ezelőtt, luke19 írta:

A szukitson előrendelhető a Tűz és kő 4 részes Alien képregény. Azt tudni, hogy ezt a 48 oldalas képregényt is fogja-e tartalmazni? Ez hónapokkal játszódik a 4.rész (Predatoros) után.

Úgy tudom, hogy a gyűjteményes kiadás kötetei az eredeti kiadást követik majd. Tehát, ami az eredetiben benne van, az lesz a magyar kiadásban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Dzséjt írta:

Bár viszolygok a gondolattól, hogy egy univerzumban vannak (nincsenek!), mivel szép számmal léteznek Aliens vs. Predator regények, képregények és filmek, így nyugodtan lehet oda írni a predis cuccokat is.

Akkor hogy is van ez? :D Én mindig is azt hittem, hogy az alienek és a predatorok egy univerzumban vannak, főleg amiatt, mert a Predator 2-ben, a film végső jelenetében láthatunk egy xenomorph-koponyát a Ragadozók hajóján. 

 

(Bár ha jobban belegondolok, a Baljós árnyakban meg E. T.-ket láthatunk, mégsincs összefüggés az E. T.-k és a Star Wars között. :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, caseyjones írta:

Akkor hogy is van ez? :D Én mindig is azt hittem, hogy az alienek és a predatorok egy univerzumban vannak, főleg amiatt, mert a Predator 2-ben, a film végső jelenetében láthatunk egy xenomorph-koponyát a Ragadozók hajóján. 

 

(Bár ha jobban belegondolok, a Baljós árnyakban meg E. T.-ket láthatunk, mégsincs összefüggés az E. T.-k és a Star Wars között. :D)

Predator 2-ben a xeno koponya ugyanolyan easter egg, mint az említett E.T.. A művészeti részlegről John Rosengrant és Shane Mahan követték el Kevin Hudson díszlettervező segítségével, mert a két művész dolgozott az Aliensen, és így szerettek volna tisztelegni korábbi munkájuk előtt. Az már csak hab volt a tortán, hogy a Predator 2 premierjének évében, azaz 1990 júniusában jelent meg az első Aliens vs. Predator képregény, de a városi legenda ellenére a kettőnek nincs köze egymáshoz. A kellék már kész volt, sőt valószínűleg a jelenetet is rögzítették a díszletben, mire a képregény megjelent.

 

Hivatalosan amúgy a helyzet a következő: három univerzum létezik.

1.) Alien-univerzum - Ebben van kánonilag az Alien, az Aliens, az Alien3, az Alien Resurrection, a Prometheus, az Alien: Covenant, az Aliens: Colonial Marines, az Alien: Isolation, valamint három könyv, azaz az ÁrnyékhajszaA fájdalom folyója és A bánat tengere. Illetve nem számítanak kánonnak, de van itt még bőséggel más regény, képregény és film is. Ezek sajnos nem koherensek egymással, kivéve, ha egy sorozatba tartoznak. Mint például a Magyarországon Alien 4-trilógiaként elhíresült sorozat, amihez több másik regény/képregény is kapcsolódik (minden, amiben benne van a xenókból kivont drog, a pempő, vagy ami a Föld megszállását említi).

2.) Predator-univerzum - mivel alapvetően nem vagyok predator-rajongó, így itt csak annyit tudok, hogy a kánon a Predatort, a Predator 2-t, a Predators-t és az új filmet, a The Predatort veszi ide, de könyvek terén nem tudom, mi az ábra. Az biztos, hogy kánonon kívül ide tartozik minden olyan Predator mű, amiben nincs xenomorf (leszámítva azt az easter egget a P2-ben). Szintén katyvasz amúgy.

3.) AVP-univerzum - ez technikailag még csak nem is kánon, koherencia sincsen nagyon, legfeljebb az egy sorozatba tartozó képregények és/vagy könyvek esetén. Itt van az Alien vs. Predator és az Aliens vs. Predator - Requiem is. Eléggé nagy katyvasz ez is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt igazából nem lehet megmondani. Az biztos, hogy a kánonba sorolást a Fox csinálta meg 2012-ben, amikor kijött a Prometheus. Akkor határozta meg, mi számít kánonnak. Mondjuk szerintem már ezzel sem értenek egyet, de ez mellékes (az Aliens: Colonial Marines bukása után szvsz a hátuk közepére sem kívánják azt a játékot). 2004-ben, az Alien vs. Predator premierje előtt Bob Iger Fox nagyatyaúristennek volt olyan kijelentése, hogy az AVP sztorik nem tartoznak se az Alien-, se a Predator-univerzumba, de szerintem a szétválás már az Alien Resurrection megszületésekor megkezdődött. Alapvetően az a baj, hogy sosem törekedtek egy egységes univerzumra, mindenki ment a vakvilágba, ahogy az neki tetszett. Így születhettek meg az olyan förtelmek, mint a zeneszerzésre használt idomított xenomorph. No comment.

Ahhoz, hogy ebből egy egységes univerzum legyen, a filmek kivételével mindent a kánonon kívülre kéne hajítani, mint az SW-nél (pedig az EU ehhez képest átlátható és rendezett volt), és előlről kezdeni azzal, hogy a filmek között konzisztenciát teremtenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Így születhettek meg az olyan förtelmek, mint a zeneszerzésre használt idomított xenomorph. No comment.

Atyaég! :lol: Ez valamelyik könyvben volt? (Vagy valamelyik filmben, csak már nem emlékszem?)

A Mindörökké Éjfélben is volt egy-két kisebb-nagyobb marhaság, de azért összességében nem volt egy rossz könyv. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Dzséjt, bár nem vagy Predator rajongó, de azért milyen elvárásaid vannak az új filmmel kapcsolatban? :) Vannak azért? :D

Jelenleg hogyan rangsorolnád a Predator filmeket?

Semmilyen elvárásom sincs, mivel kíváncsi sem vagyok rá. Majd ha megjelenik BD-n, megnézem. A rangsorom:

Predators

Predator 2

Predator

57 perccel korábban, caseyjones írta:

Atyaég! :lol: Ez valamelyik könyvben volt? (Vagy valamelyik filmben, csak már nem emlékszem?)

Ez az Aliens: Rekviem című könyvben volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 03. 31. - 23:09, Dzséjt írta:

Ezt igazából nem lehet megmondani. Az biztos, hogy a kánonba sorolást a Fox csinálta meg 2012-ben, amikor kijött a Prometheus. Akkor határozta meg, mi számít kánonnak. Mondjuk szerintem már ezzel sem értenek egyet, de ez mellékes (az Aliens: Colonial Marines bukása után szvsz a hátuk közepére sem kívánják azt a játékot). 2004-ben, az Alien vs. Predator premierje előtt Bob Iger Fox nagyatyaúristennek volt olyan kijelentése, hogy az AVP sztorik nem tartoznak se az Alien-, se a Predator-univerzumba, de szerintem a szétválás már az Alien Resurrection megszületésekor megkezdődött. Alapvetően az a baj, hogy sosem törekedtek egy egységes univerzumra, mindenki ment a vakvilágba, ahogy az neki tetszett. Így születhettek meg az olyan förtelmek, mint a zeneszerzésre használt idomított xenomorph. No comment.

Ahhoz, hogy ebből egy egységes univerzum legyen, a filmek kivételével mindent a kánonon kívülre kéne hajítani, mint az SW-nél (pedig az EU ehhez képest átlátható és rendezett volt), és előlről kezdeni azzal, hogy a filmek között konzisztenciát teremtenek.

Szórakoztató, ahogy kiderül, nem tudják egységesen kezelni a dolgokat. Na, mindegy.

Ehhez a Tűz és kőhöz nagy reményeket fűzök. Sok olyan véleményt olvastam, mi szerint sokkal jobb, mint az Alien: Covennat. Nálam eddig a Harag Háborúja trilógia a csúcs. Az összes többi regényt, filmet stb lekörözte.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ehhez a Tűz és kőhöz nagy reményeket fűzök. Sok olyan véleményt olvastam, mi szerint sokkal jobb, mint az Alien: Covennat.

Én anno az amerikai megjelenésekor olvastam, tényleg jó sztori és szépen rajzolt. Ugyanakkor nem mondanám, hogy jobb, mint az Alien: Covenant, inkább más. Nekem a film jobban tetszik, mert nincsenek belekeverve a predatorok, ugyanakkor a képregényben egész jól sikerült beilleszteni a csillagközi vadászokat. Viszont a mutációkat illetően sokkal vadabb dolgokat találtak ki, mint Scotték, ugyanakkor vannak hasonló ötletek. Nekem mindkettő tetszik, mint a Prometheus folytatása. A Covenant tetszik jobban, ugyanakkor a Tűz és kőben meg azt imádom, hogy elvarrták a Prometheus által hátrahagyott lyukakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ideje lesz, már pár évvel ezelőtt ajánlgattam neked. :P 

Igen, emlékszem is, de valahogy kiment a fejemből... jó, hogy újra előjött a téma.

Na meg - a te szavaiddal élve - nemesedem :D:D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.