Ugrás a kommentre

EPVIII spoileres topik


Rog

Ajánlott hozzászólás

Belegondoltattok már mélyebben az előzetesben látottakba? Pl. arra hogy Rey hogyan kerül Snoke elé? Két lehetőség is van: magától megy oda vagy Kylo viszi. Szerintem az utóbbi. És ha úgy van, lehet, hogy Snoke annyira rágerjed Rey-re, hogy onnantól kezdve Kylo talonba kerül. Ezért is csapja szét a sisakját (ami lehet szimbolikus is). Érdekes, hogy amikor Leia ellen megy (?), akkor már nincs rajta a sisak. Tehát ez a csalódása után van. Az is kérdéses, hogy kinek nyújtja a kezét?

 

A másik érdekesség a Finn vs. Phasma harcból ered. Pontosabban annak hátteréből. A Supermacy, amin ez a harc elvileg folyik, robban. Belülről. Van-e olyan hadereje vagy fegyvere az Ellenállásnak ami ekkora pusztítást végezhetne ott? Főleg belülről? Nem hiszem... Beugrott a szuperkémünk jelentése Luke-ról, aki távolról is képes nagy tettekre.

 

Szóval a teóriám a következő. Luke vonakodva tanítja Rey-t, végig pesszimista. Inkább tűnik egy vén bolondnak mint a Jedik szellemi örökösének. Ekkor tűnnek fel a Renek Kylo vezetésével. Az összes ürge kinyiffan Kylot kivéve, aki viszont megmenekül és elviszi Rey-t Snoke-hoz. Snoke teljesen elájul Rey erejétől, Kylo pedig kiakad ezen. Eszébe jutnak apja szavai, és ezáltal az, hogy igaza lehetett. Snoke csak kihasználja őt. Közben viszont Luke is nagy változáson megy át, feladja szkeptikus hozzáállását és olyat mutat az Erőben mint még senki. Ekkor jöhet a képbe a Luke vs. Snoke harc amit a szuperkémünk is jelzet korábban, és ezért robban szét belülről a supermacy.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Kylo Leia-nak, vagy Luke-nak nyújt kezet. Elvetemült ötletem, hogy ezzel ér véget a film, és két évet várhatunk a válaszra. :evil: Mondjuk ezt nehéz lenne kivitelezni, hogy ne jöjjünk rá.

Utolsó bekezdésed történéseit reálisnak érzem, és tetszene is.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a Supermacy-t akár egy jól irányzott szabotázs is szétrobbanthatja. Nem kell ehhez elszabadulnia az Erőnek, és annyira különleges fegyver sem kell.

Eleve, hogyan jutna fel Luke a Supermacy-re úgy, hogy senki nem veszi észre? Hogy jut el Snoke-ig? És hogy élne túl egy ilyen pusztítást?

Azt viszont én is lehetségesnek látom, hogy Kylo fogja elvinni Snoke-hoz Reyt, és Rey miatt Kylo kispadra kerül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a Supermacy-t akár egy jól irányzott szabotázs is szétrobbanthatja. Nem kell ehhez elszabadulnia az Erőnek, és annyira különleges fegyver sem kell.

Eleve, hogyan jutna fel Luke a Supermacy-re úgy, hogy senki nem veszi észre? Hogy jut el Snoke-ig? És hogy élne túl egy ilyen pusztítást?

Azt viszont én is lehetségesnek látom, hogy Kylo fogja elvinni Snoke-hoz Reyt, és Rey miatt Kylo kispadra kerül.

És ha Luke úgy tud megjelenni a hajón, hogy fizikailag nincs is ott? Milyen durva lenne, ha úgy tudna mondjuk szellemként megjelenni, interakcióba lépni Snoke-kal és akár megbüntetni az ellenséget, hogy ott sincs fizikailag. Simán elsajátíthatott akár valami hasonló képességet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a Supermacy-t akár egy jól irányzott szabotázs is szétrobbanthatja. Nem kell ehhez elszabadulnia az Erőnek, és annyira különleges fegyver sem kell.

Eleve, hogyan jutna fel Luke a Supermacy-re úgy, hogy senki nem veszi észre? Hogy jut el Snoke-ig? És hogy élne túl egy ilyen pusztítást?

Azt viszont én is lehetségesnek látom, hogy Kylo fogja elvinni Snoke-hoz Reyt, és Rey miatt Kylo kispadra kerül.

Látom Te se olvastad a hosszú spoiler leírást. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha Luke úgy tud megjelenni a hajón, hogy fizikailag nincs is ott? Milyen durva lenne, ha úgy tudna mondjuk szellemként megjelenni, interakcióba lépni Snoke-kal és akár megbüntetni az ellenséget, hogy ott sincs fizikailag. Simán elsajátíthatott akár valami hasonló képességet.

Olvastam, csak már akkor is fenntartásokkal kezeltem, plusz azóta jól el is felejtettem. :)

 

Látom Te se olvastad a hosszú spoiler leírást. :lol:

Hááát... Nem mondom, hogy nem lehetséges, de ez nem lenne túl nagy erő Luke-nak? Úgy értem, aki ilyen erőkkel bír és mégsem tesz semmit, az tényleg tűnjön el a fenébe. Ha Luke ilyenekre képes lenne, számomra meghalna, mint hős.

 

De a trailer alapján kétlem, hogy ilyen erőkkel bírna. Ha valaki félisten lenne, nem riadna meg Rey földrepesztésétől, hiszen akkor ő sokkal-sokkal durvább dolgokra képes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is Kylo fogja elvinni Reyt Snoke -hoz, viszont nem hinném, hogy amiatt fogja összetörni a sisakját, mert Snoke Reyt részesíti előnyben - ha megnézzük, akkor a film második felében nem is lesz rajta sityak.

 

A Supermacy pusztulása érdekes. Azt nem hinném, hogy egy szerelő - Rose - ilyet tudna tenni egy ekkora hajón, mégha láncreakciót is okozna, akkor sem lenne ekkora kár. Az meg hogy Luke és Snoke "szellemi" erőpárbaja okozza ezt... hát érdekes lenne, egyelőre nem tudom hova tenni, új lenne, az biztos.

 

Amire kíváncsi vagyok az az, hogy Finn és Rose hogy a csudába kerülnek majd fel a Supermacy fedélzetére? :hmm: Canto Bight -on elidőznek majd egy keveset, de onnan hogy keverednek Snoke hajójára? Talán nem Del Toro karaktere a megoldás? Hisz azt mondták az ő karakterére, hogy nem tudjuk, hogy melyik oldalon fog állni.

A Supermacy -n pedig Finn és Rey menekülés közben összefognak majd találkozni, és együtt - Rose a kérdéses, vajon meghal, áruló, esetleg meghal -e :hmm: - elmennek a Crait -re, de nekem van egy-két tippem, hogy hogyan talál majd rá az Első Rend Crait -re: vagy lekövetik Reyt, esetleg nyomkövető lesz a kulcs, vagy más dolog. És láthattuk, hogy Kylo az embereivel Crait -en sétálgat --> lesz-e Kylo-Leia jelenet?

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hááát... Nem mondom, hogy nem lehetséges, de ez nem lenne túl nagy erő Luke-nak? Úgy értem, aki ilyen erőkkel bír és mégsem tesz semmit, az tényleg tűnjön el a fenébe. Ha Luke ilyenekre képes lenne, számomra meghalna, mint hős.

 

De a trailer alapján kétlem, hogy ilyen erőkkel bírna. Ha valaki félisten lenne, nem riadna meg Rey földrepesztésétől, hiszen akkor ő sokkal-sokkal durvább dolgokra képes.

Ez egyszerű megközelítés. Lehet, hogy Luke önszántából fogta vissza magát. A kémjelentés alapján ez teljesen logikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egyszerű megközelítés. Lehet, hogy Luke önszántából fogta vissza magát. A kémjelentés alapján ez teljesen logikus.

Meg Luke a nyers Erőtől riadt vissza. Attól, hogy Rey képzetlenül mire képes. Az, hogy valaki később mit hoz ki a képességeiből, az megint más dolog. Luke amiatt is félrevonulhatott amúgy, mert már túl erősnek tartotta magát, és megrémült attól, hogy mire lenne képes. Nekem ezzel egybe vágna egy olyan képesség, amit alább taglaltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ezzel a dologgal két bajom van.

1.) Eszement jól kell tálalni, hogy az a Jedi, akinek az volt minden vágya, hogy Jedi lovag legyen, akár az apja, inkább egy Jedihez méltatlanul nem használja fel a hatalmát arra, hogy segítsen, őrizze a békét, segítsen a bajbajutottakon. Emellett eljut onnan, hogy egy gombot inkább egy koponyával nyom be, semmint az Erővel, oda, hogy egy kész félisten. Ráadásul ez az egész nekem azért is fura, mert az ep7 előtt mindössze hat évvel játszódó Vérvonalban bár Luke nem szerepel, szerintem azért Leiának csak feltűnt volna, hogy a bátyus egy félisten. (Az, hogy a trailerben Luke romok alól mászik elő, az is azt jelzi nekem, hogy közel sem félisten, legalábbis az új Jedi-generációjának kiirtásakor még nem, hiszen akkor egymaga visszaverte volna a Reneket.) Az meg még durvább lenne, ha Luke ebben a hat évben ugrott volna ekkora szintet. Mégis csak egy olyan emberről beszélünk, aki mindössze gyorstalpalót kapott az Erő használatáról, és mégis, alig 30 vagy mindössze 6 év alatt sokkal-sokkal erősebbé válik, mint az a Yoda, aki majdnem 900 éven át gyakorolta az Erőhasználatot? Ezt nagyon ütősen kellene tálalni nekem.

 

2.) Számomra rém unalmas az "isten vagyok, így hát nem avatkozok be a halandók ügyeibe, mert az már milyen" koncepció. Könyvek, filmek, sorozatok foglalkoztak már ezzel a témával, és ugyanolyan lerágott csont, mint az, hogy az idegenek az isteneink, és amúgy emberek. Ha ezzel a témával akarnak előjönni, akkor ismételten: nagyon ütősen kell tálalni, ráadásul elvárom, hogy az ezerszer megforgatott témához adjanak valami újat.

 

Nem mondom, hogy lehetetlen vagy azt, hogy nem tetszene, de a fenti kettő miatt eme koncepciót én nagyon kritikusan szemlélném, és így nyersen leírva nem jön be. Az, amit Donát írt, semmiképpen sem, hogy oda sem kell menni, képes a helyszínen szellemként manifesztálódni és mindent szétverni. Legyen erős az Erőben, de azért ne tudjon fényévekről megacsillagrombolókat szétverni, meg nagyurakat leverni. Ne kerüljön olyan státuszba, ami mellett Sidious, Yoda, de még a Kiválasztott képességei is nevetségesen egyszerűek. Jelenleg, amit el tudnék fogadni, hogy Luke olyan erős az Erőben, mint Yoda és Sidious. A Szenátusbeli rombolás alapján ha valami hasonlót művelnek egy űrhajón, az elég kárt okozhat, hogy végül az egész masina szétessen körülöttük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, Luke olyan legyen, max, mint Yoda. Ha nagyobb játékos, akkr felróható lenne, hogy miért nem iktatta a zöldfülü Kylo-t és a Reneket mindenestől. A trailer alapján ott volt, mikor rendjét felforgatták, én még így is magyarázatot várok akkor, hogy pontosan mit tett vagy nem tett Ő akkor. eddig úgyhittem, hogy a távollétében törtnt, de úgytűnik nem. Meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a kezéből csapta ki a pengét megütve, a kardnak nem esett baja. Szerintem semmi különbség nincs.

 

Kylo_lightsaber_hilt_2.png

 

De majd elválik.

Van különbség. Mintha kapott volna egy fekete burkolatot. Valószínűleg a Rey okozta sérülés miatt került rá.

 

EPVII

Kylo-Ren-saber-1.jpg

 

EPVIII

thelastjedi1-copy.jpg?w=780

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vág bele. A markolat előtt üti meg a pengét, ezzel kicsapja Kylo kezéből a kardot, de a fegyver nem sérül. Kikockázva látszik, hogy csak a pengét találja el Rey.

 

Mondjuk, ha még más is, az sem feltétlen jelent valamit. A fénykardok elég sűrűn mások a kövi részre. Az a kard, ami végigment eddig mind a három trilógián, még sosem volt teljesen azonos az azt megelőző filmben szereplővel. Vannak különbségek az ep3-ban, az ep4-ben, az ep5-ben és az ep7-ben is, sőt már azt megmondom, hogy az ep8-ban is kicsit más. Amikor aktiválja Rey, a gyűrűn és a markolat között nem tűnik át a penge, mint az ep7-ben. De változott Vader kardja is.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes társaság. Olyanok mint akikkel nem lehet cicózni. Jópofa az a "vakondfejű" alak a háttérben.

 

 

No ez is érdekes. Honnan vehették azok a tajvaniak az értesüléseiket? Igazán talányos. Ha nem hiteles forrásból akkor jókora spekuláció az egyszer biztos.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.