Ugrás a kommentre

Star Wars: Darth Vader


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Hát, ez nem volt egyszerű. :)

De elkészült a sorozat 9. részének fordítása is. Vader új küldetést kap a Birodalomtól, ám ez ellenkezik a saját céljaival...

 

A jogi problémák elkerülése miatt a képregény rajongói fordítása eltávolításra került az oldalról. A hivatalos változat elérhető a Szukits honlapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy tűnik, mintha Thrawn karakterét próbálnák koppintani ezzel a katonai lángelme jellemmel.

Igen, volt valami hasonló érzés bennem. Kíváncsi vagyok vajon hosszú életű lesz-e a karakter, vagy Vader gyorsan levakarja magáról?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 5 héttel később...

Köszi a fordítást. A lezárás nagyon tetszett.

 

Tanoth elég könnyen beadta a derekát és inkább a pilóták ellen mentek. Karbin csele érdekesnek ígérkezik. A folytatás pedig nagyon ígéretesnek tűnik.

 

Remélem a Vader Sawn-nak lesz valami magyar címe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Thanoth pont az okosabb megoldást választotta. Tudta Vader titkát, de inkább a kivárást választotta, egy jobb lehetőségre.

 

A Vader Downnak nem terveztem magyar címet, bár korábban már kérdeztem a közönséget, hogy mi lenne ideális fordítás.

Az eredeti cím (szerintem) arra utal, hogy Vader lezuhan a Vrogas Vasra, ahol aztán történik egy s más. A "Vader lezuhan" vagy "Lezuhant Vader" elég hülyén hangzanak magyar címekként. Gondoltam még a "Vader lecsap"-ra is, de a "Skywalker lecsap" után ezt se éreztem jó megoldásnak.

Így marad az eredeti, Vader Down cím. Mindenki tudja, mit jelent. Vannak kifejezések, amiket nem lehet 100%-os pontossággal magyarra fordítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2015. 12. 05. - 17:37, Ody Mandrell írta:

Köszi Sky!

Szívesen, bár ezt és az előző két számot Merr-Sonn fordította. :) A 13. résztől ismét én csinálom, Merr pedig a mini-sorozatokban segít.

 

2015. 12. 05. - 16:29, Nute Gunray írta:

Akkor ennek a sorozatnak most vége?

Nem, csak az "Árnyak és titkok" történetszálnak van vége.

Legközelebb a Vader Down történetszál következik, ami egy 6 részes crossover sztori. Egy önálló füzetben (Vader Down #1) kezdődik, majd felváltva folytatódik a Darth Vader és Star Wars sorozatokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Thanoth pont az okosabb megoldást választotta. Tudta Vader titkát, de inkább a kivárást választotta, egy jobb lehetőségre.

 

A Vader Downnak nem terveztem magyar címet, bár korábban már kérdeztem a közönséget, hogy mi lenne ideális fordítás.

Az eredeti cím (szerintem) arra utal, hogy Vader lezuhan a Vrogas Vasra, ahol aztán történik egy s más. A "Vader lezuhan" vagy "Lezuhant Vader" elég hülyén hangzanak magyar címekként. Gondoltam még a "Vader lecsap"-ra is, de a "Skywalker lecsap" után ezt se éreztem jó megoldásnak.

Így marad az eredeti, Vader Down cím. Mindenki tudja, mit jelent. Vannak kifejezések, amiket nem lehet 100%-os pontossággal magyarra fordítani.

Értem. Annak idején elfelejtettem a javaslatomat a magyar címre. Célpont: Vader. Úgyis ő lesz a legfőbb célpont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkészült a Vader Down magyar változata. A képregényekhez érkező hozzászólások számát nézve, nem láttam értelmét új topikot kreálni 1 rész kedvéért. Technikailag szerintem besorolható ide, főleg, hogy a Vader Down #2-4-6 már a Star Wars: Darth Vader részei lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy hagytad a címet, ahogy van, tényleg lehetetlen eset, pedig törtem rajta egy ideig a fejemet, hátha tudok ötletet adni. :D Gondoltam a Black Hawk Down - A Sólyom Végveszélyben fordítás után - ami egyébként remek megoldás - a Vader végveszélyben-re, de az túl hosszú.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.