Ugrás a kommentre

2x01 - The Siege of Lothal


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Végül is én is biztos vagyok ebben. Hogy nem mondta el, az csak azért lehet, mert sokkhatásként érte, és még emésztenie kell a gondolatot. A tény, hogy tudja, kicsoda Vader, még fegyverként használhatják a lázadók, de ezt azért jól át kell majd gondolnia.

Még az is lehet, hogy önmagát fogja okolni érte, amiért Anakin erre az útra tévedt. Ők eléggé rokonlelkek voltak, talán az is felmerülhet benne, hogy ha marad a Rendben, akkor Anakin nem tér át (ami elég valószínű, ahogy Dzséjt is írta), vagyis Vader létrejötte valahol az ő kilépésének a következménye is. Ezt sem lehet könnyű megemészteni.

Én azokkal értek egyet akik azt írták, hogy ennek az infónak a fogadtatása a lázadók között nem biztos, hogy pozitív lett volna rá nézve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azokkal értek egyet akik azt írták, hogy ennek az infónak a fogadtatása a lázadók között nem biztos, hogy pozitív lett volna rá nézve.

Hát, ha valakik a lázadók között annak alapján ítélnék meg Ahsokát, hogy valaha mestere volt egy Jedi, aki később Sith-té vált, és amihez neki semmi köze nem volt, az elég negatív fényt vetne rájuk. Nem hiszem, hogy azért nem mondta el, amit sejt/tud, mert a saját pozícióját féltette. Ezt nem is tudom róla elképzelni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha valakik a lázadók között annak alapján ítélnék meg Ahsokát, hogy valaha mestere volt egy Jedi, aki később Sith-té vált, és amihez neki semmi köze nem volt, az elég negatív fényt vetne rájuk. Nem hiszem, hogy azért nem mondta el, amit sejt/tud, mert a saját pozícióját féltette. Ezt nem is tudom róla elképzelni.

Ezzel én is így vagyok, nem tudom elképzelni a Lázadókról, hogy emiatt bármilyen mértékben vagy formában elítéljék Ahsokát. Pláne nem Bail Organa, aki azért elég közel állt a Jedikhez ahhoz, hogy tudja, mi lett Ahsoka sorsa, ki lett Anakin Skywalker - sőt, megeshet, hogy ő még tudja is. Yoda és Obi-Wan elmondhatta neki. Ha emiatt elítélnék a lázadók, az olyan hülyeség lenne, mintha Yodáék megtagadták volna Qui-Gont, mert egykor ő meg Dooku tanítványa volt.

Inkább azért nem mondta el, mert egyrészt, neki is megrázkódtatás volt, másrészt, valószínűleg egy megérzésnél még neki is többre van szüksége. Az Erő az egyszerű embereknek akkor is eléggé misztikus dolog volt, amikor még tízezer Jedi volt a Galaxisban, most, hogy tudomásunk szerint mindössze öt van, még nehezebb lehet előállni ilyennel. Bizonyosság kell neki. S bár Kananéknak elmondhatta volna, talán nem túl jó ráijeszteni egy ifjú, a Sith-ekről még csak most értesült padawanra, hogy az, aki kis híján kinyírta őt és a mesterét, egykor Jedi lovag volt. És talán Kanan is nehezen fogadná, hogy Anakin Skywalker, a Jedi nagy reménysége próbálta a fejét venni. Bár ő valószínűleg könnyebben feldolgozná, hiszen tisztában van azzal is, mit tett Dooku.

De akárhogy is, Ahsokának ez komoly érzelmi ütést vitt be, nem csoda, ha nem bír most beszélni róla. Elég csak abba belegondolni, hogy ha bejelentené, Kanan és Ezra is kérdések özönét zúdítaná rá. Kérdéseket, amikre egyrészt, nem tud válaszolni, másrészt, még jobban felzaklathatják. Szóval ez inkább lelki önvédelem és a helyzet bizonytalanságának szóló hallgatás. Majd ha maga feldolgozta, és bizonyosságot szerzett, akkor beszél róla. Vagy, ahogy Ody írta, magánakcióba kezd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az érdekességeket. :) Esetleg még az is mehetne közéjük, hogy Heráék azonosítója a lázadó flottához visszatérve nem más, mint 12-18-15, ami utalás a The Force Awakens premierének dátumára.

 

Köszi, kibővítettem a szekciót. Mikor írsz bővebben a részről? Bár most idő van. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a pozícióját féltette de nem tudhatta mit reagálnak rá. Továbbá az, hogy nem mondta el még előrevetíti, hogy magán akcióba kezd ez ügyben.

A magánakció jó ötlet, ha valami, akkor ez tényleg illene Ahsokához. :)

 

 

Ha emiatt elítélnék a lázadók, az olyan hülyeség lenne, mintha Yodáék megtagadták volna Qui-Gont, mert egykor ő meg Dooku tanítványa volt.

 

De akárhogy is, Ahsokának ez komoly érzelmi ütést vitt be, nem csoda, ha nem bír most beszélni róla. Elég csak abba belegondolni, hogy ha bejelentené, Kanan és Ezra is kérdések özönét zúdítaná rá. Kérdéseket, amikre egyrészt, nem tud válaszolni, másrészt, még jobban felzaklathatják. Szóval ez inkább lelki önvédelem és a helyzet bizonytalanságának szóló hallgatás. Majd ha maga feldolgozta, és bizonyosságot szerzett, akkor beszél róla. Vagy, ahogy Ody írta, magánakcióba kezd.

Ezekkel teljesen egyetértek. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor írsz bővebben a részről? Bár most idő van. :)

Munka miatt jóval kevesebb időm van, mint amennyi május végéig volt. Este hazaesve általában kevés energiám marad részletesebb hsz-eket írni (most a képregényekkel is megcsúsztam egy kicsit). Igazság szerint, csak múlt szombaton láttam elejétől a végéig a részt, az írás pedig elmaradt. De persze igyekszem pótolni, mert van miről írni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt szó korábban Vader ismertségéről. Ehhez itt most kaptunk adalékot. Momentán a csapatból még senki csak nem is halott róla, nem hogy látták volna. Ez azért érdekes mert mint tudjuk Kanan -ék sokat nézték a holonetet. :hmm:

 

Sky! Ami késik nem múlik, kivárjuk. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ők, legalábbis az eddigiek alapján csak a lothali vagy ama szektorbeli anyagokat nézték, a galaktikus híradót kevésbé. Különben arról is tudniuk kellett volna, hogy vannak más lázadók is.

Totálisan hihetetlen lenne, hogy az amúgy a csatákban az élen haladó, Palpatine ügyeit személyesen intéző Darth Vader az elmúlt tizensok évet a teljes ismeretlenségben töltötte el, és soha senki sem hallott róla a birodalmi vezetésen kívül. Mintha a második világháború alatt soha senki nem hallott volna Eichmannról vagy Göringről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ők, legalábbis az eddigiek alapján csak a lothali vagy ama szektorbeli anyagokat nézték, a galaktikus híradót kevésbé.

Na ne mááár. :lol::lol2: Én ceglédi vagyok, de nem csak a Cegléd TV -t nézem. :D Ez nagyon gyenge lábakon áll azért valld be. ;)

 

Különben arról is tudniuk kellett volna, hogy vannak más lázadók is.

Szerinted a holonet globális része a lázadókkal volt tele? Szerintem nem...

 

Totálisan hihetetlen lenne, hogy az amúgy a csatákban az élen haladó, Palpatine ügyeit személyesen intéző Darth Vader az elmúlt tizensok évet a teljes ismeretlenségben töltötte el, és soha senki sem hallott róla a birodalmi vezetésen kívül.

Sok csatában nem haladhatott az élen Vader, mivel "béke" volt. Ha valamit kellett is intézni azt épp itt látjuk hogyan csinálta. Csendben, fű alatt. Vagy most láttunk Alton Kastle adásában egy Vader nagyúrról szóló istenítést? Én nem emlékszem rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader a birodalmi berkeken kívül szerintem is egy totál ismeretlen figura. Megkockáztatom, hogy a rohamosztagosok, katonatisztek nagy része soha nem is találkozott vele, maximum csak legendák terjednek a rémtetteiről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik egyébként, hogy a Birodalom igyekszik jó arcát mutatni a híradásokban. Még Palpatine-ról is egy régebbi fotót használnak, ahol nem néz ki olyan csúful. Vaderről viszont a kinézete és a hangja miatt valszeg nehéz lenne eladni, hogy a jó ügy élharcosa. Én is úgy képzelem, hogy a híradásokban nem annyira mutogatják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ne mááár. :lol::lol2: Én ceglédi vagyok, de nem csak a Cegléd TV -t nézem. :D Ez nagyon gyenge lábakon áll azért valld be. ;)

És milyen rendszerességgel nézed a BBC-t? CNN-t? Napi szinten? Meg tudnád mondani, ki az Afganisztánban harcoló amerikai csapatok jelenlegi parancsnoka? Egyáltalán, tudod hogyan néz ki? Ha látnál róla egy képet, felismernéd? (Pedig épp eleget láthatta már az ember a CNN-en.) Nem, mert ceglédi vagy, és Magyarországon élsz, és gondolom rohadtul hidegen hagy, milyen háború folyik pár száz kilométerrel arrébb. Ez talán nem állhat Kananékra, akik mondjuk csak a Lothal TV-t, meg a helyi szektor adásait nézik, és így lemaradnak mondjuk az alderaani híradóról vagy a Coruscant TV hírműsoráról. Tényleg nagyon gyenge lábakon áll, miközben még te sem nézed a Föld, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy az ország összes adóját, híradóját sem. Kananéknak egy galaxisnyi tévéhálózat jár az előfizetés mellé, ahol minden bolygónak saját hírműsora lehet.

Persze nyilvánvalóan nem mutogatják Darth Vadert nonstop és nem megy el minden showműsorba, de az lehetetlen és abszurd, hogy 15 év alatt senkinek sehol semmikor nem tűnt fel egy bazi nagy, hót feketében járó,fénykardot forgató ürge, aki az Uralkodón kívül mindenkinek dirigálhat a Birodalomban. Ha mást nem, hát szóbeszéd kering róla, hiszen nem egy rohamosztagos, meg lótifuti tiszt láthatta már és gondolom azért szoktak beszélni másokkal a munkájukról, meg az ürgéről, aki ha rossz paszban van, hajlamos megölni őket is.

 

Szerinted a holonet globális része a lázadókkal volt tele? Szerintem nem...

Miért, tele kell lennie egy hírműsornak valamivel, hogy értesüljenek róla? Ha mindig nézik a globális HoloNetet, és mindig mindenről beszámolnak a HoloNeten,, ami globálisan történt aznap a Galaxisban, ahogy azt te itt az előbb sugalltad, akkor elég, ha csak egy-két alkalommal lemegy olyan híradás más lázadókról, ami legalább két alkalommal róluk is lement. Mivel ők is lázadók, gondolom felkeltené az érdeklődésüket valami ilyesmi. ;)

 

Sok csatában nem haladhatott az élen Vader, mivel "béke" volt.

Sajnos az az idézőjelbe tett béke szócska az egész érvet hazavágta. Nyilván nem klón háborúkat megszégyenítő csatákra gondolok, de tuti, hogy nem most hagyta el először Coruscantot. Valahogy az az érzésem, hogy Palpatine eddig nem tartotta a meditációs gömbjében elzárva Vadert, kiragasztva egy cetlit az oldalára: felnyitni csak lázadás esetén. :)

 

Vader a birodalmi berkeken kívül szerintem is egy totál ismeretlen figura. Megkockáztatom, hogy a rohamosztagosok, katonatisztek nagy része soha nem is találkozott vele, maximum csak legendák terjednek a rémtetteiről.

Az lenne ám a szép hadsereg, ahol a vezetőket csak legendának tartják, mert soha nem találkoztak velük. :lol: Akkor sok katona nyilván az Uralkodót is csak városi legendának tartja, hiszen ziher, hogy soha nem találkoztak vele. Vagy Tarkint, vagy Needát, vagy Piettet.

 

Úgy tűnik egyébként, hogy a Birodalom igyekszik jó arcát mutatni a híradásokban. Még Palpatine-ról is egy régebbi fotót használnak, ahol nem néz ki olyan csúful. Vaderről viszont a kinézete és a hangja miatt valszeg nehéz lenne eladni, hogy a jó ügy élharcosa. Én is úgy képzelem, hogy a híradásokban nem annyira mutogatják.

Akkor a rohamosztagosokról se mutogassanak sok képet, mert ők a színűket leszámítva pont ugyanilyen barátságtalan képet festenek. Viszont a "nem annyira mutogatják" és az "egyáltalán soha a büdös életbe nem mutatták" között ott az a nagy különbség, hogy az előbbi reális, és én is ezt vallom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lenne ám a szép hadsereg, ahol a vezetőket csak legendának tartják, mert soha nem találkoztak velük. :lol: Akkor sok katona nyilván az Uralkodót is csak városi legendának tartja, hiszen ziher, hogy soha nem találkoztak vele. Vagy Tarkint, vagy Needát, vagy Piettet.

Nem kell szándékosan félremagyarázni, azt írtam, hogy Vaderrel valószínűleg a birodalmi rohamosztagosok nagyrésze személyesen még sohasem találkozott, és ugyanez vonatkozik az altisztekre is. Tudják, hogy létezik meg minden, de sok mindent hallanak, és nem lehet tudni, hogy a tetteiből mi igaz és mi nem. Nem írtam olyat, hogy Vadert magát városi legendának tartják. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell szándékosan félremagyarázni, azt írtam, hogy Vaderrel valószínűleg a birodalmi rohamosztagosok nagyrésze személyesen még sohasem találkozott, és ugyanez vonatkozik az altisztekre is. Tudják, hogy létezik meg minden, de sok mindent hallanak, és nem lehet tudni, hogy a tetteiből mi igaz és mi nem. Nem írtam olyat, hogy Vadert magát városi legendának tartják. ;)

Oké, ezt félreértettem. Bocs. Viszont akkor egyetértünk. Én is csak annyit írtam, hogy sokan tudhatnak/tudnak a létezéséről. Hogy mit tudnak a képességeiről, az már más lapra tartozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor a rohamosztagosokról se mutogassanak sok képet, mert ők a színűket leszámítva pont ugyanilyen barátságtalan képet festenek. Viszont a "nem annyira mutogatják" és az "egyáltalán soha a büdös életbe nem mutatták" között ott az a nagy különbség, hogy az előbbi reális, és én is ezt vallom.

Akkor végülis egyetértünk. Annyi hogy szerintem a kettő elég más, mert a rohamosztagosok egyenruhát viselnek és nem is néznek ki gonosznak. Nem barátságos a kinézetük, de Vader teljesen más. Ő egy kifejezetten neki készült ruhát hord, ami ha kiegészül a hangjával akkor olyan mint valami villogó neonreklám, hogy "én vagyok a gonosz". A rohamosztagosok mutogatása meg aligha kikerülhető mivel sokan vannak sok helyen és számos állampolgár valszeg személyesen is látott már egyet-kettőt, igy takargatni sincs túl sok értelme őket. Vader azért más, őt szerintem érdemes közszereplés szempontjából takarékon tartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És milyen rendszerességgel nézed a BBC-t? CNN-t? Napi szinten? Meg tudnád mondani, ki az Afganisztánban harcoló amerikai csapatok jelenlegi parancsnoka? Egyáltalán, tudod hogyan néz ki? Ha látnál róla egy képet, felismernéd? (Pedig épp eleget láthatta már az ember a CNN-en.) Nem, mert ceglédi vagy, és Magyarországon élsz, és gondolom rohadtul hidegen hagy, milyen háború folyik pár száz kilométerrel arrébb. Ez talán nem állhat Kananékra, akik mondjuk csak a Lothal TV-t, meg a helyi szektor adásait nézik, és így lemaradnak mondjuk az alderaani híradóról vagy a Coruscant TV hírműsoráról. Tényleg nagyon gyenge lábakon áll, miközben még te sem nézed a Föld, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy az ország összes adóját, híradóját sem. Kananéknak egy galaxisnyi tévéhálózat jár az előfizetés mellé, ahol minden bolygónak saját hírműsora lehet.

Nagyon rossz a példa mert én pl. napi szinten tisztában vagyok a világ eseményeivel úgy, hogy gyakorlatilag alig nézek TV -t. Vader úgy merült fel korábban mint ismert személy. Ha egy nevesincs tábornok a háttérben ahogy sugallod, akkor már meg is bukott a rettegett vezér képe.

 

Persze nyilvánvalóan nem mutogatják Darth Vadert nonstop és nem megy el minden showműsorba, de az lehetetlen és abszurd, hogy 15 év alatt senkinek sehol semmikor nem tűnt fel egy bazi nagy, hót feketében járó,fénykardot forgató ürge, aki az Uralkodón kívül mindenkinek dirigálhat a Birodalomban. Ha mást nem, hát szóbeszéd kering róla, hiszen nem egy rohamosztagos, meg lótifuti tiszt láthatta már és gondolom azért szoktak beszélni másokkal a munkájukról, meg az ürgéről, aki ha rossz paszban van, hajlamos megölni őket is.

A seregben nyilván nagy híre van. Ebből fakadóan valószínűleg szóbeszéd is járja róla, de akkora azért nem, hogy egy átlag ember tudjon a létezéséről.

 

Sajnos az az idézőjelbe tett béke szócska az egész érvet hazavágta. Nyilván nem klón háborúkat megszégyenítő csatákra gondolok, de tuti, hogy nem most hagyta el először Coruscantot. Valahogy az az érzésem, hogy Palpatine eddig nem tartotta a meditációs gömbjében elzárva Vadert, kiragasztva egy cetlit az oldalára: felnyitni csak lázadás esetén. :)

Ennek a cikkelynek nem sok értelmét látom annak fényében, hogy ilyet sehol se állítottam. Azt írtam, hogy Vader úgy akciózhatott fű alatt mint itt Lothal -on.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon rossz a példa mert én pl. napi szinten tisztában vagyok a világ eseményeivel úgy, hogy gyakorlatilag alig nézek TV -t. Vader úgy merült fel korábban mint ismert személy. Ha egy nevesincs tábornok a háttérben ahogy sugallod, akkor már meg is bukott a rettegett vezér képe.

Vader valóban nem nevenincs tábornok, mint ahogy az, akivel a példámban éltem, szintén nem egy nevenincs tábornok, de pont erre számítottam. Az úriembert ugyanis úgy hívják, hogy Martin Edward Dempsey vezérezredes és momentán az Egyesült Államok Hadseregének vezérkari főnöke, Barack Obama után a második számú katonai vezetője a Föld egyik legnagyobb és legfejlettebb hadseregének. Megegyezhetünk abban, hogy valójában nem egy nevenincs tábornok, ugye? És ezzel máris azt bizonyítottad, amit állítani akarok: attól még, hogy Kananék rendszeresen HoloNeteznek, tájékozottak a Galaxisban végbemenő eseményekről, nem kell mindent tudniuk, még csak a hatalmasságokat sem kell névről ismerniük, de attól még más tudhat. Valószínűleg sok senkibolygóján élő személy számára Tarkin, Vader, Piett és még száz másik amúgy vezérkari tiszt nevenincs. Ennyi. Tisztában vagy a napi szintű világeseményekkel, ahogy Kananék tisztában lehetnek a napi szintű galaktikus eseményekkel, de kétlem, hogy azok alakítóját névről vagy arcról ismernéd vagy Kananék ismernék. Nem a nagy politikusokat, mint Obama. Putyin vagy Tusk, ők a mi Palpatine-jaink, a nagyvezérek. Az olyanokra gondolok, akik alattuk dolgoznak. Orbánnál alárendeltjeit ismered, mert ő hazai, és velük foglalkozunk, mint ahogy valószínűleg a lothaliak is tudják, hogy ki dolgozik a kormányukban - pl. Tarkin, Pryce és Tua biztos nem volt nevenincs arrafelé, de mondjuk a Coruscanton Dexternek, ha még él, valószínűleg lövése sincs arról, kik ezek a nevek. Vagy legfeljebb úgy tud Tarkinról, mint mi Tuskról. Mert kit érdekel, hogy fényévekre ki és mit csinál? Tudják, hogy történik valami, de nem tudják, hogy ki által.

Vader jellegzetes figura, így azért egy Dempsey vezérezredessel ellentétben valószínűleg jobban megragad az ember fejében, ha feltűnik egy-egy hírműsorban, vagy megemlítik a nevét. De a Galaxisban annyi féle-fajta figura mászkál, és már láthattuk, hogy a Birodalomban sem feltétlen Vader az egyetlen egyedi jelenség, így azért mégsem olyan nagyon feltűnő. Benne van pár történelemkönyvben, a stargoogle-n rá lehet keresni, ha Rancorniában kitört egy lázadás és Vader verte le, akkor valószínűleg megemlítették a nevét, és talán mutatták, amint átcammog valahol, és ennyi. Tudnak róla, de ugyanúgy az egyik nevenincs tábornok marad az egyszeri, fényévszázadokra lakó emberek számára, mint ahogy neked nevenincs tábornok a szomszéd kontinensen élő, amúgy a világ egyik legnagyobb katonai hatalommal bíró embere.

 

A seregben nyilván nagy híre van. Ebből fakadóan valószínűleg szóbeszéd is járja róla, de akkora azért nem, hogy egy átlag ember tudjon a létezéséről.

Miért nem? A rohamosztagosok örökre azok lesznek, bebújnak tizenéves korukba a páncélba, és soha többé nem bújnak ki belőle? Leszerelhetnek, nyugdíjba vonulhatnak, leszerelhetik őket, eltávra mehetnek, előbb-utóbb, rövid időre vagy tartósan, de visszakerülnek a civil életbe, ahol lehet, hogy nem tartják meg maguknak Vader létezését. Előjön beszélgetés közben a kocsmában, vagy akárhol máshol. És mi van a politikusokkal? Hány mezei lótifuti láthatta, mint Tua? Szerinted, ha sikeresen átjut a Lázadókhoz, elfelejti megemlíteni? Már csak ezt érdemes végiggondolni: Vader ott van a lothali birodalmi központban, ahol számtalan civil irodista, technikus, meg ki tudja még milyen beosztású figura dolgozik. Ők mind láthatják, és kétlem, hogy titokban maradt az épületen belül, mégis ki ez az alak, hogy mindenki összecsinálja magát tőle. És ezek az emberek elmondhatják a családtagjaiknak, a barátaiknak, akik meg továbbadhatják.

 

Ennek a cikkelynek nem sok értelmét látom annak fényében, hogy ilyet sehol se állítottam. Azt írtam, hogy Vader úgy akciózhatott fű alatt mint itt Lothal -on.

Ahol nem igen akciózott fű alatt és pláne nem csendesen. Kastle meg persze, hogy nem említi meg most, hiszen a műsor nem erről szólt, hanem arról, hogy a Lázadók megölték Tua miniszternőt. Ebbe fölösleges belekeverni Vadert. De nem említették meg Kallust sem, meg azt a szegény rohamosztagos parancsnokot sem, meg Tarkint sem - pedig ezek mindegyike érintett volt a dologban. Viszont szerettem volna azt a műsort látni, ami azután készül, hogy sikeresen szétverte a lázadókat.

Amúgy, Vader a kis űrakciója után éppen, hogy valószínűleg még híresebb lett, katonai berkekben mindenképpen. Meg mint írtam, szinte biztos, hogy pár Gipsz Jakab a lothali birodalmi központ folyosóin is kiszúrta. Elég nehéz nem észrevenni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszett az epizód! Igyekeztem várni a megnézésével, hogy kevesebb idő maradjon a folytatásig. :)

 

Vader valóban uralta a képsorokat, ahogy azt korábban többen is írták, és a trailerrel ellentétben itt nem volt egy percig sem kérdéses a számomra, hogy JEJ adja a hangját. Most az az érzésem, hogy Vadert megint hátrébb hozzák az események fősodrásából, és ismét az Inkvizítorokkal fogunk inkább találkozni. Arra a kérdésre, hogy Ahsoka miért hazudott, szerintem az a válasz, hogy még ő maga sem biztos a dolgában, és utána akar járni. Nem hiszem, hogy emiatt negatív megkülönböztetés érné a lázadáson belül. Kb. mintha Padmét ítélnék el a lázadók, csak mert Anakin felesége volt (persze hipotetikus, hiszen Padmé meghalt hamarabb).

 

Az alábbi vitához: az EpVII topikban nemrég magam is azt írtam, hogy Vader páncélja ikonikus és nem lehet csak úgy összetéveszteni mással. Viszont a mostani rész számomra azt sugallta, hogy az átlagemberek egyáltalán nem ismerik. Úgyhogy én is inkább azok pártján állok, akik azt mondják, hogy az átlagemberek java nem igazán ismeri Vadert. Egyszerűen a közvetítőeszközök (a Rebels legénysége) épp ezt mutatja be ebben a részben. Ha erre rá akarnak cáfolni, akkor elvárom, hogy mutassák majd be a későbbi részekben.

 

Amit nem igazán értettem, az egyrészt Sabine tökéletes páncélja (kilóg az SW univerzumból, de túléljük), másrészt, hogy miért nem mutatták meg az Uralkodót? Nem sikerült jól leanimálni? Megérteném ezt a dramaturgiai titkolózást, ha most látnánk először valaha, de hát láttuk az EpIII-ban és az EpV-ben is, szóval nyugodtan megmutathatták volna...

 

Dzséjt, Tarkinnal kapcsolatban: csak ismerték Lothalon, ha már van egy "Tarkinváros". :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit nem igazán értettem, az egyrészt Sabine tökéletes páncélja (kilóg az SW univerzumból, de túléljük), másrészt, hogy miért nem mutatták meg az Uralkodót? Nem sikerült jól leanimálni? Megérteném ezt a dramaturgiai titkolózást, ha most látnánk először valaha, de hát láttuk az EpIII-ban és az EpV-ben is, szóval nyugodtan megmutathatták volna...

 

Ez a jelenet már a rész elkészülte után került be, Filoni ötlete alapján. Talán ez is az oka, hogy nem mutatták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor megkésve néhány gondolat a premierről. Nem okozott csalódást a The Siege of Lothal, ugyanazon a számomra várt, minőségi színvonalon folytatódott a sorozat, ami az 1. évadot is jellemezte. Bár a finálét nem sikerült túlszárnyalnia, összességében elégedett vagyok. Míg a Fire Across the Galaxy-ben az 1. évad csúcspontjaként futottak össze a szálak, addig a jelen epizód sokkal inkább összekötőként szolgált... a "Lothal" fejezet végére tett pontot úgy, hogy közben előrevetítette a 2. évad irányvonalát az új szálak megnyitásával.

 

A fő "atrakció" egyértelműen Darth Vader volt. A Sith az egész epizódban fölényesen dominált karakterisztikus viselkedésével. Úgy érzem, a készítők tökéletes precizitással nyúltak a Star Wars Saga talán legikonikusabb karakteréhez, és úgy sikerült új dimenziót vinni a Sith Nagyúr karakterébe, hogy egyúttal régebbről ismert stílusjegyei sem szorultak háttérbe. Le a kalappal a készítők előtt. :clap: Vader feltűnése már az 1x13-ban is hírnevéhez méltón stílusosra sikerült, melyet sikerült tovább fokozniuk a részben látott, maximálisan karakterhű, aktívabb viselkedésével. Korábban nemigen láthattuk képernyőn a "fénykorát" élő Vadert: ezt a 100%-ig domináns, tekintélyt parancsoló Sith Nagyurat, akinek puszta feltűnése is feszültséget teremt környezetében, félelmet ébreszt másokban és határozottságot, céltudatosságot sugároz ellenségei és szövetségesei számára egyaránt. Főként azért volt üdítő Sith mivolta teljes pompájában látni őt, mert korábban ez példátlan volt, annak ellenére, hogy renoméját figyelembe véve, pontosan ilyennek kellett lennie a Birodalom első évtizedeiben. A IV. részben jóval kimértebb és megfontoltabb Kenobi ellen, míg később a Luke megszerzésére irányuló terve szorítja háttérbe a kegyetlen, agresszív Sith-et. Tetszett, hogy az abszurditás közelébe sem ért Kananékkel való párbaja, az erőviszonyokat nagyon helyesen a logika és papírforma szerint sikerült bemutatni. Bár Vader látszólag kudarcot vallott azzal, hogy Kanan és csapata egérutat nyert, jóval többet profitált a lázadók megszorongatásából, ereje fitogtatásából... és természetesen nem árt figyelembe venni, hogy tervének része volt Kananék szökése (bár Ezrát szerintem megölte volna). Nem csoda, hogy később ugyanezzel a nyomkövetős módszerrel derít fényt a Lázadók támaszpontjának helyére... egyszer már bevált a módszer. Tehát, bár a Lázadók - ahogy az a főszereplőknél általában lenni szokott - megszöktek és életben maradtak, Vader hírnevén a legkevesebb csorba sem esett. A "végrehajtó" szerepkör ellenére, a terve meglehetősen profi húzás volt, ami indokolja, miért is éppen neki kellett színre lépnie az egyre növekvő fenyegetés ellen. Tua feláldozásával megszabadult egy ingatag embertől úgy, hogy egyúttal alaposan besározta a Lázadókat a köznép szemében. Párbajbeli játszadozása megingathatta a Jedik elszántságát, elültethette bennük a félelem magvait, míg a lázadó flotta megtépázása súlyos károkat okozott a csírázó ellenállásnak. Mindezek mellett, egyúttal terjesztette a Birodalom rendjének alapjául szolgáló félelmet is. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy Filoniék remek érzékkel nyúltak Darth Vaderhez, nálam túlzás nélkül a csillagos ötös kategória. Az itt feltűnő Vader személyében azt a nagybetűs Sith-et láthattuk, aki segített a Birodalomnak felkutatni és levadászni a Jediket. Döbbenetes, mennyire háttérbe szorult egykori Jedi-személyisége. A Sötét Oldal és a nyers gyűlölet szinte maradéktalanul kiirtotta belőle mindazt, ami korábban Anakin Skywalkerré tette - nem csoda, hogy harmadik személyként utal erre a Jedire. Minden korábbi hidat felégetett maga mögött. Kenobi iránti gyűlölete érthető, legalábbis a saját eltorzult szemszögéből nézve... azonban Ahsoka talán az egyetlen olyan személy volt az életében, akit maradéktalanul szeretett, akiben feltétel nélkül megbízott, akiben szinte sosem csalódott. Szinte, mert a lány Rendből való kilépését egyfajta csalódásként élte meg... Sith-té válását követően, végletekben gondolkodó személyisége könnyen formálhatta "árulássá" a lány csalódást okozó tettét Vader szemében. Így kevésbé hiteltelen - bár nem kevésbé rideg - az a jelenet, amikor szenvtelenül konstatálja, hogy egykori szerette életben van, és halálos ellenségei sorát gyarapítja. 100%-ig biztos vagyok benne, hogy Vader ugyanazt próbálja meg elérni Ahsoka, mint később Luke esetében. Maga mellé állítani az egyetlen olyan személyt, akihez bizonyos szálak fűzik Sith-múltján kívül. Majd a megtérést követően, egyesült erővel legyűrni az Uralkodót. Vadernek már a IV. rész után szándékában állt egy maga mellé vett tanítvánnyal megölni Palpatine-t, miután tisztában volt vele, hogy mestere ugyanilyen terveket forral ellene. Szerintem nem kell tovább magyarázni, miért gondolhatja Vader, hogy Ahsoka jó választás lenne Sith-tanítványnak. Az már más kérdés, hogy egyértelműen zárt kapukat dönget bármilyen átállítási kísérlettel. Figyelembe véve a lány - azaz már nő jellemét, nem tudok elképzelni olyan forgatókönyvet, ahol Ahsoka csatlakozna Vaderhez. :nana: Abszolút karakteridegen húzás lenne, ellenkezne mindazzal, ami ezidáig Ahsokát jellemezte. Talán Luke-hoz tudnám hasonlítani a Világos Oldalban való megingathatatlan hite kapcsán.

 

Sejtettem, hogy Ahsoka nem lép elő fő-főszereplővé a Ghost tagjai mellé, és a készítők igyekeznek egy misztikusabb, kevesebbet feltűnő karaktert kreálni belőle, amivel egyébként semmi problémám. Ennek ellenére, keveseltem a szerepét. Ha már beemelték a történetbe, örültem volna, ha legalább utalás szinten gazdagabbak leszünk némi infóval arról, mit csinált az elmúlt években, mi vezérli, mit gondol a Jedik kiirtásáról, illetve a Birodalom megszületéséről, stb. Nagyon remélem, ezekre csak idő hiányában nem került sor, valamint nem akartak mindent rögtön az első részbe belezsúfolni. Az a kevés szerep viszont, ami itt jutott neki, a rész csúcspontjának adott helyet. Természetesen arra gondolok, amikor rájött Darth Vader kilétére. Egyértelműen felismerte egykori mesterének a sötét oldali torzulás ellenére is ismerős jelenlétét. Számos oka lehet annak, miért hazudott Kananéknek. Fogalma sem volt, mit kezdjen a helyzettel, idő kell, amíg megemészti. Mázsányi teher lehet a tudat, hogy egykori mentora, barátja, testvére, akire felnézett nem csak hogy nincs többé, de azzá vált, aminek az elpusztítására felesküdött. Ha komolytalanabbul akarom megközelíteni... Ahsoka nem ismeri Darth Vadert. Ahsoka Anakin Skywalkert ismerte, akit a Sith felemésztett. Vagyis Ahsoka igazat mondott, "bizonyos szemszögből nézve". :evil: Mint írtam, a togruta Jedikkel való interakcióját szintén kevésnek éreztem. Számos karakterépítő párbeszéd rejlik ebben a szálban, főként a múlton való merengés által, és a közös jövő megvitatása kapcsán. Az Ahsoka - Vader találkozó (amire biztos vagyok, hogy sor kerül) szerintem Saga-történelmi jelenet lesz, így remélem, ennek megfelelő színvonalat kap a megvalósítása. Potenciálban gazdag kettejük értelemszerű szembenállása, az ebből fakadó reakciók, gondolatok, párbeszédek, tettek. Továbbá nagyon remélem, hogy "mellék-főszereplő" mivolta ellenére, Ahsoka karakterét tovább építik majd a Rebelsben, és hasonlóan szép ívet ír majd le a fejlődése, mint a TCW-ben. A jövője kapcsán már annyi elméletet gyártottam, hogy megszámolni se tudom. A legújabb infók fényében, egyértelműen a halála tűnik a leglogikusabb lépésnek. Az, hogy Bail Organával kooperál, számomra arra utal, hogy igen jelentős személy az alakulóban lévő Lázadók Szövetsége berkein belül. Ha ezek után szóba sem kerül, az nem túl reális. A két legerősebb érvet, pedig elég nehéz ügy felülírni: 1. a IV. részre Obi-Wan marad a Szövetség utolsó reménye (Ahsoka létével ez a tény nem lenne helytálló)... 2. Tarkin kijelenti, hogy Vader a vallásuk (Jedik) utolsó hírmondója. Márpedig a Sith-ek tudtak Ahsokáról, így ha a lány élne, ez szintén egy nem sok értelmet rejtő mondat lenne. Bár kiskapuként még ott a lehetőség, hogy Ahsoka, de akár Kanan és Ezra is letérnek a Jedik útjáról, és kikerülnek a Szövetség életéből (Filoni nyilatkozta is, hogy Kananéknek nem feltétlen kell meghalniuk)... de erre csak erőltetett magyarázatokat látok, így egyelőre továbbra is hármójuk halálát látom a leglogikusabb, "legjobb" verziónak.

 

Az, hogy Kananék majd' 20 év alatt nem találkoztak Vaderrel, elég beszédes a Sith galaktikus ismeretségét illetően. Hallomásból nyilván ismerték őt, amolyan "létező, ám megfoghatatlan veszélyként", de végrehajtói szerepköréből kiindulva, legtöbbször olyan küldetéseket kaphatott, ahol nem volt szükséges hírmondókat hagyni. A rohamosztagosok java még csak nem is találkozott személyesen a Nagyúrral. De azt hiszem, ezt Filoni is nyilatkozta. Idővel még Obi-Wan is értesülhetett arról a távoli Tatooine-on, hogy létezik egy Vader nevű "kéz", aki terrorral tartja fenn a rendet az erre szoruló rendszerekben. A nevet ismerve akár hozzá is férhetett bizonyos képanyagokhoz, így nem érte meglepetésként, hogy egy szokatlan, fekete létfenntartó páncélban látja viszont egykori tanítványát.

 

Maketh Tua kapcsán úgy lett volna ütősebb a szituáció, ha a nő önként fordul el a Birodalomtól, nem pusztán a halálfélelem kényszeríti a lázadókkal való együttműködésre. Érdekes lett volna megismerni egy a Birodalomban egykor mélyen hívő, majd abból kiábrándult személy nézeteit. Így az áldozat még drámaibb hatást keltett volna. Tarkintown felégetése szintén drámaibb hatást keltett volna a lakosság halálával, de a rabszolgáknak való elhurcolás, és lassú szenvedésteli halál sem Birodalom-idegen megoldás, így ezzel nincs komoly problémám. Kananék jövője érdekes lesz a Lothal elhagyásával, annál is inkább, mert nyilvánosan körözött bűnözőkként nehezebb dolguk lesz észrevétlennek maradni. Az új helyszínek ígérete viszont üdítő változatosság lehet. Bármennyire is sikerült jól és változatosan kidolgozni a Lothalt, jó lesz teljesen új, vagy éppen ismerős világokra kitérni, tovább színezve a bolygók alkotta összképet. Az Uralkodó vizuális mellőzése szerintem jó ötlet volt. Ezzel is érzékeltették, mennyire távoli, megfoghatatlan fenyegetést is jelent Palpatine. Már Vader feltűnése is "nagy durranás", így nem bánom, ha Palpatine-t még nagyobb rejtély övezi ezen a sorozaton belül. Sam Witwer egyébként ismét zseniális munkát végzett... Starkiller, a Fiú, Maul, Palpatine... tehetségesen hozza a legkülönfélébb figurákat.

 

Valószínűleg nem írtam mindenről, amiről szerettem volna. De ha utólag eszembe jut valami, nem tartom magamban. A folytatást természetesen nagyon várom, a fentebb írtak miatt, minden téren ígéretes évad elé nézünk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a jelenet már a rész elkészülte után került be, Filoni ötlete alapján. Talán ez is az oka, hogy nem mutatták.

Aha! Hát ezt nem tudtam, mindenesetre sajnálom, hogy nem került bele.

 

Dzséjt! Alább, mintha csak valószínűsítetted volna, hogy ismerik Tarkint Lothalon, erre írtam, hogy biztos, hogy ismerik, hiszen van róla "városrész" is elnevezve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Alább, mintha csak valószínűsítetted volna, hogy ismerik Tarkint Lothalon, erre írtam, hogy biztos, hogy ismerik, hiszen van róla "városrész" is elnevezve.

Azért fogalmaztam úgy, mert valószínűleg Magyarországon is van pár (nem is pár) ember, aki nem tudja, ki az EU tanácselnöke, így feltételezem, hogy azért Lothalon sem tudja mindenki, ki a Peremvidék kormányzója. Valóban létezik Tarkintown, de az csak egy gúnynév, nem hivatalos név, plusz ez még nem indukálja azt, hogy mindenki tudja Lothalon, kiről nevezték el. Pláne, hogy a lakosság java nem vesz tudomást a létezéséről vagy nem is tud a létezéséről. Ezért a valószínűleg szóhasználat, bár lehet, hogy szerencsésebb lett volna a java szó használata - viszont mivel három hete csak 4-5 órát alszom naponta, így a fogalmazási készségem kezd kicsit kopottas lenni. Szóval nézd el nekem, ha nem sikerül konkrétan kinyögnöm valamit. Mostanában örülök, ha a mondat legalább értelmes. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre meg volt ez is!

Ez most engem nem varázsolt el annyira....kicsit nagyobb durranást vártam. :/

Jó volt látni Ahsokat!Meg persze VADERt!

Amikor megérzik egymást az mondjuk kissé hátborzongató volt!

Sidious-szal beszélés,és egy új Inkvizítor váltott ki öröm ujjongást! :D Szóval a vége nagy durr volt még is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Talán az idei rettenetes hőségek miatt(ilyenkor nemhogy képernyőt nézni, de még élni sincs kedvem) talán a lustaságom miatt csak tegnap láttam-e remekművet. Mert ez az. Olyan érzelmi robbanást idéz elő az egyszeri sw-rajongóban amihez képest egy Napkitörés csak egy lepkef*ng.

Kezdeném azzal hogy úgy néz ki Kananék becsatlakoztak a Lázadók Szövetségébe. Ez az első évad utolsó részében Jedivé váló személynek nem igazán fekszi a gyomrát. De rajta már túlnyúlt a történelem. Vége az idilli lothali napoknak mikoris véletlenszerűen lecsapunk a Birodalomra. Mi vetett ennek véget?

Hát Vader megjelenése. Elképesztő az a tudás az az Erő amit képvisel. Agyat is használ, pontosan tudja mit fognak lépni a Lázadók. Sőt azt is mit fog Tua miniszterasszony. Megfenyegeti hogy megy Tarkinhoz. Persze ez akkora hazugság volt mint ide Los Angeles. Pontosan tudta hogy a nő kapcsolatba lép a lázadókkal és erre épített fel a csapdát.

Melybe hőseink belesétálnak. Próbáltak elbújni Ezra szüleinek a lakásán. Aztán a birodalmiak felrobbantották. Próbáltak hajót keresni. De ott meg maga a Vader várta őket.

Érdemes Vaderre kitérni. A Jedik levadászását Inkvizítorokra bízta de az itten kudarcot vallott. Valószinü azért ez az Inkvizítor jelentett hogy itt egy Jedi és tanítványa keveri a fekáliát. Aztán mikor eme Inkvizítor elhalálozott és Jedik is a képben vannak nem jöhetett más mint a nagybetűs Sith(Na jó Sidious után a második legnagyobb) Darth Vader.

15 év telt el azóta hogy Anakin Skywalker a Windu testén áthaladó villámok után lerakta fénykardját és hűséget esküdött Darth Sidiousnak a Sith Sötét Nagyurának. Ez alatt fel kellett dolgoznia két dolgot. Azt hogy az a személy amiért Sithé vált nincs többé, nevezetesen Padmé Amidala. A másik hogy egy nyomorék testben páncélban(mely egyben életben is tartja) kell életét élnie rabságban. Miért van ő rabláncon? Hát azért mert Sidious parancsait kell teljesítenie, baromira nem szabad ember. Még nagyobb szolgaságban él mint a Jedik alatt.

Ebben az esetben egyetlen reakció lehetséges a teljes őrület ellen. Kitörölni a múltat és teljeséggel élni az új adta személyiséggel. Azaz természetesen rettenetes az hogy Vader 3. személyről bsezél Anakinról(valahai önmagáról) de ahhoz hogy az elméje ennyi tragédia és borzalom után épp maradjon ez az egyetlen út.

Már ezért zseniális ez a rész. 1984 óta(akkor láttam először az EP6-ot) most értettem meg azt mikor Vader azt mondja Luke-nak hogy: " Ez a név már semmit nem jelent számomra". Pontosan értem miért. Vader nem létezhet Anakin mellettt. Ahhoz hogy gonosszá váljon Anakinnak el kellett tünnie.

Na de térjünk vissza hőseinkhez. Menekülnek találnak egy siklót és érzik a hidegséget. Majd előjön Vader. Ami aztán jön igazolja azt amit én régóta vallok. Egy átlag Jedinek semmi esélye egy Sith ellen. Akár Han vagy Lando is kiállhatott volna Vader ellen az eredmény ugyanaz. Szó szerint játékbabként bánt Kanannal és Ezrával Vader. Egy kézzel harcolt, látszott hogy meg sem kell erőltetnie magát. Dobálta őket mint valami rongyot. Majd a csirkelépegetőket az Erővel ledobva magáról rádöbben az ember mekkora tudás van benne.

Aztán hőseink elmenekülnek. Tényleg? Hát nem. Mert jön Vader vadászgéppel. Majd bemutatja mikor egy személlyel teljesen ott van a nagybetűs Erő. Egyedűl kivégez egy Fregattot és pár vadászt úgy hogy őt el sem találják. Ha ez a TCW lett volna akkor Anakin csibészesen mosolygó arcát láttam volna a pilótafülkében. De ő már halott. Majd később a fia visszahozza de ez nem az az idő.

Ez már Vader aki az Erőt teljes mértékben birtokolja.

A csata közben viszont történik valami. Ashoka fent van Kananék hajóján és együtt belemerülnek abba ki lehet a Sith. Ezt persze Vader is érzi. És jön a rész fénypontja. Mikor kiderül mindkét szereplő részéről ki a másik. Vader vajon miért csodálkozik hogy a tanítvány él? Utoljára akkor találkoztak mikor Ashoka kilépett a Jedi Rendből. Emiatt rá nem vonatkozott a 66-os parancs. Miért ne élhetne? Vadernek inkább az volt az érdekes hogy csatlakozott a Lázadáshoz. Ashoka reakciója viszont teljesen érthető.

Most mindenki képzelje el a legjobb barátját, anyját, apját hogy terroristává válik, hogy embereket öl. Ez iszonyú sokk lehet egy olyan jó lénynek mint Ashoka. Hogy a segítőkész jó ember mesteréből egy Sith lett. Borzasztóan várom kettejük találkozóját ás párbeszédét. Mert innentől Ashoka számára az elsődleges kérdésnek annak kell lennie hogy miként és miért lett Anakinból ez a gépszörny Sith.

Nagyon remélem hogy majd emlékezteti a klón wars-ra az együtt töltött kalandra hogy Anakin te jó ember voltál.

 

A páncélkérdésről. Minek van a páncél ha egy egyszerű lézerlövedéket nem tud felfogni? Akkor gatyában is harcolhatnának. Minek van akkor? Már rohamosziknál sem értettem hogy egy lézerlövedék átviszi akkor minek?A páncélnak pont az a lényege hogy védje a viselőjét a becsapódó lövedékek ellen. Szóval a kérdés nem az hogy Sabine hogy élt túl egy mellkasi- és egy fejlövést, hanem az hogy a rohamosztagosok és a mandaloriak páncélja miért nem védi meg őket a lézertől? Mert ha nem akkor minek hordják? Nehezebben mozognak benne, kényelmetlen és még ugyanúgy egy lövés halálos. Akkor minek is hordják?

 

Vader ismertségéről. Az azért nonszensz hogy Kanan nem ismeri Vadert sőt Ashoka sem. Gondoljunk bele. Ep3 után a Jedikre van fogva minden. Ezt az ellenségképet naponta kell táplálni a köznépbe hisz ha nem így tesznek valaki elkezdi összerakni a képet és kijöhet egy olyan képlet ami nem Palpinak kedvez. Azaz a holoneten naponta kell gyalázni a Jediket, árulónak bélyegezve őket és a szép új Birodalom ellenségeinek. Ha valaki talál egy Jedit az hívja ezt meg azt a számot. Bármilyen rút Vader külseje őt mutogatni kell a Holoneten. Egyrészt azért hogy elriassza a potenciális lázadókat, másrészt azért aki majd megmenti a népet az áruló Jediktől.

Namost ezért baromi érdekes hogy Kananék nem hallottak róla 15 évig. Ez elképzelhetetlen. Hisz olyan rémtetteket hajtott végre ami miatt szóbeszéd terjesztette ki ő. Tényleg olyan mintha valaki a Földön nem tudná ki az a Ferenc Pápa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg remek írás, a páncéllal meg abszolút igazad van. Nálam ez a jelent abszolút nem működik. Olyan, mintha a készítők cheat kódot használtak volna, csak azért, hogy drámát hozzanak ki. Ez tök ugyanaz, mint amikor a Kiválasztott lebénul, mert elvesztette a fénykardját. Pocsék alkotói húzás!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.