Ugrás a kommentre

2x01 - The Siege of Lothal


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Remek írás lett Frenkie, jó hogy ide is visszatértél. :) Az ábra pedig azt mutatja, hogy Vader nem volt túl ismert a népesség körében. Amiket írtál azokat szerintem inkább Palpi vállalta magára. Windu elcsúnyította a pofikáját, így tudatosítani kellett mindig a népben, hogy mit tettek vele azok a gonosz Jedik.

 

Tényleg remek írás, a páncéllal meg abszolút igazad van. Nálam ez a jelent abszolút nem működik. Olyan, mintha a készítők cheat kódot használtak volna, csak azért, hogy drámát hozzanak ki. Ez tök ugyanaz, mint amikor a Kiválasztott lebénul, mert elvesztette a fénykardját. Pocsék alkotói húzás!

Szerintem Frenkie épp az ellenkezőjére mondja. :) Egy pajzsnak így kellene működni. Pajzsként. Vader ráadásul elég messziről üti vissza a lövedékeket, talán ez is közrejátszik abban, hogy nem annyira nagy energiájú már a lézer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Frenkie épp az ellenkezőjére mondja. :) Egy pajzsnak így kellene működni. Pajzsként. Vader ráadásul elég messziről üti vissza a lövedékeket, talán ez is közrejátszik abban, hogy nem annyira nagy energiájú már a lézer.

Így kéne működnie, de harminc év és több ezer lemészárolt páncélos (köztük mandalore-i) óta nem így működik. Ne csak azért kezdjen a páncélnak hirtelen funkciója lenni, mert most éppen egy jót találtak el. Ráadásul rögvest két halálos lövést is kibírt. A rosszak már abba belahalnak, ha tökön lövik őket (ep5), de a jók páncélja persze a fej- és a mellkaslövést is kibírják közvetlen, egyazon időben... Ez baromság! Az meg pláne, hogy a visszapasszolt lézer gyengébb. Nonszensz, erőltetett, gyenge lábakon álló béna magyarázat azután, hogy hány harci droid, klón, mandalore és rohamosztagos esett már el EGYETLEN visszapasszolt lövéstől. Vagy hogy van ez? A gonoszoknál ugyanolyan erős a visszapasszolt lövés, csak a jóknál csökken le az energia? ;) Nem, ez a jelenet el lett cseszve, finoman fogalmazva. Még egy mellkaslövést ki lehetne magyarázni, de hogy fejbe és mellbe is lőtték, és mindössze egy grimasz volt végül tőle a reakció. Legalább megsérült volna, vagy bármi, de harminc másodperccel később Sabine úgy zizeget, mint aki csak megmosta az arcát. Sz*r, na, ezen nincs mit ragozni.

Esetleg akkor tudnám elfogadni, ha a következő részekben belemagyarázzák (beleerőltetik), hogy Sabine-né az egész Galaxisban az elmúlt harminc év egyetlen lézerálló páncélja. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akit fejbe és mellbe lőnek, az ne sokkot kapjon. :P Hát, ha később ezt kimagyarázzák, oké, de így nekem ez a jelenet őszintén szólva nagyon elrontja a pillanatot. Minden más remek a Rebelsben, de ez az egy jelenet nekem ugyanolyan sz*r, mint amikor Tyranust kizsebelték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akit fejbe és mellbe lőnek, az ne sokkot kapjon. :P Hát, ha később ezt kimagyarázzák, oké, de így nekem ez a jelenet őszintén szólva nagyon elrontja a pillanatot. Minden más remek a Rebelsben, de ez az egy jelenet nekem ugyanolyan sz*r, mint amikor Tyranust kizsebelték.

:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kallust is megvédte a páncélja mikor Kanan visszaverte rá a lézert, a sorozat rohamosztagosai meg sorban élik túl, hogy gránátok robbannak a képükbe. Arról is szó volt, hogy a Lázadók nem szednek halálos áldozatokat, szóval az is lehet, hogy Sabine lézerpisztolyai alacsony intenzitásra vannak állítva.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kallust is megvédte a páncélja mikor Kanan visszaverte rá a lézert, a sorozat rohamosztagosai meg sorban élik túl, hogy gránátok robbannak a képükbe. Arról is szó volt, hogy a Lázadók nem szednek halálos áldozatokat, szóval az is lehet, hogy Sabine lézerpisztolyai alacsony intenzitásra vannak állítva.

Nem sok rohamosztagost láttam eleddig felkelni, miután felrobbantak (most komolyan, amikor felrobban valaki egy TIE vadásszal vagy 120-szal száguldó robogóval, az szerinted túléli?). A halálos áldozatok kerülése meg szvsz még mindig a felesleges vérontás kerülésére utal, mivel a sorozatban egyértelműen kinyírtak már jó pár birodalmi katonát Kananék, de azt legalább nem eszetlenül teszik. Kallus meg jó, hogy túlélte, vállon lőtték, azt kicsit könnyebb túlélni, mintha mellbe és fejbe lőnének. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg remek írás, a páncéllal meg abszolút igazad van. Nálam ez a jelent abszolút nem működik. Olyan, mintha a készítők cheat kódot használtak volna, csak azért, hogy drámát hozzanak ki. Ez tök ugyanaz, mint amikor a Kiválasztott lebénul, mert elvesztette a fénykardját. Pocsék alkotói húzás!

 

 

Köszi. Lehet az sw az egyetlen franchise ahol a páncéloknak semmi értelmük. :D

 

Remek írás lett Frenkie, jó hogy ide is visszatértél. :) Az ábra pedig azt mutatja, hogy Vader nem volt túl ismert a népesség körében. Amiket írtál azokat szerintem inkább Palpi vállalta magára. Windu elcsúnyította a pofikáját, így tudatosítani kellett mindig a népben, hogy mit tettek vele azok a gonosz Jedik.

 

 

Szerintem Frenkie épp az ellenkezőjére mondja. :) Egy pajzsnak így kellene működni. Pajzsként. Vader ráadásul elég messziről üti vissza a lövedékeket, talán ez is közrejátszik abban, hogy nem annyira nagy energiájú már a lézer.

 

Még az is eszembe jutott hogy Lothal a Peremvidéken van és ott nem igazán kellett eddig megjelennie Vadernek, mert nem volt eddig komolyabb gond. A Birodalom is az eltelt 15 év alatt valószinü a Belső Mag-ot és a Belső Gyűrűt vonta eddig befolyása alá jobban és még csak ezután jöttek volna a Peremvidékre komolyabb erőkkel. Ez is lehet magyarázat Vader ismeretlenségére.

Hát igen egy páncélnak ez lenne az értelme. Ha egy lövéstől meghalsz benne akkor feleslegesen hordod és még lassít is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tenyleg jo iras Frenkie!

 

A Sabine dolog meg egyszeruen el lett b*szarintva.

 

Pancelokrol annyi jut eszembe,hogy mindjuk a koznep,mert ugye "kiirtottak a Jediket" meglatja oket es meg sem probal ellenszegulni.Elrettentes...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát így a gonoszok eredeti brancsából már csak Kallus van meg. Aki milyen tekintettel lesett már vissza, amikor Vader kiküldte. Néha tényleg az az érzésem, hogy ebben a csávóban több van, mint amit eddig láttunk tőle. Mintha lenne valami hátsó szándéka is, valami titok vele kapcsolatban.

 

A minap újfent megnéztem és tényleg sunnyog valamit Kallus. Már a Lothal -on is volt amikor úgy állt be az ablak elé mint nem sokkal előtte Vader. Aztán a rombolón az a sunyi félrenézés. Remélem több van benne mint gondolnánk. Nem is bánom, hogy ő maradt meg, nekem amúgy is a kedvencem volt az újak közül.

 

Ezra is érdekes mert néha olyan érzést kelt mintha a többiek felett állna. Sokszor ő mondja meg mi legyen, tervet vázol fel és ő érzi meg Vader -t is.Ráadásul kétszer is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ki kell ábrándítanom téged, de nem hordja egyben a kardját. A parancsnoki hajón, a párbaj előtt, Tarkintown megtekintésénél és amikor visszatérnek a parancsnoki hajóra is jól látható a ketté szedett kard. Különösen a párbaj előtt vehető ki remekül, akkor kétszer is mutatják hátulról Kanant, az övén a markolat nagyobbik részével.

 

Meg az is jó látható, hogy az utasszállító hajón Lothal felé menet legalábbis a kard elülső fele nincs az övén, míg a visszatéréskor sehol sem látni a Ghostot a parancsnoki hajóra felkapcsolódva. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki kell ábrándítanom téged, de nem hordja egyben a kardját. A parancsnoki hajón, a párbaj előtt, Tarkintown megtekintésénél és amikor visszatérnek a parancsnoki hajóra is jól látható a ketté szedett kard. Különösen a párbaj előtt vehető ki remekül, akkor kétszer is mutatják hátulról Kanant, az övén a markolat nagyobbik részével.

A párbaj előtt vettem észre, hogy egyben van a kardja. Ott hátul. Nézd meg amikor előveszi. Egy mozdulat és aktiválja is. Semmi összerakás nem volt előtte.

 

Meg az is jó látható, hogy az utasszállító hajón Lothal felé menet legalábbis a kard elülső fele nincs az övén, míg a visszatéréskor sehol sem látni a Ghostot a parancsnoki hajóra felkapcsolódva. :)

Ennek a mondatnak mi értelme van? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A párbaj előtt vettem észre, hogy egyben van a kardja. Ott hátul. Nézd meg amikor előveszi. Egy mozdulat és aktiválja is. Semmi összerakás nem volt előtte.

Megnéztem, sőt, még képenként ki is elemzem neked:

 

Ezen a képen tökéletesen látni a kard elejét az öv elején, és kicsit a kard markolatát Kanan hátán.

uYjr5Bk.png

 

Itt már be is fordult a kedvünkért, hogy a kard markolatát is remekül megcsodálhassuk.

jhOoQrv.png

 

Kanan megérzi Vader jelenlétét. Félreérthetetlenül ott lóg a kard eleje az övén.

ZZCVh9B.png

 

A jelenetsor folytatásában Ezra is megérzi Vadert, de közben láthatjuk Kanant hátulról, a kardmarkolattal az öve hátsó részén. Sőt, a karjánál látni, amint kikandikál a kard eleje is az öv másik oldalán.

hwiTymj.png

 

Ez az a jelenet, aminek megtekintését szorgalmaztad, s mint látható, megtettem. A képen ugyan Kanan kicsi, de kivehető a kard eleje az övén. Csak az eleje, viszont már nyúl a markolatért a háta mögé, ez szintén tökéletesen látható (mozgásban még jobban átjön). A következő snitt Vaderé és a rohamosztagosoké, amint azok elszelelnek bal irányba. Ezalatt Kanan "off-screen" simán összekapcsolhatta a két felét annak a kardnak, amit eddig is simán összeszerelt fél másodperc alatt.

9NQQNZh.png

 

És még bónusznak néhány kép:

 

Kanan elhagyja a hidat a megbeszélés után az epizód elején. Jól láthatóan ezúttal sincs egyben a kard.

ycdaRT8.png

 

Tarkintown romokban, Kanan övén a kard darabokban.

7YmkmSn.png

 

Hőseink visszatértek Lothalról. A kard továbbra is két részben van.

noC2sgK.png

 

Egyéb kérdés?

 

Ennek a mondatnak mi értelme van? :D

Az az értelme, hogy a készítők elfelejtették felhelyezni Kanan övére a kardját az utasszállítóban és a Ghostot a parancsnoki hajó oldalára, amikor Heráék visszatérnek. Most szúrtam ki, gondoltam, megosztom felfedezésemet. Ne félj, ekkor a hibát később is vétek majd. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azt nem raktad be amikor hátranyúl, leveszi és aktiválja. :D

Én eleget güriztem azon, hogy bebizonyítsam, nemcsak nem hordja Kanan egy darabban a kardját, nem is létezik olyan jelenet, amiben lecsatolná az egyben lévő kardot. Dolgozz kicsit te is már azon, hogy rám cáfolj. :P:D:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy ötször néztem meg ma azt a jelenetet, és semmi olyan nincs ott, amiről te beszélsz. Az itt linkelt ötödik kép jelenetében nyúl Kanan hátra a kardjáért. De mint ahogy a képen is látható, a kard eleje még az övén lóg. Innentől kezdve ezen nincs mit tárgyalni. Eztán a jelenete átvált Vaderre, majd miután újra Kananékat mutatja, a Jedi kezében már ott a kard egyben - száz százalékos magabiztossággal kijelenthető, hogy Kanan addig rakta össze, amíg a kamera Vadert és a rohamosztagosokat mutatta. Nincs egy másodpercnyi, egy tizedmásodpercnyi, de még egy ezredmásodpercnyi pillanat sem, amikor egyben leveszi a kardot és aktiválja.

De tudod mit? itt a mozgókép. Hányadik másodpercnél is látható az a momentum?

http://www.youtube.com/watch?v=FC6-ZtiXcco

Kérem, jelezze bárki, aki ebben a jelenetben bárhol is látja, hogy Kanan egyben veszi le a kardját az övéről.

Bár nem tudom, miért töröm magam. Csak nyolc képpel bizonyítottam, hogy Kanan még mindig nem hordja egyben a kardját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nekem is tetszene, pláne, miután az Inkvizítor annyira ráment előtte erre a dologra. Remekül szimbolizálnál, hogy Kanan immár Jedi lovagként gondol magára.

Persze másrészről, praktikussági oka is van annak, hogy nem viseli Jedi módjára a kardot. Kevésbé felismerhető. Ugye az ep1-ben még a tatooine-i rabszolgakisgyerek, aki életében nem látott addig Jedit, azonnal felismerte a Qui-Gon övén fityegő fénykardot. Tizenöt év meg azért nem lehet olyan nagy idő, pláne egy olyan bolygón, ahol Jedi templom van. Van egy olyan érzésem, hogy a pusztulásuk előtt Lothalon elég sok Jedi megfordult. És bármit is vakerált az Inkvizítor, azért nem csak gyávaság így hordani a kardot, jelen helyzetben a túlélés egyik eleme is egy Jedi számára.

Megint más tészta viszont, hogy Ahsoka kettőt is lazán hagyományos módon visel. Meg Ezra is, bár ő jobb helyzetben van, a fénykardja egy szteroidon nevelt szögbelövőre hasonlít. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is az Inkvizítor szövegére gondoltam, miszerint ez a gyengeség jele. Ez jelképezhette volna azt is, hogy Kanan szintet lépett. Persze ott van a másik oldal amiről írtál. Bár most, hogy már a Lázadókhoz tartoznak, igazán viselhetné úgy a kardját mint Ahsoka. :P Viszont nem lehet könnyű évtizedek szokását levetkőzni pár nap, hónap alatt. :)

 

OFF

Tervezed megvenni a Rebels BD -t?

ON

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Tervezed megvenni a Rebels BD -t?

Persze. Csak előtte a TCW 6. évadát is be akarom még zsákolni. Tervek szerint egyszerre a kettőt. Csak hát a piszkos anyagiak. De karácsonykor az Amazonon mindig tök jó leárazások vannak, remélhetőleg akkor meg tudom venni. Már ha nem cseszem el a pénzem egy másik Star Warsra. :D

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is bejövős lenne, ha Kanan egyben hordaná a kardját, vagy akár készítene egy újat (mondjuk ez kevésbé valószínű, indokolt vagy kivitelezhető). Már csak azért is, mert lényegében megszűnt a dolog funkciója. Legalábbis ha azt feltételezem, hogy a rejtőzködés volt a főszempont.

 

Eddig sok szempontból remekül ült a szétszedhető kard. Eleve anno az nagy csoda volt, amikor egyáltalán elővette és használta is. Teljesen érthető abban az érában, főképp ismerve Kanan felelősségét és képességeit. Egy viszonylag ismeretlen, mondhatni kisstílű "bűnbanda" számára ellenjavalt felhívni magukra a figyelmet egy jedi-vel. Főképp úgy, hogy azért lássuk be, Kanan nem egy akkora spíler az Erőhasználók világában, így ha jedihez méltó kihívásokat provokál a Birodalomtól, akkor azzal erősen veszélyezteti magát, de a csapatát is.

Mindenesetre eljött a lelepleződés ideje, lettek is belőle necces szituk, de a tét egyre csak emelkedett. Most ott tartunk, hogy már Ezra-nak is van saját fénykardja, használja is, a Birodalom tudja, hogy két "jedi" is mozog a csapatban. Amúgy is ismertebbek és üldözöttebbek lettek, pláne hogy Kanan megölte a főinkvizítort és Ahsoka is képbe került. Nem látom értelmét a fénykard leplezésének, legalábbis a Birodalom előtt semmiképp. A propaganda miatt viszont, az eldugottabb zugokat kivéve, szintén ismerhetik őket. Kifejezetten csalódott lennék, ha még a 2. évadban is olyan jeleneteket kapnánk, ahol a birodalmiak nem ismerik fel arcról vagy a megjelenésükről Kanan-ékat.

 

Ahsoka nyilván könnyedebben vehette a dolgokat. Eléggé úgy tűnt, hogy inkább a háttérből "sunyulva" szervezkedik és intézkedik, nem találkozik minden nap közvetlen birodalmiakkal. Ha sokszor dolgozott egyedül, akkor másokat nem veszélyeztetett, ő maga pedig, ha az óvatossága ellenére is bajba került, akkor nagyobb eséllyel menedzselhette a szitut, mert jóval képzettebb volt mondjuk Kanan-nál. Na meg a sith-ek számára ismertebb volt az átlag padawan-oknál, így aligha a fénykardjai buktatták volna le, ha a rossz emberekbe fut bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na meg a sith-ek számára ismertebb volt az átlag padawan-oknál, így aligha a fénykardjai buktatták volna le, ha a rossz emberekbe fut bele.

Persze, ha Darth Vaderbe fut bele, akkor naná, hogy nincs az az eléggé apróra szétszedett fénykard, ami megmenthetné a lelepleződéstől, de ez esetben valószínűleg kevés Jedi élhetne ilyen luxussal, hiszen sok esetben már azt megérzi egy Erőhasználó, ha a közelében egy másik Erőhasználó sunnyog (kivéve, ha a Jedi Tanács tagja vagy és a Sith Sötét Nagyura ül veled szemben :evil: ). De nem is előlük kell elrejteni a fénykardot, hanem az olyan szószátyár alakok elől, akik például a Tatooine-on a Kantinában azonnal odacsődítették a rohamosztagosokat, amint megvillant Ben kardja. Vagy az az ormányos, aki minden feltűnés nélkül követte Benéket, és mutatta az utat a rohamosztagnak a Millennium Falconhoz.

A kisemberek elől kell elrejtenie a Jedi mivoltát Kanannak, Ahsokának és Ezrának is. Azon kisemberek elől, akik hasznot remélnek abból, ha feladnak egy Jedit, akik utálják a Jediket vagy akik fülig bele vannak habarodva a Birodalomba. Ezek az emberek a veszélyesek, mert egyrészt, szép számmal lehetnek a Galaxisban, másrészt, baromira nem lehet felismerni őket. Annak az esélye, hogy belefutsz egy Sith Nagyúrba, elég kicsi, révén csak kettő van, és ha ez mégis megtörténik, az tuti, hogy a legnagyobb tömegben is ráismersz. Egy olyan ormányos talpnyaló viszont a szürke kis senki a szürke tömegben.

Az meg, hogy bemutatták őket a HoloNeten, szvsz távolról sem jelenti azt, hogy most aztán minden rohamosztagosnak kapásból fel kell őket ismernie. Az egész Galaxisban valószínűleg millióan vagy milliárdan vannak, akiket köröznek, kétlem, hogy a Coruscant alsó szintjein szolgálatot teljesítő John Doe tizedes vagy a Tatooine porát nyelő Pen Driver őrmester vagy az Utapau kürtőjének peremén a lábát lógató Piet Pietersen hadnagy kiemelten megjegyezte egy lothali rablóbanda mindegyik tagjának arcát, ráadásul olyan sokáig, hogy azt bármikor előhívhassa memóriájából, amikor Kanan vagy Sabine szembe megy vele. Lothalon még illene felismerniük (bár ott sem tartom irreálisnak, hogy mondjuk a bolygó másik felén nem feltétlen veszik le egyből, elvégre egy bolygó is elég nagy, sok-sok bűnözővel, éppen elég lehet a rendfenntartóknak a saját körzeteikkel foglalkozni), na de mondjuk Alderaanon vagy Bespinen már aligha van esély arra, hogy csak úgy felismerik őket - legalábbis, amíg nem hívják fel magukra különösebben a figyelmet. Mert utána már jöhet olyasmi, hogy lekérik az adatokat az Intergalacticpoltól, aztán jöhet a menet. Legalábbis gondolom a Galaxisban is megvan az, ami nálunk a Földön, vagyis van helyi hatóság, bolygóközi hatóság, rendszerre kiterjedő, és valahol a tetőn az egész Birodalmat lefogó nyomozószerv - nyilván ez az ISB.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is feltétlenül a sith-ekre gondoltam, de a beavatottabb tisztek vagy az inkvizítorok tuti felismernének egy Ahsoka-t. Eddig Ezra-t vagy Kanan-t se kellett felismerni minden birodalminak, de valószínűleg ott is van valamiféle "most wanted" lista. Azért szerintem pl. az USA-ban minden rendőrtől (még John Doe-tól is) elvárható, hogy az FBI kőrözési listájának TOP10-es bűnözőit felismerje (nyilván ha nem álruhában van vagy hasonlók) mondjuk egy közúti ellenőrzésnél. Ha pedig vannak kiemelten keresendő egyének a Birodalomban, akkor azok pont az ilyen Kanan-félék lesznek. Aki ráadásul nem is ténykedett annyira a galaxis másik végén az origót jelentő Lothal-hoz képest.

 

Persze, abban igazad van, hogy a kisemberek elől is bujkálni kell valamilyen szinten, de azért egy olyan figurának, akinek több millió kredites vérdíj van kitűzve a fejére, amúgy se biztos, hogy érdemes lazán besétálnia bárhova. Példának okáért egy tömött kocsmába, mert jó eséllyel nem a fénykardja fog először szemet szúrni, hanem a fizimiskája. Itt már nem arról van szó, hogy a híradóban egyszer bemutatták az arcát, hanem rendszeresen mutogatják, plakátolják, fent van a holoneten a toplistán stb..

 

Ahsoka amúgy adott esetben a ruházatával is simán takarhatta a kardjait, ha úgy hozta szükség. Nem kell ehhez szétszedhetőnek lennie. Kanan inkább amazt választotta, Ezra meg csinált egy pisztolykardot. :) Sinube meg a botjában tartogatta erejét. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is feltétlenül a sith-ekre gondoltam, de a beavatottabb tisztek vagy az inkvizítorok tuti felismernének egy Ahsoka-t. Eddig Ezra-t vagy Kanan-t se kellett felismerni minden birodalminak, de valószínűleg ott is van valamiféle "most wanted" lista. Azért szerintem pl. az USA-ban minden rendőrtől (még John Doe-tól is) elvárható, hogy az FBI kőrözési listájának TOP10-es bűnözőit felismerje (nyilván ha nem álruhában van vagy hasonlók) mondjuk egy közúti ellenőrzésnél. Ha pedig vannak kiemelten keresendő egyének a Birodalomban, akkor azok pont az ilyen Kanan-félék lesznek. Aki ráadásul nem is ténykedett annyira a galaxis másik végén az origót jelentő Lothal-hoz képest.

Hát pont nem várja el még az USA-ban sem Gipsz Jakab közrendőrtől, hogy az FBI top 10-es listáján lévőket felismerje. Arra az FBI-t tartják és az ő Gipsz Jakabjaikat. És éppen ez az, hogy számtalan olyan eset volt már, hogy egy több államban keresett bűnözőt a kis közrendőr kapcsolta le gépjármű ellenőrzéskor, és nem azért állította meg, mert felismerte, hanem mert mondjuk nem égett a féklámpa. És csak az őrsön derült ki, hogy hoppá, egy top 10-es maffiafőnök akadt a horogra. Mindenki a saját portájával törődik, és azért vannak a különböző szintű rendszerek, hogy azokon akadjanak fenn a jómadarak. Senki sem várhatja el a világ minden rendőrétől, hogy a világ összes nehézfiúját fejben tartsa. Mert ugye annak a közrendőrnek mondjuk Kalifornia napsütötte utcáin akkor a top 10-es FBI lista mellett még a top 10-es NCIS listát is fejbe kéne tartani, a top 10-es Interpol listát is, a top 10-es NSA-listát, a top 10-es CIA listát, a top 10-es ATA listát, amellett az állama nyomozó hivatalának, ez esetben a CBI-nak a top 10-es listáját is, és persze azért nem ártana, ha a saját körzete top 10-es listáját is tartsa fejben. És máris 80 embert kell fejben tartani, mindezt úgy, hogy az a 80 ember folyamatosan változik. Plusz érdemes hozzátennem, hogy most csak azokat a nyomozószerveket soroltam fel, amik így, éjfél előtt fél órával fejből beugrottak.

De az USA-ig nem kell elmenni. A fűzfői rendőrök ugyanúgy nem ismernék fel egy közúti ellenőrzés alatt a ORFK top 10-es listájának egyik tagját sem.

 

Azt mondjuk nem értem, hogy egy inkvizítornak miért kell feltétlen ismernie pofáról Ahsokát. Akárhogy is, mire az inkvizítorok szervezete létrejött, Ahsoka már csak egy elveszejtett padawan volt a sok közül. Most, hogy Vader megismerte viszont már nyilván tudni fogják, kicsoda ő, de hát már Kanan és Ezra sem valószínű, hogy elsétálhat Kallus vagy az inkvizítorok mellett. Ugyanakkor még mindig igen kicsi annak az esélye, hogy inkvizítorokba vagy ISB ügynökökbe futnak. Természetesen, ha nem zajonganak. Ha mindenféle csapdákba beleszaladgálnak vagy csillagrombolókat robbantgatnak, akkor az esélyeik a romlanak, de ha nyugton maradnának, akkor simán leélhetnék az életüket akár Mos Eisley-ben is, úgy, hogy minden nap megisznak egy kis jawa juice-t a Kantinában. Mert azért nincs az egész Galaxis kiplakátolva velük - sőt, én őszintén szólva még a Lothalon sem láttam őket kiplakátolva -, és nem mutogatják azért őket non-stop az egész Galaxisban. És a Galaxis azért k*rva nagy hely ám, de még egy bolygó sem éppen gyűszűnyi hely. :)

 

Persze, nem kell szétszedhetőnek lennie a kardnak, akár a gatyájába is elrejtheti, legfeljebb pironkodva sasolják majd a csajok az utcán. A lényeg az, hogy nyíltan nem jó ötlet hordani, tanúk előtt aktiválni meg aztán pláne nem. És azért Kanan annak ellenére sem reklámozza agyba-főbe a Jediségét, hogy Kallus ügynök előtt felfedte magát. Például Azmorgian előtt még rá is szólt Ezrára, hogy nehogy előrántsa a kékpengéjűt. Sőt, visszagondolva, se Ezra, se Kanan nem aktiválta a kardját civilek jelenlétében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.