Ugrás a kommentre

Star Wars Celebration Europe - London 2016


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Gyors áttekintés a várható költségekről:

 

belépő 30 000 Ft

 

repjegy kb. 45 000 Ft (egy évre előre nehéz becsülni, idén júliusi árakat néztem)

 

transzfer a reptér és a belváros között, oda-vissza kb. 12000 Ft

 

szállás: kétágyas szoba a helyszín közelében (rengeteg ilyen szállás van) kb. 40 000-50 000 Ft/éj, tehát 20-25 000 /fő/éj (ha messzebb szállsz meg, a közlekedésre fizetsz többet, és többet kell utazni - próbáltuk, nem biztos, hogy érdemes, ha a Celebration a cél)

 

Ha 4 éjszakával számolsz, tehát egy plusz londoni városnézős napot tervezel, akkor ez eddig kb. 167-187 000 Ft. Meg lehet oldani 3 éjszakával, akkor az utolsó nap délutánján haza kell jönni, és nincs városnézés. Meg persze ki lehet fogni akciós szállásokat is, ha mázlija van az embernek, vagy lehet ismerősnél aludni, ha van.

Ha három éjszakát számolunk, akkor 147-162 000 Ft.

 

Erre jön rá a tömegközlekedés, amit két napra egy-egy útra kell számolni, ha csak a Celebration a cél, és a szállás a helyszín mellett van. Ha messzebb, vagy városnézés is be van tervezve, drágább. Ha egy-egy útra kell csak jegy (belvárostól a szállodáig és vissza), az összesen kb. 3-4000 Ft. A 3 zónára érvényes napijegy (az ExCeL a 3. zónában van) 7.50-be kerül (kb. 3000 Ft).

 

Ez eddig 3 nap esetén, kerekítve, durván 150-165 000 Ft/fő, 5 napra 175-200 000 Ft/fő.

 

Plusz kaja, költőpénz a fesztiválra, a pubokra, látnivalókra. :)

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, nem olyan, mint átugrani Pestre. De van egy év arra, hogy az ember előteremtse rá a pénzt.

 

Én is így gondolom. Egyszer sw-rajongóként egy ilyet látnom kell. Persze drága, de biztos nagy élmény. Teljesen ráállok.

 

Szerintem ami eléggé megdrágítja az a repjegy. Pont a nyári főszezonban van a Celebration ami megdrágítja repjegyet. Ha mondjuk februárban lenne biztos olcsóbb lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább a szállás. A repjegyet hónapokkal előbb meg lehet venni, akkor nem annyira drága, ráadásul ha nem csúcsnapon repülsz, akkor olcsóbban ki lehet jönni, de a szállás nagyon kötött, és minden egyes plusz nap plusz költség.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább a szállás. A repjegyet hónapokkal előbb meg lehet venni, akkor nem annyira drága, ráadásul ha nem csúcsnapon repülsz, akkor olcsóbban ki lehet jönni, de a szállás nagyon kötött, és minden egyes plusz nap plusz költség.

 

Nincs valami istálló a közelben ahol el lehet aludni? Hátha azt kiadják olcsóbban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon csábító ez a lehetőség, a rendezvényen kívül maga London is, ami elképesztően klassz város szerintem. :)

 

Talán a költségeket a Simon Zoli által kalkuláltnál kevesebből is ki lehet hozni, de akkor többet kell utazni (a belvárosban vannak sokkal olcsóbb szállások jó helyen, metróközelben, míg az Excel eléggé kint van), ez tény, valamint nem sok jut a Celebration-ön túl más élvezetekre. De ki lehet hozni kevesebből is, ha nincs rá 150-200 ezres keret. a 3 ill. 5 napra, de mégis nagyon szeretne valaki kimenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha idén nyáron lenne, akkor biztosan mennék, mert a keret megvan rá, időm is lenne és valószínűleg, kis túlzással életre szóló élmény lenne ez egy rajongó számára. Viszont a jövő nyár annyira távoli időpont, hogy nem nagyon tudok így előre tervezni, hogy akkor hol leszek, milyen kötelezettségeim lesznek stb.

Nem tudom a jegyek mikor fogynak el, gondolom hamar kell elhatározásra jutni, bár a költségeket tekintve pont nem az 70 font, ami sok lenne, úgyhogy lehet ennyit megérné beáldozni rá most, aztán a többi meg majd eldől. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom a jegyek mikor fogynak el, gondolom hamar kell elhatározásra jutni, bár a költségeket tekintve pont nem az 70 font, ami sok lenne, úgyhogy lehet ennyit megérné beáldozni rá most, aztán a többi meg majd eldől. :hmm:

Visszakerestem a mailjeim között (éljen a gmail!), hogy annak idején mit mikor foglaltunk/vettünk. A repjegyet nem találtam, de nekem április rémlik (vagyis bő 3 hónappal a rendezvény előtt), a szállást május 9-én intéztük, a Celebration belépőket pedig júniusban, egy hónappal előtte. Jegyeket a helyszínen is lehetett kapni. Amiről érdemes időben gondoskodni, az a repjegy és a szállás. Nem is tudom, valószínűleg jövő januárig nem igazán érdemes mocorogni... Na persze az időzítés adja majd az árfolyamokat is :D

Az is rémlik, mintha látnám, hogy az Excel Hallnak nem a nagyobbik részén volt a rendezvény. Ez azért lényeges, mert szombat és vasárnap du. már nagyon zsúfolt volt a terület, jövőre pedig nem szimplán európai lesz.

 

A szállás költség lefaragásához egy jó tipp:

 

https://www.airbnb.hu

 

Nem istállók vannak itt, de akár kimondottan olcsón is lehet találni szállást, hiszen itt nem hotelek között válogat az ember. :)

Nem rossz ötlet, elsőre ránézésre szimpatikusnak tűnik (bármilyen alkalomra), elmentettem a könyvjelzők közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig azt hittem, idén egy mozipremiert várok a legjobban.

De nem.

Ezt a bejelentést vártam, olyan rég óta hogy akkor Ep7 még a fürdőszobában sem volt.

 

A repjegyet érdemes figyelni (EasyJet megint?) mert a fapadosok akkor olcsóak amikor még távoli az időpont. Emlékszem, anno ezen vesztettem hozzátok képest vagy húszezer Ft-ot :) (De neeem, nem vesztettem, valójában nyertem mindenki mással szemben, aki nem jött.)

 

Booking.com-on is érdemes szállást nézni, ha csoportos egycsillagosat nézünk, akkor több marad relikviára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem, anno ezen vesztettem hozzátok képest vagy húszezer Ft-ot :) (De neeem, nem vesztettem, valójában nyertem mindenki mással szemben, aki nem jött.)

Igen, kb. annyit. De a felfogásod nagyon jó ezzel kapcsolatban :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Figyelem mindenki!

 

Tudom, hogy még messze van, de szeretném jelezni, hogy a Wizzair-nél csak ma minden 2. repülőjegy ingyen van. Tehát aki eldöntötte, hogy menni akar többedmagával Londonba, az mindenképpen vegye meg a repülőjegyet még ma, és akkor meg tudjátok spórolni az egyik repülőjegy árát!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, én próbaképpen megnéztem, és a rendszer még nem teszi elérhetővé a jövő júliusi foglalást. Túl sokára lesz még. Próbálgattam, márciusra már lehet foglalni, de még áprilisra sem.

Egyébként van egy olyan érzésem, hogy pont a Celebration idejére nem lesz extra akció. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai akciótól függetlenül: még nem döntöttük el, mikor megyünk s jövünk. Szerintem a "múltkori" szerda délután odarepülés kicsit késői volt, bár ugye nyilván kevesebb (???) lesz a megnéznivaló. A hétfő délelőtt vissza viszont jó volt, kapkodni nem kellett, de nem is maradt olyan program amit mindenképp hétfőn szerettünk volna. Addigra már mindenki fáradt volt s tele élményekkel.

 

18-án jövünk vissza, szerintem. De mikor utazunk? Ugye nem 13-án? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.