Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 3 hónappal később...

Én arra vagyok kíváncsi, hogy mi lesz élőszereplőssel így.

Szerintem annak már rég harangoztak. Nem is igazán értem miért húzzák azt ennyi ideig. Csak feleslegesen hitegetik a népet.

Reálisan nézve aligha fér bele az új filmek (új trilógia, min. 2 spin-off) és sorozatok (TCW 5.5 és Rebels) mellett még egy élőszereplős sorozat is. Ez lenne a legköltségesebb műfaj. Max. kapnánk vmi "költséghatékony" gagyi trágyát, de arra meg senki nem kíváncsi.

Szerintem kb. ez lehet a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de nem tudom elképzelni a Rebels sorozatot alvilági szál nélkül. Kihagynák Boba Fettet, Cad Bane-t, Aurra Sing-et, Asajj Ventresst, Hodo Ohnakát, a huttokat és egyebeket? Nem hinném.

Fejvadászokat tudtommal a Birodalom is előszeretettel foglalkoztatott (a szeparatista időkből Sidious jól ismerte a módszert), így jó eséllyel előkerülnek majd az új sorozatban is.

A Hondo, ill. hutt gengszterbandák és a hozzájuk hasonlóak pedig vagy még a Birodalom felemelkedésekor áldozatul estek a terjeszkedésnek, vagy kitartottak és meg tudták őrizni a viszonylagos függetlenségüket. Akármelyik verzió igencsak érdekes lehet, így ők is joggal pályáznak a Rebels sztorijába. Pl. a huttok területei tudtommal nem tartoztak a Birodalom fennhatósága alá, ugyanakkor jó kérdés miért nem (ellenálltak, eleve meg se támadta őket a Birodalom, más egyezséget kötöttek, stb.).

 

Egy alvilági témájú sorozatban ezek az elemek ugyanúgy fontosak lennének, sőt fontosabbak, hisz rájuk épülne az egész sztori. Viszont a Saga szempontjából központi dolgok (Birodalom, lázadók, jedik, klónok, stb.) eléggé kiszorulnának a látókörből és csak ritkán kerülnének előtérbe.

Az viszont eleve kérdés, hogy a már felsorolt alvilági elemek önmagukban vannak-e olyan erősek, hogy egy többévados sorozatot eltartsanak. Afelől nincs kétségem, hogy 1, esetleg 2 jó és sikeres filmet össze lehetne hozni belőlük, de egy többévados élőszereplős sorozat már kétséges.

Valószínűleg ezért is döntöttek (egyelőre) inkább a Rebels mellett, mert a standard témákban nincs annyi kockázat, miközben az fent sorolt elemeket is szépen bele lehet szőni az egészbe, ahogyan az a TCW esetén is történt. Ez egy sokkal kockázatmentesebb és nyerő modell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 7 hónappal később...

Ronald D. Moore barátunk egyszer csak megszólalt! Sokat járt a Ranch -re ahol Lucas- al a sorozatot készítették elő. Ez azért most kicsit mellbevágó így a semmiből. :) És pont ő...

 

Itt az interjú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Még nem teljesen biztos. Ha a Disney-nek bejön majd a SW biznis, a MCU-ből kiindulva nem lenne meglepő, ha terjeszkedni akarna majd a televízióra is. És itt nem a Rebelsre gondolok, hanem valami komoly felnőtteknek való sorozatra, mint amilyen az Agents of S.H.I.E.L.D. vagy az Agent Carter lesz. Ha pedig ez bekövetkezik, akkor miért ne használnák fel a már meglévő forgatókönyveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha pedig ez bekövetkezik, akkor miért ne használnák fel a már meglévő forgatókönyveket.

Annak több oka is lehet, hogy ezeket nem használja fel, például a szerző nem járul hozzá, vagy máshol (pl. a Rebelsben) felhasználják, nem illik az ő elképzeléseikbe, nem valósíthatóak meg ésszerű anyagi keretek között, stb. Azért ezek lassan elég régi forgatókönyvek lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Új híresztelés a MakingStarWars.net-től, hogy készül egy élőszereplős sorozat. Az SWU szerint ez nem feltétlenül azonos a Lucas által megálmodott Underworld-del: http://www.starwarsunderworld.com/2015/03/rumor-live-action-star-wars-series-in.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha a MCU is vagy öt sorozattal fog jönni-menni, nem csoda, ha a Star Warsot is így kifuttatja. Bár ott az az apró különbség, hogy a Star Warsnál azért még a legvisszafogottabb sorozatnak legalább olyan látványosnak kell lennie, mint egy harmadik-negyedik évados Star Trek: Enterprise résznek. Aminek ugye az MCU sorozatok a közelében sincsenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy sci-fi sorozat szerintem mindig drágább mint egy sima. Épp ezért se csinálták még meg az SW -t mert túl drága lenne. Arra még gondolni is rossz, hogy kompromisszumot kötnek a minőség rovására. Inkább akkor sose készüljön el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Agent Carter és a Agents of S.H.I.E.L.D. is sci-fi sorozat, utóbbi pedig nem is éppen olcsó verzió, hiszen például ha Londonban játszódó jeleneteket akartak az epizódokban, akkor azokat Londonban vették fel. Szóval szerintem a kompromisszumoktól annyira nem kell tartani, a Disney meg fogja adni a kívánt pénzt - persze azért ésszerű keretek között. Ha a Marvelnek megadja, nehogy már a Lucasfilmnél garasoskodjon, amikor a Star Wars tuti többet fog a konyhára hozni. Nem tudok számokat, de van egy olyan érzésem, hogy a Rebels is többet hozott a konyhára, mint a Marvel rajzfilmsorozatok. De példázhatnánk a Game of the Thrones sorozattal is, ami bár nem Disney, de bizonyítja, hogy megfelelő összeggel és alkotógárdával ütős látványú sorozatot lehet összehozni. Pedig ott vannak 8 millió dollárba kerülő epizódok, és az első évad 50-60 misibe fájt, amiből már ki lehet hozni jó sci-fi filmeket.

Lucasnak ugye az volt a gondja, hogy a Lucasfilmnek távolról sincs olyan mély pénztárcája, mint a Disney-nek. Márpedig egy ilyen kaliberű sorozat, mint amilyen a Star Wars bizony sok pénzt szív el, epizódonként 4 millió szinte garantált, még ha nem is jelenik meg minden epizódban Coruscant, Utapau vagy Felucia. Ilyen sorozatnál mindenképpen sok a díszlet, a maszk és a modell, meg a CG, úgyhogy nincs min spórolni igazán. De szerintem el is ért oda a TV, hogy már itt se kelljen igazán spórolásban gondolkodni, legalábbis úgy semmiképpen sem, mint a '90-es években. Most már a nagyobb TV társaságok és stúdiók itt is lazán kiadják a tízmilliókat még a Star Warsnál jelentéktelenebb sorozatokra is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most a legjobb opciónak azt tartanám, ha a Netflix-el szerződnének le. Az országos csatornáknál nem igazán van ehhez pénz, a kábeleseknek meg van, de nehezen tudnám elképzelni a közös kooperációt, mert például az HBO nagy hangsúlyt helyez arra hogy ők a felnőtt szórakoztatásban futnak, egy SW sorozat viszont valszeg a tinédzsereket és a húszonéveseket lőné be célközönségnek.

 

A Netflix korábban leadta az utolsó Clone Wars évadot, a Disney másik gyermekével a Marvel-el pedig épp most hoztak tető alá egy közös szuperhős sorozatot (Daredevil). Tehát itt már van egy működő kooperáció.

A Netfix jelenleg az egyik legbőkezűbb, ha megaprojektről van szó. A Marco Polo epizódonként 9 millióból készült. Szerintem a következő SW sorozatnak itt lehetne a legjobb helye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem tuti, hogy ha lesz, akkor a Netflixen lesz. A Disney nem csak a Daredevillelt hozta tető alá a Netflix-szel, de további négy MCU-sorozatot készítenek közösen. Egy ilyen partnerségben pedig a Star Wars szinte önmagáért kiált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Ha már tévésorozat, én megkockáztatnám, hogy az első szóljon a KotOR érában, 1000 évvel az ep1 előtt. Az ep7-tel nyithatnának egy jövőbeli új érát, a spin-offok és az animációs sorozatok ugrálhatnának a már megismert két éra között, az élőszereplős tévésorozat pedig nyithatna egy másik új érát a múltban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.