Jump to content
Ody Mandrell

Star Wars Tv-sorozat

Recommended Posts

Jó, csak így nehezebb észrevenni, ha van új hsz, mert elvegyül a többi EU művel, amiket én pl. nem követek, és ezért nem is szoktam olvasattá tenni a topicot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:
56 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ki van emelve az EU művek alatt. Teljesen jól el van szeparálva. Be se kell lépni az EU topikba. :) 

Hát ha neked ez (még van olvasatlan hsz a Sorozat topicban)

Demo.PNG

és ez (már nincs olvasatlan hsz a Sorozat topicban)

Demo2.PNG

teljesen jó szeparálás, akkor én kérek elnézést :) Félreértés ne essék, nem támadni akarok, csak azt szeretném elérni, hogy a fórum mindenki számára könnyen átlátható legyen, és szerintem egy ilyen népszerű topicnál, mint a sorozat, ezen lehetne javítani

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Most komolyan ezen rugózunk? Jól látszik szerintem. Majd átrakjuk ha lesz több infó róla. 

Egyébként annyira népszerű, hogy évekig senki se írt bele. :P

Szerkesztette: Ody Mandrell

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
24 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Csak hogy mindenki boldog legyen. :P

Goood! Goooooood! :evil:

Azon gondolkodom hogy vajon kaphat-e akkora költségvetést mint a GoT... A költségvetésbe beleférne, de nem tudom mennyire mernek nagyot dobni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Hát, a gyatra nézőszámot hozó Agents of S.H.I.E.L.D.-re költenek 5-8 milliót az átlag, 10+ misit a drágábba részekre. A GoT esetén ha jól tudom, nagyjából 10-15 milliót kap részenként, annyi különbséggel, hogy a Shield 20+ epizódból, a GoT már tíz epizódból sem áll, szóval arányaiban a Disney többet költ a Shieldre. A kérdés az, hogy az SW melyik irányt követi? 20+ vagy kb. 10 epizóddal fognak operálni? Mert azért nem mindegy, hogy cirka 150-190 misit mennyi részre költenek el. Ha megkapná akár a GoT, akár a Shield költségvetését, és azt "csak" 10-13 epizódra költenék el, az nagyon jó lenne. Mint a Star Trek: Discovery, az például 8-8,5 millió dollárral gazdálkodik epizódonként, vagyis 120-150 misiből dolgoznak, és egész tisztességes látvánnyal bír.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Juhu! Szerintem inkább a kevesebb, de igényesebb epizód felállásra fognak szavazni. Kérdés, hogy az újonnan beinduló streaming szolgáltatás marketing szempontjait mennyire veszik figyelembe - hiszen olyan szempontból egy teljes évad lenne a logikusabb.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
33 perccel korábban, Donát írta:

Kérdés, hogy az újonnan beinduló streaming szolgáltatás marketing szempontjait mennyire veszik figyelembe - hiszen olyan szempontból egy teljes évad lenne a logikusabb.

Teljes évad lesz akkor is, ha csak 10 epizódból áll. Nem attól lesz egy szezon teljes, hogy 20+ epizódból áll.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én is a kevesebb részszámot preferálom. Egy 10-13 részes évad szerintem nagyon megfelelne egy SW sorozatnak. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
28 perccel korábban, Dzséjt írta:

Teljes évad lesz akkor is, ha csak 10 epizódból áll. Nem attól lesz egy szezon teljes, hogy 20+ epizódból áll.

Értsd már jól kérlek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
éppen most, Donát írta:

Értsd már jól kérlek.

Magyarázd el akkor, kérlek, hogy a túróba kell érteni ezt, mert még életemben nem hallottam olyanról, hogy ha valaki sorozatot akar indítani, akkor az nem egy teljes évadban gondolkodik. :roll:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Magyarázd el akkor, kérlek, hogy a túróba kell érteni ezt, mert még életemben nem hallottam olyanról, hogy ha valaki sorozatot akar indítani, akkor az nem egy teljes évadban gondolkodik. :roll:

Jaj Dzséjt. A szövegkontextusból egyértelműen következtethető, hogy arra céloztam, hogy tavaszi+őszi fullos évadot nyomnak le, nem pedig csak egy pár hetes/egybe kiadott 10 részt. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
6 perccel korábban, Donát írta:

Jaj Dzséjt. A szövegkontextusból egyértelműen következtethető, hogy arra céloztam, hogy tavaszi+őszi fullos évadot nyomnak le, nem pedig csak egy pár hetes/egybe kiadott 10 részt. :)

Bocs, de ez baromira nem az, mint amiről fentebb beszéltél, mert ezek alapján rosszabb szóhasználatod már nem is lehetett volna. Amire te gondolsz, az a főszezonos adás, vagyis ősztől kábé tavasz végéig, nyár elejéig terjed. A legtöbb nagy sorozat (főleg az országos tévéken) ebben az időszakban fut, ezek az általában 20 részes sorozatok (de lehetnek 13 vagy 27 részesek is, igazán nincs kőbe vésve). Aztán van a téltől tavaszig, néha ősztől télig futó szezon (ez a midseason), ezek szoktak általában 8-13 részesek lenni, hosszabb a rövid szezon miatt ritkán van. Tök mindegy, melyik adásidőszakban van, mindegyikben teljes évadok vannak. Meg vannak a miniseriesek, amik még 8 részből sem állnak, de ha három epizód van, akkor is teljes évadról beszélünk. 

Csak stream szolgáltatásban futó sorozat ritkán (vagy talán még soha) éri el a 20 epizódot egy évadban, és az is ritka, hogy nem egyben adják le, hiszen éppen ez a stream szolgáltatás lényege, hogy azonnal megkapjuk, és majd én eldöntöm, hogyan akarom megnézni. Ha csak heti egy epizódot kapok, miért fizessek elő egy streamre, a kábeltévé éppen elég. Ráadásul streamen az is tök mindegy, melyik idényben adják le a sorozatot, hiszen nincs nézettségi verseny, nem számít, mit ad a másik. A Disney induló szolgáltatásánál pont az durrantana nagyot, ha egyből kapnánk komplett Star Wars és MCU sorozatokat is, mert nyilván ez lesz a két zászlóshajó, amivel a versenyt a többi stream nem nagyon veszi fel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Bocs, de ez baromira nem az, mint amiről fentebb beszéltél, mert ezek alapján rosszabb szóhasználatod már nem is lehetett volna. Amire te gondolsz, az a főszezonos adás, vagyis ősztől kábé tavasz végéig, nyár elejéig terjed. A legtöbb nagy sorozat (főleg az országos tévéken) ebben az időszakban fut, ezek az általában 20 részes sorozatok (de lehetnek 13 vagy 27 részesek is, igazán nincs kőbe vésve). Aztán van a téltől tavaszig, néha ősztől télig futó szezon (ez a midseason), ezek szoktak általában 8-13 részesek lenni, hosszabb a rövid szezon miatt ritkán van. Tök mindegy, melyik adásidőszakban van, mindegyikben teljes évadok vannak. Meg vannak a miniseriesek, amik még 8 részből sem állnak, de ha három epizód van, akkor is teljes évadról beszélünk. 

Csak stream szolgáltatásban futó sorozat ritkán (vagy talán még soha) éri el a 20 epizódot egy évadban, és az is ritka, hogy nem egyben adják le, hiszen éppen ez a stream szolgáltatás lényege, hogy azonnal megkapjuk, és majd én eldöntöm, hogyan akarom megnézni. Ha csak heti egy epizódot kapok, miért fizessek elő egy streamre, a kábeltévé éppen elég. Ráadásul streamen az is tök mindegy, melyik idényben adják le a sorozatot, hiszen nincs nézettségi verseny, nem számít, mit ad a másik. A Disney induló szolgáltatásánál pont az durrantana nagyot, ha egyből kapnánk komplett Star Wars és MCU sorozatokat is, mert nyilván ez lesz a két zászlóshajó, amivel a versenyt a többi stream nem nagyon veszi fel.

Szerintem bővülő kínálat esetén (újabb és újabb felvett sorozatok és filmek a szolgáltatónál) marketing szempontból jobban jönnek ki, ha a felhasználók hétről-hétre visszatérnek az új részekért és lecsekkolják a kínálatot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Úgy érted egyszerre kapnánk meg az egészet mint a stranger Thingst? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ja, ez a jellemző. A Stranger Thing is ezért jelenik meg így, mert a Netflix gyártja. De pl. a Star Trek: Discovery, ami ugyan fut a Netflixen, de nem az gyártja, heti egyben megy. Persze lehet, hogy a Disney máshogy dönt, de eleddig a streameken tapasztalatom alapján ez a bevett szokás: egyszerre dobják be a sorozatokat. Persze a tapasztalatom leginkább csak a Netflixre terjed ki, de mégis csak az a legnagyobb konkurencia ezen a téren, ráadásul a Disney tőlük vette most el az SW és az MCU streamelési jogát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A fórum felújítása után vegyük meg a Disney-t, aztán akkor eldönthetjük mi. :D

Sajna a világ nem ebbe az irányba halad.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Pedig milyen jó lenne részenként kibeszélni! az egész évad egyben megér pár sort aztán viszlát. Én nem akarom ezt. Lehet, hogy erre halad a világ de ez egy sz*r világ akkor. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Bár már pár hozzászólással feljebb leírtam a véleményem ezzel a Star Wars-os tévésorozattal kapcsolatban, de most azt kiegészíteném. 

Mivel Yodáról tudtommal édeskevés információnak vagyunk birtokában (legjobb tudomásom szerint ismeretlen a faja, meg azt se tudjuk, honnan jött ő), és mivel ő egy eléggé jelentős, központi karaktere a SW-univerzumnak, mindenképpen megérdemelne mondjuk egy 13 részes minisorozatot, mint ahogy például a Marvel/Netflix csinálta Luke Cage-dzsel (bár annak talán lesz 2. évada). De egy róla szóló hosszabb sorozatnak is nagyon örülnék, bár lehet, hogy elég lenne neki kb. 10 (plusz-mínusz 2-3) epizód. 

Szerkesztette: caseyjones

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Egy animált karakter mint főszereplő egy TV-sorozatban? Szerintem ez elég valószinütlen. Meg én reménykedek benne hogy a főhősök nem Erőhasználók lesznek. A jediknek ott vannak a nagy Saga filmek. Itt szó lehetne a galaxis átlag Béláiról.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én úgy is fogalmaznék, hogy teljesen kizárt. Elképesztő összeget vinne el, ha egy animált karakter ilyen jelentős szerepet kapna (főleg, hogy főszereplő státuszban minimum moziminőségűnek kell lennie). Plusz őszintén szólva, nem is akarom, hogy Yodáról többet tudjunk meg. Az ő karakterének lételeme, hogy semmit sem tudunk róla. Nem kell mindent megmagyarázni. Ő egy vén Jedi mester, pont. Maradjon is meg ennek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ha már elkaszálták a Visceral által fejlesztett játékot, akkor azt az alapkoncepciót átültethetnék a sorozatba is. Én is jobban örülnék ha átlagemberek lennének a főhősök.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
22 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem kaszálták el a Visceral játékát!!!

Nem vagyok képben. De ez már off.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
1 órával korábban, Dzséjt írta:

Én úgy is fogalmaznék, hogy teljesen kizárt. Elképesztő összeget vinne el, ha egy animált karakter ilyen jelentős szerepet kapna (főleg, hogy főszereplő státuszban minimum moziminőségűnek kell lennie). Plusz őszintén szólva, nem is akarom, hogy Yodáról többet tudjunk meg. Az ő karakterének lételeme, hogy semmit sem tudunk róla. Nem kell mindent megmagyarázni. Ő egy vén Jedi mester, pont. Maradjon is meg ennek.

Szerintem előbb-utóbb többet fogunk róla megtudni. Egy pár száz évvel ezelőtti trilógiába például kézenfekvően adná magát, mint összekötő elem. Szóval készülj fel szerintem, hogy nem fogja örökké jótékony homály fedni a múltját. :) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Egy 500 vagy egy 400 éves Yodától még nem másznék falra, de egy padawan Yodától lehet kifeküdnék. Van, amit nem kell abajgatni, mert úgy jó, ahogy van. Persze beleszólásom sajnos nincs, úgyhogy édes mindegy a panaszkodásom. De majd elválik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez