Ugrás a kommentre

Solo spoileres topik


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

Howardék biztos hiányolták a kesztyűiket. :D

 

GweJ4d8.jpg

 

A képen látható kiszuperált, meleget adó asztrodroid egyébként már szerepelt egyik tweetjében, a koncepció pedig korábban a leállított Star Wars: 1313 című videojátékhoz készült eredetileg.

 

1313concept.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képen látható kiszuperált, meleget adó asztrodroid egyébként már szerepelt egyik tweetjében

Kettőben is mert a lángoló droidról egy rövidke vidit is megosztott velünk a diri úr.

 

 

a koncepció pedig korábban a leállított Star Wars: 1313 című videojátékhoz készült eredetileg.

Jó ötletnek tartom ama koncepciónak a muviba való átemelését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülnék ha a sokat emlegetett Corellia és a kesseli fűszerbánya végre bemutatkoznának a filmvásznon, így a felvázolt sztori nekem nagyon is tetszetős.

 

A Kessel-futamhoz: a parsec távolságot, és nem időt kifejező mértékegység, ha jól tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, távolságot jelöl. És? Senki sem állította, hogy idő lenne.

 

Igen, de a 12 parsec alattból lehet akár arra is következtetni, hogy azt hiszed, hogy időt jelöl:

 

ogy Han vezetésével teljesítette a Falcon a futamot 12 parsec alatt

 

Igazából nem 12 parsec alatt teljesítette, hanem 12 parsecnyi úttal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a kontextusban jelölhet időt és távot is. Pl.: a 20 km-es távot csalással lefutottam 10 km alatt. Fura, de nem értelmetlen mondat. Amúgy a BD-n Lucas maga magyarázza el, mi ez a 12 parsec alatt, és ott bizony távolságot jelent. Han képes volt a Kessel futam nevű pályát egy kis trükkel 12+ parsece "kerülővel" 12- parsec alatt teljesíteni. Ez olyan, mint a TCW-ben a Balmora futam, ahol azzal, hogy az Y-szárnyúak átvágtak egy csillagködön, még fény alatti sebességgel is rendkívül nagyot rövidítettek, mert a Malevolence-nek meg kellett kerülnie az egész kócerájt. A Kessel futam is ilyen. Han egyszerűen kisebb ívben került meg egy olyan objektumot, amit a hipertérben nagyobb ívben kéne megkerülni.

 

És a parsec mindenképpen távolságot jelöl, nem időt. A kilométert sem vesszük időnek, akármilyen kontextusban van. A parsec egy valós mértékegység és távolságot jelöl. Semmilyen formában nem lehet rá időként gondolni, nincs olyan kontextus, amiben időre lehetne ebből következtetni.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem 12 parsecnyi úttal teljesítette :)

 

"It's the ship that made the Kessel run in less than 12 parsecs."

Párdon! De legalább nem 14-et mondtam. :P Ha így vesszük tényleg 12 alatt volt (<12). :D

 

Dzséjt: pontosan. Ezt anno a régi EU-ban is kifejtették nagyjából hasonlóan. Out of universe a fizikai affinitással megáldott emberek eredetileg hibának tekintették ezt, mert a kontextusból úgy értelmezték, hogy GL időmértékegységként tekint a parsecre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk abban van valami, hogy ez akkor hangzik el, amikor Han azt bizonygatja, hogy mennyire gyors a Sólyom.

Na most mivel lehet a gyorsaságot legkönnyebben szemléltetni? Ha egy adott távolságot valami egy adott idő alatt tesz meg, és nem ha egy adott távolságot egy adott út alatt. Eleve mi köze annak a Falcon gyorsaságához, hogy hogyan képes valaki fekete lyukakat kerülgetni a Kessel körül?

 

Én a mai napig meg vagyok győződve róla, hogy Gyuribá ezt anno benézte, csak szerencséjére az EU volt olyan kedves és találékony, hogy tudott adni rá egy nem is rossz magyarázatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleve mi köze annak a Falcon gyorsaságához, hogy hogyan képes valaki fekete lyukakat kerülgetni a Kessel körül?

Szerintem elég sokat számít, ha egy űrhajó egy adott utat megtesz mondjuk 1 óra alatt, míg az őket üldöző hajó ugyanazt a távot csak 5 óra alatt képes megtenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem elég sokat számít, ha egy űrhajó egy adott utat megtesz mondjuk 1 óra alatt, míg az őket üldöző hajó ugyanazt a távot csak 5 óra alatt képes megtenni.

De Han nem ezt mondja, hanem azt, hogy egy bizonyos utat (Kessel Run), ő ekkora távolság (12 parsec) alatt képes megtenni. Ez így kontextus nélkül elég értelmetlen.

 

Annak viszont már kontextus nélkül is lenne értelme, ha a parsec időt jelentene, mert akkor tényleg lehetne sebességről beszélni.

 

Szerk.: Amúgy egy korábbi nyilatkozatában Lucas azt mondta, hogy Han direkt beszél "marhaságokat" a filmben, ezzel is mutatván a nézőnek, hogy mekkora egy kamugép a vén salabakter. (A fekete lyukas magyarázatot csak később alkották meg.) Az már más kérdés, hogy én is ezt nyilatkoznám, ha elbaltáztam volna egy ilyen dolgot :D

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Han nem ezt mondja, hanem azt, hogy egy bizonyos utat (Kessel Run), ő ekkora távolság (12 parsec) alatt képes megtenni. Ez így kontextus nélkül elég értelmetlen.

Ami azt illeti, de igen, Han arról beszél, amiről én is: hogy hajókat rázott le. Mert ugye a teljes hencegés így hangzik:

"It's the ship that made the Kessel run in less than 12 parsecs. I've outrun imperial starships. Not the local bulk cruisers, mind you. I'm talking about the big Corellian ships now."

A kontextus pedig egy messzi-messzi Galaxisban használt, a miénken kívül tér-idő dimenzió. Nyilván annak, aki abban a galaxisban él, több értelme van. Mint ahogy ők azt sem furcsállják, hogy minden bolygón mindenhol ugyanaz az éghajlat, vagy minden bolygó ugyanazzal a gravitációval bír, hogy van hang az űrben, hogy egy űrkukac gyomrában az ember elvan egy maszkban, hogy az életre abszolút alkalmatlan világokon is van élet vagy, hogy a fénysebességgel repülés közben nem jelentkezik a relativitás.

Ilyen megvilágításban mi van, ha a hipertérben nem az adott út/óra adja meg a sebességet (mert mondjuk miden hajó csak és kizárólag 100 km/h-val tud repülni), hanem az, hogy milyen útvonalon képes repülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen megvilágításban mi van, ha a hipertérben nem az adott út/óra adja meg a sebességet (mert mondjuk miden hajó csak és kizárólag 100 km/h-val tud repülni), hanem az, hogy milyen útvonalon képes repülni.

Ennek ellenére a Legends magyarázat az volt az egész Kessel Runos dologra, hogy a Sólyom olyan gyorsan tud repülni, hogy ki tud szakadni olyan fekete lyukak vonzásából is, amikből más hajó nem képes, és ezért tudja kisebb távolság alatt letudni az utat. De mint már mondtam, ilyen kontextusban nincs is baj a kijelentéssel, mert így tényleg a hajó gyorsaságával henceg Han.

 

A baj ott van, hogy aki nem ismeri ezt a magyarázatot (és mivel 77-ben ezt senki sem ismerte, mert nem is volt rendes magyarázat leszámítva azt, hogy Han minden hülyeséget összehord, csak hogy rászedje a kuncsaftjait), az bizony jogosan vakarhatja a fejét, hogy hogyan is bizonyítja Han ezzel a kijelentéssel a Falcon sebességét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pedig akinek van egy kis érzéke a csillagászathoz, és esetleg nem mélyült el a SW lore-ban, az vakarhatja a fejét még manapság is, mert ugyan 2 filmben is elhangzik ez a "hülyeség", de magyarázatot egyik sem ad rá. De majd a Han Solo film kiköszörülheti ezt a hibát :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem önmagában is értelmes a mondat. A Kessel-futamnak biztosan van egy ismert/hivatalos távja - ha már egyszer van neve is ,- ami alatt végig lehet hajózni rajta, Han pedig rövidebb út alatt teljesítette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha egy távot rövidebb út alatt teljesitesz az semmit nem mond el a hajó gyorsaságáról. Már pedig Han ebben a kontextusban beszélt a kesseli futamról. Szerintem Nabo jól látja. Lucas ezt egyszerüen benézte. De érdekes lesz látni, hogy az új film hogyan akarja majd ezt megmagyarázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem 1977-et, hanem 2017-et írunk. Abban az időszakban a magyarok például még a klón szót sem értették, jól ki is hagyták a szinkronból.

A könyvváltozatban meg "Clone háborúja lett". :) A fordító azt hitte, hogy személy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól függ mi az a Kessel futam. Ha két pont közötti legrövidebb utat értjük alatta, akkor lehet távolságként is nézni.

De ez továbbra sem mond el semmit a gyorsaságról. Hiába tette meg 3 trillió km alatt 5 trillió km helyett, ez egyáltalán nem vonja maga után, hogy a távot a klasszikus értelemben gyorsabban teljesítette, mint bárki más. Sok hipertér ugrással pl. a rövidebb táv is tarthat tovább, mint a hosszabb, ha ott csak egyszer mennek bele a hipertérbe. És ez független attól, hogy mondjuk a Kessel futamot az nyeri, aki a legrövidebb távot futva képes A-ból B-be jutni. Attól ez még a hajó sebességre nem ad semmilyen infót, max a pilóta hiperűr navigációs képességére / merészségére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.