Ugrás a kommentre

Solo spoileres topik


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Bomarr! Furcsállom, hogy ennyire várod ezt a filmet, hisz Han sose volt a kedvenced. :P

Han nem, de a Star Wars alvilága igen. Imádom, hogy egy külön film foglalkozik a messzi galaxis bünőzőivel. Ha ezt jól összerakják akkor nálam akár még nagyobb kedvenccé is válhat mint a Rogue One. Igazából amik miatt nagyon várom:

 

-A Star Wars világát akár csak a Rogue One-ban itt is alulról láthatjuk majd. Nincsenek Erőhasználók, meg legendás hősök, csak egy rakás arc, akik élni akarnak egyik napról a másikra. Az ilyen sztorikat pedig imádom az SW-ben. Ezért is voltam annyira oda például a "Lázadás hajnala" könyvért

-Mióta elolvastam a Jedi visszatér készítéséről szóló könyvet, Kasdan nagyot nőtt a szememben. Nagyon érti a dolgát és az ep.7-ben is pont az a legélvezetesebb amiben a legtöbbet segített, nevezetesen a karakterek kezelése. Épp ezért nagyon bizom a forgatókönyvben. Meg azért is, mert az új érában a Solo film az egyetlen "passion projekt". A többi film azért született mert a Disney-nek szüksége van új SW filmekre. Új trilógiára, sorozatokra, különálló filmekre. Ennek viszont pont hogy alig van köze mindehhez. A Solo még a felvásárlás előtt indult el azzal hogy Lucas magához hivta Kasdan-t és megkérte hogy kezdjen el dolgozni egy új SW-n. Kasdan automatikusan nemet akart mondani addig a pillanatig amig Lucas azt nem mondta hogy ő választhat a témák közül. És ő Soloról akart mondani valamit. Évei voltak rá hogy kiagyalja a sztorit - az ep.7-be már csak azután segitett be hogy a Solo-n már elkezdett dolgozni, de a TFA-t csakis szivességből vállalta el, mert Kennedy megkérte hogy segitsen be JJ-nek és ott inkább csak a párbeszédeken dolgozott. Amik mellesleg baromi jók. Kasdannak ez lesz a nagy búcsúja az SW-től. Kiváncsi vagyok mi ez az egy sztori amit még elakart mesélni.

-A sequelek egyelőre követve a régi trilógiás hagyományokat többnyire kihalt terepen játszódtak. Hosnian Prime-ot villanásra láttuk. Igazából az egyetlen komolyabb kitérő Canto Bight volt. Itt viszont az előzetes alapján sokkal jobban fognak dominálni a civilizált terepek: máris láttunk egy "bulit", egy városi üldözést, egy toborzóirodát, kártyázást valami lepattant lebújban. És még a havas "kihalt" táj sem igazán kihalt hisz ott fut az a batár nagy vonat, amit Dzséjthez hasonlóan nagyon várok. 

-Pont azért mert Solo nem a kedvencem, vele kapcsolatban nincsenek nagy igényeim: ha itt is csak egy sima két dimenziós karakter lesz aki csak apropót ad ahhoz hogy megmutassák az SW alvilágát nekem az is jó, de ha elmélyitik a figurát az is. Nincs meg az a stressz mint a Saga filmeknél, ahol millió és egy elvárásnak kell megfelelnie a filmnek. Egy érdekes helyszinekkel és karakterekkel zsúfolt kalandfilm nekem már bőven elég a prima szórakozáshoz. Arról nem is beszélve hogy menetközben Han háttérsztoriját is tartalommal tölthetik meg. A Kessel futam gyerekként abszolút nem izgatott, de most megvan rá az esély hogy a futam bemutatása után maga az ep.4-es jelenet a hencegésével is sokkal érdekesebb lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Donát írta:

Ahol összekapcsolódnak a vonatszerelvények, gyanítom.

Jól gyanítod, a hitch point a vonatok összekapcsolódási pontja, átlagos szerelvényeken ugye elől és hátul is van ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EW interjút készített Donald Gloverrel, Emilia Clarke-al és Phoebe Waller-Bridge-el.

Többek között kiderült hogy Qi'ra és Han gyerekkoruk óta ismerik egymást, együtt nő fel Han-nal, romantikus oldala is van a barátságuknak. bűntársak is egyúttal. A film kiemeli Han összes brilliáns aspektusát és ezek az aspektusok különböző karakterekben jelennek meg, akikkel az útján találkozik. Azt is említi Emilia hogy valami történt Qi'ra és Han között, ami hatással volt Han-ra.
L3-37 - Leet-nek hívják majd - egy önmódosított droid, különböző alkatrészekből. Önálló személyisége van, teljesen más mint az eddig látott droidok. Nőnek van programozva. Több éves munkakapcsolattal Landoval.

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Bár ez nem a Falcon de talán egy kicsit segít a Falcon kinézetének megértésében. Meg a későbbi átalakításokat is talán :)

1517886338086.jpg

Tehát akkor hiába agyalnak sokan,hogy az egyedi módosításai miatt Han és a Sólyom van ebben a jelenetben az EP II-ben. Mert egész sok variánsa van ezeknek a hajóknak. Simán egy tároló modul lehet a hiányzó orr rész.
(pláne,hogy időben sem jön össze,hogy a Birodalom születése előtt Han már egy csonka orrú Falconnal repked)

w5KY8Oo.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep2-ben nem szerepel a Falcon, és bár a fenti képről lemaradtak, a Naboo leszállópályáján valójában három YT-1300-as áll. Itt látható mindhárom:

QTVCs.jpg

 

AZ YT-1300-as egy elég régi modell, moduláris hajó, könnyen átalakítható, ezért is szeretik sokan. Egyik eredeti funkciója amúgy vontató, az orr-résbe lehet becsatolni a vontatmányt (valójában nem vontat, hanem tol, de a lényegen ez nem változtat). Ezért van oldalt a pilótafülke is. Valahogy így:

DSC00495.jpg

 

A Kenobi által betett kép pedig nem kánon, szóval nem érdemes azon agyalni. Az 1977-ben megjelent Millennium Falcon Manualból van, ami 30 évvel ezelőtt sem számított már kánonnak. ;)

 

Az ep3-ban itt látható a Falcon, ez még mindig él (a Solo után már nem biztos, esélyes a retcon). Hogy kié, azt nem tudni, de még a BD-n sem igazán vehető ki, szóval hogy hogyan áll rajta az antenna, milyen a burkolata, na, hát ezek rejtélyesek. És csak ebben a részben, és csak itt szerepel a PT-ben a Falcon. Minden más esetben más YT-1300-as látható.

640?cb=20110504221013

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jók a falconos elmélkedések/tények! Ha kánonon kívülre kerül az ep3 falcon a Solo miatt, én nem vágok eret, elég poén és utalás így is egy YT1300-as bárhol egy sw rajongónak. Szerintem megéri a Solo-ban másként megmutatni. Egyelőre a Solo-ep4 közti különbsége egy cseppet kérdőjel, mert hogy úgy mondjam: "ha 1000 éves a sólyom, akkor ebből 990 telik el a két film közt."

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kessel-futam lehet, hogy durva, de a hajó belsejét tuti nem teszi tönkre vagy alakítja át. ;) A Solóban a pilótafülke műszerezése is teljesen más, ahogy a folyosók is nem csak más színűek, de más a padló, a kárpit, minden. Nem a Kessel-futam lakja le, ha csak nincs ott egy hajóátalakító brigád, ami a futam alatt átépíti a belsejét. :) 

Azért ezt nem kell túlkomplikálni. Lando a karakteréből adódóan nyilván rendesen ápolta a hajót, Han meg inkább átalakítgatta és nem fordított figyelmet a tisztán tartására, ami meg az ő karakteréből adódik. Tíz év alatt akár darabjaira is szedhették és újra összelegózhatták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

A Kessel-futam lehet, hogy durva, de a hajó belsejét tuti nem teszi tönkre vagy alakítja át. ;) A Solóban a pilótafülke műszerezése is teljesen más, ahogy a folyosók is nem csak más színűek, de más a padló, a kárpit, minden. Nem a Kessel-futam lakja le, ha csak nincs ott egy hajóátalakító brigád, ami a futam alatt átépíti a belsejét

Nyilván a külsejére gondoltam. Azért hülye nem vagyok, hogy azt gondoljam egy rizikós űrkalandtól a belseje is tönkre megy. ;)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel az AotC-ban is van három TIE-vadász és egy X-szárnyú cameo gyanánt, valószínű, hogy ez az EPIII-as Falcon is olyan szintű kis easter egg-nek készült.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nyilván a külsejére gondoltam. Azért hülye nem vagyok, hogy azt gondoljam egy rizikós űrkalandtól a belseje is tönkre megy. ;)

Nyilván nem a belsejére gondoltál, de korábban arról linkelgettek itten képet, és az változik meg a leglátványosabban, ezért okfejtettem arról (lehet nem téged kellett volna idézni, de te voltál közel :) ). Ám a külseje sem valószínű, hogy ennyire leroggyan abban az egy menetben, hiszen a burkolat külső váza szinte teljesen eltűnt az ep4-re, a megváltozott antennáról és orr-részről nem is beszélve. Biztos lesz pár sérülés, de nem hiszem, hogy a Kessel-futamra fog ep4-es hajóvá válni a Falcon. Az inkább Han áldásos átalakításainak eredménye, semmint egy rázós repülésnek (a Falcon eddig is elég jól átvészelt meredek futamokat, elég csak a barlangtúrára gondolni az ep8-ban).

Amúgy akár keletkezhet kár a belsejében is, hiszen az ep4-ben láttuk, hogy néha belül is robbannak dolgok. C-3PO tudna erről mesélni. :)

4 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Így mindjárt értelmet is nyer Lando "Mit csináltál a hajómmal?" mondata. :)

Annak eddig is volt értelme, mivel azzal kezdi Han, hogy kéne egy kis javítás a Falconnak, erre reagál Lando.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.