Ugrás a kommentre

Solo spoileres topik


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Nyilván nem a belsejére gondoltál, de korábban arról linkelgettek itten képet, és az változik meg a leglátványosabban, ezért okfejtettem arról (lehet nem téged kellett volna idézni, de te voltál közel :) ). Ám a külseje sem valószínű, hogy ennyire leroggyan abban az egy menetben, hiszen a burkolat külső váza szinte teljesen eltűnt az ep4-re, a megváltozott antennáról és orr-részről nem is beszélve. Biztos lesz pár sérülés, de nem hiszem, hogy a Kessel-futamra fog ep4-es hajóvá válni a Falcon. Az inkább Han áldásos átalakításainak eredménye, semmint egy rázós repülésnek (a Falcon eddig is elég jól átvészelt meredek futamokat, elég csak a barlangtúrára gondolni az ep8-ban).

Amúgy akár keletkezhet kár a belsejében is, hiszen az ep4-ben láttuk, hogy néha belül is robbannak dolgok. C-3PO tudna erről mesélni

Biztos amortizálódni fog a külső, elnézve azt az utat, lesz gond bőven. :)  Annyira én se gondolom, hogy máris EPIV-es sérülések és látvány lesz a film végére. Csak a folyamat fog elkezdődni. Akkor már szerintem Hané lesz a Falcon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem. De milyen jól illik már a képbe. Volt eddig óriás űrcsiga, óriás űrrája, óriás űrbálna, és most jön az óriás űrpolip. :) A Star Wars világűrben egy egész tengeri ökoszisztéma lapul. Ami mondjuk passzol is Lucas ama elképzeléséhez, hogy a Star Warsban a bolygók az országok/kontinensek, az űr a tenger/föld, az űrhajók meg a hajók/lovak (nevezte már őket így is, úgy is). És sajnos ez az, amit sokan elfelednek, hogy Lucas nem sci-fit, hanem fantasy világot teremtett, csak ennek egy része a világűrre gyanúsan hasonlító közegben játszódik, ezért nem reális semmi az űrben a Star Wars keretein belül.

Nem sivatagos bolygóra, hanem egy sivatagban lévő országban mennek el hőseink, amikor Jakkura vagy Tatooine-ra látogatnak, és amikor Leia belebeg a Raddusra, nem a valódi űrben, hanem inkább egy óceánban lubickol. Ezért is van az, hogy percek alatt át lehet száguldani a Galaxison és akár napok alatt megtehető még hipersebesség nélkül is több fényév. Ezért nincsenek éghajlatok a bolygón, állnak nagyjából egy jellegzetességből, stb. Kár, hogy sokakban ez sosem realizálódott, köztük a dinka EU írókban sem, akik görcsösen próbálták meg scif-fivé varázsolni a Star Warst. Aztán meg sok EU rajongó ezt vette be, hogy ez az SW, ahol napokig utaztak hőseink az Alderaanra, aminél nagyobbat nehéz tévedni az SW-vel kapcsolatban (pedig nekem is van ismerődöm, aki sajnos ebben a tévhitben él, és ezért is savazta az ep8-at).

Szerencsére a Disney és a Lucasfilm alkotói tudják, hogy ez egy fantasy világ, és Lucas szellemiségét viszik tovább. Úgyhogy áldassék a Disney, a Lucasfilm, Kennedy és az űr leviatán. :D:yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 02. 07. - 20:42, RacerX írta:

Hááát, alaposan lelakják majd... :D

spM3aU2.jpg
7b545ffe7a2050ba82ffe0b85e9cac72--millen

Én arra tudok gondolni, hogy Hanék olyan konfliktusba keveredtek, ahol az ellenség behatolt a hajó belsejébe, és harcok, lövöldözések voltak. Ez megmagyarázná nem csak a lelakottságot, hanem a jól látható átalakítgatásokat is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem az is lehet hogy Solo szereti bütykölni a Falcont és nem akarja állandóan le-föl tenni a burkolatot :)

Én is így vélem, nem hiszem, hogy valami drasztikus, egyszer bekövetkezett dolog zúzta le a Falcon belét és külsejét. Nem volt itt fedélzeti tűzharc, se igazán mindent elemésztő tűz (bár nyilván volt egy-két belső robbanás, hiszen mi is láttunk ilyet), egyszerűen Solo egy ritka trehány alak. Az ep7-ben az Eravana sem éppen a tisztaság mintaképe, az is egy romos kis bárka. Ráadásul nézzétek meg a padlót. Egy része van felszedve, a többi szimplán mocskos és karcos. És melyik része van felszedve? Ahol az ep5-ben Han lemászott repülés közben javítani (meg ahová az ifjak elbújtak az ep7-ben). Most gondoljátok, hogy az ep5-höz hasonló menet közbeni javítást (pláne, amikor TIE vadászok üldözik) úgy csinálja, hogy gondosan felszedi a padló takarólemezét, majd a rácsot, aztán megjavítja, amit kell, végül meg visszatesz mindent a helyére? Pont az ilyen menet közbeni javítások miatt van értelme annak, hogy nincsenek már a fedőpanelek a helyén. Ráadásul látható, hogy a Falcon folyamatos javításra szorul. Ehhez vegyük hozzá, hogy Han trehány alak, és máris érthető, hogy tíz év alatt miért döglik le a Falcon. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is ez a helyzet! Emellett úgy képzelem, hogy Solo alatt a Falcon koszosabb, de hatékonyabb. Már most külön kilett emelve hogy itt a filmben gyengébbek a védelmi ágyuk. Azokat amikkel később Luke és Rey is lőni fog majd Solo fogja beépíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szerintem is ez a helyzet! Emellett úgy képzelem, hogy Solo alatt a Falcon koszosabb, de hatékonyabb. Már most külön kilett emelve hogy itt a filmben gyengébbek a védelmi ágyuk. Azokat amikkel később Luke és Rey is lőni fog majd Solo fogja beépíteni.

Ez meg tökéletesen harmonizál az eddigiekkel, a háttérinfók alapján ugyanis tényleg Han építette fel rá a két katonai quad-lézerágyút (a régi EU-ban ráadásul a gyári YT-1300-asoknak a hasán nem is volt ágyú), akárcsak az orrba a rakétavetőket, de neki köszönhető az is, hogy cirkálókon használt védőpajzsa és páncélzata van a Falconnak. És azért na, ez nem kis átalakítás. Már csak az eredeti lézerágyúk kicserélése szép bontást jelenthetett, hiszen ott újra is kellett kábelezni (pláne, ha a kánonban is megtartják, hogy nincs alsó ágyú), hát még az, hogy beszerelt rakétavetőket az orrba (teherhajókon ilyen nincs, ez teljesen új dolog a Falconon), a trükkös ágyút a rámpa mellé, de az új hiperhajtómű és a páncélzat, na meg az új pajzsgenerátor beszerelése is valószínűleg azzal járt, hogy a hajót itt-ott néha szét kellett bontani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Most nézem, a Falcon ehhez a filmhez készült Lego-változatán csak egycsövű az ágyú.

Igen és össze van csukva a teher szállító rész.Először azt gondoltam hogy nem ez lesz az a Falcon amit a bemutatóban láttunk hanem a futamon teljesen kinyírja de megtetszik neki és utánna talál egy leharcoltat.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezen rakétavető is van, azt nem Han szerelte be?

Azért ne mindent vegyünk készpénznek, amivel teleaggatják a legó változatokat. Aszerint a Sentinelen is van rakétavető, kettő is. A játék jellege miatt sok extrát kapnak. Ezek a vörös rudak kifejezetten azok, szinte minden készletben találni valamit, ami kilövi ezeket vagy ehhez hasonló cuccokat.

1 órával ezelőtt, Szittyaimi írta:

Igen és össze van csukva a teher szállító rész.Először azt gondoltam hogy nem ez lesz az a Falcon amit a bemutatóban láttunk hanem a futamon teljesen kinyírja de megtetszik neki és utánna talál egy leharcoltat.

Az összecsukott rész szerintem a vakoknak is feltűnt, ez talán a leglátványosabb változás. :) Annak viszont semmi értelme nem lenne, ha a filmben szereplő hajó nem a Falcon lenne, főleg, mivel tudjuk, hogy Landótól nyerte, és a trailerben látjuk, hogy egy ponton még Lando a kapitánya. ;)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a hajó 100%, hogy a Millennium Falcon. A Falcon az nem egy hajótípus, hogy ez összetörik, és akkor van másik, hanem az egy egyedi darab. A hajó típusa Corellian YT-1300 Light Freighter, ráadásul a Falcon azért is tér el a sima YT-1300-astól, legalábbis a későbbi, mert Han egy csomó ponton átalakította ("heavily modified")

 

Akinek az ilyesmi felmerül, hogy ez nem a Falcon, az sztem tipikusan az a fajta rajongó, aki túlgondolja a filmeket. Aki elgondolkozik azon, hogy a Solo-trailerből a sisakos-"tollas' figura lehet, hogy Boba Fett :D:D:D Aki még mindig bízik benne, hogy Snoke Mace Windu. Aki azzal kalkulált a TFA bemutatása előtt, hogy Luke = Kylo Ren, és Luke átállt.

Szóval olyan irreális konspirációkat gyártanak, amilyeneket egyébként a Saga még egyszer sem lépett meg, egyszer sem igazolt. És akik, ha egy olyan felépített és reális fordulat van a filmben, mint hogy Rey szülei egyszerű roncsvadászok, vagy hogy Luke-nak Jedi-mester létére valódi konfliktusa van, idős remeteként is bizonytalan a tetteiben, azonnal billentyűzetet ragadnak, leírják, hogy hát ez a Disney teljesen elkrvult, "tönkretették a gyerekkorom", stb.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint fentebb kiderült én se vagyok egy nagy Falcon szakértő, de bennem fel se merült, hogy ez nem a Falcon. Persze nincs azzal gond ha másnak ez nem tiszta elsőre. Majd a film után az lesz. :) Nem hinném, hogy Imi ezt hibaként fogja felróni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.