Ugrás a kommentre

Solo spoileres topik


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mint fentebb kiderült én se vagyok egy nagy Falcon szakértő, de bennem fel se merült, hogy ez nem a Falcon. Persze nincs azzal gond ha másnak ez nem tiszta elsőre. Majd a film után az lesz. :) Nem hinném, hogy Imi ezt hibaként fogja felróni. 

Köszönöm Ody.Igaz első bemutató utánni gondolatom próbáltam megosztani.Nem tudok angolul,két könyvet olvastam.Azt hogy olyan rajongó lennék az enyhén sértő.Azért regisztráltam hogy a tőlem nagyobb és tájékozotabb,olvasottabb rajongók észrevételeit gondolatait elolvassam es ha lehet reagálhassak.Lehet kár volt nem mindig azt irja az ember vagy azt mondja amit gondol és fordítva.Maradok tisztelettel.

37 perccel korábban, Szittyaimi írta:

Örülök hogy a beírásom a vakoknak is feltünt és értelmesen sikerült reagálni rá.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs is ezzel baj. Megnyugodhatsz, könyvek terén nekem is óriási a lemaradásom a többiekhez képest. Én is csak tőlük kapok infókat. Az a rossz számomra ebben, hogy mióta az új EU létezik, sokszor egy karakter megítélése múlhat egy könyvön így néha nehéz érvelni úgy, hogy nem ismerem azt a szegmenst. :para:

 

Egyébként nem hiszem, hogy Andris rád gondolt volna. Kicsit szerencsétlen volt a megfogalmazás. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nincs is ezzel baj. Megnyugodhatsz, könyvek terén nekem is óriási a lemaradásom a többiekhez képest. Én is csak tőlük kapok infókat. Az a rossz számomra ebben, hogy mióta az új EU létezik, sokszor egy karakter megítélése múlhat egy könyvön így néha nehéz érvelni úgy, hogy nem ismerem azt a szegmenst. :para:

 

Egyébként nem hiszem, hogy Andris rád gondolt volna. Kicsit szerencsétlen volt a megfogalmazás. 

Lehet.Az a baj hogy ha elindul egy ilyen "fikázás"itt is mint a legtöb filmes oldalon,fórumon akkor már nincs hova menekülni az elhülyülés elől ami a .........Na mindegy azért jobbán várom ezt a filmet mint gondoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félig OFF lesz, de kéretik itt tartani, mert kapcsolódik a Solo témához is:

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Akinek az ilyesmi felmerül, hogy ez nem a Falcon, az sztem tipikusan az a fajta rajongó, aki túlgondolja a filmeket.

Ennek semmi köze a túlgondoláshoz. Hát oda van írva a Lego dobozára, hogy Millenium Falcon. :D Teljesen más kávéház ez, mint az, amit mondjuk itt fejtegetsz:

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Aki még mindig bízik benne, hogy Snoke Mace Windu. Aki azzal kalkulált a TFA bemutatása előtt, hogy Luke = Kylo Ren, és Luke átállt.

Hát bennem is felmerült, az EpVII előtt, hogy Luke = Kylo, főleg ezen kép láttán:

A kezdeti találgatások és egy Lego doboz címének el nem olvasása között kb. annyi a hasonlóság, hogy... igazából semmi.

vader-mask-sith-figure-conceptart.jpg

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Szóval olyan irreális konspirációkat gyártanak, amilyeneket egyébként a Saga még egyszer sem lépett meg, egyszer sem igazolt. 

Öhm, hahó: "No, I am your Father!"

Az egy dolog, hogy ordas nagy hülyeség a rajongóktól, hogy újra és újra csavarokat várnak az újabb és újabb SW filmektől, de ne tegyünk már úgy, mintha ennek ne lenne hagyománya a Star Warsban. :roll: Persze, hogy van, Vader és Luke konfliktusa alapozta meg. Viszont jó lenne az SW rajongóktól, ha már végre felnőnének, és rájönnének, hogy nem ehhez hasonló fordulatokkal kell újra és újra eladni a Star Warst, hanem egyedi ötletekkel és kreatív megoldásokkal (EpVIII), jó karakterekkel (EpVII, RO), vagy vagány történetvezetéssel (RO, EpVIII). A Solo egyelőre nagyon biztató ilyen szempontból is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Donát írta:

Félig OFF lesz, de kéretik itt tartani, mert kapcsolódik a Solo témához is:

Ennek semmi köze a túlgondoláshoz. Hát oda van írva a Lego dobozára, hogy Millenium Falcon. :D Teljesen más kávéház ez, mint az, amit mondjuk itt fejtegetsz:

Hát bennem is felmerült, az EpVII előtt, hogy Luke = Kylo, főleg ezen kép láttán:

A kezdeti találgatások és egy Lego doboz címének el nem olvasása között kb. annyi a hasonlóság, hogy... igazából semmi.

vader-mask-sith-figure-conceptart.jpg

Öhm, hahó: "No, I am your Father!"

Az egy dolog, hogy ordas nagy hülyeség a rajongóktól, hogy újra és újra csavarokat várnak az újabb és újabb SW filmektől, de ne tegyünk már úgy, mintha ennek ne lenne hagyománya a Star Warsban. :roll: Persze, hogy van, Vader és Luke konfliktusa alapozta meg. Viszont jó lenne az SW rajongóktól, ha már végre felnőnének, és rájönnének, hogy nem ehhez hasonló fordulatokkal kell újra és újra eladni a Star Warst, hanem egyedi ötletekkel és kreatív megoldásokkal (EpVIII), jó karakterekkel (EpVII, RO), vagy vagány történetvezetéssel (RO, EpVIII). A Solo egyelőre nagyon biztató ilyen szempontból is.

Teljesen egyetértek veled is.Amúgy én roszkor irtam be rossz helyre az első bemutató utánni gondolatom.A lego doboz persze egyértelmű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Öhm, hahó: "No, I am your Father!"

Az egy dolog, hogy ordas nagy hülyeség a rajongóktól, hogy újra és újra csavarokat várnak az újabb és újabb SW filmektől, de ne tegyünk már úgy, mintha ennek ne lenne hagyománya a Star Warsban. :roll: Persze, hogy van, Vader és Luke konfliktusa alapozta meg. Viszont jó lenne az SW rajongóktól, ha már végre felnőnének, és rájönnének, hogy nem ehhez hasonló fordulatokkal kell újra és újra eladni a Star Warst, hanem egyedi ötletekkel és kreatív megoldásokkal (EpVIII), jó karakterekkel (EpVII, RO), vagy vagány történetvezetéssel (RO, EpVIII). A Solo egyelőre nagyon biztató ilyen szempontból is.

 

Köszi, nem emlékeztem erre a jelenetre! :D Valóban volt valaha egy fordulat, amikor még baromira nem alakult ki a rajongói kultúra, amikor még bőven nem voltak a filmfolytatások annyira népszerűek, és az volt a tapasztalat, hogy a folytatás többnyire nem ért fel az első részhez. Akkor nem volt expanded universe, és nem volt egy alternatív expanded universe. És nem voltak elvárások sem. Akkor meg lehetett azt csinálni. Ma már az én vagyok az apád nem egy fordulat, még vissza tudunk következtetni, milyen volt, amikor fordulat volt, jól felépített fordulat volt, a világ legnagyobb fordulata, de ma már evidencia. Ma már a harmadik világbeli Messi-pólós utcagyerekek is tudják, hogy Darth Vader Luke apja, pedig egy filmet sem láttak. Az a fordulat az első filmmel, sőt, a harmadikkal együtt vésődött be az emberek agyába, az lett a Star Wars, kb. az ószövetség. Ami azóta van, azt ahhoz mérik, és - bár egy ideig úgy tűnt, hogy az emberek az azóta elkészült dolgokat tényleg minőségi alapon vizsgálgatják - valójában ahhoz minden, ami új, az gyengének találtatik, mert más, mert nem olyan. Ami meg olyan, mint az, azt meg pl. én magam tartom gyengének, mert a redundancia, önismétlés a legkárosabb dolog a filmművészetben, filmiparban, szórakoztatóiparban - főleg úgy, hogy a Star Wars az számomra maga az innováció. Ha valamiben másolni kell az OT-t szerintem, az az, hogy legyen innovatív az új produktum is.

 

 

Én nem szittyaimire értettem a dolgot. De ha megnyittok bármilyen fan-oldalt, jön a sok önjelölt esztéta és forgatókönyvíró szövegelése arról, hogy Luke karaktere pl. mennyire félresikerült a VIII. részben, mert hogy "ő soha nem adja fel". Már ez ennyire nagy botrányt keltett az emberekben, és nem értem, hogy ugyanez az általános fanbase-megnyilvánulás és feltételezés hogy lehetett az a TFA előtt, hogy Luke biztos átállt a sötét oldalra - miközben a kettő homlokegyenesen ellentmond egymásnak. A lényeg, és tényleg ezt általában a fanbase-re értettem: irreális prekoncepciók, aztán a filmet látva a legapróbb változtatás, fordulat is kiveri a biztosítékot. Prekoncepciókból a kedvenceim a Solo kapcsán: az indián törzsfő csávó = Boba mellett az, hogy a kis négykarú idegen biztosan Maz, és le fogják vágni két kezét a film során. Változások, amik felkavarták a rajongói bázist: Luke-nak bárminemű konfliktusa van, mert nem egy übermensch, hanem egy filmfőhős, akinek adott, hogy van valami konfliktusa; Rey szülei; Snoke vége ésatöbbi.

 

És hogy visszatérjek a gondolatodra: így, ebben az ellentmondásban elég nehéz pl. megismételni egy olyan fordulatot, mint az Én vagyok az apád. Ezt próbálta meg Johnson. Szerintem sikerült neki, az emberek többsége meg úgy beszél róla, mint egy darab szrról. És igazából az, hogy vki azt feltételezi, h mondjuk Rey apja Luke, az azért hibádzik, mert az egyszerűen már egy elsütött fordulat, arra számítanak a nézők. Nem attól lesz vmi fordulat, hogy valakik közt kapcsolat van, vagy valakinek van egy titkos identitása, hanem attól, hogy egy esemény, egy információ megborítja az addigi valóságérzékelésünket. Ezért húzott váratlant Johnson, mert éppen az Én vagyok az apádnak az az antitézise, a megcsavarása: Rey szülei senkik. Ez a normális fordulat, ez a jó fordulat. 

 

Na, de eléggé eltértem a tárgytól. A lényeg: manapság nagyon nehéz bármi egyedit húzni, mert még azt is halálba szidták, hogy hogy néz ki az új Falcon, elsősorban nem is a kinézetért, hanem azért, mert a NAGY KESSEL RUNT nem AZ A FALCON fogja megcsinálni, az a lelakott szürke villás orrú. És az új szereplőkről meg azt várják, hogy az derüljön ki róluk, hogy a régiek rokona, vagy éppen maguk a régi figurák.

 

Na, itt az én fan theorym: L3-37 szerintem K-2SO anyja, és valószínűleg C-3PO kameoszereplésével fog megfoganni K-2SO.

 

 

 A Falcon-nem Falcon kérdéskör kapcsán meg mondok egy egész egyszerű dolgot: az egyik haverom, aki nem éppen SW-fan, de mondjuk tudja, mi az a Millennium Falcon. Megnézte a trailert, és azt mondta, mennyire máshogy néz ki a Falcon, de jól. Fel se merült benne, hogy ez nem az a hajó. Hogy miért? Mert akkor nem így, nem ezekkel a snittekkel lenne bemutatva. Ez nem csak a Lego-szettből derült ki, egyszerűen szerintetek az jelentene bármit is, ha egy 45 mperces trailerben hosszan kitartva megmutatják egy másik hajó belsejét? Vagy inkább az üt, hogy nézzétek, ez a Falcon, és mennyire máshogy néz ki! Vagy pl. van-e jelentősége annak a snittnek, hogy Han "epic" módon, egy ködös-füstös térben felnéz egy, a Falconra rettenetesen hasonlító másik hajóra? Vagy mondjuk inkább az üt: Han első találkozása A Falconnal! Egyszerűen ezek azok a dolgok is, hogy mennyire van valaminek jelentőség tulajdonítva képileg, a film nyelvén. De, mint mondtam, ilyenen az egész világon egyedül csak a rajongók képesek elgondolkozni, mindenki másnak evidens.

  • Nagyon tetszik 2
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 5
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

 

Köszi, nem emlékeztem erre a jelenetre! :D Valóban volt valaha egy fordulat, amikor még baromira nem alakult ki a rajongói kultúra, amikor még bőven nem voltak a filmfolytatások annyira népszerűek, és az volt a tapasztalat, hogy a folytatás többnyire nem ért fel az első részhez. Akkor nem volt expanded universe, és nem volt egy alternatív expanded universe. És nem voltak elvárások sem. Akkor meg lehetett azt csinálni. Ma már az én vagyok az apád nem egy fordulat, még vissza tudunk következtetni, milyen volt, amikor fordulat volt, jól felépített fordulat volt, a világ legnagyobb fordulata, de ma már evidencia. Ma már a harmadik világbeli Messi-pólós utcagyerekek is tudják, hogy Darth Vader Luke apja, pedig egy filmet sem láttak. Az a fordulat az első filmmel, sőt, a harmadikkal együtt vésődött be az emberek agyába, az lett a Star Wars, kb. az ószövetség. Ami azóta van, azt ahhoz mérik, és - bár egy ideig úgy tűnt, hogy az emberek az azóta elkészült dolgokat tényleg minőségi alapon vizsgálgatják - valójában ahhoz minden, ami új, az gyengének találtatik, mert más, mert nem olyan. Ami meg olyan, mint az, azt meg pl. én magam tartom gyengének, mert a redundancia, önismétlés a legkárosabb dolog a filmművészetben, filmiparban, szórakoztatóiparban - főleg úgy, hogy a Star Wars az számomra maga az innováció. Ha valamiben másolni kell az OT-t szerintem, az az, hogy legyen innovatív az új produktum is.

 

 

Én nem szittyaimire értettem a dolgot. De ha megnyittok bármilyen fan-oldalt, jön a sok önjelölt esztéta és forgatókönyvíró szövegelése arról, hogy Luke karaktere pl. mennyire félresikerült a VIII. részben, mert hogy "ő soha nem adja fel". Már ez ennyire nagy botrányt keltett az emberekben, és nem értem, hogy ugyanez az általános fanbase-megnyilvánulás és feltételezés hogy lehetett az a TFA előtt, hogy Luke biztos átállt a sötét oldalra - miközben a kettő homlokegyenesen ellentmond egymásnak. A lényeg, és tényleg ezt általában a fanbase-re értettem: irreális prekoncepciók, aztán a filmet látva a legapróbb változtatás, fordulat is kiveri a biztosítékot. Prekoncepciókból a kedvenceim a Solo kapcsán: az indián törzsfő csávó = Boba mellett az, hogy a kis négykarú idegen biztosan Maz, és le fogják vágni két kezét a film során. Változások, amik felkavarták a rajongói bázist: Luke-nak bárminemű konfliktusa van, mert nem egy übermensch, hanem egy filmfőhős, akinek adott, hogy van valami konfliktusa; Rey szülei; Snoke vége ésatöbbi.

 

És hogy visszatérjek a gondolatodra: így, ebben az ellentmondásban elég nehéz pl. megismételni egy olyan fordulatot, mint az Én vagyok az apád. Ezt próbálta meg Johnson. Szerintem sikerült neki, az emberek többsége meg úgy beszél róla, mint egy darab szrról. És igazából az, hogy vki azt feltételezi, h mondjuk Rey apja Luke, az azért hibádzik, mert az egyszerűen már egy elsütött fordulat, arra számítanak a nézők. Nem attól lesz vmi fordulat, hogy valakik közt kapcsolat van, vagy valakinek van egy titkos identitása, hanem attól, hogy egy esemény, egy információ megborítja az addigi valóságérzékelésünket. Ezért húzott váratlant Johnson, mert éppen az Én vagyok az apádnak az az antitézise, a megcsavarása: Rey szülei senkik. Ez a normális fordulat, ez a jó fordulat. 

 

Na, de eléggé eltértem a tárgytól. A lényeg: manapság nagyon nehéz bármi egyedit húzni, mert még azt is halálba szidták, hogy hogy néz ki az új Falcon, elsősorban nem is a kinézetért, hanem azért, mert a NAGY KESSEL RUNT nem AZ A FALCON fogja megcsinálni, az a lelakott szürke villás orrú. És az új szereplőkről meg azt várják, hogy az derüljön ki róluk, hogy a régiek rokona, vagy éppen maguk a régi figurák.

 

Na, itt az én fan theorym: L3-37 szerintem K-2SO anyja, és valószínűleg C-3PO kameoszereplésével fog megfoganni K-2SO.

 

 

 A Falcon-nem Falcon kérdéskör kapcsán meg mondok egy egész egyszerű dolgot: az egyik haverom, aki nem éppen SW-fan, de mondjuk tudja, mi az a Millennium Falcon. Megnézte a trailert, és azt mondta, mennyire máshogy néz ki a Falcon, de jól. Fel se merült benne, hogy ez nem az a hajó. Hogy miért? Mert akkor nem így, nem ezekkel a snittekkel lenne bemutatva. Ez nem csak a Lego-szettből derült ki, egyszerűen szerintetek az jelentene bármit is, ha egy 45 mperces trailerben hosszan kitartva megmutatják egy másik hajó belsejét? Vagy inkább az üt, hogy nézzétek, ez a Falcon, és mennyire máshogy néz ki! Vagy pl. van-e jelentősége annak a snittnek, hogy Han "epic" módon, egy ködös-füstös térben felnéz egy, a Falconra rettenetesen hasonlító másik hajóra? Vagy mondjuk inkább az üt: Han első találkozása A Falconnal! Egyszerűen ezek azok a dolgok is, hogy mennyire van valaminek jelentőség tulajdonítva képileg, a film nyelvén. De, mint mondtam, ilyenen az egész világon egyedül csak a rajongók képesek elgondolkozni, mindenki másnak evidens.

Igaz evidens.Ahogy Luke mondta csak kósza gondolat volt semmi több.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 Kasdanék elárulták, hogy mely filmek inspirálták őket. Heat (Szemtől szemben, Al Pacino, De Niro), Unforgiven (Nincs Bocsánat, Clint Eastwood), A Nagy Lebowski (Jeff Bridges, John Goodman), Gangster No.1 (Paul Bettany). Meg volt valami Treasure Island, azt nem vágom, bár itt inkább az 1882-es azonos című novella volt az alap. Hát nem lesz egy rossz film. :)

 

http://ew.com/movies/2018/02/12/solo-a-star-wars-story-influences/

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film társ-forgatókönyvírója, Jon Kasdan, és főszereplője Alden Ehrenreich az EW-nek elmondták miért néz ki így a Falcon. Mindketten arról beszéltek, hogy a hajó kinézete a tulajdonosa igényei szerint változott. Kasdan úgy fogalmazott, hogy ez az új (vagyis időben régebbi) kinézet a Sólyom ekkori gazdájának formabeli, esztétikai igényeit tükrözi. Ehrenreich pedig azt mondta: Han később azért akarja, hogy egy "roncsnak" nézzen ki a hajója, mert biztonságosabb úgy repülnie. Hiszen emiatt könnyen leírják, nem várnak tőle sokat, így könnyen megtévesztheti azokat, akik amúgy üldöznék. A színész azt a példát hozta fel, hogy ha az ember egy Lamborghinit vezetik, akkor jobban kitűnik, és nagyobb eséllyel állítják meg a rendőrök.

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Eleve kicsit furcsa ez a magyarázat annak tükrében, hogy közben Han úton útfélen felvág a Falcon képességeivel.

A kettő nem zárja ki egymást. Han az ellenségeit (üldözőit, Birodalom, stb.) szeretné félrevezetni, nem az utasait. :) Ha már személyesen ócsárolják a gépét, amit ő is hall, az biztos rosszul esik neki még ha tudatos is az álca, ami az ellenségeknek szól. Ráadásul ha a vevő nem bízik a hajójában, akkor nem nagyon lesz a dologból üzlet.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, ez igaz, a vevőt tényleg érdemes meggyőzni, ugyanakkor ehhez elég lenne csak kívülről ócskavasnak kinéznie, de a Falcon belülről is olyan, mintha gundarkok rendetlenkedtek volna benne. :) Gondolok arra, hogy - ahogy Han is mondta -, kívülről nem sok látszik, de tudja, amit egy hajónak tudnia kell, aztán felvezeti az utasokat, és ott ez fogadja őket:

 

spM3aU2.jpg

 

Így szó szerint kívülről nem sok látszik belőle, de szerintem az utasok máris kicsit magabiztosabbak lennének a hajóval kapcsolatban, plusz a koncepció is azonnal világossá válik. Han szavai pedig nem tűnnének üres hencegésnek - nyilván nem azok, mert a Falcon jó hajó, csak ahhoz, hogy ezt bebizonyítsa, el kell jutni a felszállásig. Szóval, amit próbálok kihozni, hogy a Falcon általános lelakottsága kívül-belül nekem nem tűnik egy megtévesztő koncepció részének, inkább csak Han trehányságának(? - lehet van jobb szó). Persze ettől még lehet, hogy tényleg tudatosság, csak akkor Hannak nagyon sokat kellhet dumálnia. :) 

Meg még, ami miatt nekem ez így első hallásra meredeknek tűnik: Han nekem nem tűnt soha ilyen tervezőnek, aki ennyire tudatosan csinál valamit. Mondjuk lehet, hogy fiatal korában még másabb figura volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Így szó szerint kívülről nem sok látszik belőle, de szerintem az utasok máris kicsit magabiztosabbak lennének a hajóval kapcsolatban, plusz a koncepció is azonnal világossá válik.

Viszont nem azért van a padló alatt a rakomány egy része, hogy ne bukjanak le az ellenőrzéseknél? Ha hatósági ellenőrők bemennek a hajóba az azért elég gyanús lenne ha a hajó kivülről majd szétesne belőlről meg csillogna-villogna, nem? Egyébként eltudom képzelni, hogy Han ezzel magyarázza maga előtt hogy miért nem hozza rendbe a hajót, de közben tényleg csak baromi trehány :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.