Ugrás a kommentre

Star Wars: Lando


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

A Star Wars: Lando egy Charles Soule által írt és Alex Maleev által rajzolt, 5 részes minisorozat, a Marvel kiadó gondozásában. Az első szám 2015. július 8-án jelent meg Amerikában, a címszereplő Lando Calrissiant és társát, Lobotot állítva a középpontba. A történet - nem újdonságként ható módon - az Egy új remény és A Birodalom visszavág közt játszódik, arra fókuszálva, miként vált Landóból Cloud City igazgatója.

 

A magyar verzió elkészítésében ezúttal is (a Leia hercegnő sorozat utolsó 2 számához hasonlóan) Merr-Sonn segített fordítói munkájával, amit ezúton is köszönök neki.

 

1. rész

 

lando_01_cover.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az infót és a fordítást is (természetesen Sky-nak is). :) Már el is olvastam. A rajzolását először furcsának találtam, de végső soron tetszett, jól megteremtette az alvilági atmoszférát. A történet egyelőre egy kellemes akciókalandnak tűnik, színesebbnél színesebb karakterekkel és bűnözőkkel (Toren és azok a röpködő izék meglehetősen groteszk társaság voltak).

 

Szakadár lelkemet simogatta, hogy első ízben mutatták be a Castellt, amely a gossamok (Shu Mai) bolygója volt, s utána birodalmi megszállás alá került. :) Ez a planéta korábban az EU-ban sem szerepelt. Palpatine és Mas Amedda felbukkanása meglepett, úgy látszik, Lando a legfelsőbb körök levesébe köpött bele óvatlanul.

 

Lobot szószátyár stílusát furcsának találtam. Nekem az EP5 alapján az jött le, hogy egy néma androidról van szó... egyelőre szokni kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Köszi

 

Lehet csak én siklottam el felette, de tudjuk egyébként ezek a történetek időrendben hova rakhatók?

 

Az az ugnaught egy nő??!! Jesus!! :D

 

Az a két macskaszerzet kapcsolata se tiszta, most akkor mik is ők? Nem testvérek?

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is az Ep4 és Ep5 között játszódik, elméletileg ez utóbbihoz közelebb.

 

Aleksin és Pavol egy szerelmespár, akik együtt dolgoznak. Lando nem ismerte a valódi kapcsolatukat (az 1. részben mondta is, hogy nem tudja, mik), ezért hívta őket "testvéreknek" és "klónoknak". :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cupsy, szerintem, a párbeszéd kontextusát tekintve, Lando csak csípkelődésből hívta hölgynek Korint, nincs rá bizonyíték, hogy tényleg nő lenne. Azért valószínűleg feltűnt volna. Aleksin és Pavol meg jó kérdés, hogy mégis mik, mert teljesen újak a SW univerzumában. Mivel gyerekvételről beszéltek, szerintem egy klón pár akik éppenséggel szeretik is egymást, és valahogyan családot akarnak alapítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is az Ep4 és Ep5 között játszódik, elméletileg ez utóbbihoz közelebb.

 

Aleksin és Pavol egy szerelmespár, akik együtt dolgoznak. Lando nem ismerte a valódi kapcsolatukat (az 1. részben mondta is, hogy nem tudja, mik), ezért hívta őket "testvéreknek" és "klónoknak". :)

 

Köszi a felvilágosítást és melyik a nő vagy nem a klasszikus felállásban nyomják? Mert egyiken sem vettem észre megkülönböztető jelzést ha értitek :D :D

 

Cupsy, szerintem, a párbeszéd kontextusát tekintve, Lando csak csípkelődésből hívta hölgynek Korint, nincs rá bizonyíték, hogy tényleg nő lenne. Azért valószínűleg feltűnt volna. Aleksin és Pavol meg jó kérdés, hogy mégis mik, mert teljesen újak a SW univerzumában. Mivel gyerekvételről beszéltek, szerintem egy klón pár akik éppenséggel szeretik is egymást, és valahogyan családot akarnak alapítani.

 

Nem, megnéztem, Wookiepedián is nőnek írják. Ha Aleksin és Pavol esetében ez a helyzet akkor ennél elborultabb dolgot régen láttam :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.