Ugrás a kommentre

John Williams


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Isteni zenéket komponál.

 

A Battle of Heroes az EP3 egyik legfőbb zenéje.

Az Anakin Dark Deeds pedig mesteri.Mindig eszembe jut a hallgatása közbe,hogy Anakin áruló és látom magam előtt ahogy öldökli az ifjakat.

A Maint theme pedig egy igazi himnusz :)

 

Kedvenc zeneszerzőm.

 

és még persze Danny Elfmant is szeretem de ez már OFF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 évvel később...
  • 2 héttel később...
  • 3 hónappal később...

Tegnap este a Kodály Filharmónikusok és a Kodály kórus társaságában meghallgathattam az SW főtémát. Persze, sok videót láttam már arról, ahogy ezt egy zenekar előadja, de élőben...

Egyszerűen letaglózó, hogy hány és hány különböző ember, hangszer kell ahhoz, hogy az ismert dallamok felcsendüljenek. A művészek elképesztőek voltak, de ami igazából megerősítést nyert bennem, az az, hogy John Williams egy zseni. Ennyi különböző szólamot megkomponálni... minden hangszernek helye van, tökéletesen időzítve érkeznek, hogy a végén kiadják a tökéletes képet. Azaz hangot. Zseniális! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Miskolci Szimfonikusok előadásában pár éve magam is hallhattam élőben Williams műveket. Ugyanis részt vehettem az úgynevezett Filmfónia nevezetű közel 3 órás koncerten, ami a címéből fakadóan filmzenékkel, azon belül is elsősorban John Williams szerzeményeivel foglalkozott. Mit ne mondja, fantasztikus élményben lehetett részem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Hihetetlen fittségről tesz tanúbizonyságot ez az interjú a Vanity Fairből. Nagyon bízom benne, hogy a mester ezúttal is megrázza magát, és újabb legendás dallamokat kapunk ajándékba. Ha most is születik egy Anakin is Free vagy egy Duel of Fates netán Across the Stars, akkor kis túlzással már megérte az új trilógia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyom bízom benne, sőt, biztos vagyok benne, hogy letesz még nekünk néhány fülbemászó dallamot az ep7-hez. Csak hát... A franc, főleg Lee hirtelen halála után nem tudok megfeledkezni arról, hogy hány éves. :( A munkáját ez nem fogja csorbítani, de vajon egy egész trilógián át velünk marad? Nagyon-nagyon félek, hogy nem. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyom bízom benne, sőt, biztos vagyok benne, hogy letesz még nekünk néhány fülbemászó dallamot az ep7-hez. Csak hát... A franc, főleg Lee hirtelen halála után nem tudok megfeledkezni arról, hogy hány éves. :( A munkáját ez nem fogja csorbítani, de vajon egy egész trilógián át velünk marad? Nagyon-nagyon félek, hogy nem. :(

83 éves, valóban szép kor, de Lee-nek ugyanebben a korban még volt 10 éve, úgyhogy ha innen nézzük, akkor akár reményre is adhat Dooku Gróf okot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak sajnos nem jelenit, hogy az egyik ember, ha eddig él, akkor a másik is. :( Lee nem betegeskedett ilyen idősen, vagy legalábbis nem annyira, hogy arról hírt kapjunk. Williamsszel más a helyzet. Sajnos, ez semmire sem ad remény, mert Williams nem Lee. Két különböző ember, különböző életek. Csak annyit jelent, hogy sajnos hirtelen eltávozhatnak. Ennyi, nem több, persze, ne így legyen, és Williams éljen meg szellemi és fizikai egészségben még legalább tíz évet. De akkor is ott a realitás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak sajnos nem jelenit, hogy az egyik ember, ha eddig él, akkor a másik is. :( Lee nem betegeskedett ilyen idősen, vagy legalábbis nem annyira, hogy arról hírt kapjunk. Williamsszel más a helyzet. Sajnos, ez semmire sem ad remény, mert Williams nem Lee. Két különböző ember, különböző életek. Csak annyit jelent, hogy sajnos hirtelen eltávozhatnak. Ennyi, nem több, persze, ne így legyen, és Williams éljen meg szellemi és fizikai egészségben még legalább tíz évet. De akkor is ott a realitás.

Persze értem, csupán arra hoztam fel példaként, hogy vannak, akik eléldegélnek simán 90 év vagy afölötti korig, úgy, hogy ráadásul tevékenyek is tudnak maradni. Ettől persze én is aggódom Williamsért, de reménykedem, hogy ő is hasonlóan szép kort fog megélni, mint Lee.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam az interjút. Érdekesnek találtam, hogy nem is hallgatott bele a régi munkáiba, hanem egyszerűen csak "felült újra a biciklire".

Nagyon kíváncsi leszek a filmzenére. Biztos jó lesz!

Már az is nagyszerű, hogy most Ő csinálja. Ha más lenne, biztos egy külön fejezet lenne, hogy a "mesteré" milyen lett volna? így ez elmarad!

Az igazit kapjuk! :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Bezony már sokkal előbb is megkaphatta volna. Akkor jóval korábban lehetett volna ő az első zeneszerző akit kitüntettek azzal a díjjal.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pillanatra megijedtem, mikor megláttam, hogy valaki írt ebbe a topikba. Remélem jó egészségnek örvend az öreg és nagy gratula a díjnak, csodálom, hogy csak most kapja meg.

Nyugi ez nem az "akik eggyé váltak az erővel" topic. John bácsi halhatatlan, különben is! :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Egy elég beteg gondolattól vezérelve (inkább le se írom :D) nekiálltam végignézni a Harry Potter filmeket. Sajnos (így utólag azt kell mondjam, hogy tényleg sajnos) anno kimaradtam ebből is, az 1-et láttam moziban, utána viszont egyáltalán nem követtem a témát. Azt se tudtam, hogy az első 3 rész zenéjét John Williams szerezte és így tulajdonképpen zenei téren abszolút megalapozott ennek a szériának. A fontosabb témáit egészen az utolsó részig használták és zseniálisak.

 

Az a vicc, hogy az 1. részt újranézve, a kviddicsmeccsen hallgattam a zenét és valamiért beugrottak SW jelenetek. Leginkább az Ep.2-ből Zam üldözése. Felsejlett bennem a gondolat, hogy ez nem lehet véletlen és akkor olvastam utána, hogy tényleg az öreg szerezte a zenét. :) Nem akármilyen munkát végzett a HP projektben is, tényleg a legnagyobbak közt lehet számon tartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, egy konkrét téma vagy motívum átemelése több szempontból is elég gáz. Mondjuk én inkább jópofának éltem meg a felismerést, de ettől függetlenül tényleg nem szerencsés megoldás. Más (tényleg HP-specifikus) témáknál viszont itt is letette a névjegyét az öreg John. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, szó se róla, fantasztikus dallamokat írt a 3 epizódhoz.

Off

pb, amúgy nem egy elvetemült dolog, amit a HP-filmekkel műveltél, párszor már én is végig néztem a sorozat részeit egymás után :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...
  • 4 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.