Ugrás a kommentre

John Williams


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Megnyugvásul könyveltem, hogy nem jobb a ROTS-nél, sőt, a WOTW trailerjében hallott zenei részletet nem is fedeztem fel a Soundtracken, a filmben sem emlékszem, hol van, de meg kéne néznem mégegyszer mielőtt azt mondom, nincs a filmben sem. Lehet, hogy más JW zene más filmből. Kár, hogy nincs a cd-n nagyon jó kis zene

 

Nagyon ritka, hogy egy film trailere alatt a "saját zenéje" menjen. Természetesen itt is hozott anyagról van szó. Az SW filmek annyiban előnyben vannak, hogy felhasználhatják az elöző részek zenéit :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Megvettem végre az epIV-V-VI filmzenét a héten. A 6 lemezest. Hát mit mondjak! Nem semmi egy kiadvány.

Először jártam úgy egy filmzene cd-vel, hogy majdnem minden dallam barátként köszönt vissza :?

Ami igen érdekes, hogy van két alternatív zene. Jó zenék, de hála az Erőnek, hogy a Binary Sunset mégsem az a másik lett !!! Kevesebbek lennénk egy gyönyörű, összeillő kép és zene jelenettel.

A cd-ket hallgatva jöttem rá, hogy mennyire kedvelem a nem egészen szimfonikus zenéket róla, a két Cantina Bandot, a Jabbánál hallható zenéket. Mondjuk évek óta a Cantina-ra ébredek :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...

Jóhoz fordultál, mert a filmzenéket kiemelt helyen gyűjtöm.

 

Az SW filmzenék először megjelentek bakeliten.

Star Wars 1977 (78ban újra kiadták többet nyomtak) ez két lemezes. NEkem megvan :mrgreen:  A német és az Usai kiadásban is megvan.  

...

 

Te talán tudsz nekem segíteni. Most van lehetőségem egy eredeti 77'-es duplalemezes amcsi kiadást megvásárolni, ami kiváló állapotban van.

A kérdésem az lenne, szerinted mennyit ér/ mennyit érdemes adni érte :):

Előre is köszönöm a válaszodat.

(komoly a leírásod a zenék kronológiájáról, gratulálok hozzá)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhh hát ez nehéz kérdés.

 

Szerintem annyit ér amennyit nem sajnálsz rá.

Nekem 3szor is megvan az ep4 filmzene bakeliten. 77-es 78-as Usai duplalemezes és egy német duplalemezes kiadás.

Még két létező változatról tudok, Usai egylemezes változat, és egy Német duplalemezes, ami azért különleges, mert Krieg Der Sterne van ráírva.

Itt kanyarodunk vissza a kérdésedhez, mert ezt a bizonyos

német feliratos filmzenét 15000Ft-ért :D vették meg egy klubnapon amin ott voltam, majd leesett az állam. Csak az a hézag, hogy az e-bay-en 2 euróért+plusz postaköltség, a tiéd lehet. (Ezzel a licittel csak az a gond, hogy nem szállít M.O-ra.) Ha aranyba csomagolja sem lesz 15 ezer. Én így szereztem a lemezeim nagy részét. 10 USD-nál nem fizettem többet egy lemezért sem.

 

2-3000 Ft-ot simán megér, vagy 5 ezret egy jó állapotú lemez, de többet nem nagyon, inkább megnézném a helyedben az e-bay-t mert lehet, hogy olcsóbban jönne ki az ember. De én ilyen horribilis összegeket nem adnék érte, mert ritka, meg régi, de külföldön olcsó.

Gondoltam is rá, hogy felvásárolok egy csomót és itthon eladom 10rugóért, de nem vitt rá a lélek.

 

Én nem akarlak befolyásolni, csak tanácsot adok, hogy szerintem hogy olcsóbb. Ha túl sokat kér érte szerintem röhögj a pofájába és mond, hogy külföldi haverod 2 euróért ajánlotta, azért azt kalkuláld bele, hogy itt nincs stressz, hogy megsérüle a postán, vagy egyáltalán megérkezik-e, vagyis a kezedbe kapod. (Nekem eddig mind megjött, csak volt, amelyikben széttépték a borítóját.)

Mindenesetre én 5 ezret mondanék rá, ha nekem kéne. Kezd az alkudozás 2 ezertől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

évek óta a Cantina-ra ébredek  :)

 

Az kissé mókás számomra. 8) A többi az igazi.

 

Gondolj bele, ilyen vidám zenére kelni :lol: Már kipróbáltam a többit is, és erre a funkcióra ez a legjobb :)

Mókás zene, de nekem ezek a zenék is nagyon tetszenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedvenc zenék a SW-ból? Még nem volt kérdés itt, és kiváncsi vagyok rá, mások mely számokat szeretik a hat filmből.

Leírom a kedvenceimet, de csak módjával.

 

Light of the force (szerepel az epVI 2 lemezes cd-n, ugyanúgy, ahogy a Musical journey dvd-n is, igaz némi kiegészítéssel, de az elhanyagolható-kedvenc témám az Erő téma, és ezért került ide ez a zeneszám, sok helyen megszólal a téma maga, de ez kiemelten a témának szentelt darab-akár még a Binary sunsetet is írhatnám, de az is kevert zene)

Across the stars

The throne room

Duel of the fates

Vicrory celebration

Imperial march

Anakin's betrayal

Luke and Leia

Anakin's theme (ebben a címben nem vagyok biztos, mert nincs epI egy lemezes cd-m, csak a két lemezes, azon meg így nem szerepel)

 

Mellékesen nem tudja valaki, hogy az epVI végén miért cserélték le a zenét? A régit is nagyon szerettem, de az SE-n és a dvd-n hallható zene istenire sikerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Segítene valaki?

 

Az ep3 cd-jének a porítoja és cd tokjának belső lapja kellene csak így gépen akár oldal cm is jöhet mert kinyomtatni szeretném.Nem vettem meg mert előtte a premier előtt már kiírtam cdre.Csak szeretné valamivel szebbé teni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek is jók, bár egy "Emperor throne room" azért királyabb. Bár arra ébredni elég szürreális lehet. :D

 

A mobilomon az egyik barátomnak a birodalmi induló van beállítva csengőhangként. Egyszer kora reggel, ébredésem után pár perccel csörgetett meg. Pillanatok alatt felment az adrenalinszintem... Rögtön ébredés után elég meredek zene volt ez. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pillanatok alatt felment az adrenalinszintem... Rögtön ébredés után elég meredek zene volt ez. :D

 

Na igen, de az amolyan katona indulónak is beillő zene. Egy ETR meg szürreális, és baljós. Nem biztos, hogy erre kellemesen lehetne ébredni. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek is jók, bár egy "Emperor throne room" azért királyabb. Bár arra ébredni elég szürreális lehet. :(

 

Zenében mindenevő vagyok, bármi jöhet. Mint látod, a listámon a Cantina nem szerepel, mert nem a kedvencem. Viszont az Imperial march lemaradt, nem is tudom, miért. Azt hiszem, azzal még kiegészítem.

Az Emperor throne room az egy lemezes cd-n van? A két lemezesen ilyen címen nem szerepel zene, ott egyszerűen összehozták a zenéket Battle of Endor I-II-III cím alá, de vannak ötleteim, hogy melyik zene tartozik az ETR alá.

 

A mobilomon az egyik barátomnak a birodalmi induló van beállítva csengőhangként. Egyszer kora reggel, ébredésem után pár perccel csörgetett meg. Pillanatok alatt felment az adrenalinszintem... Rögtön ébredés után elég meredek zene volt ez.

 

Ezért is próbáltam ki minden zenét ébresztőnek :D Azt állítottam be végül, amelyik után nem érnek hasonló élmények :)

Egyébként meg csengőhangként az Imperial march iszonyú jól hangzik. Amíg nem volt meg az Erő téma, addig mindig ez szólt nálam. Néha át is állítom erre, leginkább ha nagyobb zaj van, mert ez jó hangos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Ody!

Közben az is kiderült, hogy meg vagyok egy picit kavarodva. Van ilyen zene a cd-n, csak éppen én egészen más zenére gondoltam a cím alapján. Vagyis olyanra, ami máshol szólal meg, ezért felejtkeztem el róla. Az a baj, hogy ismerkedési fázisban vagyok, és cím alapján még nem minden zene van a helyén a fejemben :D Na de most legalább képileg is a helyén van :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Veletek volt már olyan, hogy amikor meghallottátok egy film előtt a Fox fanfárt, rögtön azt vártátok, hogy megjelenik a Lucasfilm logo és a long time ago in a galaxy far, far away felirat, és aztán JW zenéje? Mert velem állandóan. Minden egyes alkalommal, amikor hallom. Mostanra már leszoktattam magam nagyjából arról, hogy ilyenkor SW filmet várjak, de akkor is mindig az jut eszembe. Számomra a Fox fanfár az SW része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.