Ugrás a kommentre

John Williams


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

a zene pedig tökéletesen kiemeli, sőt hozzá is tesz a hangulatukhoz.

 

Ebben tökéletesen igazad van. Ezek a zenék eszméletlen jók azokhoz a jelenetekhez, amelyek alatt szólnak. Egyébként mostanában kezdek beleszeretni az Uralkodó témájában, és az is darkos zene :) Szóval nem vagyok reménytelen eset darkos zene szempontból, de összességében cd-n nem ezeket szeretem hallgatni.

 

feltétlenül hallgasd meg a Königratzer náci induló Utolsó kereszteslovag változatát

 

Köszi az ötletet! A hétvégén utánajárok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Hétvégén megint megnéztem az Indiana Jones extráin a zenei részt.

Hát az valami fantasztikus!

 

Ehhez képest SW zenei extra ügyben nagyon nem vagyunk elkényeztetve.

Ez az Indy-s extra hihetetlen jó hangulatú.

Ahogy Spielberg lelkesen magyarázza mennyire imádja a főtémát elfütyüli, aztán a végét is lefütyüli, azt mondja ezt is imádta, és ebből kéne választania melyik legyen a főtéma. Azt mondta miért kéne választani, neki mindkettő kell. Hát győzött :D

 

Aztán mikor Johnny meséli a milyen művészi dolgokat vonultat fel a zene, hogy ilyeneket csak az operában szoktak használni. Meg a kígyós rész zenéje az Bartók stílusa. Nagyon tetszik, hogy milyen magasságokban van a zeneelméletben.

Meg azt is mondta, hogy neki az Indy zenéjének az írása teljesen olyan volt, mint az SW sorozat írására. Azt mondta, ez olyan, mint a biciklizés nem lehet elfelejteni. :D

Hát igaza van a Maestronak.

 

Nagyon jók a képek is korabeli felvételek vannak, hogy beszélik meg ide illik-e a zene. 3-an ülnek egymás mellett Williams, Spielberg és Lucas. Hogy dolgoznak megnézik a filmet zenével, szöveg és zajok nélkül, és Spielberg szinkronizált, hogy milyen lehet, hanggal. (éppen a kereszteslovag vége volt, amikor Brody kiált, hogy hejhó)

Nagyon aranyosak voltak így együtt. Mint a gyerekek, és mégis micsoda zsenik.

 

Nagyon várok egy hasonló hangulatú SW zenei extrát a Saga DVD-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lokatelli, ne fájdítsd a szívem!

 

Az a Making Of azért kéne a lemezre, mert jóval több, mint a semmi, de még mindig kevés ahhoz képest, amit a zene megérdemelne. Williams dolgozott annyit ezen a hat epizódon, hogy akár egy egész estés dokufilmet is megérdemeljen, mint korábban az ILM az EP2-nél. Remélem, a Saga Összes DVD-kiadás extrái között lesz már ilyesmi, mert kissé fura, hogy apró jelenetekről is van egy csomó infónk, de egy ilyen fajsúlyos témáról alig.

És az Indy alapján az is látható, hogy Williams kapható lenne a mélyebb megnyilatkozásokra is, nem csak 10 sablonos mondatra. A hat epizódhoz írt kb. 13 órányi zeneanyag elég komoly beszélgetési alap lehetne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon várok egy hasonló hangulatú SW zenei extrát a Saga DVD-re.

 

Éppen az az egyik making of marad le a korongról, ami a zenei felvétellel foglalkozik. :D

 

Az indy-n lévő extra sokkal jobb, mint az ep3-as zenei making of. Nem csak azért, mert hosszabb, de szinte már kötetlen. Látszik rajtuk, hogy mekkora művészek, mégis olyanok, mint a gyerekek.

 

Engem nem zavar, hogy lemarad a DVD-ről, hisz megvan letöltve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az Indy alapján az is látható, hogy Williams kapható lenne a mélyebb megnyilatkozásokra is, nem csak 10 sablonos mondatra. A hat epizódhoz írt kb. 13 órányi zeneanyag elég komoly beszélgetési alap lehetne...

 

Johhny tudtommal azokról szeret beszélni amiket szeret. Kétlem, hogy ne szeretné az SW-t. Neki a Kedvence a superman. (Sajnos nem láttam, csak olvastam). Legtöbbet a Superman extráján beszél, 15 percig csak ő beszél, és azért hosszabb az a video.

 

Williamsből elég nehéz kihúzni pár mandatot, Kapj el ha Tudsz DVD-n nagyon keveset beszél 15 perces filmből, max 4-et, de az legalább nagyon jó.

 

Én csodálom, hogy milyen átfogóan ismer mindent. Velünk magyarokkal is van dolga dögivel. 3dik típusú találkozásokban, Kodály szolmizációs hangjait hívta segítségül, Indy kígyói meg Bartókosak :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is ez a probléma, hogy nem hagyják kibontakozni. Pedig lenne mit mesélnie.

Nem is kéne nagy dolog, csak mondja el mi ihlette, mi miért olyan, mi volt nehéz, mi érdekes.

 

Kötetlen beszélgetés, mint az Indy-nél, ahoz néhány mondat után régi zenekari felvételek akkori hanggal, nem csak kísérőképnek.

Nekem ezek isteniek.

Végén még elejti JOhnny azt is, hogy várja már, hogy újra ezen dolgozhasson az Indy 4-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
Így kell befejezni egy SW-filmet. Nem is tudom, ennek a lezárása tetszik-e jobban, vagy az EP5-é. De talán inkább ez.

 

Bocs, hogy topikot ugrok át, de ide talán jobban illik.

Ha már zenei lezárás. Nekem nem az epV jön be ennyire, hanem az epIV. Throne room, mint egyik kedvencem a végén, csodás, de az epVI is az V előtt van, bármennyire is jó az.

Ha sorrendet kellene írnom, talán ez lenne:

epIII

epII

epIV

epVI

epV

epI

Elég nehéz, mert csak hajszál választja el őket egymástól. Hangulattól is függ, és attól is, hogy mennyire tudok elválasztani a képtől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tróntermet képtelen vagyok belevenni a kedvenc lezárások listájára. Azért, mert ez a zene annyira jó, hogy nálam külön kategóriát képez. Valami olyasmi, amit egyszerűen nem tudok besorolni a többi közé. Az 1-2-3-5-6 végét össze tudom hasonlítani egymással, de a 4-gyel nem. :cry:

Szóval a kedvenc lezárásaim, szintén igen szoros versenyben, a képtől elvonatkoztatva:

(EP4)

EP2

EP5

EP6-EP3

EP1

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az összehasonlítás nehezen ment. Az első hármat talán azonos "helyezettnek" kellene inkább venni, mert mindig az a legjobb, amit éppen látok :cry: Vagyis hallok :lol: A többi már egyértelműbb. De az epII-III-IV esetében mégiscsak három legkedvencebb zenémről van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az a lényeg, hogy a filmek zenei lezárásai, egytől-egyig illenek az adott epizód hangulatához. Mintegy összefoglalók. Ez alól talán az EPIII kivétel, de az meg azért zseniális, mert a zene közvetlenül átvisz minket az EPIV-be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint csak azt tudom mondani, amit a filmek összehasonlításakkor szoktam: "ha feltétlenül rangsort kéne állítanom", az kb ez lenne:

 

Ep1

Ep6

Ep4

Ep2

Ep3

Ep5

 

De ez alapból hangulatfüggő :cry:

Az viszont biztos, hogy minden végezene illik az adott rész hangulatához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Johnny idei "terméséből" még kettő hátra van.

Az egyik Egy Gésa emlékiratai (Memoirs of a Geisha), másik meg a hiperaktív(ez persze csak a munkatempójára értendő) Spielberg München című filmje.

Mind a két film témájából nagyon jó is kisülhet.

Wotw eddig nem tudta nálam legyőzni a Sithek zenei anyagát. Néha ott kevésnek éreztem a zenét.

 

Most vadászom a HP4 zenéjét is, mert kíváncsi vagyok, hogy az új zeneszerző, mit tudott kihozni Johnny "árván" hagyott zenéjéből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új Hp nem tudott megfogni. Teljesen új hangzásvilág. Semmi köze nincs zeneileg a hp3-hoz, pedig, ott már óriási váltás volt a hp1-2-höz képest.

Régi témák alig felfedezhetőek. Majd 70 perces cd-n csak kétszer tűnt fel a hp theme, először az első bevezető részben, aztán csak egyszer :D .

cd-n van 3 nem klasszikus zenei szám !!! Énekelnek benne, mintha a film végén vmi buli lenne.(Bár nem láttam a filmet, nem tudom, ezek hogyan szerepelnek a filmben)

Hogwart himnuszában például nem szerepel JW hogwart témája.

Rengeteg stílus között kalandozunk, szigetországi népzenék előnyben. Skót és ír.

Nekem ez a filmzene kevésbé nyerte el tetszésemet, mint JW stílusa, pedig Patrick Doyle - Frankeinstein-nek nagyon gyönyörű zenét írt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a zene a film közepe táján van, a karácsonyi bálon. A bál klasszikus keringős stílusban kezdődik, majd utána átvált diszkósra. Ott hangzik el az egyik nem filmzenés zene :peace:

Patrick Doyle eddigi filmzenéi tetszettek, többségiben Kenneth Branagh filmjei alatt hallottam (a Sok hűhú semmiért közepén van egy nagyon szép dal, amit a filmben ő maga énekel, és nincs rossz hangja a fickónak), ezeken kívül még a Gosford Park zenéje rémlik. Nekem tetszettek az eddigi zenéi, de a HP4-é nem túl kiemelkedő. De nem is rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új HPben voltak jó számok, de maga az egész már nem volt ugyanaz. Persze felhasználták a régi elemeket, de hát azért nem lehet utánozni vagy pótolni JWt. De hangsúlyozom hogy voltak benne nagyon eltalált és odaillő elemek. :peace: :!:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új HPben voltak jó számok, de maga az egész már nem volt ugyanaz. Persze felhasználták a régi elemeket, de hát azért nem lehet utánozni vagy pótolni JWt. De hangsúlyozom hogy voltak benne nagyon eltalált és odaillő elemek.  :peace:  :!:

Nekem is pont ez az érzésem. Persze csak hallás után, ha az ember látja a filmet, és nem lóg ki a zene akkor még rendben is lehet.

De a HP zenéje eddig kiemelkedő volt, most lesüllyedt az átlagos kategóroába, néhány jó számmal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen. De hát ez van. Viszont a másik nagy kedvencerm Danny Elfman. Rögtön JW után. ÉS jó kis összefüggés is mert GL után Tim Burton jön. És hát ők is együtt dolgoznak.

1, Lucas bácsi és JW

2, Burton bácsi és Elfman

És múltkor megnéztem az elejét a született feleségeknek. Eddig még egyet sem láttam, és gondoltam belenézek. Gondoltam elég jó a főcímzenéje. Hát nem Danny készítette? :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doyle-tól már hallottam jobb zenét is, mint a HP-é. Szerintem bátrabban kellett volna hozzányúlnia a témához. A rendezők is a filmeken hagyján a maguk stílusát, a zeneszerző is írhatott volna merészebb zenét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a HP zenéje eddig kiemelkedő volt, most lesüllyedt az átlagos kategóroába, néhány jó számmal.

 

Sajnos a legmesszebbmenőkig egyet kell értenem Veled.

Csalódtam ebben a filmzenében. Azt összes JW-témát kidobták az ablakon: Hedwig, Voldemort, kviddics, Roxfort stb. Szerintem ez egy csöppet pofátlanság. Már az is zavart, amikor az EP3-ban néhány alkalommal (szerintem) durván figyelmen kívül hagyták a tematikus rendszert, de a HP4-ben az egészet szemétre vágták, és csináltak egy hangulatzenét hozzá, ami nem rossz, de nem is szuper. Főleg akkor nem, ha az előző zenékkel összevetjük (bár már a HP3 is mutatott változást a korábbiakhoz képest, de az nagyon tetszett).

Van, ami tetszik a HP4 zenéjében, de a fejemben ez az egész zenei anyag összefolyik, és nem maradt meg egyetlen önálló dallam sem, pedig már kétszer is megnéztem a filmet. Pl. az induló, amikor az arénát mutatják, szerintem nem egy nagy durranás. Voldemort visszatérése után, amikor Harrynek szövegel, meg párbajoznak, nagyon tetszik a zene, de összességében csak néhány kiemelkedő pontot látok benne.

 

Apropó: ezt miért nem egy külön Potter-topikban tárgyaljuk meg, a Külvilágban? Elvégre már semmi köze Williamshez... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért van köze Johnny-hoz, mint a mellékelt ábra mutatja. :) Ezért nem akartam külön topikot.

Azt összes JW-témát kidobták az ablakon: Hedwig, Voldemort, kviddics, Roxfort stb.

A film egyébként jól megvan a zenével? Kérdem attól aki látta.

 

SimonZ minden szavad, az enyém, utólag, nekem sem maradt meg egy dallam sem. HP3 új tematikát váltott, de azért, mert sötétebb hangvételre váltottak, de nem tűntek el a témák, csak darkosabbodtak.

Bár ha vissza emlékszem, a Keneth Branagh által rendezett Franeinstein filmből sem maradt meg dallam, de ott voltak, zeneileg olyan monumentális részek, hogy az valami fantasztikus volt. Nem is láttam a képeket, mert a zenei hangorkán elvitt egy magasabb lelki állapotba. Ennek közelébe sem ért Doyle HPja.

 

Apropó a Gésából hallott már valaki valamit?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Gésából sajnos csak képeket láttam, annak meg ugye, köze nincs a zenéhez :)

Doyle zenéjében a film alatt nincs semmi kiemelkedő, de nem is rontja el. Átlagos. Az az egy baj van vele, hogy egy ilyen filmhez lényegesen jobb zene illene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hello! Nincs meg véletlenül vkinek a Force Theme? Azt hiszem az EpI zenealbumának dupla CD-s kiadásán van rajta... Már elég régóta hajkurászom és sehol sincs... lordmaul@freemail.hu

Előre is köszönöm

 

A kétcédésen tuti nincs rajta... az egyCDs meg nincs meg:(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hello! Nincs meg véletlenül vkinek a Force Theme? Azt hiszem az EpI zenealbumának dupla CD-s kiadásán van rajta... Már elég régóta hajkurászom és sehol sincs... lordmaul@freemail.hu

Előre is köszönöm

 

A kétcédésen tuti nincs rajta... az egyCDs meg nincs meg:(

 

Még a starwars.hu-n mondta valaki, hogy a Force Theme csak a 2 CD-sen van....az egy CD-sen sincs az tuti. Érdekes dolgok ezek...:o:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.