Ugrás a kommentre

John Williams


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Most hallgattam végig a Munich filmzenéjét.

Hát mint mindig ez is oltári jó. JW nem tud hibázni. Tetszik ez a borongós hangzás.

Viszont a Gésa sokkal jobb ennél. A ROTSról már nem is beszélve. És nem egy helyen felismerünk pár dallamot a SWból is. :)

De aki teheti mindenképp hallgassa meg. :!:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

"48th Annual Grammy Awards" Tonight at 8PM ET/PT on CBS

 

Gondolom nem adja nálunk fogható külföldi tv adó :?

Legalábbis én a CBS-t nem tudom fogni.

Aki esetleg tud még tv közvetítést írja be. Németeknél érdemes körülnézni ők szoktak ilyenekben aktívak lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 hónappal később...

Egy szóra muszáj felélesztenem ezt a topikot... :oops:

 

Szóval, szerencsére hozzájutottam egy csomó Williams-gyöngyszemhez (köszi, MissKarrde :P ), és most tudtam csak rendesen meghallgatni a Potter 3. fiolmzenéjét.

A 7. szám, a Window to The Past akkora remekmű, hogy nem találok rá szavakat!!! Elképesztő, hogy mit tud művelni a maestró. Csinált még pár szép húzást, de ez nálam benne van a legjobbak között. A Potteren belül annyira a kedvencem, amennyire az Across The Stars a Star Wars-zeneszámok között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szívesen :P És valóban hatalmas az a zene (szépséges és felemelő a legjobb jelzők rá), mellette még a Double trouble egy remek darab. Nagyon jó az a kórus benne, ez teszi számomra annyira élvezetes hallgatni valóvá. A Buckbeak's flight is nagyszerű (tisztára repülhetnékem támad tőle), még jó hogy egymás után vannak ezek a zenék :oops: Viszont a The knight bustól még mindig kiráz a hideg, sose fogom megszeretni, szörnyű hallgatni. Brrr......

Ha egy-egy zenével megismerkedtem, majd írok róla itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szívesen :D És valóban hatalmas az a zene (szépséges és felemelő a legjobb jelzők rá), mellette még a Double trouble egy remek darab. Nagyon jó az a kórus benne, ez teszi számomra annyira élvezetes hallgatni valóvá. A Buckbeak's flight is nagyszerű (tisztára repülhetnékem támad tőle), még jó hogy egymás után vannak ezek a zenék :) Viszont a The knight bustól még mindig kiráz a hideg, sose fogom megszeretni, szörnyű hallgatni. Brrr......

Ha egy-egy zenével megismerkedtem, majd írok róla itt.

Az 5.-6.-7. számok valóban nagyszerűek: Double Trouble, Buckhead's Flight, Window To The Past. A Knight Bus elejét még szeretem, de azt a kakofón részt már én is kevésbé. :) Viszont illik a Kóbor Grimbuszhoz. Még az Aunt Marge's Waltz is remek, a filmben első hallásra nem gondoltam (én hülye :) ), hogy ez is Williams-kompozíció. Azt hittem, tényleg valami klasszikus... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Knight Bus elejét még szeretem, de azt a kakofón részt már én is kevésbé. :) Viszont illik a Kóbor Grimbuszhoz.

Lehet, hogy illik, de borzalom a fülnek :) A Monster book a másik, ami még bántja a fülem néhol. Nem is tudtam, hogy amit én a főcímzenének tartok, az a Hedwig's theme. Ha jól láttam a kiírást. Van egy waltz a Gésa zenéi között is, majd meglátod, ha azt is meghallgatod, jó kis darab. Nekem még bejön a Hagrid the Professor, amiben azért van zenei ismétlődés, a The patronus light (azt hiszem, a filmen ott van, ahol Harrynek sikerül magukat megmenteni, de ezt meg kellene néznem biztosra), de a talán a The Dementors converge című számban is vannak tetsző elemek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy illik, de borzalom a fülnek :) A Monster book a másik, ami még bántja a fülem néhol. Nem is tudtam, hogy amit én a főcímzenének tartok, az a Hedwig's theme. Ha jól láttam a kiírást. Van egy waltz a Gésa zenéi között is, majd meglátod, ha azt is meghallgatod, jó kis darab. Nekem még bejön a Hagrid the Professor, amiben azért van zenei ismétlődés, a The patronus light (azt hiszem, a filmen ott van, ahol Harrynek sikerül magukat megmenteni, de ezt meg kellene néznem biztosra), de a talán a The Dementors converge című számban is vannak tetsző elemek.

A Mosterre majd visszatérek. A Potter valóban elég különleges a főcímzene tekintetében. Ellentétben a Csillagok háborújával, ahol Luke témája a főcímzene, itt Harry témája helyett néha inkább Hedvig témája dominál (ami szerintem jobb is. :) ). A Patronus az első sikeres patrónusbűbáj alatt hallható, ha jól rémlik...

A Dementors Converge pedig vissszaidézi a Window-témát, szóval nekem is bejön... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jujj, a Window to the past nagyon jó, a kedvenc számom, bár a Hedvig Themmel holtversenyben áll!!! :)

 

Zoli, miért nem szóltál, hogy kéne, már az előző klubnapra tudtam volna vinni :) :)

 

Most kicsit szégyenkezem, mert olyan régen hallgattam meg az albumot :)

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jujj, a Window to the past nagyon jó, a kedvenc számom, bár a Hedvig Themmel holtversenyben áll!!! :D

 

Zoli, miért nem szóltál, hogy kéne, már az előző klubnapra tudtam volna vinni :) :)

 

Most kicsit szégyenkezem, mert olyan régen hallgattam meg az albumot :)

 

 

Donát.

Mert nem tudtam, hogy ez az a szám... :) Meg nem jutott eszembe... :D

(Most is ezt hallgatom. :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Window to The Past akkora remekmű, hogy nem találok rá szavakat!!! Elképesztő, hogy mit tud művelni a maestró. Csinált még pár szép húzást, de ez nálam benne van a legjobbak között. A Potteren belül annyira a kedvencem, amennyire az Across The Stars a Star Wars-zeneszámok között.

Valóban az a legjobb ezen az albumon!

Én bírom a Knight Bus-t is, annyira zabolátlan, szabálytalan, hogy veszélyben érzi magát az ember alatta. Pont mint a buszon, az én fülemnek nem borzalom. :)

Waltz, a Double Trouble még különösen kiemelkedő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A HP3 zenéje szerintem is kiemelkedően jó, bár még csak a filmben volt alkalmam hallani. Szerencsés egybeesés - bár biztos nem véletlen -, hogy a film is nagyon rendben van. De anno a moziban az egyik legkellemesebb meglepetés mindenképp Williams zenéje volt. Amikor már hajlamos voltam azt hinni, hogy a mester megfáradt, akkor előállt egy fantasztikusan friss, színes és hangulatos munkával.

Érdekes ellenpélda a HP2 zenéje, ami nálam szintén olyan, mint a hozzá tartozó film: igen gyengécske. Ha jól tudom, ezt csak részben jegyzi Williams, de azt minden bizonnyal az ő rovására kell írni, hogy lépten-nyomon az Ep2 témáit hallottam ki a HP2 zenéjéből. Szerintem ezt a filmet csak ki akarta pipálni, a színvonalasabb harmadik rész viszont, úgy érzem, visszahozta az alkotókedvét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de azt minden bizonnyal az ő rovására kell írni, hogy lépten-nyomon az Ep2 témáit hallottam ki a HP2 zenéjéből. Szerintem ezt a filmet csak ki akarta pipálni, a színvonalasabb harmadik rész viszont, úgy érzem, visszahozta az alkotókedvét.

Hát bizony, nem csak lépten nyomon vannak benne ilyesmik, hanem konkrét ollózások is, a Zam üldözésből, és Obi-Wan geonozisi kémkedéséből.

Még a HP1-ből is van jópár ollózás.

HP2, mint film és mind zene, gyakorlatilag, ugyanolyan, mint az 1, semmi különbség, sem hangulatban, sem sztoriban.

De egy csodálatos kedvenc vadonatúj témám, azért van onnan is. Fawkes, th Phoenix, valami csodálatos. De több pozotív dolog kevés van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.