Ugrás a kommentre

Poszterek


SimonZ

Ajánlott hozzászólás

Nekem a kép elhelyezésével van a bajom. Szerintem jobban ütne ha csak a Halálcsillag sejlene fel Geonosis mögül :)

Hmmm...ez nem is rossz ötlet! Nekem nagyon bejön, hisz ez az egyik lényege Geonosisnak. De majd biztosan kapunk elemzést arról, miért lett olyan a kép, amilyen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm...ez nem is rossz ötlet! Nekem nagyon bejön, hisz ez az egyik lényege Geonosisnak. De majd biztosan kapunk elemzést arról, miért lett olyan a kép, amilyen. :)

Az a világos kapuszín megtöri nagyon a hátteret. Nálam ez zavar főleg.

De majd persze várom Zoli komentjét :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csoda, hogy ez a két kép úgy oda került az egész tetejére, elvégre ez a két momentum a legfontosabb a Geonozisban (hát nem fura, hogy a szó úgy hasonlít a genezis szóra??). A Halálcsillag terveinek születése, és Anakin-Padmé végzetének kezdete. Legalább is én így látom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi mindenkinek a véleményeket! :) A poszter most már elérhető az oldalamról is, a háttérképekkel együtt.

 

Na, akkor haladjunk sorban... :P

 

Ody: A láncolás csak véletlen egybeesés, bár tényleg jól fest. Kettejük viszonyát csak a mérettel és az elhelyezkedéssel akartam kifejezni. :)

 

Dzséjt: Az a Geonosis, nincs benne susmus. :P A Földet mint dublőrt szinte soha nem használtam. Bár olyan már volt, hogy a Dagobát az Alderaan helyettesítette, részben vagy egészben. :P

 

Obi1, Oldie, Ody: a Padmé-Anakin-Halálcsillag... :D

Gondoltam, hogy ez a részlet vitát fog kavarni. :P Ez egyfajta fókuszpontja a képnek. Három vonal mentén lehet ide eljutni. Az egyik a Geonosis - Halálcsillag vonal. A másik kettő Pogglén keresztül vezet. Az előtte lévő, nyíl alakú sziklaformáció, aztán mögötte lévő sziklaforma, végül a kapu íve. A harmadik út egyszerűbb: Poggle felemelt keze is oda vezet. A fókusz pedig azért van itt, amit MissKarrde is írt: a Halálcsillag terve a Köztársaságot átszövő ármánykodás, a háború, az elnyomás, az új idők előszele, Anakin és Padmé meg... hát, képviselhettek volna valami jó előjelet, de mind tudjuk, mi lett belőlük. :D

A kép nagyrészt a klónháború kitöréséről szól, és a Jedi harcáról. (Apropó: egy-két barátomnak azzal okoztam meglepetést, hogy felhívtam a figyelmüket arra, hogy a poszter alján lévő képet így nem lehetett látni a filmben. :P ) Grandiózus események zajlanak egy arénában és körülötte, a csillagok alatt - egy egész galaxis sorsa fordul itt meg. Ugyanakkor a Geonosisnak van egy másik arca is, egy sokkal személyesebb: Anakin és Padmé vallomása és döntése. (Persze ez is meghatározó lesz később a galaxis számára, ami némi sötét iróniát is ad az eseménynek, de itt inkább egy meghitt dologról van még csak szó.) És mivel ez a kevésbé grandiózus esemény is megérdemli a figyelmet, nagyobb hangsúlyt adtam neki a fényekkel és a kontraszttal - és oda került, ahova került. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként meg tényleg nem is rossz egybekép ez a HCS meg Anakinék. Születésük után ott találkoznak először a gyerekeik :lol: Akár őket is keretbe lehetne foglalni így :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszik ez a poszter :lol:

Minél feljebb haladunk a képen, annál fontosabb szereplőket láthatunk: legalul az egyszerű geonosisiakat, majd Pogglét, a fegyvergyárost. Az is igen jó, hogy Dooku a legnagyobb, mert ő az ep2 egyik legjelentősebb karaktere. Aztán ott vannak a Jedik az arénában, meg a köztársasági csatahajók---a háború kirobbanása! Legfelül meg ugye Padmé és Anakin, akiknek szinte csak a sziluettje vehető ki, és ott van a Halálcsillag ---- mindezek még csak a később bekövetkező események csírái. :D:D

Még egyszer, összefoglalva: Szenzációs kép! :D

Szerkesztve: - Xom
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

1977. május - 2007. május

A saga 30. évfordulója

 

saga30.jpg

 

Itt a teljes méretű poszter.

 

Háttérképverziókból kettő is készült, egy a szöveggel, egy anélkül:

 

saga30-wallp.jpg

saga30-wallp2.jpg

 

Szövegesek:

1280*1024

1024*768

800*600

 

Szöveg nélküliek:

1280*1024

1024*768

800*600

 

A képek ma este vagy legkésőbb holnap elérhetőek lesznek a weboldalamról is, most még csak a fórumból láthatóak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bravooo! :) Nekem máris az egyik legtetszetősebb az eddig látot évfordulós plakátok közül. Ez a SAGA-ról szól, míg amiket láttam, leginkább a New Hope-ra és a régi filmekre épülnek. Remek kompozíció!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi mindenkinek! :D

Már egy ideje az oldalamról is elérhetőek a képek.

 

Rögtön a Geonosis-poszter elkészítése után bedöglött a gépem, úgyhogy pár hétig hanyagolnom kellett a képkészítést. :yes: Utána meg nem értem rá ezzel foglalkozni, de most pótoltam a lemaradást. Úgy éreztem, most jött el az ideje, hogy egy igazi sagaposztert készítsek. Még időben sikerült, az évforduló előtt. :yes:

 

Pár dolog a képpel kapcsolatban:

 

- A felső részen balról jobbra a Naboo zöldje egy "világégésen" (piros) át eljut a Birodalom kékjébe. Ugyanezen a vonalon Anakin sorsát lehet végigkövetni, ahogy Darth Vaderré válik.

 

- Baloldalt fentről lefelé egy már ismert tranzíciósorozat látható: a Naboo alatt a Coruscant, ami a Mustafarba folyik át. Az előbbi két bolygó számomra a Köztársaság jelképe (amellett, hogy a Naboo értelemszerűen Padméé is): a Naboo mutatja a békét és a sokszínűséget, a Coruscant pedig a ragyogást, a nagyságot. De ez a ragyogás már csak a látszat, közelebbről nézve lentebb az épületek a (nálam a Köztársaság pusztulását jelképező) Mustafar lávamezőibe folynak. Obi-Wan kivont karddal áll Coruscant képe előtt. Ez a póz számomra megtestesíti mindazt, amiről az öreg Ben beszélt: pontosan ilyennek képzelnék egy Jedi-lovagot, a Köztársaság békéjének és igazságának őrzőjét.

 

- A kép alsó részén két "jelenet" került egymás mellé: bal oldalon a tökéletes, színtiszta akció, Anakin és Obi-Wan párbaja. Mellette pedig a tökéletes "semmi" :) , egy tatuini látkép az ikernapokkal - egy szebb jövő ígérete.

 

- Baloldalt a kép szélén az űrhajók fentről lefelé EP1-2-3 sorrendben láthatóak (zöld-sárga-vörös színátmenet), a jobb oldalon felül a Birodalom, lent a Szövetség van (utóbbinál a színvilág narancsos, szemben a Birodalom kékjével - itt nincs átmenet, a két rendszer és a két szín elválik egymástól).

 

- Kivételesen nem használtam teljesen színes hátteret, mert úgy gondolom, ez elvinné a hangsúlyt a karakterekről - amit egy sagaposzter esetében nem célszerű megtenni, hiszen annak 6 filmről kell szólnia, ezért jut rá épp elég képelem. :) Most először használtam aurajellegű színezést a figurák körül, ami szerintem jól passzol a teljes képhez, és egyszerűen, tisztán sugallja a karakterek hovatartozását. A kép alján is direkt lett ilyen "puritán" a Star Wars-logó, és nem a szokásos aranybetűs felirat: úgy érzem, ide a klasszikus filmbeli nyitólogó illik.

 

- Vader mögé első gondolatként a 2., félkész halálcsillagot tettem volna, de az évforduló miatt rögtön az első halálcsillagot próbáltam oda - és ez szerintem jobb ötletnek bizonyult. :)

 

Itt van néhány háttérkép méretűre vágott részlet a poszterből, a nekem különösen tetsző részekről.

 

saga30-part1b.jpg

1280*1024 1024*768 800*600

 

saga30-part1c.jpg

1280*1024 1024*768 800*600

 

saga30-part1d.jpg

1280*1024 1024*768 800*600

 

A kép elkészítése körülbelül 13 órámba telt, ami szokatlanul hosszú, általában hét óránál nem szokott tovább tartani. Ennek oka lehetett egyrészt az, hogy a kép elég nagy (az eredeti mérete nagyobb, mint ami az oldalamon van fenn), másrészt elég komplexre is sikeredett. :) A fájl mérete a memóriában munka közben 1,18 gigabájt volt. Mivel 1 giga RAM-om van, és ebből csak kb. 5-600 mega hozzáférhető a Photoshopnak, éljen a virtuális memória... :) Lassú is volt, mint az állat. Percekig tartott a mentés és a betöltés is, sőt, az egyszerűbb műveletek végrehajtási idejét is mérhettem volna stopperrel. :)

 

Végül itt egy kis ábra a saga-kép "evolúciójáról", arról, hogy jelentek meg bizonyos részletek egy-két korábbi háttérképen:

 

saga30-evol.jpg

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a narancssárga pilótaoverál már eleve egy elég jellegzetes Lázadó ruha, ami ezt jelképezi. Plusz az X-Wingek, A-wingek és a Korelliai korvettek is fel lettek vértezve vörös sávokkal, bár ez nem narancs, de a színtiszta vörös inkább a Sith színe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.