Ugrás a kommentre

Poszterek


SimonZ

Ajánlott hozzászólás

Mindenkinek köszi a véleményeket! :D

 

Ez a kép sokkal kevésbé komplex, mint a korábbi Anakin-Padmé vagy Anakin-Obi-Wan-képek. Csak végig kell nézni a figurákon a saga elejétől a végéig: az egyszerű szenátortól az Uralkodóig. A szenátor mellett persze ott van a nagyúr igazi énje is, hologram formájában. Az arca nagyrészt homályba burkolózik, miközben nagyszabású tervén, a klónháborún dolgozik. Pár epizód múlva felfedi, megmutatja önmagát, és Uralkodó válik belőle. Ezt a pillanatot tettem a kép középpontjába. A mindent átható kék szín ide nem férkőzik be, Palpatine vörös ruhája vonzza magára a szemet. A Halálcsillag ablakíveinek és a kancellári szék bordának összefolyása is a páholy felé emeli a tekintetet. Az 5. rész Uralkodójának hologramja más arcot mutat, mint amit az 1. epizódban láthattunk: az arc most már tisztán látszik, és elégedettség ül rajta, hiszen minden eddigi terve valóra vált.

Sidious mögött, a hátterében Coruscant éjszakai látképe van: a Sith manipulációinak világa.

 

A kép legkorábbi verzióiban egy fénykardos Sidious volt a villámos Sidious helyén. Akkor még egy mélyvörös tónusú képben gondolkodtam. Aztán eszembe jutott, hogy olyan képet már csináltam párat, és most ki kéne próbálni egy másik lehetőséget: egy hűvös, fagyos kéket. Az így alakított háttérhez viszont már nem passzolt volna a fénykardos Sidious, ezért döntöttem úgy, hogy lecserélem egy villámlóra - ami szerintem azért is jobb döntés, mert Sidious nagyúr a (számomra) legemlékezetesebb akcióit villámokkal hajtotta végre. A fagyosság, a kékség érzésem szerint jobban passzol az ő számító jelleméhez, és a saga nagyobb részében ezt a tulajdonságát látjuk. "Vörösségét" csak egy egészen apró (garantáltan felismerhetetlen :pfff: ) szimbólummal jelzem: Palpatine feje fölött egy vörösen ragyogó csillaggal.

 

Krande: A tenyérbemászó arc Anakinnek szól, ezért nem használtam fel most. Palpatine-hoz jobban illik az a fagyos, lenéző tekintet, amit a kép jobb felső részébe tettem. (Egy későbbi Anakin-Palpatine-képhez viszont a tenyérbemászót fogom felhasználni, ha minden igaz.)

 

Fuge: Bolygókról már csináltam háttereket, és mostanában nem tervezek ilyesmit. Most inkább a szereplők kötik le a fantáziámat, meg a köztük lévő kapcsolatok.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Köszi mindenkinek! :)

 

Krande: És az a sötét háttér nem más, mint maga Anakin. :) Szerintem a másik két szellem is látszik annyira, amennyire kell. Az, hogy ők éteriebbek, jól jelzi, hogy már eredendően Jedik voltak, szemben Anakinnel, aki kicsit távolabb áll tőlük, és nem ér egyikükhöz sem.

 

A kedvenc képrészletem az, ahol Anakin és Obi-Wan kezei egymásnak feszülnek, felettük a kék kardok (és egy zöldes színű kapcsoló), alattuk meg kék csillagmező és a szellemek.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én kedvenc részletem az "érett" (szellem) Anakin és mellette az éretlen (padawan) Obi... Hát erről beszéltek, amikor a vásznon először beszéltek... :)

Érdekes, ez az én második kedvenc részletem. :) Nekem ez egy kis plusz fűszert jelent a képen. Ahogy Obi ránéz Anakinre... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.