Ugrás a kommentre
Ody Mandrell

Rebels 2.0

Ajánlott hozzászólás

59 perccel korábban, Bomarr írta:

Ez oké csak az a baj hogyha életben maradnak az nem elegáns. Yoda például kapcsolatba tudott lépne Ezrával. Ha még él a régi trilógia idején akkor miért mondja Luke-nak hogy ő az utolsó jedi?

Pedig most már a nyakamat ráteszem, hogy a szó klasszikus értelmében nem fognak meghalni. Kanan eltűnésének nagyon megágyaztak a loth-wolf vonallal, esélyes, hogy eltűnik velük együtt.

1 órával korábban, Dzséjt írta:

El kell tűnniük arra a három évre, amit az ep4-6 felölel, de nagyjából ezt mindenki egyféleképpen tudja csak elképzelni: csak meghalhatnak, semmi más mód nem lehetséges, mert az az egyetlen és biztos módszer.

Na annál nagyobb marhaságot, hogy csak három évre tűnnek el se tudnék képzelni. Ez olyan szinten lenne erőltetett, hogy inkább bele se gondolok. Dugjuk el a fiúkat három évre mert nincsenek benne a 4-5-6 -ban de utána vegyük elő és játszunk velük tovább. Ne már... Egyébként nem mindenki a halálukat akarja, fentebb épp azt írtam, hogy nekem mindegy miként tűnnek el. Egyébként Te is azt írtad korábban, hogy ha nem rendezik megnyugtatóan a sorsukat akkor morcos leszel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokszor előkerül itt az Ismeretlen Régió. Értem én, hogy ismeretlen meg jó nagy is. De nekem annyira bazári lenne, ha az sülne ki ebből az egészből, hogy akkor szedjük össze azokat a karaktereket, akiket nem akarunk megölni, de el kell tüntetni őket valahova, és dobjuk át az IR-ba. Oda, ahol azok a szereplők is tanyáznak, akiknek meg még az eredetét nem magyaráztuk meg.

Jobban örülnék neki, ha az IR megmaradna alapvetően Snoke titkos kis játszótere, nem pakolnának oda rögtön 3 jedit meg még ki tudja kiket, hogy aztán a ST előttre hatalmas meglepetésként előkerüljön onnan egy akkora hatalom, mint az ER.

Szerkesztve: - pb69

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
1 órával korábban, Bomarr írta:

Ez oké csak az a baj hogyha életben maradnak az nem elegáns. Yoda például kapcsolatba tudott lépne Ezrával. Ha még él a régi trilógia idején akkor miért mondja Luke-nak hogy ő az utolsó jedi?

Majd ezt kérdezd meg a Rebels utolsó része után. Mivel még nem láttam, nem tudom rá a választ. Mint írtam, itt bármilyen misztikus hókusz-pókusz bejöhet még a képbe. Fél évvel ezelőtt még azt sem tartottuk valószínűnek, hogy Luke majd elvágja magát az Erőtől. Nesze, most már ilyen is van, ami azt jelenti, hogy az ep7-ben végig és az ep8-ban egy ideig egy Jedi sem volt. Ha ezt mondjuk Kanan és Ezra is megjátssza, máris Luke az utolsó Jedi. De az sem kizárt, hogy olyan helyzetbe kerülnek, ahonnan ők már nem tehetnek semmit. Elvesznek az Ismeretlen Régiókban, rájuk csuknak egy széfajtót, akármi. Vagy sikerül valamilyen módon Yoda elől is elrejtőzniük. De az sem elképzelhetetlen, hogy Yoda is csak a lothali templomban tudott velük kommunikálni (ahogy Kanannak mondta: "itt vagyok, mert te is itt vagy"), azon kívül meg hót fogalma sincs, hol kujtorog ez a kettő, élnek-e még vagy sem. Ha sokáig nem jelentkeznek be, akkor Yoda nyugodtan hiheti, hogy meghaltak. Már csak azért is, mert tudja, hogy a lázadásban vannak, aztán jön Luke, aki meg nem említ egy szót sem neki két másik Jediről. Ebből Yoda simán leszűrheti, hogy azoknak is béfellegzett. És tudjuk, hogy Yoda sem mindent tudó.

Lehetőség van bőven. Az alkotók, akik meglehetősen jól vágják ezt az univerzumot, nyilván ki tudnak találni valamit, ha ezen az úton szeretnének elindulni.

26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Na annál nagyobb marhaságot, hogy csak három évre tűnnek el se tudnék képzelni. Ez olyan szinten lenne erőltetett, hogy inkább bele se gondolok. Dugjuk el a fiúkat három évre mert nincsenek benne a 4-5-6 -ban de utána vegyük elő és játszunk velük tovább. Ne már... Egyébként nem mindenki a halálukat akarja, fentebb épp azt írtam, hogy nekem mindegy miként tűnnek el. Egyébként Te is azt írtad korábban, hogy ha nem rendezik megnyugtatóan a sorsukat akkor morcos leszel.

Nyilván most csak hasra ütöttem, mert annyit tudunk biztosan, hogy az ep4-5-6 idején nincsenek jelen. Az a 3 év lehet 5, vagy akár 10 is, de akár az örökkön örökké is.

A megnyugtató rendezés nálam nem egyenlő a halállal (amit sokszor leírtam már), hanem azt jelenti, hogy ne tudjak belekötni. Teszem azt, ne az legyen a magyarázat, hogy "ott vannak, csak sosem látjuk őket". Elhiszem Heráról, aki a filmek ideje alatt (gondolom) a Főnix sejt vezére, ami máshol operál. Elhiszem a Ghost egész nem Erőhasználó legénységéről, akik az űrhajón is dekkolhatnak (azért, mert nem láttuk őket a Yavin IV-en, meg nem említették őket, még ott lehettek a bázison, vagy a hajón). De az Erőhasználó duóról nem. Őket valamilyen módon távolítsák el arra az időre, amíg Luke Skywalker ott kelebólál, mert róluk tuti megemlékezne legkésőbb Yodánál. Meg teszem azt, a Sith-eket is jobban megmozgatná a dolog, nem csak Luke-ot éreznék egyedüli fenyegetésnek.

Így értem a megnyugtatást. Ha meghalnak, az a legegyszerűbb, de azt én nem akarom. Azért legyenek már kicsit kreatívabbak, ha már egyszer úgy döntöttek, fél évvel a yavini csata előtt még van két Jedi a lázadásban.

18 perccel korábban, pb69 írta:

Sokszor előkerül itt az Ismeretlen Régió. Értem én, hogy ismeretlen meg jó nagy is. De nekem annyira bazári lenne, ha az sülne ki ebből az egészből, hogy akkor szedjük össze azokat a karaktereket, akiket nem akarunk megölni, de el kell tüntetni őket valahova, és dobjuk át az IR-ba.

Miért, eddig hány ilyen karakter van? Egy sem! Még ha ez is lenne, akkor is Ezra és Kanan lenne az első, meg talán Ahsoka. Hű, már három, kész tragédia. :roll: De ez is csak egy lehetőség. Pár hónap múlva nyilván okosabbak leszünk. Az is lehet, hogy Kanan és Ezra felszállnak a Phantom II-re, aztán megjelenik Darth Vader és az Erővel konzervdobozzá gyúrja a hajót, aztán a két Jedi maradékát feltálalják Banta abraknak. :) 

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Amúgy dzséjt, igazad van. Ráférne a Star Wars-ra egy hepiend. Csak én valahogy ezt anno, a VII. rész bemutatása előtt talán pont az új trilógiától vártam volna, nem gondoltam, hogy ennyire az OT főhősök kiírásán lesz a hangsúly. Persze most, főleg a TLJ-vel örülök ennek és tetszik.

Azért, tudod, az örök élet fasza, és minden Jedi-nél, aki egyesül az erővel, örülünk is, de mégiscsak akkor abban a pillanatban meghalnak! Ne mondd már, hogy Luke halálakor arra gondoltál, na helló öröklét! Ne mondd már, hogy Luke halálakor nem hatódtál meg! Ezzel az emberi mivoltának valamiképp vége, szurkolni a továbbiakban, mint hősnek, nem lehet neki.

De Han, Ackbar és Leia (leelőlegezem neki) a halála után nem lesz szellem. Tkp. ők az SW első igazi főhős halottai, mert: addig olyan szereplők haltak meg, akik Erőszellemmé váltak, vagy lehetett tudni, hogy meg fognak halni (pl. Padmé, Zsivány Egyes), vagy negatív karakterek voltak. Vagy egész egyszerűen abban az adott filmben, amelyikben megjelentek, már el is patkoltak. De ezek olyan karakterek, akik már negyven éve rontják, pontosabban rontották 10 cm-es akciófigura-másolatként a játékboltok, áruházak levegőjét enyhe műanyagillatukkal. És erre rátett egy lapáttal a Rebels is, amikor Maul, Ahsoka sorsáról gondoskodott. 

Szóval én úgy vagyok a Rebels-karakterekkel, mint Kylo a Tuanul falusiakkal. Vesszenek. :D

(csak Zebet, Vizago-t ne! :D:D )

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
17 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Amúgy dzséjt, igazad van. Ráférne a Star Wars-ra egy hepiend. 

Az EPVI végén happy end van. Jogosan örülnek. Az persze más kérdés, hogy mit kezdtek a kivívott szabadsággal. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ahsoka el van tűnve, de igazából ő nem jedi többé. Kanant kinevezte a Főinkvizítor, de azt én inkább jelképesen értem. Ezra meg tudtommal nem is jedi, az egy dolog, hogy Kanan tanítványa, de jelenleg ők erőhasználók, akiket sosem avattak jedivé

Akkor meg is válaszoltad akár Yoda miért nem említi őket. Én már látom magam előtt Hidalgo tweetjét amit kb ugyanezt egy kis cinizmussal leírja. :)

Kanannal kell olyasminek történnie,ami miatt akarata ellenére nem tud Hera mellett lenni,azért ez sanszos.
Ezrával Ismeretlen Régiókba tűnése jól hangzik,ilyesmit elfogadnék.

Ha már új animációs sorozat.A RotJ és a TFA közti időt csak egy ilyennel tudnák kitölteni.(Jójó van már fiatal Han Solo aki nem Harrison Ford,de Sebastian Stan nekem szentségtörés lenne Luke képében,egy előszereplős filmben/ekben)

Volt már arról hír,hogy mi Filoni következő projektje? Mert azt tudom,hogy már dolgoznak rajta.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
12 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Azért, tudod, az örök élet fasza, és minden Jedi-nél, aki egyesül az erővel, örülünk is, de mégiscsak akkor abban a pillanatban meghalnak! Ne mondd már, hogy Luke halálakor arra gondoltál, na helló öröklét! Ne mondd már, hogy Luke halálakor nem hatódtál meg! Ezzel az emberi mivoltának valamiképp vége, szurkolni a továbbiakban, mint hősnek, nem lehet neki.

Hát persze, hogy meghatódtam, ennek ellenére, amikor eltűnt, totálisan megkönnyebbültem és felvidultam, és az első gondolatom az volt: hála az égnek, ő is az öröklétbe került. Han esetében se megkönnyebbülés, se vidámság nem maradt, csak szomorúság és harag. És számomra ez a nem mindegy. Számomra a szellemek nem halottak. Élnek és léteznek, csak más létsíkon. Azért nem fogok bánkódni, hogy már nem izgulhatok értük, mint hősért.

12 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Tkp. ők az SW első igazi főhős halottai, mert: addig olyan szereplők haltak meg, akik Erőszellemmé váltak, vagy lehetett tudni, hogy meg fognak halni (pl. Padmé, Zsivány Egyes), vagy negatív karakterek voltak.

Ez igen kifacsart logika. Miért nem lesz főhős halott az, akiről tudjuk, hogy meg fog halni. Ez nonszensz. Én eleve nem is tudtam 100%, hogy Padmé vagy az RO szereplői közül mind meghal. Utóbbit azért nem, mert nem feltétlen csak ebben a formában érhetett volna véget (ugye a szereplők is készültek arra, hogy ha a Disney meghúzza a vonalat, Jyn és Kassian életben marad) - egészen a film végéig még itt is nap mint nap ment a lamentálás ennek kapcsán. Padmé halála pedig ugyanúgy nem volt fix, pláne az ep6 könyvváltozata és Leia emlékei miatt. Még akkoriban találgattuk is, hogy az is lehetséges, hogy ő is elbújik az Alderaanon, és csak az ep3-4 között halt meg, valamikor Leia 4-5 éves korában.

És attól még, hogy legfeljebb sejteni lehetett, hogy meghalnak, bizony Padmé, Kassian és Jyn, meg a többiek halála is ugyanolyan érzés volt számomra, mint Luke vagy Han halála. Sőt még rosszabb, mert Han és Luke eleget élt. Jyn, Kassian és Padmé fiatalok voltak, fiatalabbak, mint én, még sokat élhettek volna. Az ő haláluk sokkal-sokkal tragikusabb és számomra szomorúbb, mint egy teljes életet élt korelliai csempészé vagy egy vén Jedi lovagé, akit valószínűleg egy résszel később az örök életet élvezve láthatok viszont. Sőt, Luke "halálánál" még Jessica Pava halála is jobban megütött szomorúság tekintetében. És ugyanígy jobban megrázna Kanan és Ezra halála is, ha nem tűnnek el, mert akkor ők is mentek a nagy Erőlevesbe, személyiségük megszűnik létezni. Tényleg meghalnak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én azt nem bánnám, ha Ahsoka kivételesen, most az egyszer túlélné a sorozatot, de csak akkor és csakis akkor, ha visszatérhetne valamelyik élőszereplős filmben. Például én az ep 9-ban szívesen megnézném őt (de akkor már tényleg végezzenek vele). Mondjuk azt nem tudom Ahsoka mennyi idős lehet Az utolsó Jedik utáni időszakban, illetve hogy egy togruta meddig él. 

Ventress mellett Ahsoka az a karakter, akire marha kíváncsi vagyok, hogy festene élőszereplős formában. Asajjt is megnézném, de ugye róla tudjuk, hogy a klónháborúk végeztével kimúlik. :( 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Kb 70 éves lenne a TFA idején. Nem hinném hogy látnánk őt főszereplőként - sajnos. Az átlag mozinézőnek fogalma sem lenne hogy ki ő és honnan jött. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pava meghalt? :o Nem arról volt szó, hogy küldetésen van mint Huxley? 

Bocsi, nem Pava, Tallie Lintra, az A-szárnyú pilótacsaj. Valamiért Pava neve ugrott be.

Amúgy, Wexley, nem Huxley. :) 

• Vicces 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Jött még két epizódleírás:

Wolves and a Door (March 10th)

Ezra and the Ghost crew learn the Empire has plans for the Jedi Temple on Lothal.

A World Between Worlds (March 17th)

While the other rebels engage the Imperial forces outside the Jedi temple, Ezra gains access inside and experiences a revelation.

Szerkesztve: - luke19
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ez a revelation lehetne az, hogy mi történt Ahsokával a Sith templom alatt. A Birodalom terve a lothali templommal ki van lőve a lehetőségek közül, az egy résszel előtte kiderül. Elég durva tempó lesz diktálva erre az utolsó hét részre.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Érdekes, hogy ezeknek a részeknek az ismertetői nem említik meg

Spoiler

Kanant

:( 

Viszont én ma olvastam, hogy a Február 24. -ei premier dátum hamis, és a Lucasfilm egyik alkalmazottja - valamilyen Tracey -nek hívják - már korábban is beszélt arról, hogy a sorozat az év első harmadában fog jönni. Volt egy olyan hír, miszerint a sorozat májusban fog visszatérni - :shocked: - ezt persze cáfolta. Most viszont olyat mondott, hogy jövő héten megkapjuk, hogy mikor tér vissza a sorozat.

Továbbá ma várható előzetes.

Szerkesztve: - Bence1997

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
29 perccel korábban, Bence1997 írta:

Most viszont olyat mondott, hogy jövő héten megkapjuk, hogy mikor tér vissza a sorozat.

Őőő... Ennek így nem sok értelme. Ma kiadnának egy előzetest az évad második feléről, amiben csak az a lényeges infó nem szerepelne, mikor folytatódik a sorozat. Azt majd csak jövő héten árulják el? Miben, egy tweetben? Eléggé ócska marketing lenne ez így.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ma tuti nem lesz előzetes, de a következő napokban várható. Az SW youtube csatornájának Rebels lejátszási listájába tegnap töltöttek fel egy videót, ami jelenleg privát.

Szerkesztve: - luke19
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Az A World Between Worlds címet olvasva ugrott be: mi van, ha Kanan, Ezra (és Ahsoka) azért ússza meg, mert valahogy eljutnak egy olyan világra, mint Mortis? Egy ilyen menedékhely tökéletes lenne számukra. Tudjuk, hogy létezik ilyen, meg van alapozva az SW-ben. Tudjuk, hogy a mi tér-időnkön kívül létezik, így Yoda is mondhatja, hogy Luke az utolsó Jedi, hiszen egy ilyen helyen nyilván nem érzékelné már hőseinket.

Sőt még azt is magyarázná, miért érdeklődik annyira az Uralkodó egy ilyen hely iránt (tökéletes biztonságban lenne a lázadozó csürhétől, ráadásul az Ereje egy ilyen helyen hatalmasra nőhetne), aki ráadásul tudhat Mortisról, hiszen Anakin bármikor beszámolhatott neki a TCW triplarész után, és a Császári Palotában is lehet Mortisról feljegyzés, vagy hasonszőrű helyekről, hiszen anno a Jedik nyilván lejegyezték ezeket az Archívumban. És még az az átjáró is beleillik a képbe, amin a csapat áthaladva Lothal másik oldalán jutott ki egy pillanat alatt. Mi több, a csapat ugyanúgy elvesztette egy időre az eszméletét, mint amikor Obi-Wanék ki- és bementek Mortisra.

• Tetszik 2

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
1 órával korábban, Bence1997 írta:

Érdekes, hogy ezeknek a részeknek az ismertetői nem említik meg

Spoileres tartalom megtekintése

:( 

Viszont én ma olvastam, hogy a Február 24. -ei premier dátum hamis, és a Lucasfilm egyik alkalmazottja - valamilyen Tracey -nek hívják - már korábban is beszélt arról, hogy a sorozat az év első harmadában fog jönni. Volt egy olyan hír, miszerint a sorozat májusban fog visszatérni - :shocked: - ezt persze cáfolta. Most viszont olyat mondott, hogy jövő héten megkapjuk, hogy mikor tér vissza a sorozat.

Ezek az infók honnan származnak?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

igen innen van, meg van a youtube on egy force within tv nevű csatorna ahol kb. ugyanezt mondta el a gyerek.

"within a week" vagyis 1 héten belül. rem igaz lesz, és jönni fog a bejelentés + az előzetes.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
14 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az A World Between Worlds címet olvasva ugrott be: mi van, ha Kanan, Ezra (és Ahsoka) azért ússza meg, mert valahogy eljutnak egy olyan világra, mint Mortis? Egy ilyen menedékhely tökéletes lenne számukra. Tudjuk, hogy létezik ilyen, meg van alapozva az SW-ben. Tudjuk, hogy a mi tér-időnkön kívül létezik, így Yoda is mondhatja, hogy Luke az utolsó Jedi, hiszen egy ilyen helyen nyilván nem érzékelné már hőseinket.

Sőt még azt is magyarázná, miért érdeklődik annyira az Uralkodó egy ilyen hely iránt (tökéletes biztonságban lenne a lázadozó csürhétől, ráadásul az Ereje egy ilyen helyen hatalmasra nőhetne), aki ráadásul tudhat Mortisról, hiszen Anakin bármikor beszámolhatott neki a TCW triplarész után, és a Császári Palotában is lehet Mortisról feljegyzés, vagy hasonszőrű helyekről, hiszen anno a Jedik nyilván lejegyezték ezeket az Archívumban. És még az az átjáró is beleillik a képbe, amin a csapat áthaladva Lothal másik oldalán jutott ki egy pillanat alatt. Mi több, a csapat ugyanúgy elvesztette egy időre az eszméletét, mint amikor Obi-Wanék ki- és bementek Mortisra.

Ezek a gondolatok már évek óta nekem is eszembe jutottak. Én is a Mortis-ra, vagy hasonló helyre gondoltam. Még a sorozat elején agyaltam azon, hogyan tüntetnék el Ezráékat, és ez volt az első gondolatom.

Szerkesztve: - Darth Revan9
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Azta mi lesz itt!

Spoiler

Kanan hajat vág? Palpatine! Mortis! Jöjjön már! :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ