Ugrás a kommentre

Bolygók


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nos ha már annyi szó esett az új bolygókról, akkor szerintem megérdemelnek egy külön topikot. Egyébként úgy tűnik ez is egy sarkalatos pontja lesz a filmnek. Nézzük eddig milyen bolygók vannak:

 

Jakku

Egyértelmű Tatooine klón, sivatagi környezet párologtatókkal. Eddig két eltérés látszik a Tatooine -tól : a sok űrhajó roncs és az egy szem nap...

 

Takodana

A spotok alapján ez egy teljesen erdős bolygó, ami Maz Kanata otthonául szolgál. Az űrből olyan mint a Naboo de eszünkbe juthat akár az Endor is.

 

D’Qar

Az ellenállás bázisa. Erről a bolygóról űrbéli látképet még nem kaptunk, de a felszíne szintén erdősnek látszik. Talán ez az egyetlen olyan planéta eddig aminek a faunájáról a legkevesebbet tudjuk.

 

Starkiller bázis.

Bolygóméretű szuper fegyver aminek alapvetően havas a felszíne, de vannak havas-erdős részei is. A Hoth ugorhat be róla igen könnyen.

 

Ez eddig négy világ. Kétlem, hogy több is szerepelne a filmben, bár ha lesz benne egy csipetnyi politika akkor Coruscant megjelenésért kiállt! Valamiért azonban az az érzésem, hogy az annyira PT -s világ, hogy nem fogják belerakni. Legalább is a hetedikbe biztos nem.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó ötlet a topik. :) Ez a D’Qar eddig nekem kimaradt. Egyébként Coruscantnak én is örülnék, de abban biztos vagyok, hogy ezúttal nagypolitikát ("parlamenti közvetítést", ahogy a pt-haterek mindig is fanyalogtak) nem kapunk. Ha most nem is, a trilógia későbbi részeiben felbukkanhatna a városbolygó, azért arra kíváncsi vagyok, hogyan hasznosítják most a Jedi Templomot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jakku: a roncsok tetszenek, a Tatooine-másolat már nem annyira, de még reménykedem abban, hogy a filmben lesz egy markáns, elkülöníthető hangulata.

 

Takodana: itt Kanata folyóparti kastélya szerintem már eléggé elviszi új irányba a bolygó hangulatát, legalábbis a trailerben erdők ide vagy oda, egy pillanatra sem ébredt fel bennem Naboo, Endor vagy Yavin IV képe.

 

D'Quar: ebből a bolygóból még semmit sem láttunk, szóval egyelőre nem nyilatkoznék róla. Mivel ez is erdősnek tűnik, nagyon oda kell tenniük magukat azért, hogy jól elkülöníthető legyen Takodanától.

 

Starkiller bázis: eddig ez a bolygó tetszik a legjobban. Engem legfeljebb annyiban emlékeztet a Hoth-ra, hogy itt is van hó és hegy, de azért ez nehogy már baj legyen. A változatosság és újdonság megkövetelése érthető, amíg nincs túlzásba víve. A havas erdők teljesen új képet adnak, ilyen még nem volt a mozgóképes Star Wars történelemben, a bazi nagy árkok is impozánsak,

ráadásul esélyes, hogy az egész maga a III. Halálcsillag, amivel engem megvennének kilóra.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annyira nem voltam spoileres, hogy azt sem tudtam, hogy létezik olyan személy, hogy Maz Kanata meg a Starkiller bázisról sem tudtam Takodananén ilyenekről nem is tudtam és nem is akarom megtudni hogy ezek mik/kik. Már ennyi infót is soknak érzek, olyan sokáig bírtam erősebb spoiler nélkül (kb annyit tudtam amennyi az előzrtesekben volt ezekkel az infókkal együtt meg már sokkal többet sajnos) hogy már a premierig kibírom ezt a kis időt. Több infót nem is akarok tudni. Kérdéseim vannak persze. Majd a film megválaszolja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Takodana: itt Kanata folyóparti kastélya szerintem már eléggé elviszi új irányba a bolygó hangulatát, legalábbis a trailerben erdők ide vagy oda, egy pillanatra sem ébredt fel bennem Naboo, Endor vagy Yavin IV képe.

 

Igen, ott már alakulnak a dolgok és főleg az űrből látható megjelenésére gondoltam.

 

Rajmesz! Ha semmit nem mondanak ezek a dolgok neked akkor ne is aggódj a sztori miatt. Abból semmit nem írtunk. Vagyis Dzséjt igen de kapcsolt még időben (remélem). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annyira nem voltam spoileres, hogy azt sem tudtam, hogy létezik olyan személy, hogy Maz Kanata meg a Starkiller bázisról sem tudtam Takodananén ilyenekről nem is tudtam és nem is akarom megtudni hogy ezek mik/kik. Már ennyi infót is soknak érzek, olyan sokáig bírtam erősebb spoiler nélkül (kb annyit tudtam amennyi az előzrtesekben volt ezekkel az infókkal együtt meg már sokkal többet sajnos) hogy már a premierig kibírom ezt a kis időt. Több infót nem is akarok tudni. Kérdéseim vannak persze. Majd a film megválaszolja.

Akkor ajánlom a spoilermentes topikot. Itt (azaz a "bolygók" vagy a "szereplők" topikban) nagyobb spoilerekbe nem fogsz belefutni, de ilyen kisebbekbe simán. A spoileres topik meg maga a pokol a számodra, oda véletlenül se menj, mert ott akár az egész filmet ellőhetik előtted december közepe tájékán (én ezt a topikot már néhány hete ignorálom). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz. :D Én csak lestem, hogy a plakáton mi az a nagy izé. Most már tudom, hogy az a Starkiller bázis de hála Istennek nem tudom mire jó meg hogy pontosan mi az csak a nevét. Nem olvastam Dzséjt írását. :)

Biztos jó lesz úgy beülni a moziba hogy az előzeteseken meg 1-2 infón kívül kb semmit nem tudok. :) Bár már olvastam a spoileres topicot, sőt ott kérdeztem meg, hogy kb mennyi idő alatt csinálják meg a szinkront de csak azért mert nem tudtam hol kérdezzek rá. :D Több hsz-t nem mertem elolvasni csak ami az én kérdésemre jött válasz. Minden esetre amit a trailerekben láttam bolygó mind tetszik. Ott az a havas bolygó. Az annyiban különbözik a Hoth-tól hogy itt vannak fák. A Jakkun ott vannak a roncsok. Szóval azért teljes koppintások nem lesznek. Egyedül az Endor 2.0 ami nagyon koppintás. (Egyébként nem, nem kerestem rá Maz Kanatára a Googleban és remélem tartoztatni tudom magam a Premierig :D bár amennyire ismerem magam sikerülni fog. :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem a Jedi visszatért a napokban és beugrott valami az ún földszerű bolygókról!

Endor. Földszerű! DE!

A tálalás: egy snitt kívülről a bolygóról, a következő, meg ahogy egy AT-ST elvágódik a farönkökön.

Ki az aki ezekután a Harapóshörcsögalsói erdősávra asszociál?

Senki. Ennyi. Filmbe rakva jól fognak működni az új bolygók!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TV spot-os topicba bekerült egy új DisneyXD-s (asszem) videó, amiben először bevágták a Jakku-i naplementét a párologtatókkal (ugye lilás árnyalat, miegymás) majd néhány jelenettel később az Ep IV-ből bevágták Luke jelenetét, amint az iker napok nyugtát nézve elvágyódik, és hát... így kvázi egymás mellett a két jelenettel nagyon durván megcsapott a hasonlóság, nem is csak bolygó szempontból, hanem hangulat szempontjából is. Mellesleg annak sem örülök, hogy a lázadók bolygója nem a Yavin IV, hanem egy hasonló bolygó csak más névvel. Ezeket változatlanul rossz iránynak érzem, de a többi bolygó egyébként tetszik, a havasnál nincs Hoth utánérzésem, úgyhogy ezeket nagyon várom - az előbb említett kettőtől meg félek (és reménykedem a csavarban :P)!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez eddig szép és jó, de ezek szerint nem találkozunk olyan bolygóval, amit korábbról ismerhetünk, csupa új helyszín. Bízom enne, hogy ezek zömében direkt megtévesztő kiszivárogtatások, és lehet, hogy a Jakku csak egy tautini város, Leia pedig igen is a Yavin IV-es osztja az észt....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenci, szerintem inkább felejtsd el ezt a "Jakku csak egy tatooine-i város és csak szívatnak minket" dolgot. A Jakku bolygóként szerepel az Aftermath és a Lost Stars című regényekben, a Star Wars: Battlefront című videojátékban, és a trailerben kívülről is láthattuk a bolygót, aminek köze nincs a Tatooine-hoz. Vannak már ismert városok (Cratertown és Tuanul), hely őslakos faj (uthuthma), export cuccuk (kesium gáz, bezorite, magnite). Ezek után saját magad becsapása még mindig azt képzelni, hogy a Jakku nem önálló bolygó lesz, meg direkt szívatnak minket. Gondolod, hogy akkor szerepet kapott volna ennyi műben, ilyen kidolgozásban? Vagy mi lenne szerinted ezekkel, ha ez mégis a Tatooine lenne? Átírnak két regényt és egy videojátékot vagy töredelmesen elnézést kérnek, amiért hülyére vettek mindenkit, beleértve a fenti művek alkotóit, akiknek a munkáját ezzel a szemétbe hajítanák?

Találkozni meg minek kéne olyan bolygóval, amivel már találkoztunk korábban? Az ep5-ben is csak új bolygók vannak, egy deka régire sem mennek vissza hőseink.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenci, szerintem inkább felejtsd el ezt a "Jakku csak egy tatooine-i város és csak szívatnak minket" dolgot. A Jakku bolygóként szerepel az Aftermath és a Lost Stars című regényekben, a Star Wars: Battlefront című videojátékban, és a trailerben kívülről is láthattuk a bolygót, aminek köze nincs a Tatooine-hoz. Vannak már ismert városok (Cratertown és Tuanul), hely őslakos faj (uthuthma), export cuccuk (kesium gáz, bezorite, magnite). Ezek után saját magad becsapása még mindig azt képzelni, hogy a Jakku nem önálló bolygó lesz, meg direkt szívatnak minket. Gondolod, hogy akkor szerepet kapott volna ennyi műben, ilyen kidolgozásban? Vagy mi lenne szerinted ezekkel, ha ez mégis a Tatooine lenne? Átírnak két regényt és egy videojátékot vagy töredelmesen elnézést kérnek, amiért hülyére vettek mindenkit, beleértve a fenti művek alkotóit, akiknek a munkáját ezzel a szemétbe hajítanák?

Találkozni meg minek kéne olyan bolygóval, amivel már találkoztunk korábban? Az ep5-ben is csak új bolygók vannak, egy deka régire sem mennek vissza hőseink.

 

Igen igaz és az ep1-ben is csupa új bolygók vannak... ;)

 

Jóllehet, a Jakku kapcsán kár áltatni magunkat, de a Yavin IV-ről remélem nem kell lemondani. Teljesen logikus lenne ott tábort ütni, ahol egyszer már volt, és a képek amit az ellenállás központjából láttunk, simán lehet a Yavin, a belső képek az irányitó központnál, hát teljesen massassi hangulatom támadt tőle....

 

Az pedig tuti, hogy valamilyen szinten szivatnak, de csak a mi érdekünkben, hogy nagyobbat szóljon a sztori.... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen igaz és az ep1-ben is csupa új bolygók vannak... ;)

 

Jóllehet, a Jakku kapcsán kár áltatni magunkat, de a Yavin IV-ről remélem nem kell lemondani. Teljesen logikus lenne ott tábort ütni, ahol egyszer már volt, és a képek amit az ellenállás központjából láttunk, simán lehet a Yavin, a belső képek az irányitó központnál, hát teljesen massassi hangulatom támadt tőle....

 

Az pedig tuti, hogy valamilyen szinten szivatnak, de csak a mi érdekünkben, hogy nagyobbat szóljon a sztori.... :)

Az ep1-ben milyen csupa új bolygók voltak? Tatooine az ep4-ből és 6-ból vagy Coruscant az ep6-ból? ;) A Naboo-t leszámítva ott új bolygót nem láthattál, ami mily érdekes, ugyanolyan erdős, zöld világ, mint az Endor vagy a Yavin IV. ;)

 

Ja, a belső képek valóban a yavini bázist idézik, de mivel mind a kettő egy katonai bázis, ráadásul hasonló csapaté, nem csoda, hogy annyira hasonlítanak egymásra. Viszont, a külső része a bázisnak, amit a trailerben és a forgatási képeken szintén remekül megcsodálhattunk már több ízben is, egyáltalán nem a Massassi templomot mutatják. Merthogy csak egy fontos tényező hiányzik: maga a Massassi templom! Minden arra utal, hogy ez egy földalatti bunker lesz, aminek a felszínen van a leszállópályája.

Greenham-Common-Concept.jpg

 

Star-Wars-7-Trailer-3-Finn-Resistance-Base-Poe-Dameron.jpg

 

Azt már csak csendben jegyzem meg, hogy ilyen dombok és a háttérben látható hegyek a Massassi templom környékén sem voltak. Az egész templom egy sűrű, végeláthatatlan erdőben feküdt.

Amúgy logikus sem nagyon lenne, mert a Birodalom már megtalálta ott őket, így esélyes, hogy az Első Rend is ismeri azt a bázist. Mi több, nagyon valószínű, hogy a Halálcsillag felrobbantása után Vader egy csillagromboló flottával tért vissza és szétbombázta az egész bázist, mert ugye az ep5 nyitószövege így kezdődik: "although the Death Star has been destroyed, Imperial troops have driven the Rebel forces from their hidden base and pursued them across the Galaxy." A "hidden base" a Yavin IV-en volt. ;)

 

Ha szívatnak is, nem a bolygók neveivel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep1-ben milyen csupa új bolygók voltak? Tatooine az ep4-ből és 6-ból vagy Coruscant az ep6-ból? ;) A Naboo-t leszámítva ott új bolygót nem láthattál, ami mily érdekes, ugyanolyan erdős, zöld világ, mint az Endor vagy a Yavin IV. ;)

Szerintem Lenci ironizált :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kánon galaxistérkép az új bolygók helyeivel

 

Hosnian Prime meglepő módon eléggé bent, abban a "mag részben" van ahol Coruscant. D'Qar ahol az Ellenállás bázisa van pedig egy ugrásra van a Naboo-tól. A Starkiller Bázis meg egy Ismeretlen Régió nevű szegmensben van.

 

1zg2deT.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.