Ugrás a kommentre

Bolygók


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ahogy nézem a külföldi fórumokon is megvannak lepődve az emberek hogy bekerült a kánonba. A legtöbben azt tippelik, hogy az a trópusi bolygó ami szerepelni fog a Rogue One-ban (és amiről forgatási képeket is láttunk) az a Rakata Prime lesz.

Az nem lenne rossz. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy Jakku nem a Tatooine de a kettő közötti leplezetlen hasonlóság nagyon gáz!

 

...valóban fura. Az még oké, hogy mindkettő sivatagos, elfogadom, hogy több szahara-style bolygó is létezik a galaxisban, de amikor megláttam a múltkori tv spotan a naplementét, azt nem tudtam mire vélni, az annyira tatuinos, hogy nem értem miért hajaz rá ennyire a Jakku, ha mégsem ugyanaz....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én akárhogy nézem, se látványilag, se hangulatilag nem tudnám ezt a két naplementét egyformának mondani.

 

Vhs8vWR.jpg

nF6zF2F.jpg

 

Megjegyzem, amikor a TIE-osat először láttam, nekem az Apokalipszis most ugrott be. De ha mélyebben belemegyünk, az egyik az elvágyódást, a csalódottságot és a reményt sugározza, a másik meg a "most aztán itt baromi nagy gáz lesz" tömény kisugárzásával bír.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nF6zF2F.jpg

Nekem ami kezdetek óta fura ezen a képen az a nap. Azt még valahogy elfogadom, hogy az alja ki van takarva valami hatalmas felszíni forma miatt (bár az is túl szabályos körív-szerű), de a tetejéből miért hiányzik egy körív az rejtély. :hmm: Olyan mintha egy másik csillag takarná ki, aminek nincs fénye...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ami kezdetek óta fura ezen a képen az a nap. Azt még valahogy elfogadom, hogy az alja ki van takarva valami hatalmas felszíni forma miatt (bár az is túl szabályos körív-szerű), de a tetejéből miért hiányzik egy körív az rejtély. :hmm: Olyan mintha egy másik csillag takarná ki, aminek nincs fénye...

Néztem már én is. Szerintem két közeli hold takarja.

Tényleg túl körív szerű és az alsó előtt a felhők is kivehetőek, tehát az íves takaróelem a légkörön kívül lehet.

Így valójában egy kettős napfogyatkozás napkeltéje, vagy naplementéje lehet ez.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A galaxis tele van csillagrombolókkal, TIE-vadászokkal, siklókkal, egyéb hajókkal és járművekkel több bolygón és körül is, miért volna fura, hogy két sivatag- vagy kőszerű bolygón ugyanolyan párologtatók vannak. Biztosan az Intergalaktikus Párologtatógyártó Inc-től vásárolták mindkét bolygó lakói :D Ha mutatok egy képet egy lakótelepi házról, meg tudjátok mondani, melyik országban van? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze ez igaz, a nagy számok törvénye alapján simán lehet két ugyanolyan bolygó, de ez elsősorban egy film, így Abramsék igazán teremthettek volna egy a Tatooine-tól nagyobb mértékben eltérő sivatagos helyszínt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy miért nem használták a Tatooine -t ha már sivatagot akartak.

Még csak nem is ezzel van a baj (habár egyetértek veled Ody), mert mondjuk Lucas is akart sivatagot a Tatooine mellé, de a Geonosis személyében ezt sikerült úgy megoldani, hogy totál más színekkel, szűrőkkel, míg egy kis túlzással egymást követő vágások után szerepel a Tatooine és a Geonosis mégsem jut eszembe (egyébként tényleg nem), hogy a Geonosis sivatag bolygó (tagadhatatlanul az), és így sivatagbolygónak a fejemben megmarad a Tatooine és nincs kavarodás, nincs probléma. A Jakkunál meg olyan színek vannak, hogy egy sw laikusnak (aki valamilyen oknál fogva a VII. résszel kezdené az ismerkedést az univerzummal) mutatnál néhány kivágást az EP I-ből, EP IV-ből és EP VI-ból, és azt mondanád, hogy ez ugyanaz a bolygó, mint amit most a trailerekben mutatnak, azt mondaná, hogy mennyire királyság, hogy ennyire figyelnek a kontinuitásra. Remélem is, hogy lesz magyarázat egy werkben, vagy még inkább magában a filmben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam Jakkun egyedül a vaporatorok azok amik nem tetszenek minden más ötből öt. A kedvencem Saga szinten mindig is a Tatooine volt és imádtam azt az űr-western hangulatot amit áraszt. Ha bármelyik másik világot idéznék meg hasonlóan valszeg nem tetszene, de itt a helyi lényektől a gigászi roncsokon át az űrdisznóig minden baromira tetszik. Annak kifejezetten örülök, hogy itt nem variáltak a szinekkel. A Geonosis is jobban tetszett a teaserben ahol még nem rakták rá a szűrőket. Ott kellően jó ötlet volt a helyi lakosok bogárszerű civilizációja, az aréna, meg azok a fura nyúlványok amik kinőttek a földből. Szerintem kár volt még ezt narancssárga szinezéssel is megtoldani. Bár lehet hogy okkal lett ilyen de valahogy a csatánál túl festményszerűek a szinek.

 

Hozzáteszem: egy filmnél oké ez a puritánság, de mindenképp remélem, hogy a következő filmeknél beleértve az antológiákat is láttunk majd egzotikusabb helyszineket is.

 

Ahol még várom hogy meggyőzzenek az a két új zöld bolygónk. Apropó, az egyik úgy tűnik szerepelni fog egy új Spotban. Ez az MSW szerint a D'Qar

 

CU1TRLzUsAEh0gI.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Annyira Tatooine is meg nem is. A párologtató nélkül a roncsmezővel simán más bolygó. A párologtatóval (még ha a TCW és a Rebels be is mutatta, hogy sok kütyüt átvesznek más bolygón) és a roncsok nélkül annyira Tatooine. Persze, ha ez lesz a filmmel a legnagyobb baj, egye franyó, elviselem. De - szigorúan most, a film előtt - Jakku egy nagy melléfogás. Meglátjuk, mi lesz a film után. A roncsmezők nálam akkora fegyvertények, mint Theed és Otoh Gunga (tulajdonképpen Naboo-t csak ez különbözteti meg Endortól), na meg a helyi állatvilág. De ismétlem, ha ez lesz a legnagyobb bajom a filmmel, akkor már fülig érő vigyorral jövök ki a moziból. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira Tatooine is meg nem is.

Igen. A párologtatók Tatooine, meg a homok de még talán a piac is hasonló a Mos Espa -hoz. Továbbra se értem miért kellett ezt a bolygót behozni. Ha már annyira sivatagot akartak maradhatott volna a Tatooine. Remélem a filmben lesz erre valami magyarázat, de kötve hiszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.