Ugrás a kommentre

Star Wars SAGA PodCast sorozat


Darth Riddick

Ajánlott hozzászólás

Elindult a Star Wars SAGA PodCast sorozat.

 

Az első adás a Prequel Trilógiával foglalkozott.

 

Jelen voltak: Darth Krande, Dzséjt, Donát és jómagam.

 

Némi technikai beki itt-ott becsúszott, ezeken a következőre igyekszünk csiszolni.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tervezzük, hogy lesz. És lehetőleg hiba nélkül! ;)

 

Még idén minimum további 2 részt tervezek... meglátjuk mi lesz ebből. :) Remélem összejön.

 

Örülök, hogy alapvetően tetszett. :);)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szeretem a podcasteket, tényleg hiánypótló ez a SW-os adás, remélem lesz még folytatása. Néhány észrevétel: nem tudom, hogy csináltatok e már ilyet, de egy jó tanács, hogy előre fel lehet scriptelni az egész programot (pontosan összeírni, hogy mik legyenek a témák és melyik melyik után következzen - Riddick mondta, hogy felírt magának néhány dolgot, na ezt lehetne megcsinálni az egész tervezett adásra vonatkozóan). A hangtechnikai probléma kicsit zavaró volt, de azt leszámítva nagyon élvezetes volt az adás. Ja még annyi, hogy azt megbeszélhetnétek, hogy ki lesz úgymond a "műsorvezető" (kezdetben Riddick, aztán néha mintha Donát látta volna el ezt a szerepet), aki majd viszi a szót és bevezeti a témákat, kérdéseket tesz fel, amire a többiek reagálnak (itt nyilván ő is kifejti a véleményét)... tehát egy ember, aki kézben tartja az egészet. Várom a folytatást és mindenféle SW topicot felvethettek, nyilván olyat is, ahol elmagyarázva a prequel bizonyos elemeit ráébreszthettek nézőket az adott téma lényegére (ez a midi-chlorian-os például egy jó téma lehetne), de akár teljesen más SW-os témákat is felvethettek, akár a classicból, vagy a sorozatokból is. Ezek lehetnek egymásra épülő témák is és akkor egy ilyen nagy tematikus adást is lehetne csinálni (mondjuk a jedik szerepéről a történetben, miben hibáztak, stb.), de lehetnek egymáshoz nem olyannyira szorosan kapcsolódó témák is. Mindenesetre egy szépen felépített műsorstruktúrával még profibb lehetne. Én mindenképpen várom a következő részt. ;)

 

Ja és Riddick, anno az Episode I. premierjén találkozhattunk volna, mert még kis 7 éves lurkóként én is az azóta már lebontott Krúdy Moziban néztem a filmet (nem is volt még anno meg a NyírPláza). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elsőnek teljesen korrekt volt. Apró technikai hibák persze előfordulnak, de hát ez benne van.

 

Mint szinkronrendező aspiráns lenne néhány apró javaslatom - nem kötekedni segíteni szeretnék velük. :)

Wilde sok mindent írt, érdemes odafigyelni, mert nagyon hasznosak.

 

A scriptelés nem ciki, a legnagyobb rádiós műsorvezetők is használják, ti is tegyétek nyugodtan. Nagyon jó támaszt nyújt egy jó vázlat. Nem kell oldalakat írni, csak a kulcs gondolatokat/kérdéseket.

 

Továbbá egyetértek abban is, hogy egy műsorvezető szükséges. Nem kell nagy dolgokra gondolni, főnökösödni stb, csak kell hogy valaki koordinálja a beszélgetést. Ettől (is) lesz műsor, és nem baráti társalgás.

 

Valamint - szerintem - az ilyen műsoroknak mindig jót tesz a személyes hangvétel. Próbáljatok minél inkább elrugaszkodni a cselekménytől - hiszen aki egy ilyen podcastet meghallgat az több mint valószínűleg tisztában van a történettel - és koncentráljatok arra, hogy számotokra mit jelent az adott téma. Pl.: midi-chlorian, "az erő", vagy az "én vagyok az apád". Rákoncentrálhattok egy egy karakterre, vagy egy egy fontosabb SW kulturális jelenségre pl: fogatverseny, Mos Esly kocsma ilyesmik.

 

Sok sikert!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmbuzi.hu-n kitettek egy írást A Star Wars előzménytrilógia védelmében? címmel, ami lényegében egy videót konferál fel. Nos senkit ne tévesszen meg a cím, tulajdonképpen ugyan úgy PT fikáról van szó, csak talán eljátszották, hogy kicsit árnyalják a képet. Persze a kommentek közé megérkezetek azonnal a notórius gyűlölködők. És gondoltam ez egy remek alkalom lenne megosztani itt a PodCastünket. Meg is tettem. Egy hsz-ben linkeltem a videónkat, láttam, hogy megjelent a hozzászólás, aztán elmentem aludni. Ma reggel néztem, hogy esetleg érkezett-e rá valami reakció, hát érkezett. Human (a blog tulaja) törölte a hsz-t egy az egyben! :D ÜBERLOL! :D Aztán valaki betette a Shop Stop 2 - Gyűrük Ura vs. Star Wars ami persze maradhatott bent, mert ott lényegében leszólják a Prequelt és Lucast. Az eszem megáll!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmbuzi.hu-n kitettek egy írást A Star Wars előzménytrilógia védelmében? címmel, ami lényegében egy videót konferál fel. Nos senkit ne tévesszen meg a cím, tulajdonképpen ugyan úgy PT fikáról van szó, csak talán eljátszották, hogy kicsit árnyalják a képet. Persze a kommentek közé megérkezetek azonnal a notórius gyűlölködők. És gondoltam ez egy remek alkalom lenne megosztani itt a PodCastünket. Meg is tettem. Egy hsz-ben linkeltem a videónkat, láttam, hogy megjelent a hozzászólás, aztán elmentem aludni. Ma reggel néztem, hogy esetleg érkezett-e rá valami reakció, hát érkezett. Human (a blog tulaja) törölte a hsz-t egy az egyben! :D ÜBERLOL! :D Aztán valaki betette a Shop Stop 2 - Gyűrük Ura vs. Star Wars ami persze maradhatott bent, mert ott lényegében leszólják a Prequelt és Lucast. Az eszem megáll!

Tedd be még egyszer, és kérdezd meg, hogy miért törölték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mégis mit képzelsz te, hogy csak úgy pofátlanul reklámozol egy alázó cikk alatt valamit, amiben nem alázzák a cikk tárgyát és esetleg még kötődik is a cikk címében említetthez? Megáll az eszem, hogy én milyen emberekkel vagyok körülvéve... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ma este felvettük PodCast sorozatunk második részét, amiben két nagy témát tárgyaltunk meg:

 

- Ki hogy élte meg a Disney felvásárlás tényét?

- Ki milyen "elvárásokkal" megy az EPISODE VII elébe?

 

A mai adás résztvevői voltak:

 

- Donát

- Dzséjt

- Darth Cupsy

- Fulcrum

- és szerénységem

 

A holnapi nap során feltöltésre kerül a csatornámra az adás, és természetesen ide is be lesz illesztve! ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár hónapja (akkortájt, amikor le lett zárva az utolsó nagy vita után a Kritikák - avagy vak vezet világtalant topik) fel lett téve részemről többször is az a kérdés, hogy kik vennének részt szívesen Star Wars témájú PodCast jellegű adás(ok)ban. (Ez a kérdés eredetileg emlékeim szerint a Kritikák - avagy vak vezet világtalant topikba volt beírva, ami aztán át lett helyezve az Egyéb fontosba) Egész pontosan Darth Cupsy, Fulcrum, Dzséjt, Donát, és Darth Krande jelezték, hogy őket erőteljesen érdekelné a dolog és szívesen is jönnének a felvételekre!

 

De akkor majd beírom itt a topkba a 3. rész felvételének várható időpontját, és akiknek még lesz kedve jönni az jöhet. A TS, amin rögzítettük az eddigi részeket 10 slotos, szóval éppenséggel van még hely :)

 

Szóval nincs itt titkolva semmi. Anno meg volt részemről kérdezve a dolog, de tény, hogy utána már csak azokkal kommunikáltam ezzel kapcsolatban, akik akkor visszajeleztek.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen.

 

A 3. részt viszonylag frissen az új film megtekintése után szeretnénk felvenni. Témája értelemszerűen maga a film lesz. :)

 

Továbbiakban szeretnénk majd egy 2. részt csinálni a Prequel-beszélgetésnek.

Szeretnénk csinálni egy Classic Triogy beszélgetést is, ha már van a PT-ről.

Szeretnénk az animációs sorozatokról is adást.

Később majd a Stories filmekről.

Szintén később az új trilógiáról magáról, hogy látjuk, milyen utat kíván befutni a trilógia, hogyan csatlakozik a korábbi trilógiákhoz, stb.

És még egy raklapnyi egyéb téma.

 

Szerintem majdhogynem kimeríthetetlenek azok az SW témák, amelyeket érdemes lenne elővenni egy 1.5 - 2 órás PodCast erejéig ;)

 

Később lehetne majd Live PodCast adásokat is csinálni, ahová a hallgatók menet közben kommentelhetnek, kérdezhetnek. Esetleg témákat vethetnek fel.

 

Szóval tervek éppenséggel vannak :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rosszul emlékeztem, nem a Kritikák topicból volt áthozva, de emlékeim szerint ott lett először felvetve részemről az ötlet.

 

Egész pontosan itt a hozzászólás:

 

Áthozva ide a cuccost a Ki mit vár a VII epizódtól topikból:

 

Még sosem láttam olyan hazai produkciót, ahol valaki felvállaltan dícsérte volna a PT-t. Éppen ezért marad minden Szirmai ellenes kirohanás üres szájtépés.

 

Akkor most itt ajánlanám fel a lehetőséget, gondolok itt azokra, akik eme fórum kemény magját alkotják és természetesen bárkire, akit ez érdekelne és látna benne fantáziát és persze Zééé-t is. Felbátorodva a fent idézett szövegen, mivel lassan 2 és fél éve hogy van egy YouTube csatornám, ami elsősorban ugyan gameplayekkel foglalkozik simán csinálhatnánk egy dumaest (podcast) jellegű kötetlen SW beszélgetést, mondjuk az OT-PT ellentétről. Felmegyünk egy TS3 szerverre és szépen elbeszélgetünk, amit én rögzítek és videó formájában kiteszünk. Net kapcsolata mindenkinek van (különben nehezen menne a fórumozás) a TS3-hoz pedig csak a kliens szoftver kell, amit fel kell telepíteni a gépre (pár mega) és egy mikrofon a beszélgetéshez. Nem nagy wasisdas.

 

Érdekelne ez valakit?

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Véleményszabadság van, semmi baj tehát azzal, ha egyre többen kívánják megosztani véleményüket a youtube-on. De akkor bizony én is fenntartom és megosztom a kritikámat, ha esetleg f*szságnak tartom, amit ezekben a videókban elmondanak. Mondom ezt úgy, hogy Szirmait egyébként kedvelem. Csak a Star Wars-ról nincs sok gőze.

 

Totálisan egyetértek, annyi kivétellel, hogy én alapból sem bírom a srácot. Voltak olyan videói más témában (megjegyzem nem sok) amivel furcsamód még egyet is tudtam érteni... de ez az előadásforma, ami Gergőt jellemzi az engem ki tud kergetni a világból ... 2x! ;) De ez az én bajom. Sajnos a srác emiatt nekem nem szimpatikus. De ez (Zééé szavaival élve újra) legyen az én bajom.

 

Ez egy jó ötlet és akár nem csak ezen téma kapcsán, teszem azt havonta-kéthavonta lehetne egy ilyet csapni :)

 

Remek ötlet... én benne lennék. Kíváncsi vagyok a többiek mit mondanak.

 

Én arcal névvel vagyok fenn a kuruc info/444 stb. portálokon, szóval nálam nincs félelem. Csak itt használom a Zééé nevet, mert így regisztráltam (még a Star Wars.hu-n), mindenhol máshol Varga Zoltán néven, a saját arcképemmel kommentelek. Nem árulok zsákbamacskát.

 

Jó neked. Nálam sincs félelem, de azért nem vagyok az az alkat, aki nevét, címét, arcát kiteszi a netre szabadon. Nem, nincs mitől félnem, de akkor sem. A nevezett oldalakról inkább nem mondok semmit. Véleményem szerint egyik "jobb" mint a másik. :roll:

 

Ám ezzel a válasszal nem kerültem közelebb ahhoz, hogy benne lennél-e akkor egy ilyenben vagy sem? Vagy ez egy körmönfont igen volt? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval nincs itt titkolva semmi. Anno meg volt részemről kérdezve a dolog, de tény, hogy utána már csak azokkal kommunikáltam ezzel kapcsolatban, akik akkor visszajeleztek.

Meg tegyük még hozzá, hogy ezt a mait technikailag tegnap este beszéltük le. Szóval nem egészen 24 órával ezelőtt még mi sem tudtuk, hogy ma lesz ilyen. Elég hirtelen hoztuk össze. De természetesen mindenkit szeretettel várunk, akinek kedve és mondanivalója van a témában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg tegyük még hozzá, hogy ezt a mait technikailag tegnap este beszéltük le. Szóval nem egészen 24 órával ezelőtt még mi sem tudtuk, hogy ma lesz ilyen. Elég hirtelen hoztuk össze. De természetesen mindenkit szeretettel várunk, akinek kedve és mondanivalója van a témában.

 

 

Ez rendben van Dzséjt. De azért úgy gondolom hogy jó lenne akkor mikor megvan az időpont beírni ide(az holt mindegy hogy 3 vagy 24 órával korábban született meg a döntés). Mert ennek hiányában úgy néz ki az egész szituáció, mint a volt kommunista országokban. Mindenki egyenlő, de vannak egyenlőbbek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.