Ugrás a kommentre

Soundtrack albumok


Derb

Ajánlott hozzászólás

Nektek melyik soundtrack album jönbe a leginkább.Persze Star wars-on kívül.Ide írhatjátok ezzel kapcsolatos véleményeteket,story-otokat,stb..

 

Ui: Ody.Ez nem felesleges Topic! Legalább is szerintem.:-)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy "Zene" nevezetű topic már... tényleg nem kötekedésképp, de ezt ott is meglehetett volna tárgyalni :para:

Az zene.Bár bele esik a filmzene kategória.De itt első sorban azokra gondolok amely filmeknek nem betét dalos filmzene kiadású cd-je Mc-je van.Ha nem a jól bevált classikus zene. Itt teljesen meglehet tárgyalni azokat amiket ezzel kapcsolatban véltek.Történetek,Pl:hogy fedeztétek vel.Milyen érzéseket váltott ki.Ilyesmi.

Igazad van a Zenébe ezek is bele tartoznak.De itt a hangsúj a Soundtrack szón van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak filmzenékről diskuráljatok, ha kérhetem. Van Zene topic, oda mehet a sanzontól kezdve a death metálig minden.

Okszi vedtem.De és az olyan soundtrackek melyek musicelek voltak.Pl:Jézus krisztus szupersztár vagy Heir? Azok is filmek csak Musicelek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A megfilmesítettekkel nincs probléma, és ide is valók.

Én erről beszéltem.Death Metál ide.Csak nem gondolod.Én ilyet nem hadnék.Szeretem a Rock-ot Metált de ide.Résmisztő.Szentség törés lenne.

 

Off: Sikerült azóta megnézni a videót Ody? És bocs ha traktállak.

Szerkesztve: - Derb
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy filmzenepárti vagyok, szóval ez nekem elég hasznos topik. :para: Williams a kedvencem, de neki van saját topikja, úgyhogy ide a többiek jönnek:

 

2. Howard Shore

3. James Horner

 

És még: Jerry Goldsmith, Hans Zimmer, Danny Elfman, Alan Silvestri, Ennio Morricone.

 

Soundtrackek: SW1-2-3-4-5-6 :) , Potter 1-3, Jurassic Park 1, Schindler listája, és itt abbahagyom Williams műveinek felsorolását, mert nem érnék a végére. :)

Teljes soundtrackek másoktól: LOTR 1-2-3, Gladiátor, Rettenthetetlen, Titanic, Forrest Gump, Kegyetlen játékok, Shrek 1-2, Honfoglalás stb. Majd még kiegészítgetem.

Musicalek: Webber-rajongó vagyok, Az operaház fantomja nálam mindent üt. (Ezt nemrég megfilmesítették. :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Alien 2 souandtrak-je egyébként igen sok hasonlóságot mutat az SW-vel... érdemes összehasonlitani azt a részt, amikor menekülnek a bolygóról a végén az ep.4 Halálcsillag-os részével... elég döbbenetes a hasonlóság :)

 

Egyébként minden idők leghátborzonatóbb zenéje nálam: Riz Ortolani '79-es darabja az egyébként gyomorforgatóan gusztustalan Cannibal Holocaust-hoz. Ha nem feküdnél ki a képsoroktól, akkor Ortolani műve még két lapáttal rátesz a hatásra :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SimonZ sikeresen felsorolta majdnem az összes kedvenc zeneszerzőmet :para:

Jómagam kifejezetten a filmzenékért rajongok, ha kérdezik tőlem, milyen zenét szeretek, akkor is ezt válaszolom. Ebből aztán műfajilag sokféle lehet.

Kedvenc filmjeim: SW összes, JP összes, Alien összes (kivétel az AVP, annak csak két száma), Predator összes, Stargate összes (film, sorozatok), Star Trekből 6-7-8-9-10 és a sorozatok, BSG minden, Armageddon, Serenity és Firefly, Terminator összes, Szőrnyecskék, Szellemírtók, A Karrib-tenger kalózai A Szikla... na jó, befejezem, mert sohasem érek a végére. Rengeteg filmzenét gyűjtöttem már be és gyűjtök még máig is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Musicalek: Webber-rajongó vagyok, Az operaház fantomja nálam mindent üt. (Ezt nemrég megfilmesítették. :) )

A musicalek alfája és omegája :para: Ha írhatok ilyet :D Elsőre majd elájultam tőle, annyira bejött. Kétszer már színházban is láttam tavaly (no meg filmen is kétszer, a filmen ismerkedtem meg a teljes művel). Zoli, Neked ezt nem is kell írnom :D

A többi Webber műhöz vegyes a hozzáállásom. Jézus Krisztus Szupersztár nem tetszik (az egészet csak egyszer hallottam, de akkor nem jött be, és ha elsőre nem igazán tetszik, akkor ott már baj van). A Macskák egy része nagyon jó, sőt vannak kifejezettem remek dalok a műben (a Memory persze mindent üt, főleg Barbra Streisand előadásában), egy része kevésbé. Ez is megélt már egy nézést a színházban. A többi Webber műt teljes egészében nem ismerem, így sokat nem tudok hozzáfűzni.

 

Filmzenéket én is nagyon szeretem, csak éppen nagyon kevés van meg, és ezért keveset is ismerek normálisabban :D Többségiben a filmek alatt hallom őket, néhány kivétellel.

Nincs különösebben kedvenc zeneszerzőm (JW-t leszámítva, de ő nem ide tartozik), inkább csak filmzenék, amiket szeretek.

LOTR 1-3 zseniális munka, ezen kívül Gladiátor, Zeffirelli-féle Rómeó és Júlia filmzene (ez a régi, de isteni), vannak remek dallamai a Karib-tenger kalózainak, a Múmiának, a Tomb Raider 2-nek, a Hannibalnak. Azt hiszem, Hans Zimmer munkáival közelebbi ismeretséget kellene kötnöm, főleg a Ridley Scott filmekhez írt zenéivel. Ami még nagyon bejött (más topikban már volt róla szó) az A falu zenéje. Morricone is jöhet, de az ő zenéit is inkább filmekből ismerem, vagy a rádióból néhányat. A Volt egyszer egy vadnyugat kötelező darab lenne, annyira jó :)

És hogy keverjük a szezont a fazonnal: Moulin Rouge :D

Egyszerűen maga az ötlet, hogy ismert popzenéket áthangszerelve, teljesen más köntösbe bújtatva egy film musical aláfestő és színészek által előadott dalai legyenek (melyek szövegei a filmhez mennek) arra csak az a szó létezik: ZSENIÁLIS :D

És mindezt részben Ewan McGregor előadásában :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég szereztem be a Batman Begins filmzenét. Zimmer és Newton Howard nevéhez fűződik. Bejön, nagyon :para:

 

Egyébként az SW-k mellett Shore LOTR zenéi a kedvenceim. A Gyűrű Szövetségének a régi, egylemezes kiadása mellett van egy 3 cd-s, bővített kiadása is, amiben minden benne van, amit az extended cut-hoz használtak. Ezt is ajánlom :)

Szerkesztve: - yodamester
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtam, hogy valamit kihagytam!!!! Hát A nyughatatlant. A moziban láttam február végén vagy március elején (még írtam is a Filmekről topikban róla) és nagy hatást tett rám akkor. Szerencsére ma már megvan a zene a gépemen :para: Fantasztikus, ahogy JP előadja azokat a dalokat (hiába no, a Gladiátor óta kedvenc színészeim egyike, igazán lenyűgöz, mikor ilyeneket látok/hallok tőle :)). No de azért Reese Witherspoon sem volt éppen rossz, egész jó hangja van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmes musicelek alfája és omegája nálam a "Karácsonyi lidércnyomás" :para: Danny Elfman fantasztikus darabokat irt, amiknek a "Halott menyasszonyban" már csak a gyenge utánérzései hallatszodnak...

Az tényleg nagyon zsír... A "What's This" pl. egyszerűen zseniális :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az SW-k mellett Shore LOTR zenéi a kedvenceim. A Gyűrű Szövetségének a régi, egylemez kiadása mellett van egy 3 cd-s, bővített kiadása is, amiben minden benne van, amit az extended cut-hoz használtak. Ezt is ajánlom :)

:D :D :)

Nem is hallottam/olvastam erről :D Honnan lehet beszerezni, ha szabad megkérdezni? A másik két részhez is lehetne egy ilyen bővített változat. Akkor legalább hallhatnánk Liv Tylert, ahogy énekli azt a zenét, ami Eowyn gyógyítása közben megy :para: Többek között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De még mennyire! Ő azon kevesek egyike, akitől idén nem sajnáltam az Oscar dijat... megérdemelte :)

Én sem, de azért JP is megérdemelte volna :para: Nagyon is, de nem megyek bele, mert nem ide való.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:):D:)

Nem is hallottam/olvastam erről :D Honnan lehet beszerezni, ha szabad megkérdezni? A másik két részhez is lehetne egy ilyen bővített változat. Akkor legalább hallhatnánk Liv Tylert, ahogy énekli azt a zenét, ami Eowyn gyógyítása közben megy :para: Többek között.

Ööö, bevallom, én letöltöttem :D

 

Külföldről amúgy rendelhető:

http://www.amazon.com/gp/product/B000BNI90...v=glance&n=5174

 

Már aki tud rá ennyit áldozni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kimaradt a Keresztapa zenéje is. Ezt is "csak" filmről ismerem, de tetszik. A trilógia főcímdala kedcenc zenéim közé tartozik, nagyon szép. Éppúgy Nino Rota munkája, mint az általam lent említett Zeffirelli-féle Rómeó és Júlia filmzene. Egyébként az első és második Keresztapa filmhez írta ő a zenét, a másodikért pedig megosztva C.Coppolával még Oscart is kaptak.

Ha csak egyetlen zenéről van szó, akkor megemlíteném még a Love story című film főcím zenéjét, nálunk az családi kedvenc :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor csak sorolj fel néhányat közülük :D

 

Ismét eszembe jutott egy kihagyott filmzene, amit nagyon szeretek: a Hős zenéje :peace: Pedig este még hallgattam is. Nem igazán ismerem a távol-keleti zenéket, de ez nagyon bejön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amik most a gépemen vannak és hallgatom is:

Van Helsing, V for Vendetta, Underworld Evolution, T1-2, Pirates of the Carribbean, National treasure, Mirrormask, Lord of war, Leon, House of the flying daggers, Harry Potterek, Da Vinci Code, Big Fish és még sorolhatnám. :peace:

De Danny Elfmantől szinte minden megvan! Ő a kedvencem, persze csak JW után! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van Helsingnek emlékezetem szerint klassz zenéje van, de ami még ennél is jobban érdekel, az a House of flying daggers. Csak a film alatt hallottam, de iszonyúan bejött, azt hiszem, hamarosan utánanézek, honnan lehet beszerezni :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.