Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

Nem vagyok egy nagy Star Trek rajongó. Az új mozifilek tetszettek, de a sorozat közül egyedül a Voyagerből néztem végig pár részt.

 

Szerintem abban van a legtöbb fantázia, és Jery Ryan is sok pluszt ad hozzá.

 

Legalább kettőt.

 

 

Amire viszont kíváncsi leszek, az a Star Trek paródiasorozat Seth MacFarlene-el és Adriane Palaczky-val.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Az évadnyitó dupla: a Star Trekből csak az eddigi 13 mozifilmet ismerem egyelőre, a sorozatokat nem. Így érdemi háttértudás nélkül nekem rendben volt a premier. Volt itt-ott egy-két amatőr húzás, ami nem tetszett, de összességében nagyonis érdekel, hogy milyen irányba fog menni a sorozat. Mindenképp követni fogom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az új Star Trek sorozat első epizódját, és egyből magába szippantott. Nagyon tetszett.

 

Viszont imdb-n érdekes, hogy meredeken esik a pontszáma, már 7.0-án áll..

Mi a baj Star Trek fanokkal? :( Dzséjt? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak köztük nagyon jó epizódok, bár sajnos akad néhány nagyon gáz is (és nem csak mai szemmel, szerintem egyik-másik még akkori szemmel is gáz volt). Ugyanakkor a Kirk-McCoy-Spock trió még ezeket is fel tudja üdíteni.

 

Discovery: attól féltem, nem lesz igazi Star Trek. De ez Star Trek. A sztori jól nyitott, hozta, amit kell. Ronda, de teátrális klingonok, morális problémák, kedvelhető karakterek és piszok jó látvány. Különösen tetszik, hogy például a hídon a hangok vagy az ajtók nyitása a TOS-ból vannak, a díszletek az Abarmasverse díszleteit idézik (az ablak ugye teljesen onnan van, a folyosó meg a Kelvinre és a Franklinre hajaz), de felfedezhető benne az Enterprise is a kapcsolók és monitorok által. A sorozat hangulatilag pedig a Deep Space Nine-t idézi, mármint a háborús időket. Nagyon összeszedett ezen a téren a sorozat. Külön érdekes, hogy belevették Spock apját, Sareket. Kíváncsi vagyok, Spock megjelenik-e. És a második epizód vége, hát afene... Innen hogyan tovább?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És, akkor már tudnom kell, hogy miért pontozzák le a fanok (már ha a fanok) a sorozatot az imdb-n? Nem igazán látom az összefüggést.

Annyi összefüggés van hogy fanként valószínűleg több Star Trek fannal kapcsolatban állsz vagy jársz olyan Star Trek fan honlapokra, fórumokra ahol jobban bele látsz abba hogy mi a fanok baja. Ennyi, de ha nem így van akkor nem így van.

 

Eddig nekem is tetszik a sorozat. Nagyon látványos és a story is érdekes. Egyből bele a közepébe és a háborús állapotba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyi összefüggés van hogy fanként valószínűleg több Star Trek fannal kapcsolatban állsz vagy jársz olyan Star Trek fan honlapokra, fórumokra ahol jobban bele látsz abba hogy mi a fanok baja. Ennyi, de ha nem így van akkor nem így van.

Hát nem így van, mert nem járok Trekkes fan oldalakra, nem fórumozok a témában, sőt még hozzám hasonlóan fan barátom is mindössze 5 van. Annyit tudok elmondani, hogy ebből háromnak tetszett a Discovery, kettő véleményét még nem ismerem. Ráadásul Jake vagy tíz éve ismer, szóval tudnia kéne, hogy nem foglalkozom ilyennel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nekem rémlik, hogy nemrég írtál -igaz csak nagyon érintőlegesen- az ST fanokról. Most rákerestem és tényleg. Lehet hogy Jake is erre emlékezett:

 

"Mint az elfogadást és békés együttélést hirdető Star Trek rajongói, akik undorító agresszivitással kelnek ki magukból amiatt, mert nő a főszereplő a Discovery-ben (nem mintha a Voyagerben nem az lett volna... no comment...) és meleg karakter is lesz a sorozatban (nem mintha a Deep Space Nine-ban nem lett volna...). No comment. Veszélyes állatfaj a rajongó, na. A fanok a legnagyobb ellenségei a franchise-oknak."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ez kvalifikál arra, hogy megválaszoljak egy olyan hülye kérdést, minthogy miért pontozzák le a rajongók az imdb-n a Discovery-t, miközben még azt sem tudhatja senki, hogy a rajongók pontozzák le, akkor oké. Szerintem mondjuk nem, de hát ki vagyok én, hogy tudjam, mire tudok választ adni és mire nem? Ezek szerint viszont ott a válaszom, mielőtt egyáltalán elhangzott a kérdés (az más kérdés, hogy még ebben is inkább általánosságban beszéltem a rajongókról...). Megjegyzem, az, hogy a hard core trek fanok seggfejek, szerintem nem rejtély, nem olyasmi, amire csak és kizárólag egyedül egy rajongó jöhet rá, mivel minden témában seggfejek a hard core rajongók. Ugye, ez a fórum sem azért született, mert az ep4-5-6 keményvonalas rajongói annyira imádták volna az ep1-2-3-at.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én előzetes várakozásaimat jelentősen felülmúlta, nagyon tetszett. Szimpatikus szereplők még nincsenek (sőt, Michael - jut eszembe,ez női név is? - inkább idegesítő), de a látvány nagyon bejövős. Még mindig azt mondom, jobb lett volna az egészet egy teljesen más korba helyezni, de így sem rossz. Végre ismét Star Trek a tv-ben, ahova való. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Star Trek mikor játszódik? Van köze a régi részekhez? Kicsit gyökér nélküli nekem így elsőre.

 

 

 

Nem rossz, de ha erre a háborúra húzzák fel az egészet akkor már most kilövöm.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Star Trek mikor játszódik? Van köze a régi részekhez? Kicsit gyökér nélküli nekem így elsőre.

 

 

 

Nem rossz, de ha erre a háborúra húzzák fel az egészet akkor már most kilövöm.

 

 

10 évvel játszódik az 1966-ban készült sorozat előtt. Ami most hogy épp azt nézem nem hiszem hogy túl jó döntés volt. Elképesztően más nem csak a design terén, -ott nincs is értelme visszahozni a régit-, de az egész olyan mintha egy totál más világban járnánk. Bár annyira még nem mozgok otthonosan a szériában. Csak most fejezem majd be a TOS első évadát. Ami a Discovery-t illeti: a harmadik részben nem volt háborúzás, de a sötét hangulat maradt. Nekem mint sci-fi sorozat tetszik. Spock és Kirkék világába nem tudnám elhelyezni, de szerintem nem rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.