Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

Az biztos, hogy nagyon nem passzol a TOS-hoz, ugyanakkor az, hogy ennyire más egy előzmény, a Trek világában egyáltalán nem új. Az Enterprise is nagyon más volt, pedig az még ezt is megelőzi. (Az ENT utolsó részében az "elmesélt" események 2161-ben játszódik, a DIS első epizódja pedig 2256-ban.) És akkor még ott a Kelvin idővonal is, ami ugyan alternatív, de a 2009-es Star Trek eleje a címig, illetve a Beyond a USS Franklin vonalán olyasmit mutat, ami létezett az elsődleges idővonalon, vagyis a USS Kelvin, a USS Franklin, az eme hajókhoz kötődő egyenruhák, az azokon prezentált technológiák ebben az érában is megvannak (pl.: ablak van a képernyő helyett, használnak kormányt, stb.).

És tulajdonképpen a DIS minden téren az ENT és a Star Trek elejének a folytatása, azokhoz remekül kapcsolódik. A probléma itt tényleg azzal van, hogy van a TOS, azzal viszont más téren is gondok vannak - már a TNG is rengeteg dolgot figyelmen kívül hagy, ami a TOS-ban még alap volt. Sőt már a mozifilmek is retconoltak dolgokat. Példának okáért alapvetés, hogy a Föderációban nincs pénz. Kirk a Star Trek IV-ben mondja ezt először, de a TOS-ban még kapnak fizetést, amit szintén Kirk mond. És ez csak egy dolog.

Az az igazság, hogy a TOS, de még a TNG eleje is nagyon koncepció nélkül készült, néha az az ember érzése, hogy a részek inkább egymástól független, önálló történetek, amikben mindig az van, amire éppen szükség van. Nézzük csak a klingonokat. Hatalmas a felháborodás, hogy mások lettek a DIS-ben, de nem ezért vagy azért, az első filmben is totálisan máshogy néznek ki, mint a TOS-ban. Ezt akkor lehet jól lemérni, amikor a TOS-ban és a DS9-ban ugyanaz a klingon bukkant fel:

 

0bbabc62d29ba1e4720dd2bc65764d5dcd34bda59ce10f608c463a5425719160.png

 

Ez itt Kor, és nem csak a karakter, de a színész is ugyanaz. Észlelhető, hogy picit más lett a klingon dizájn. Itt meg összesítve több dizájn is, van, ahol kisebb, van, ahol nagyobb a módosítás.

 

csJ5VgQ.png

 

És hasonló változtatásból sok akad. A trillek, a romulanok, a bajoriak, stb. Pl.: egy romulan a TOS-ban:

romulan-commander-balanceofterror.jpg

 

Egy romulan a TNG-ben:

romulan-jarok.jpg

 

Nem olyan szignifikáns a változás, de érezhető a változás. És sok ilyen van. Sok esetben dizájnban is. Meg hangulatban is. A DIS sötét hangulatához nagyon közel áll az ENT harmadik évada, de a Deep Space Nine sem olyan vidám, mint a TOS volt. A TOS hangulatához az új sorozatok közül a Voyager áll, illetve a TNG, bár az sok esetben inkább filozófikus, az uncsi formából.

 

Szóval azt lehet elmondani a Star Trek sorozatokról, hogy néha még azok is baromira elütnek, amik ugyanabban az évben játszódnak. Egészen pontosan a TNG 7. évada egyazon évben játszódik a DS9 1. évadával, és a DS9 4-7 évada egyazon évben játszódik a Voyager 1-5. évadával. És azért például hajódizájnok terén elég feltűnő a különbség. Az Enterprise D a TNG-ben:

ent_11-2.jpg

 

A Defiant a DS9-ban:

aa74ac3b8481e087b00d5f524e5aef4d.jpg

 

És a Voyager:

voyager-top.jpg

 

És tényleg, hangulatában is nagyon eltérnek a sorozatok, szóval a Star Trekre sokszor nehéz egységes egészként tekinteni. Még úgy is, hogy pl. a TNG-DS9-VOY éra azért érezhetően ugyanaz a világ (mivel sokszor egyazon időben forgatták, így értelemszerűen könnyebb volt az egységesítés). De a TNG inkább sok agyalgással egybekötött, laza kaland. A DS9 egy háborús, karakterközpontú történet nem csekély vallási filozófiával és rengeteg politikával. A VOY meg a TOS-hoz hasonló lazább kalandozás. (Az ENT meg próbál mindegyik sorozatból meríteni, ami olyan hangulati váltásokkal is jár, hogy a másodikról a harmadik évadra átlépni olyan, mintha a TOS-ból a DIS-be lépnénk.)

 

Kezdésnek amúgy én nem is ajánlanám manapság a TOS-t és nem csak azért, mert 50+ éves sorozat, hanem mert nem igazán illik bele teljesen magába a Trekbe. Tényleg, már a TNG-DS9-VOY-ENT vonaltól is elüt, hát még a filmektől, az Abrams-moziktól és most már a DIS-től is. A TOS-t inkább mint érdekességnek hagynám a végére. Aztán ha az illető vidámabb, lazább kalandra vágyik, akkor a Voyagert dobnám be (mondjuk a TNG után ezt szeretem a legkevésbé), ha komplex sci-fit nagyszerű karakterekkel, háborúval, politikai intrikákkal és vallási dolgokkal, akkor a DS9-t. Ha mindkettő bejön neki, akkor az ENT-et. Ha inkább a lassú, filozófikusabb dolgok mozgatják meg, akkor a TNG-t. (A DIS-t még nem tudom, hová tegyem.)

Persze ennek hátulütője, hogy kevésbé értékelhetők azok a dolgok, mint mikor megjelenik egy másik sorozatból az egyik szereplő, vagy utalnak egy másik sorozatban történtekre, így talán a legjobb készítési sorrendben megnézni az epizódokat (mondjuk ennek is van hátulütője, mert pl. a DS9 és a TNG bír olyan résszel, ami egymással párhuzamban játszódik, így a szereplők át is ruccannak egyik részből a másikba, sőt vannak átfedésben lévő események is - ugyanakkor elég babrás két-három sorozatot párhuzamban nézni, ha már nem a tévében nézi az ember premierkor :) ).

 

Egyvalamit nem ajánlok: kronológiai sorrendet, mert az úgy kezdődik, hogy Enterprise (2001-2005), Discovery (2017-), TOS (1966-1969), TNG (1987-1994). :D

 

Amúgy én sem feltétlen érzem azt, hogy ezt a sorozatot a TOS elé kellett volna tenni, ugyanakkor megértem, hogy a készítők el akarták mesélni a klingonok elleni háborút. A Star Trek világában ez ugyanolyan meghatározó tényező, mint a Star Warsban a klón háborúk. Rengeteg TOS rész és két Star Trek mozifilm is épül erre, de a felvezetéssel (a DIS-ben említett hidegháborúval) foglalkozik az ENT, és van politikai vonzata a DS9-ban is. És eddig még sehol nem mutatták be. A DIS lehet az a Trekben, ami az ep2-TCW-ep3 volt az SW-ben. (A másik ilyen fontos háború pedig az ENT és a DIS között lévő Föld-Romolus háború, de annak nincs ekkora jelentősége, révén akkoriban még nem volt Föderáció és a Romulan Csillagbirodalom sem volt olyan jelentős, mint a Klingon Birodalom.) Szóval 50 év után azért megértem a készítőket, hogy el akarják mesélni, mégis miért fújt egymásra ennyi ideig a Föderáció és a Klingon Birodalom.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis fejtegetés, pláne hogy nem vagyok benne a trekben ilyen mélységig. Mindenesetre nem vagyok benne biztos, hogy engem ez így érdekel. A nyitó dupla első részét láttam, ma jön a második, aztán elválik mi lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most délután letudtam a Discovery harmadik részét. Nekem bejött. Szerintem itt is eltalálták a Star Trek-et jellemző dolgokat. Sokat nem tudok a témáról de a hangulata úgy-ahogy felidézte bennem az eddig általam látott Trek művek hangulatát.

 

 

Sejtettem hogy Misi afféle amnesztiát kap és Gabi felveszi a Discovery-re. Kicsit sajnálom hogy nem láthattuk a csajt a sitten. Amúgy nem tartom nagy hibának mert beérem azzal is amit a siklón elmondtak.

Klassz hogy Saru is felkerült a hajóra. Legalább Misinek lesz valaki akivel felszabadultabban dumcsizhat. Bár lehet hogy a vörös kadét csajjal lett olyan viszonyban a rész végére hogy jól el tudjanak erről-arról diskurálni. Persze nagy dumákra nem számítok mert lesznek fontosabb teendői is a fennmaradó részek alatt. Amúgy szépen intézkedett a Glenn fedélzetén. Hátha annak hatására legalább az ott vele levők szimpatikusabbnak fogják találni. Aztán a többiekkel olyan lesz a viszonya amilyen lesz.

Gabi meg biztos jól eldumcsizgat az új házi vagyis zűrhajóállatkájával. Hogy micsoda vadállat az a jószág. Veszedelmes bestia. Gondolom lesz vele probléma. A Glenn-en volt vele elég úgyhogy arra nem vágyom hogy a Discovery-n is elszabaduljon. Tele lenne a hajó a legényésg véres hulláival.

 

 

 

Ja és Dzséjt elolvastam a kritikádat. A harmadik rész előtt mindenképpen le akartam tudni mert jobban meg akartam érteni az első két részt. Szóval hasznos olvasmány volt. :)

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézzük csak a klingonokat. Hatalmas a felháborodás, hogy mások lettek a DIS-ben, de nem ezért vagy azért, az első filmben is totálisan máshogy néznek ki, mint a TOS-ban. Ezt akkor lehet jól lemérni, amikor a TOS-ban és a DS9-ban ugyanaz a klingon bukkant fel:

 

0bbabc62d29ba1e4720dd2bc65764d5dcd34bda59ce10f608c463a5425719160.png

 

Ez itt Kor, és nem csak a karakter, de a színész is ugyanaz. Észlelhető, hogy picit más lett a klingon dizájn. Itt meg összesítve több dizájn is, van, ahol kisebb, van, ahol nagyobb a módosítás.

Úgy teljes a történet, ha ehhez hozzátesszük, hogy a későbbiek folyamán az ENT (4. évad valamelyik történetszála) adott egy magyarázatot arra, hogy a 23. század klingonjai miért csupasz bőrűek és teljesen hasonlatosak az emberekhez. Na most ezt a magyarázatot, úgy látszik, a DIS teljesen negligálta. Persze lehet azzal érvelni, hogy nem minden klingon fertőződött meg a vírussal (ez így is van, ha jól emlékszem), de azért az vicces lenne, ha a DIS-ben csak "basic", a TOS-ban pedig csak génmódosított klingonok jelennének meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek: The Original Series - I. évad

 

Nos azt kell mondjam, hogy le vagyok nyűgözve. Nem gondoltam volna, hogy ennyire fog tetszeni. Talán azért is, mert mostanában elég sok retro sci-fit néztem, de ez a lightos kaland-sorozat teljesen magába szippantott. Imádtam a történeteket, a karaktereket és azt hogy a figurák többnyire nem egymás vérét szivták, hanem összefogtak és igyekeztek legyűrni az eléjük kerülő problémákat (a Force Awakenst is többek közt azért birom annyira mert nincs fölösleges drámázás mondjuk Rey meg Finn, vagy Poe és Finn között). A kalandok pedig szerencsére igen sokfélék voltak. Mert ez volt a legnagyobb félelmem: hogy egy idő után elfogom unni az egészet. De volt itt minden mint a búcsúban: időutazós történet, űrcsata, bírósági dráma.... és a script néhány részt leszámitva bitang erős volt. Ennél már csak az lepett meg jobban, hogy a kivitelezés (a rendezés, a díszletek, a kosztümök stb.) sem vallott szégyent. Ha néha látványosan ki is lógott a lóláb az inkább csak bájosabbá tette az egészet. Igaz csak a felújitott részekhez tudtam hozzájutni, amikben az űrjelenetek teljesen lelettek cserélve, de a beltériekhez úgy láttam hogy nem nyúltak (vagy ha igen akkor csak apróságokhoz, például a visszaszámláló az egyik pulton fel lett tupirozva... de ebbe a részébe majd jobban beleásom magam. Már úton van a Blu-ray kiadás amin a régi és a felújitott verzió is rajta van). És ha az egészet például a '60-as '70-es évekbeli Doctor Who részekhez mérem akkor azt kell mondjam, hogy a '66-os Star Trek úgy néz ki mint valami szuperprodukció. A kamera még csak nem is mindig statikus: ritkán, de van hogy mozog a szereplőkkel. De például van egy bizonyos gyilkossági jelenet is ami nagyon okosan lett megrendezve. Mondjuk viszonylag sok '50-es évekbeli filmet nézek, úgyhogy az elégedettségembe az is közrejátszhat hogy viszonylag kevéssel is beérem, ha effektekről van szó.

 

Pár szó külön a részekről:

 

The Cage (0. rész) - Ez az a próbarész, amit annak idején nem vetítettek le. Itt nem Kirk, hanem egy bizonyos Pike nevű ürge az Enterprise kapitánya. A rész a korához képest döbbenetesen ambiciózus. Többféle idegen lény és bolygó is feltűnik a részben. Néhol az egész szinte már átcsusszan a fantasy műfajba. Főleg amikor Pike egy óriási középkorias kastélyban találja magát. Arra jó volt, hogy azonnal felkeltse az érdeklődésemet. 10/8

 

The Man Trap (1. rész) - Már rögtön a felütés is remek: ahogy Kirk harmadmagával megérkezik egy idegen bolygóra, találkozik egy nővel, akit mindhárman másnak látnak. De erre csak akkor jönnek rá, amikor -mintegy mellesleg- elkezdik megvitatni a korát. Látszik hogy az első részbe igyekeztek anyait-apait belevinni, hogy megfogják a nézőket. Rejtély, titokzatos halálesetek... amolyan sci-fi thriller a '60-as évek stílusában 10/9

 

Charlie X (2. rész) - Az Enterprise-ra egy jedi lovag kerül. Najó nem, de valami egészen hasonló. A srác az elméjével varázslatos dolgokra képes: tárgyakat nyom össze, embereket tüntet el. Az első évad alapján az efféle isteni erejű figurákat nagyon szeretik az írók. Volt belőlük pár. 10/8

 

Where No Man Has Gone Before (3. rész) - Újabb rész újabb isteni ellenfél. Az elején még aggódtam, hogy máris önismétlésbe fullad a széria, de szó sincs róla. A koncepció ugyan hasonló, de egészen brilliánsan bántak vele. Összesen négy olyan epizód van, amelyik nálam messze kimagaslott a többi közül. Ez az egyik. 10/10

 

The Naked Time (4. rész) - Elhagyatott állomás egy jeges vidéken? Az eleje olyan mintha a Thing (A dolog) egy korai verziója elevenedne meg, de aztán új irányt vesz a történet. Elszabadul egy vírus, ami megszabadítja a gátlásaitól a legénység tagjait. Az értékelések alapján igazi közönség kedvenc ez az epizód. Nekem is tetszett, még ha nem is feltétlenül annyira, mint a többségnek. 10/8

 

The Enemy Within (5. rész) - Minden epizodisztikus fantasy és sci-fi sorozatban amit láttam előbb utóbb előfordul, hogy az egyik főszereplőnek elszabadul egy gonosz hasonmása. Itt most a gonosz Kirk rontja a levegőt az Enterprise-on. Kiváncsi lennék, hogy ezt az írói húzást a Star Trek találta fel, vagy ők is átvették valahonnan? Egyébként jó kis rész. 10/8

 

Mudd's Woman (6. rész) - Egy intergalaktikus strici kerül Kirk űrhajójára (nem hülyülök), oldalán három értékesítésre váró hölggyel, akik minden férfit megbabonáznak, aki rájuk néz. Ez volt az első rész, amelyik kicsit gyengébbnek éreztem. 10/6

 

What Are Little Girls Made Of (7. rész) - Az egyik legénységi tag vőlegényét keresik fel egy kietlen bolygón. De a fazon körül több gyanús dolog is akad. Az hogy csinált magának egy "félmeztelen" robotnőt még csak nem is a legfurább az ürge kapcsán. Úgy általában meglepett hogy a sorozat régi kora ellenére néha mennyire lengén öltöztették a női szereplőket. Ilyen szempontból ez a rész vitte a primet Andreával (10/8 - na nem Andrea hanem az epizód :D)

Android_duplicator_controls.jpg

 

Miri (8. rész) - Az Enterprise felfedez egy második Földet, ahol valami nagyon félresiklott: az épületek romokban állnak, ráadásul alighogy egy könnyed sétát vesznek belefutnak egy mutánsba. Ez is azon részek egyike ahol ügyesen gazdálkodtak a szűkös büdzsével. Jó kis poszt-apokaliptikus történet, amiben még pár okos csavar is van. Amit picit sajnáltam: elhangzik hogy Kirk szerelmes az egyik legénységi tagba. Azt hittem, hogy ezzel majd később kezdenek valamit, de el lett felejtve. 10/8

 

Dagger of the Mind (9. rész) - Kirk és Spock egy gyanús börtönbolygót keres fel, ami első látásra nagyon kulturált. Az igazgató roppant kedves, a börtön valójában olyan mit valami jobbfajta hotel. Aztán ahogy lenni szokott második látásra minden megváltozik. A kalandosabb részek egyike. 10/8

 

The Corbomite Maneuver (10. rész) - Bár majdnem minden rész elején elhangzik, hogy az Enterprise új világokat és civilizációkat akar felkutatni, valójában ilyesmire igen ritkán kerül sor. Ez a szűk körű kivételek egyike. Egy sose látott űrhajó keveredik a főhősök elé, aminek a technikája sokkal fejlettebb annál mint amivel eddig bárki találkozott. A csattanót megsejtettem, de így se volt rossz. 10/7,5

 

The Menagerie: Part I (11. rész) - Jó lett volna ez ha előtte nem láttam volna az eredeti pilotot (a nulladik részt, a The Cage-t). Ez a sztori ugyanis nagyjából arról szól, hogy a főhősök régi felvételeket néznek vissza abból az időből amikor Spock még másvalaki alatt szolgált. Magyarul ez annyit jelent, hogy megnézik a The Cage című részt. Nyilván a '60-as években ennek volt értelme, hisz a pilot nem lett leadva. Így utólag viszont filler. 10/6

 

The Menagerie: Part II (12. rész) - Az előző közvetlen folytatása. A fentebb leírtak erre is igazak. 10/6

 

The Conscience of the King (13. rész) - Felmerül a gyanú, hogy egy híres Shakespeare színész valójában egy bújdósó tömeggyilkos. Az egész évad egyik legjobb jelenete ebben a részben van. Arra gondolok, amikor Uhura zenél. 10/9

 

Balance of Terror (14. rész) - A filmekben többször is láttam romulánokat, de eddig a részig fogalmam se volt róla, hogy kicsodák. Itt elég alaposan elmagyarázzák a történetüket. De nem is ez a pláne a részben, hanem a feszült, mesterien levezényelt űrcsata. Óriási kedvenc lett! 10/10

 

Shore Leave (15. rész) - A régi Star Trek legalább annyira szereti a zöldfás bolygókat, mint a régi Doctor Who a kietlen bányákat. A legénység megint egy ilyen zöld bolygóra keveredik. Ki akarnak kapcsolódni csakhogy több minden is megzavarja a nyugalmukat: például egy emberméretű nyúl, akit egy szőke Alice nevű kislány üldöz.... Már az első 10 perc után világos, hogy amire gondolnak az megelevenedik, de valamiért erre a szereplők nem akarnak rájönni. Iszonyú sokáig van húzva a nagy semmi. Elég unalmas. 10/5

 

The Galileo Seven (16. rész) - Na ebben a karakterek közötti párbeszédek egyáltalán nem tetszettek. Miután az egyik kisebb hajó lezuhan, mindenki Spock-ot cseszegeti azért, mert a reakciói nem emberiek. Könyörgöm, már mióta utaznak vele, igazán tudhatnák, hogy csak félig ember. Akkor meg minek állandóan azzal izélgetni hogy reagáljon emberien! Némelyik újdonsült mellékszereplő viselkedése elég bicskanyitogató volt. Ráadásul ez volt az első rész, ahol a CGI űrjelenetek kifejezetten zavaróak voltak. 10/4

 

The Squire of Gothos (17. rész) - Újabb isteni ellenfél. Nem rossz, de azért ebből a koncepcióból hoztak már ki többet is. 10/7

 

Arena (18. rész) - Ez a rész kifejezetten híres a ritka béna verekedős jelenete miatt. Maga az epizód azonban teljesen rendben van. 10/8

e725fb9124040ce9ce7e548c5290a8e3476a5e60.png

 

Tomorrow Is Yesterday (19. rész) - Ez az első időutazós történet. A '60-as évekbe kerül vissza a főszereplő csipet-csapat, ahol felszippantanak egy vadászgép pilótát. A sci-fi vonal nem annyira erős. Azaz érzésem, hogy az időutazásból adódó problémákat nem igazán gondolták át, de egy kalandnak elment. 10/8

 

Court Martial (20. rész) - Na ez viszont pokoli jó. Nem vagyok a bírósági drámák nagy rajongója, de itt aztán elég jól kiaknázták a témában rejlő lehetőségeket. 10/9

 

The Return of the Archons (21. rész) - Fura, hogy egyáltalán nem magyarázták meg, hogy a bolygón amire érkeztek miért él mindenki úgy mintha a XIX. században lennének. Vagy valamire nem figyeltem oda? Az egész egyébként olyan volt mintha egy Doctor Who epizód lett volna. És ezt nem bántásból mondom. 10/7,5

 

Space Seed (22. rész) - Lassan 20 éve, hogy először láttam a Khan haragját, ami azóta is az egyik kedvenc Star Trek filmem. Namost az a film ennek az epizódnak a folytatása. Már csak emiatt is a résznek minden pillanata arany volt és persze teljesen új megvilágitásba helyezte a mozifilmet. Az már csak hab volt a tortán, hogy Ricardo Montalban mint Khan óriásit alakított. 10/10

 

A Taste of Armageddon (23. rész) - Ha a jó sci-fi ismérve hogy gondolkodóba ejt, akkor ez egy első-osztályú darab. Egy olyan világban játszódik, ahol nem valódi bombákkal és fegyverekkel hanem számítógépes programokkal vivják a háborúkat. A virtuális térben lemodellezett csaták után kijelölik hogy kik haltak meg az összeütközésben és azokat utána kivégzik. Tehát ennek a modern háborúnak csak egyetlen előnye van: az épületek és úgy általában a kultúra sértetlen marad. Érdekes. 10/9

 

This Side of Paradise (24. rész) - Nem vagyok túl nagy rajongója az olyan részeknek, ahol a főszereplők valami külső hatásra magukból kifordulva kezdenek el viselkedni. Más sorozatokban túl sok ilyet láttam már. Ezt is untam egy kicsit. 10/6,5

 

The Devil in the Dark (25. rész) - Egy bányászbolygón egy szörnyeteg gyilkolássza a munkásokat. Hiába volt olcsó, még a rém is tetszett, ahogy az egész epizód nagyon Trekkes volt a lehető legjobb értelemben. 10/9

 

Errand of Mercy (26. rész) - Az első klingonos rész! Olcsó kinézet ide vagy oda kifejezetten jó debütálást kaptak. 10/8,5

 

The Alternative Factor (27. rész) - Annyira okosak és nagyotmondóak akartak lenni, hogy közben orra buktak a saját lábukban. A legrosszabb rész az évadban. 10/3

 

The City on the Edge of Forever (28. rész) - A leggyengébb epizódot a legerősebb követte. Pedig a sztori leírva marhaságnak hangzik: Kirk és Spock visszamennek az időben a nagy gazdasági világválság idejére, hogy megakadályozzák McCoy-t abban hogy véget vessen a világnak. Kirkék konkrétan lemennek csövesbe: ruhát lopnak és egy szükségszálláson kajálnak. Mindezek fényében annak aki nem látta tán furán hangozhat, de a hangulat óriási! Ha kicsit hosszabb lett volna és belenyomnak még egy kis pénzt ez akár egy remek mozifilm is lehetett volna. 10/10

 

Operation - Annihilate! (29. rész) - Nem kissebb dolgot mint a galaxist kell megmenteni a gyilkos parazitáktól. Decens darab! 10/8

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, ez nem semmi összefoglaló. Egy apró érdekesség: sajnos az epizódok nem kronológiai sorrendben vannak, sőt kifejezetten össze-vissza vannak.

 

A The Galileo Seven 16. részként lett leadva eredetileg, a remastered kiadáskor 41. epizódként adták le (már a második évadban), de valójában a 13. rész. Az első rész meg a Where No Man Has Gone Before, míg az első részként leadott The Man Trap valójában az ötödik. Persze nagy port nem kavar, de sorrendben nézve például nem fura, hogy míg az első két részben McCoy a főorvos, a harmadikra honnét kerül elő Dr. Piper, akit soha többé nem látunk, vagy miért Sulu a tudományos tiszt Spock helyett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy teljes a történet, ha ehhez hozzátesszük, hogy a későbbiek folyamán az ENT (4. évad valamelyik történetszála) adott egy magyarázatot arra, hogy a 23. század klingonjai miért csupasz bőrűek és teljesen hasonlatosak az emberekhez.

Persze, de én most inkább arról írtam, hogy néha a korábbi részekkel nem törődve változtattak. És ez a klingonokra is igaz. Hiába magyarázták meg mintegy 25 évvel később, egészen az Enterprise-ig ezek a változtatások a korábbi Trek epizódokban bemutatott klingonok ignorálása volt.

 

A DS9-ban kifejezetten nevetséges, amikor a Föderációsok mit sem tudnak a sima fejű klingonokról (miközben azért Kirkék sokszor összefutottak velük,

ráadásul nehezen hiszem, hogy Archerék nem jelentették a dolgot, és más Föderációs sem találkozott velük, plusz egy deka kép sem készült 200 év alatt), Worf meg letudja annyival, hogy "hát erről nem szívesen beszélünk". Khm...

 

Plusz a klingonok magyarázata még nem magyarázat a romulanokra, a trillekre, és a többiekre. A romulanok már csak azért is érdekesek, mert nem a Star Trek az első, ami visszalépett az eredeti változatra. A Star Trek V-ben és Star Trek VI-ban is TOS-os romulanok vannak, miközben mindkét film forgatásakor már léteztek az új külsejű romulanok, hiszen futott a TNG (az Enterprise A nem egy díszlete az Enterprise D díszlete).

 

 

Az Enterprise-ban amúgy azt mondják, hogy "csak" több millió klingont fertőzött meg a retrovírus, ezek egy része eleve meghalt, a többi lett simafejű. A Klingon Birodalom népessége viszont több milliárdra rúg. Szóval arányaiban nagyobb az esély arra, hogy redős fejűekbe botlasz, mint abba, hogy sima fejűekbe,

pláne, ha a szégyentől ezek még elvonultan is élnek, esetleg a Birodalmon belül is alsóbb osztályba csúsztak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm, ez érdekes. A második évadnál is hasonló kavarások voltak? Ott egyelőre csak az első részt láttam (amikor Spock éledező ösztönei miatt elmennek a Vulkánra).

Igen, az a 2x05. :) Itt megnézheted a kronológiai sorrendet:

http://memory-alpha.wikia.com/wiki/TOS_Season_2

 

De a második és harmadik évadnál már nem rémlik, hogy lettek volna feltűnő problémák a kronológia összevisszaság miatt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részint a magam szórakoztatására összeszedtem pár érdekességet az eddigi három Discovery epizódról. Egész pontosan arról, hogy milyen formában kapcsolódnak be a Star Trek univerzumába. (Legfeljebb enyhe spoilereket tartalmaz.)

 

The Vulcan Hello

- Az epizódban megjelenik Spock apja, Sarek. Ő Burnham nevelőapja és mentora. A karaktert immár a negyedik színész formálja meg. Mark Lenard játszotta a TOS-ban, a Star Trek IV-ben, V-ben és VI-ban, valamint a TNG-ben. Jonathan Simpson játszotta a Star Trek V flashbackjében, Ben Cross a 2009-es Star Trekben, most pedig James Frain keltette életre. Bár úgy tűnhet, minden eddigi megjelenése közül ez a Sarek a legfiatalabb (2256-ban még csak 91 éves), valójában a Star Trek V flashbackben még fiatalabb, mindössze 65 éves.

 

- Minden Star Trek nyitóepizódban van egy rész, amiben az előző epizód egyik szereplője megjelenik és képletesen átadja a stafétabotot. A TNG-ben McCoy, a DS9-ban Picard, a VOY-ban Quark (és Morn), az ENT-ben Zephran Cochrane. (A hagyományt még Abrams sem törte meg, hiszen feltűnik az elsődleges univerzumból Spock.) Ezúttal ez a szerep Sarekre hárult.

 

- Sarek említi, hogy 240 évvel korábban katasztrófába fulladt a vulcanok első találkozása a klingonokkal. Az esemény a H'atoria-rendszerben történt, amely egy alternatív idővonalon ugyan Föderációs területen fekszik, de egy kis klingon kolónia van rajta, aminek Worf a kormányzója.

 

- A USS Csencsau (és USS Discovery-n is) vannak még fáziságyúk, amiket 100 évvel ezelőtt az NX-01 Enterprise-on használtak.

 

- Több flottatiszt is említi, hogy nagyjából egy évszázada találkoztak az emberek először a klingonokkal. Ez igaz, a kapcsolatfelvétel 2151-ben volt, az ENT első epizódjában, vagyis 105 évvel ezelőtt (a magyar feliratban tévesen írják, hogy évszázadok teltek el). Említik azt is, hogy a klingonokkal a kezdetektől fogva hidegháborús a viszonyuk, illetve csak néhány találkozása volt a Birodalomnak és a Csillagflottának. Ezt a pár eseményt és a hidegháborús helyzetet láthatjuk is az ENT-ben.

 

- Bár bővült néhány új elemmel, a klingon temetési rituálé megegyezik a korábbiakkal. Először ilyet a TNG 1x20 Heart of Glory című epizódjában láthattunk, majd több részben is feltűnt kisebb-nagyobb változtatásokkal.

 

- A DIS ugyanazt a csillagidő rendszert használja, amit minden sorozat és film az elsődleges idővonalon (a Kelvin-idővonalon más rendszert használnak).

 

- Burnham azt mondja a naplójában, hogy a Földön éppen 2256. május 11-e van, vasárnap. Ez a dátum a valóságban is vasárnapra fog esni.

 

- Tekintve, hogy az epizód 2256. május 11-én játszódik, meghatározható, hogy az itt lezajló események pontosan 101 évvel, 3 hónappal és 19 nappal játszódnak az ENT 4x21 Terra Prime után, ami az utolsó olyan Enterprise-epizód, amit tényleg eme sorozat része (az ezt követő, záró epizód valójában a TNG része).

 

Battle at the Binary Stars

- A USS Shran az ENT egyik fontos szereplője, Thy'lek Shran parancsnok után kapta a nevét.

 

- USS T'Plana Hath a vulcani matróna és filozófus, T'Plana Hath után kapta a nevét, akit a Star Trek IV: The Voyage Home-ban és az ENT: 4x04 The Forge-ban is említenek. Ráadásul T'Plana Hath volt annak a vulcani hajónak is a neve, amely elsőként szállt le a Földön és vette fel a kapcsolatot az emberiséggel a Star Trek: First Contactban.

 

- A klingon házak képviselői között ott van a D'Ghor ház tagja is. Ez a ház egy DS9 epizódban kap fontos szerepet.

 

- Burnham és Sarek hasonló pszichés kapcsolatban van, mint 100 évvel korábban Charles Tucker és T'Pol, az NX-01 Enterprise két tisztje.

 

Context Is for Kings

- Az előző epizód és e között hat hónap telt el, vagyis 2156. novemberében járunk.

 

- Ebben az epizódban jelenik meg először valójában a USS Discovery. A Crossfield-osztályba tartozó hajó meglehetősen hasonlít a 24. században is használt B-24-CLN típusú föderációs hajóra. Mindkét hajó Ken Adam és a Star Wars berkekben is jól ismert Ralph McQuarrie koncepciórajza alapján készült, amelyet a Star Trek: Planet of the Titans című, a tervasztalon túl nem jutó filmhez készítettek. Ez lett volna az eredeti NCC-1701 USS Enterprise felújított változata.

 

9793024_orig.jpg

 

- A USS Discovery regisztrációs száma NCC-1031. Azért lett ez a száma, mert a DIS kiötlője, Bryan Fuller imádja Halloweent, ami október 31-én van.

 

- Burnham megemlíti a Suus Mahna nevű vulcani harcművészetet. Ugyanezt űzte T'Pol is az NX-01 Enterprise első tisztje.

 

- Paul Stamets nevét a ma is élő tudósról, Paul Stamets-ről kapta. Részben az ő kutatásai ihlették a USS Discovery-n végzett kutatást.

 

- Straal említi, hogy megnyerte a Zee-Magnees-díjat. Ugyanezt a díjat nyerte meg a TOS 2x24 The Ultimate Computer szereplő Dr. Richard Daystrom, és a TNG 2x06 The Schizoid Man című részben szereplő Dr. Ira Graves.

 

- Burnham név szerint megemlíti a nevelőanyját, Amandát, azaz Amanda Graysont, Spock anyját, akit szintén említ, csak a nevét nem mondja ki.

 

- Ez kronológiailag a legkorábbi epizód, amiben térhajtásra alkalmas csillagflottás kompot láttunk.

 

- Michael Burnhamre a Csillagflotta első zendülőjeként hivatkoznak, bár ez technikailag nem igaz. Az NX-01 Enterprise-on két ízben is volt zendülés, ugyanakkor Burnham az első, akit el is ítéltek ezért (illetve, az NX-01 még nem a Föderáció, hanem az Egyesült Föld Csillagflottájában szolgált, szóval a Föderáció berkein belül még lehet az első).

 

- Lorca kapitány irodájában van egy tribble. Ezek a kis lények a TOS-ban és a DS9-ban is okoztak már némi zűrt a hősöknek, de cameo szerepben feltűntek négy Star Trek filmben, az ENT-ben és a TNG-ben is. A klingonok halálosan gyűlölik őket.

 

- Mikor Lorca utazásra küldi Burnhamet, olyan világokat lát, amiket már láthattunk a TOS-ban is. A Preservers obeliszket a 3x03 The Paradise Syndrome-ból, a 11-es Csillagbázist az 1x14-15-16 Court Martial-The Menagerie, Part I-II-ből, valamint a Janus IV bányász kolóniáját az 1x26 The Devil in the Darkból.

 

- Burnham említi, hogy Amanda felolvasott neki és Spocknak az Alice csodaországban című könyvből. Spock a TAS (The Animated Series) Once Upon a Planet című epizódjában említi, hogy Amanda szerette Lewis Carroll műveit.

 

- A Discovery fedélzetén is ételszintetizátorok vannak, mint az NCC-1701 USS Enterprise-on. Ezt a technológiát használták a 22. és a 24. század között, mielőtt (ismeretlen időben) megjelentek a replikátorok. (Megjegyzem, a magyar feliratban tévesen nevezik replikátornak.)

 

- Az epizód végén a "szörnyraktárban" látható egy gorn csontváz.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, ez valóban érdekes volt :)

 

 

"a magyar feliratban tévesen írják, hogy évszázadok teltek el" --> ezt külön köszönöm, ráncoltam is a homlokom, arra pedig már nem volt energiám, hogy visszatekerjem és újra meghallgassam.

 

Csak egy megjegyzés: T'Pol

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes volt az e heti rész. Lorca és Burnham egyre szimpatikusabb, a látvány is ütős volt, bár a csatát eléggé egyszerűre vették (a DS9 után azért egy Trekes-háborút intenzívebbnek képzel el az ember, bár ez még csak az első volt, amiben részt vettek). A biztonsági főnök egy törzsgyökeres idióta...

 

Volt. Nem bánom, hogy meghalt, bár meglepett. Nem hittem volna, hogy ilyen gyorsan kiírják a Discovery tisztikarának egyik tagját - mondjuk ez annyiból jó, hogy így legalább nem fogjuk a hősöket biztonságban érezni (ami szintén nem egy Trektől megszokott dolog). Kíváncsi vagyok, ki lesz az új biztonsági főnök.

 

Amúgy poén, hogy az egyik főszereplő még mindig nem szerepelt. :) Lehet ő lesz az új biztonsági főnök.

 

 

Az e heti érdekességek:

 

The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry

- Kereken egy nappal járunk az előző rész után. A Star Trekben ilyen szorosan tartott epizódok csak a DS9-ban és az ENT-ben voltak.

 

- A részben kiderült, hogy az alamuszi klingon, Kol a Kor Ház tagja. Kor először a TOS 1x27 Errand of Mercy című epizódjában, később három DS9 részben is szerepelt és mindkét sorozatban John Colicos játszotta (a TOS-ban még emberi volt, a DS9-ban már redős fejű).

 

- Kol megveti T'Kuvmát, mert nem nemesi házból származik és bevesz a házába olyan kitaszítottakat, mint Voq. Ez jellemző a Kor Ház tagjaira. Valamivel több, mint 100 évvel Kol után, Ház feje, Kor hasonlóan lekicsinylő szavakkal illeti Martok tábornokot, aki szintén nem egy nemesi ház tagja, hanem Qo'noS szegény vidékéről, a Ketha-tartományból származik.

 

- Most először történt utalás arra, hogy a klingonok emberevők.

 

- Az ostrom alatt álló Corvan II-ről először a TNG 5x10 New Ground című részben hallhattunk. Innen származik a corvan gilvo nevű állat, amely a TNG részben említett ipari kitermelés miatt a kihalás szélére került. Ezt az ipari kitermelés a DIS-ben is szóba került, mint a Föderáció egyik legfontosabb dilithium ellátó világa.

 

- A részből kiderül, hogy Burnham 2226-ban született, vagyis négy évvel idősebb, mint a mostohatestvére, Spock, aki 2230-ban született. Ezt az információt amúgy a 2009-es Star Trekből tudtuk, és mivel Spock három évvel a Kelvin elpusztítása előtt született, ezért a dátum ugyanez az elsődleges idővonalon is.

 

- A Corvin II ostromát mutató adás végén az "End Transmission" üzenetkor a Star Trek Star Fleet Technical Manual logójára nagyon hasonlító logó látható.

 

- A laborban, ahol a Hasfelmetszőt is tárolják, a múlt heti részhez hasonlóan látható egy gorn csontváza. A faj egy-egy tagját láthattuk a TOS-ban és az ENT-ben.

 

- Az epizód elején ugyanabban a laborban az akváriumban látható egy horta. A lény a TOS 1x26 The Devil in the Darkban szerepelt.

 

- Az eddig megismert kapitányokkal ellentétben Lorca nem ül le. A készenléti irodájában egyáltalán nincs szék, és a kapitányi széket sem használja.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A múlt heti részt kicsit késve sikerült megnéznem, az e hetit meg tegnap. Mindkettő nagyon tetszett, főleg az utóbbi, mert ennyi vulcani között végre úgy éreztem, nem csak címében Star Trek a DIS. Félreértés ne essék, elfogadom, hogy Star Trek-sorozat, ugyanakkor alig van ismerős elem, hála a sok redizájnnak. Mások a klingonok, mások a hajóik (a klingon hajók szinte minden jellegzetességüket elvesztették), és a klingonokon és a vulcaniakon kívül még egy korábbról ismert faj sem tette tiszteletét. Sehol a bolianok, az andorianok, a tellariták, stb. Mások a Föderációs egyenruhák, a díszletek, szóval nehéz elhinnem, hogy ez a Star Trek a Star Trek univerzumában játszódik (pedig aztán utalnak benne bőszen sok korábbi dologra), 10 évvel a TOS előtt. Tulajdonképpen a DIS-sel nagyjából azonos időben játszódó Kelvin-idővonal filmjei közelebb állnak a TOS-hoz, pedig azok alternatív világot festenek le.

 

Na de ennyit erről, ezt leszámítva tetszik a sorozat, és talán-talán majd olyan elemek is feltűnnek, amik jobban összefűzik a DIS-t a Star Trek világával (ha nem lenne a TOS, akkor nem lenne gond, mert az ENT világához passzol, a TNG meg száz évre van). Amúgy a sztorik jók és a szereplőket is kedvelem, különösen Lorca kapitányt, de Burnham is a kedvenceim közé tartozik. És külön tetszik, hogy a háború tulajdonképpen inkább háttéresemény, és a tudományos felfedezés (még ha a kutatás éppenséggel a háború miatt is folyik) az elsődleges cél. Kicsit fura is a felállás, mert a USS Discovery inkább az eredeti USS Enterprie és a D nyomában jár, míg Lorca inkább Archerre és Siskóra hajaz. Inkább katonák, mint felfedezők és diplomaták. Picard, Janeway és Kirk szentbeszédet mond a győztes csata után. Lorca, Sisko és Archer pedig megnyerik azokat a csatákat. :)

 

Az e heti részhez:

 

 

De arra azért kíváncsi leszek, mi jön most. Lorca elmegy megmenteni az admirálist, vagy a sorsára hagyja, tudván, hogy a nő az egyetlen, aki tud a gondjairól. Ha a klingonok markában hagyja, akkor megtarthatja a Discovery-t. Más Star Trek esetén azt mondanám, hogy simán megmentik, de a DIS-ben azért érezhetően komplexebb karakterek vannak. Nem feltétlen makulátlan, mindig egyenes hősök.

 

 

És akkor jöjjenek az érdekességek az elmúlt két részből, szokás szerint enyhe spoilerekkel.

 

Choose Your Pain

- Ez az epizód 2256 decemberében játszódik, három héttel a The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry után.

 

- Az epizódból kiderült, hogy Paul Stamets nem csak a tudományos tiszt, hanem a főgépész is, egyúttal párkapcsolatban van Dr. Hugh Culberttel, akiről kiderült, hogy valójában nem a USS Discovery főorvosa. Stamets és Culbert nem az első homoszexuális pár a Star Trekben. A legutolsó filmben, a Star Trek: Beyondban Sulunak is van egy férje (az sosem derült ki, hogy Sulu az elsődleges idővonalon is meleg-e; a TOS-ban és a hat mozifilmben az egyetlen utalás egy párkapcsolatra a lánya, de ez is a Star Trek VII: Generations című filmben derül ki, és még ekkor sem esik szó a Sulu-családról konkrétabban, szóval semmi sem zárja ki, hogy Sulu a fő idővonalon is meleg legyen). Illetve Jadzia Daxnak is volt kapcsolata egy nővel, Lenara Kahnnal. Emellett a Star Trek VIII: First Contactban szereplő Hawkot is homoszexuálisnak írták meg, bár ez a filmből nem derült ki végül.

 

- Az epizódban Saru lekéri a korábban kitüntetett kapitányok listáját, és csupa ismerős név köszön vissza: Robert April, az NCC-1701 USS Enterprise első kapitánya (TAS), Jonathan Archer az NX-01 Enterprise kapitánya (ENT), Christopher Pike az NCC-1701 USS Enterprise második kapitánya (TOS 1x00 The Cage, 1x15-16 The Menagerie Part 1-2., Star Trek, Star Trek: Into Darkness), és végül Matt Decker sorhajókapitány, a USS Constellation parancsnoka (TOS 2x06 The Doomsday Machine). Az utóbbi amúgy Williamd Decker kapitány apja, aki a Star Trek: The Motion Picture-ben lesz az NCC-1701 USS Enterprise kapitánya.

 

- A Star Trekre olyannyira nem jellemző a káromkodás, hogy nem nehéz megszámolni, hányszor hangzik el ilyesmi. A legdurvább eddig a shit és a bullshit volt (előbbi a Generationsban, utóbbi a First Contactban hangzik el), illetve a DS9 6x24 Time's Orphanban elhangzik a bollocks szó. A fuck szót ebben az epizódban használták először (és egyből kétszer is) a Star Trek immár több, mint ötven éves fennállása óta.

 

- Harry Mudd karaktere nem ismeretlen a Star Trek rajongói előtt. Korábban már szerepelt a TOS 1x03 Mudd's Women és a 2x12 I, Mudd című részben, de feltűnt egy TAS epizódban is. Korábban Roger C. Carmel, most Rainn Wilson játszotta. A "Mudd incidensre" még a Star Trek: Into Darknessben is történt utalás.

 

- Érdekes módon kiderült, hogy az ember férfiak és a klingon nők szexuálisan nem kompatibilisek. Ez azért érdekes, mert a USS Voyager főgépésze, B'Elanna Torres apai ágon ember, anyai ágon klingon. Vagyis a kérdés, hogyan hozták össze B'Elannát? :hmm:

 

Lethe

- Egy héttel járunk az előző epizód után. Érdekesség, hogy eddig minden részben volt szó arról, mennyi idő telt el az azt megelőző események óta.

 

- Ez az első eset, hogy Lorca használja a kapitányi széket.

 

- Burnham megemlíti a Constitution-osztályba tartozó USS Enterprsie-t. Ez több szempontból is passzol a kánonba, merthogy valóban a Constitution-osztályba tartozik a hajó, és 2256-ban bizony már szolgálatban volt, akkor éppen Christopher Pike kapitány parancsnok alatt (a Kelvin idővonalon a hajó később épül meg, 2258-ra készül el). Az Enterprise amúgy 2245-ben indult útjára Robert April kapitány parancsnoklásával, szóval a DIS idejére már viszonylag öreg hajó. A TOS 1x00 The Cage két évvel játszódik a DIS 1x01 The Vulcan Hello előtt. Érdekes kérdés, hogy feltűnik-e majd a sorozatban az Enterprise, és ha igen, az eredeti dizájnt, a kelvines dizájnt vagy egy teljesen új változatot látunk (ami amúgy komoly kontinuitási problémákhoz vezetne, hiszen bár a The Cage és a TOS között a hajó nem sokat változik).

 

- Sarek emlékéből kiderül, hogy Spock javára döntött, amikor a vulcaniak lehetetlen helyzetbe hozták gyermekeivel kapcsolatban. Mivel Burnham ember, Spock pedig csak félig az, inkább őt választotta, hogy bekerüljön a Vulcani Expedíciós Csoportba. Spock viszont azt elutasította és inkább a Csillagflottához csatlakozott. A TOS-ban és az alternatív valóságban is benne van Spock eme lázadása az apja akaratával szemben.

 

- Az epizódban láthatjuk a fiatal Amanda Graysont, Burnham nevelő és Spock vér szerinti anyját. A hölgyet immár a negyedik színésznő alakítja. A TOS 2x15 Journey to Babelben és a Star Trek IV: The Voyage Home-ban Jane Wyatt alakította, a Star Trek V: The Final Frontier flashbackjében (itt láthatjuk a legfiatalabb Amandát) Cynthia Blaise játszotta, a Star Trekben Winona Ryder formálta meg, most pedig Mia Kirshner bújt a karakter bőrébe. Az is kiderült, hogy Amanda ugyanolyan tanácsokkal látta el Burnhamet, mint Spockot, illetve láthattuk, mikor adta neki az Alice csodaországban című könyvet, amit az 1x03 Context Is for Kings-ben láthattunk.

 

- A vulcani szélsőségesek nem ismeretlenek a Star Trekben, előkerültek a TNG-ben és az ENT-ben is. Mi több, a Föderációs tagságot és alapvetően az emberekkel való kapcsolatot elutasító radikálisok már az ENT-ben is szerepeltek, méghozzá az 4x09 Kir'Shara című részben. Akkor úgy tűn, Archeréknek sikerült felszámolnia a szervezetet, de most kiderült, hogy még mindig fenyegetést jelentenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is bejött az utóbbi két rész. Főleg a múlt heti.

 

 

Nem semmi fószer ez a Gabi hogy képes volt felrobbantani az embereivel együtt az egykori hajóját. Mindenesetre a büntetése nem maradt el. Azt legalább nem úszta meg ha már a robbantást meg sikerült.

 

 

 

Az e heti részhez:

 

 

De arra azért kíváncsi leszek, mi jön most. Lorca elmegy megmenteni az admirálist, vagy a sorsára hagyja, tudván, hogy a nő az egyetlen, aki tud a gondjairól. Ha a klingonok markában hagyja, akkor megtarthatja a Discovery-t.

 

Úgy lenne a legszebb ha Gabi elmenne az megmenteni az admirálist aki hálából nem tenne be a pacáknak. De az is benne van a pakliban hogy Gabi veszni hagyja a barátját mint ahogy az is hogy elmegy menteni de későn érkezik és a nőci meghal. Én ezt a legutóbbi lehetőséget tartom a legvalószínűbbnek.

A párna alá rejtett stukker kérdése is érdekes ám. Mióta tarthatja Gabi azt a fézert a feje alatt? Arra tippelek hogy a múltkori fogságba esése miatt lett paranoiás.

 

 

 

Köszi az újabb listát!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon klassz a Star Trek: Discovery legutóbbi része.


Néhol az ismétlődés picit uncsi lett nekem egy idő után de azért a változások és az újbóli próbálkozások frankón oldották a helyzetet.


Szegény Gabi megért pár csúfos véget. Legalább kábé tudom milyen tré érzést okozna ha végleg megpatkolna.
Mudd-al meg hogy kicsesztek már. Mehetett családot alapítani. Talán megint meglép majd. :lol:
Amúgy kár hogy nem vették fel az előző részben elejtett fonalat. Habár ez a mostani rész nem ölelhetett fel túlságosan nagy időt úgyhogy lehet esély még a folytatásra valamilyen formában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harry Mudd-hoz

 

Spoiler

Később sikerül meglépnie, hisz szerepel a TOS-ban is. Az egyik részben egy maga által tervezett androidokkal teli bolygón él. A hárpia feleségét (Stella) is megalkotta, hogy mindig le tudja torkolni (ha már a valóságban nem sikerült soha). Nagyvonalú emlékeim szerint Kirk-ék végül úgy szabadulnak meg a bolygójáról, hogy megalkotnak 500 Stella-androidot, akik egyszerre zúdítják rá Mudd-ra minden szidalmukat. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hogy kitalálták Mudd-ot a Star Trek-be mert legalább akad olyan gonosztevő akit a jók alkalomadtán jól meg tudnak szívatni. A nézők meg mulathatnak rajta. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész nekem két okból tetszett nagyon:

1. Végre humort csempésztek a sorozatba. A DIS eddig egy meglehetősen komoly és komor sorozat képét festette le, ez volt az első könnyen, humorosabb hangvételű epizód.

2. A csontig lerágott toposzt sikerült frissebb szemszögből megközelíteni.

Spoiler

Az időhurok témája szinte biztos, hogy minden sci-fi sorozatban, amiben lehetséges az időutazás, előkerül. Általában annak a szemszögéből mesélik el, aki újra és újra átéli ugyanazt az időszakot, de most azok szemszögéből láthattuk, akik mindig ugyanazt élik át, nincsenek tisztában a hurokkal. Bár a kivitelezés nem sikerült igazán, néha úgy éreztem, Burnham túl sok információt tud az előző hurkokról, ahhoz képest, hogy Stametsnek mindössze fél órája volt meggyőzni és felzárkóztatni. Néha már az az érzésem volt, hogy egyenesen emlékszik. Ennek ellenére érdekes volt ilyen szemszögből látni egy időhurkos részt.

 

És akkor az e heti érdekességek, szokás szerint enyhe spoilerekkel a Star Trek franchise-ból.

 

Magic to Make the Sanest Man Go Mad

- A TNG 1987-es első része, az Encounter at Farpoint óta ez az első olyan Star Trek-epizód, ami nem a szokásos, az openinget megelőző felvezetővel kezd. Ezúttal az előző részekből láthattunk összefoglalót.

 

- Katherine Barrell megformálásában először jelent meg teljes valójában Stella Mudd. Ugyan a TOS 2x12 I, Mudd című részében már láthattuk a karaktert (akkor Kay Elliot játszotta), de az valójában egy android volt, nem maga Stella.

 

- Ez az első olyan DIS-epizód, amiben nem jelennek meg a klingonok.

 

- Mudd több, mint 56-szor ölte meg Lorcát, és valószínűleg közel ennyiszer a USS Discovery teljes legénységét.

 

- Lorca elhalálozásának számából és a tényből, hogy az időhurok félóránként ismétlődött, kiszámítható, hogy a teljes epizód nagyjából 28 órát ölelt fel, azaz alig több mint egy napig voltak időhurokba zárva hőseink.

 

- Ha Mudd sikerrel járt volna, a Föderáció elvesztette volna a második Crossfield-osztályú csillaghajóját, amiből elvileg nincs is több. Ugyan elméletben a USS Glenn és a USS Discovery mellett lennie kellene még egy USS Crossfieldnek is, amiről az osztály a nevét kapta, de az új hajótípusok prototípusai nem minden esetben kerülnek szolgálatba.

 

- Az időhurok témája már más Star Trek epizódokban is előkerült, egész pontosan a TNG 5x18 Cause and Effectben és az ENT 2x16 Future Tense-ben. Ugyanakkor ez az első eset, hogy a hurok a XXIII. században játszódó történetben tűnik fel.

 

- Mudd a Discovery-t egy alkalommal  anicium-yurium reakcióval pusztította el. Ugyanez a reakció szerepel a TNG 4x17 Night Terrors című epizódban is.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány elmélet a Discovery-vel kapcsolatban. Érdekesek, az első kettőben én is hiszek, ezeket valóban alátámasztják az eddig leadott epizódok.

Spoiler

Tyler valójában Voq, és a USS Discovery-hez masszívan lehet valami köze a 31-es szekciónak.

 

A többi vagy érdekes elmélet, vagy marha nagy baromság (Michael = Sybock).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
14 órával ezelőtt, Zééé írta:

Értelek, de hogy a TNG- t nem szereted....pont te? A TNG egy intelligens, komoly megközelítése volt a Star Trek szériának. Azt gondoltam volna, hogy neked a TNG korszak volt a kedvenced. Tudom, nem ide tartozik, de azért leírom, hogy számomra a First Contact a Star Trek mozifilmek császára. Az újabb limonádékat is szeretem - tegnap néztem újra a Mindenen túl című részt - de nálam Picard az ász! Nem hiszem, hogy nála nagyobb színészt, karizmatikusabb vezetőt valaha is felvonultatott volna ez a sorozat. 

Nekem a TNG-vel részben ugyanaz a bajom, amit Zahn könyveivel kapcsolatban ecseteltem: nem bírom a szereplőket. Nálam Picard nem az ász, sőt a kapitányok sorában majdnem őt kedvelem a legkevésbé. Kirk a favorit (Shattner és Pine Kirkjét is bírom, de nyilván gyerekkorom miatt előbbit jobban), aztán Sisko és Lorca, Archer, végül Picard és Janeway. És miért nem bírom őket? Amiért az egész TNG-t. Sziruposan pozitív, ennek köszönhetően baromira unalmas számomra. Főleg az első három évad, amiben Roddenberry még benne volt. Nekem túlságosan túltolta azt, hogy beszélgetéssel mindent meg lehet oldani, és mindenben van valami mély erkölcsi tanulság, amit persze 45 percen át ecseteltek...

Nyilván kicsit sarkítok, mert azért ott is voltak akciós részek (a klingon polgárháborús szakasz például az egyik kedvenc Trek történetszálam), de nekem túlságosan pozitív a TNG. Tudom, ez volt Roddenberry végső célja, ezt átadni, viszont számomra nem ez a Star Trek, mert a TOS-on nőttem fel. Számomra a Trek az, hogy van erkölcsi mondanivaló és alapvetően próbálunk békésem megélni, de azért csak behúzunk annak, aki piszkál minket. Kirkről sem véletlen szakadt le annyiszor a felső. :) Megjegyzem, kicsit vicces, hogy Roddenberry ilyen életszemléletű sorozatot gyártott, miközben ő maga egy elég sz*r alak volt. Például a feleségét, Eileen Rexroatot egyszerre csalta Nichelle Nichols-szal (Uhura) és későbbi második feleségével, Majel Barrett-tel (Number One, Chapel nővér, Lwaxana Troy, TOS-tól az Into Darknessig a Föderációs hajók computerhangja). És Barrettet is folyton megcsalta. De ismert, hogy pofátlanul nyúlt le kollégáitól ötleteket és adta el azokat sajátjaként, stb. Az biztos, hogy nem olyan figura volt, akiből kinézed a Star Trek szellmiségét.

Amúgy Sir Patrick Stewart színészi teljesítményével nincs bajom, már azt leszámítva, hogy bár Picard francia, hamisítatlan angol akcentusa van. :) Ugyanakkor magát a Picard karaktert én nem kedvelem.

Az én kedvenc sorozatom ezidáig a Deep Space Nine. Lehet, hogy a háborúval és az űrállomással orrba vágja a Star Trek szellemiségét, de számomra az megad mindent, amit általában sorozatokban keresek: frankó karakterek, izgalmas történet, rengeteg humor, néha könnyed, néha sötét, néha komoly. Ezerszer jobban csípem a DS9 hologram bárját, mint a TNG Robin Hood történeteit. Meg a DS9-ban érzem, hogy vannak kapcsolatok. A TNG-ben mi van? Deanna elkezd kavarni Worffal, de csak úgy, előjel nélkül, három filmmel később meg összeházasodik Rikerrel. WTF? Vagy ott van Picard és Crusher kapcsolata, ami végül sehová sem futott ki, éppen ellenkezőleg, totál elfelejtették (a Nemesis után játszódó könyvekben végül összeházasodtak, de azok ugye nem kánon művek). Abban a sorozatban nem érzem a barátságokat, sőt néha azt sem, hogy kamerán kívül ezek a karakterek élnének. A DS9 ezzel szemben lüktet az emberi kapcsolatoktól, és folyamatosan változik az egész struktúra, amit nagyon-nagyon szeretek. Megjegyzem, hasonló okokból imádom a TOS-t: Kirk, Spock és McCoy barátsága élteti azt a sorozatot.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.