Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

20 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Tarantino stílusa nagyon távol áll a sci-fi világától. 

Viszont nagyon jó rendező. Simán összehozhat egy jó fajta alvilágban mozgó Star Treek filmet. Rodrigez - és Antal Nimród - Predatorsfilmje is jól sikerült.

 

Akár Windu mester is szerepelhetne benne. 

 

Tényleg érdekeslenne, ha valahogy behozna pár jellemző Tarantio/Rodrigez színészt a filmbe. Uma Thurman, Michael Madsen, stb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarantino egyébként óriási Star Trek fan. A Kill Bill is ezért kezdődik egy klingon közmondással :D Az interjúk alapján amiket láttam Taratino elég jól képben van az ST sorozatok kapcsán és pont ezért nem gondolom, hogy olyan ST filmet csinálna ami nagyon szembemenne a sorozat szellemiségével, mert meglepő lehet, de tetszik neki.

Még egy régi interjúban egyébként azt fejtegette, hogy ha filmre vinne egy Star Trek epizódot, akkor az a Yesterday's Enterprise lenne a The Next Generation szériából, mert azaz egyik kedvence (III. évad 15. rész). De gondolom ha tényleg belevág akkor inkább saját sztorit fog irni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
2018. 01. 11. - 22:00, Dzséjt írta:

Discovery 1x10: hű... tehát... hűűűű!

Spoiler

Az nekem nem volt egyértelmű, hogy az epizód vége felé Lorcat Ash direkt hagyta ott a kínzókamrában szenvedni, mert már felszínre tört a klingon énje, vagy ott nem volt más választása és mindenképpen megkínozták volna?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott nem volt más választás.

Spoiler

A tüköruniverzumban ez a sztandard eljárás. Ha megpróbálták volna kimenteni Lorcát, akkor olyannyira szembementek volna az ottani normáknak, hogy valószínűleg azonnal lebuktak volna.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Discovery 1/12

 

Spoiler

Tetszett, hogy nem húzták sokáig a revelációt, hogy Burnham és a többiek a másik univerzumból vannak és ebben az univerzumban sem mindenki olyan egysikú érzelemmentes gonosz (gondolok itt a Császár kapcsolatára Burnhammel). A rész végi fordulat is jó volt, bár nagyon nem lepett meg, mert mintha olvastam volna valahol (talán pont itt), hogy Lorca is a másik univerzumból való lehet. Mondjuk ez klingonos szál Ash-nél tényleg kicsit így elsikkadt, mert mondja is Saru, hogy ebben a helyzetben a klingonokkal vívott hábrúnak tényleg semmi jelentősége, ha nem tudnak hazamenni. Így meg a klingonok és a velük való konfliktusnak, Voq áldozatának és Ash szenvedéseinek a jelentősége is eléggé devalválódott. Gondolom több évadra terveznek, meg nem akarták az egész sorozatot csak a klingonokkal vívott háborúra kihegyezni és tetszik is ez a tüköruniverzumos szál, izgalmas, érdekes, meg minden, csak most úgy érzem, hogy itt kb. egy másik nagyívű narratívát hoztak be ezzel a sorozatba egy már amúgy is meglévő nagyívű konfliktus mellé...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Discovery 11-13: most tudtam bepótolni a lemaradásom, és hát hűbazmeg!

Spoiler

Tyler Voq - oké, ezt már jó előre ki lehetett találni, elég nyilvánvaló nyomok mutattak rá. Kíváncsi vagyok, hogy ebből mit akarnak kihozni, mert a klingonok elleni konfliktus már a Tükör Univerzumban sem számított, most pedig, hogy a háborút megnyerték a klingonok, még értelmetlenebb Voq önfeláldozása. Viszont nyilván nem véletlen lett bemutatva a békés tükör Voq.

 

Lorca a Tükör Univerzumból jött - ezt olvastam teóriában, de nem hittem el. Olyannyira nem, hogy végül el is felejtettem. Hát leesett az állam. És tényleg, erre is ott voltak a nyomok. Csak azt sajnálom, hogy meghalt (valószínűleg a valódi univerzumban is), mert ő volt a kedvencem a sorozatban. :( 

 

A klingonok győztek. Na ez az igazán meglepő, mert ugye a háborút sosem nyerték meg. Tulajdonképpen egyik fél sem. Azt hiszem, ez egyértelművé teszi, hogy vissza fognak menni az időben és megváltoztatják majd a jövőt. Ki tudja, talán az igazi Lorca, Tyler és a többiek is életben maradnak végül. :) 

 

Amúgy szó volt még a sorozat gyártásának elején arról, hogy a történet több időben játszódna. Úgy tűnik, ez igazolást nyert. De tetszene, ha a Discovery a spórahajtóműnek hála az időben kezdene el kószálni. Megjegyzem, kezd az is körvonalazódni, miért nem használták többé ezt a technológiát. Univerzális veszélyt rejt, ugyanakkor sok problémát is okozhat. A téhajtás egy pöppet biztonságosabb.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Kicsit csalódtam a DIS utóbbi részében. Úgy érzem, ez az egész klingon háború csak alibi a másik történetszálhoz, és mivel azt már lezárták, ezt is kapkodva lecsukják két részben. Persze még van egy epizód, lehet abban azért lesz valami értelme is ennek.

Spoiler

Az egész klingon vallási szálat jelenleg tök fölösleges volt behozni. Voq karakterét már-már pofátlanul mismásolták el. Szuperfanatikus átruházta rá a vezetést, elvesztette, erre Voq egyszerűen ki lett égetve Ash fejéből. Alapvetően tetszik, amit Ash-sel csinálnak, ugyanakkor nem tetszik, hogy Voq így ment a levesbe.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit én is csalódtam de nem érzem nagyon vészesnek.

 

 

Kár Gabiért. Nagyon megkedveltem. Ám mikor kiderült róla hogy gazember a szimpátia közönnyé változott. Ettől függetlenül sajnálom hogy megpatkolt. Úgy érzem a másik Gabira is keresztet vethetünk.
Az Ashie-Voq dolog nekem elég magos. Nem igazán vágtam hogy a kligonok mit miért csináltak, ezért nem is bánom hogy a kínzós csaj úgy-ahogy helyrebabrálta a pacák fejét. Legalább érdekesebb lett a koma sorsa. Érdekel hogy mennyire végleges Misivel való szakítás. Vagyis hogy a csaj szakított ővele.
Az uralkodónőci kapitánnyá avanzsálását kicsit erőltetettnek találtam de még az is érdekes lesz. Kíváncsi vagyok hogy a vezetésével sikerül-e legyőzniük az ellenséget.

 

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Spoiler

Győzelmet nem arathatnak a klingonok felett, mert a háborús helyzet a Star Trek VI-ig marad - abban köttetik meg a béke -, a legtöbb, amit elérhetnek, az a fegyverszünet.

Már ez az egész "a klingonok a Föld küszöbén vannak" dolog is baromi necces.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fegyverszünetet is megjátszhatnák de még azt is piszok nehéz lehet kieszközölni. Úgy érzem még jobban meg lesz csavarva a sztori. Csak aztán jó fele csavarják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az ST se igazán jó példa, mert az moziban mindig bukta volt (talán Abrams első filmjét leszámítva)

Nagyon-nagy tévedés! :nana: Mindössze a The Final Frontier és a Nemesis bukott meg. A Beyond végül visszahozta az árát merchandise-ban és BD-ben, a többi pedig a legrosszabb esetben is mérsékelten, legjobban pedig látványosan sikeres lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Elképzelésem sincs, miről szólhat majd ez a sorozat, azt leszámítva, hogy immár egyértelmű: a TNG-DS9-VOY éra folytatása lesz, aminek örülök, mert egy ilyen Trek-sorozatra várok a leginkább. Remélem megragadják benne az alkalmat, és más öregek is visszatérnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 4 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.