Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Ezt a trailert már csak a The Mandalorian miatt is érdekes nézni. Nagyon jó a látványa azért félelmetes hogy a TV-ben is már milyen minőséget képesek letenni, és ha azt nézzük hogy elvileg a The Mandalorian 10 M/epizód lesz a költség ami több mint a Discovery-nél akkor az még durvább lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Szerintem biztos benne lesz egy Enterprise, még ha nem is lesz a kapitánya. És mivel a hírek szerint a sorozat real time fogja folytatni a TNG-t, vagyis bő harminc évvel azután fog játszódni, nagyon valószínű, hogy nem az E lesz, ha feltűnik (mondjuk én annak is örülnék, mert az a kedvenc Enterprise-om). Még egy Enterprise sem bírt ki ennyi időt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A Michelle Yeoh által életre keltett Philippa Georgiou külön sorozatot kap! Emellett kicsit jobban megismerhetjük majd a 31-es Szekciót.

https://deadline.com/2019/01/star-trek-spinoff-michelle-yeoh-philippa-georgiou-series-development-1202534747/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Igen, az aszteroidás üldözésnél letettem az állam a padlóra. Az simán mozifilm minőség. Ha ezt hozzák a Star Wars sorozatok is, nem lesz rá panasz látványban, az fix. Amúgy jó kis nyitórész volt, különösen tetszett, hogy már most elindultak egy lazább irányba. Az első évad komorsága nekem kicsit sok volt a darkból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég én is letudtam. Frankó szezonnyitóval dobtak meg minket. Nagyon klasszul összehozták. Amúgy Misi egész jól elvolt benne. Asszem rá lehet fogni erre a részre hogy az ő része.
Apropó Misi. Most realizálódott bennem igazán hogy bejön nekem az a csaj. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett, főleg, hogy ilyen komolyan vették az Elsődleges Irányelvet. Ez nagyon sokáig volt a Star Trek egyik sarokköve, de az Enterprise óta minden műből kimarad vagy félvállról veszik (az ENT ugye olyan korai időben játszódik, hogy a direktíva még nem is létezett, az Abrams filmekben meg ugyan egyszer előfordult, de eléggé poénra vették a figurát). Eddig amúgy a második évad jobban bejön, mint az első, bár persze két rész alapján nem lehet igazán ítélni, de a lazább felállás tetszetősebb, mint az első évad sötét hangulatú légköre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tuti. Amúgy nem akadt különösebb problémám az első szezon hangulatával. Sanszos hogy a második is megkapta a maga sötét hangulat adagját.
Pedig épp elég nagy a sötétség az űrben. Nem kell a hangulattal való fokozását túlerőltetni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 01. 31. - 16:21, Nute Gunray írta:

A sötét hangulat engem az első évadban egyáltalán nem zavart, de kicsit olyan volt a történet, mintha a készítők sem tudták volna, mit akarnak kihozni az egészből.

Egen, bennem is az az érzés támadt, hogy az első évadban tulajdonképpen az egész háború csak arra szolgált, hogy eltereljék a figyelmet a lényeges részről.

Spoiler

Azaz a tüköruniverzum szálról, és így Lorcáról.

Így minden, ami a háborúval kapcsolatos vagy el lett mismásolva, vagy elég hirtelen lett megoldva.

A sötét hangulattal nekem alapvetően az volt a bajom, hogy az nagyon Star Trek idegen. A Trek alapvetően a pozitív életszemléletről szól. Előfordul, hogy sötétebb lesz a helyzet, mint például az Enterprise 3. évadában vagy a Deep Space Nine domínium háborújában, de ekkor is van helye a kedélyességnek. Az ENT 4. évada újra pozitív irányt vett, a DS9-ban meg nem csak becsúszott egy-egy vidámabb epizód, ami amúgy nem törte meg a háborús vonalat, de megtörte a komorságot, de az egyes epizódokban is ott voltak az olyan pozitívabb tényezők, mint a barátság vagy a család.

A DIS-ben az első évadban még a hídszemélyzet nevét sem ismerhettük meg, látványos biodíszletek voltak mindössze. Michael és Tilly között érzek némi kényszer barátságot, de ez is kevés. Nem születtek még olyan barátságok, mint a Kirk-Spock-McCoy trió, a Paris-Kim páros, a Quark-Odo páros, az O'Brian-Bashir páros, a Sisko-Kira páros, a Jadzia-Sisko páros, stb. Mondjuk poén, hogy ezek java a DS9-ból van, de hát nem is véletlen az a legjobb Trek sorozat a világon. :) Láthatóan azért a második évad ezen próbál javítani.

Plusz ehhez hozzájön, hogy nekem a USS Discovery nem tűnik otthonosnak. A USS Enterprise, a USS Enterprise D, a USS Voyager és a DS9 is bírtak olyan jellemzővel, amik elhitették, hogy az emberek igenis képesek ott éveket elélni. Még az NX-01 Enterprise is felmutatott ilyet, pedig az a többihez képest kezdetleges és célirányosan készült, prototípus hajó volt. Otthonosak voltak a kabinok, a legénységnek volt szabadideje, volt, ahol azt el is tölthették. A Discovery-n mintha semmi ilyen sem lenne az étkezdén kívül. Mondjuk Pike legalább otthonossá tette a kapitány készenléti irodáját, ez már javulás.

 

Egyelőre úgy gondolom, hogy a DIS első évada nem rossz, de döcögős kezdés. A második évad két rész alapján erősebb lesz, és sokkal inkább hű a Star Trekhez. És most nem arra gondolok, hogy pofátlan módon használnak olyan technológiát, ami a később játszódó sorozatokban nem jön elő. Én sok Trekkie-vel ellentétben megértem, hogy egy 2200-ban játszódó sorozatban nem használhatnak 1960-as években használt díszleteket és eszközöket (bár a kommunikátort és a fézert szépen átemelték), de az a nagy büdös helyzet, hogy a más az 1990-es években készült sorozatok "jövője" is kezd fejletlen lenni a mi jelenünkhöz képest. Egy okostelefon lassan többet tud, mint egy trikoder, ezután más a komjelvény nevetségesnek tűnik 2300-ban. Igazából nekem már az is eszembe jutott, hogy a TOS talán megérett a remake-re. Eleve az a leggyengébb része az egésznek, mert még koncepció nélkül készült, már a TNG is számos dolgot felülírt benne, és hát na, 50+ éves.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.