Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

Nem történtek meg. Kivéve egy dolgot:

 

Az NCC-1701 USS Enterprise az eredeti idővonalon is elpusztult, bár ott Kirk robbantotta fel a klingonok miatt - és akkor a hajó már húsz éves volt, rég átesett egy teljes felújításon, iskolahajóként üzemelt és éppen készültek leszerelni. Kirk meg admirális, aki egy sor kihágás után lefokoztak kapitánnyá. Szóval a Kelvin-idővonalon lévő társa igen fiatalon, "eseménymentes" élettel a háta mögött ment el.

És Kirk később ugyanúgy megkapta az NCC-1701-A USS Enterprise-t, ami az elődjéhez hasonlóan ugyanúgy Constitution-osztályú volt, csak modernebb.

 

 

de akkor az eredeti idővonalon mi történt az USS Franklinnel és a kapitányával? Vagy egyáltalán nem is említik őket? Kb száz éve zuhant le szóval az eredeti idővonalon is meg kellett történnie.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

de akkor az eredeti idővonalon mi történt az USS Franklinnel és a kapitányával? Vagy egyáltalán nem is említik őket? Kb száz éve zuhant le szóval az eredeti idővonalon is meg kellett történnie.

 

Az a hajó

 

az eredeti idővonalon valószínűleg egy volt a sok-sok a Csillagflotta hajnalán elveszett hajónak. Ráadásul, amennyit olvastam róla, a Franklin még az NX-01 Enterprise előtti hajó, hiszen az első volt a 4-es fokozat elérésében, míg az NX-01 már az első 5-ös fokozatú volt. Akkoriban sok hajó eltűnt. Amúgy magában a sorozatokban, filmekben eddig sosem volt szó NX-326 USS Franklinről. Megjegyzem, kicsit fura, hogy ez NX-326 jelet kapott és már USS, mert ez éppen azt sugallja, hogy már az NX-01 Enterprise után jött. Bár lehet, hogy a USS nevet már a Föderáció 2161-es megalapítása után kapta meg, a számozás meg lehet, hogy változott azóta - a USS Kelvin is fura az NCC-0514-gyel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem. Nekem nagyon tetszett, bár elég lassan indult be, igaz, ami igaz. Viszont a végére kiforrta magát. A lenti spoilerrel kapcsolatban:

 

 

 

Dzséjt, lehet, hogy valamit rosszul értek, de mivel a két idővonal Kirk születésekor vált szét, ha jól tudom, ergo minden, ami addig történt, meg kellett, hogy egyezzen a két idősíkon.

 

Mivel a USS Franklin 100 éve tűnt el a Beyond előtt, ezért ugyanaz kellett, hogy legyen a sorsa a régi idővonalon is, nem? Mármint, Kirk születéséig a Franklin és kapitányának sorsa ugyanaz kellett, hogy legyen az eredeti síkon is, mint itt. Viszont. Kirk születése után a pillangóeffektus miatt akár történhetett minden másként is akár a Franklin kapitányával is, hiszen tudjuk, hogy nem találkoztak Kirkkel az eredeti síkon. Ez lehet azért is, mert Kirk élete teljesen másként alakult, de az eredeti sík eltérése az újhoz képest akár kihatással lehetett a Beyondban bemutatott bolygó sorsára is, de időben szigorúan csak Kirk születése után.

 

Vagy rosszul értelmezem?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát

 

Teljesen jól értelmezed, vagyis a Franklin az eredeti idővonalon is eltűnt. Csak az eredeti idővonalon játszódó sorozatokban és filmekben nem került elő - vagy ha előkerült, akkor nem az Enterprise-zal, az Enterprise D-vel, a Voyagerreé vagy a DS9-nal kapcsolatban. Lehet, hogy az Excelsior talált rá (aminek Sulu volt a kapitánya), vagy a Farragut, vagy az Enterprise B... A lényeg, hogy a Franklin az eredeti idővonalon is létezett és eltűnt három évvel a Föderáció megalakulása után, csak ott esélyes, hogy sohasem került elő vagy egy teljesen más időben, más résztvevőkkel lezajlott eseménylánc folyamán. Ami szinte biztos, hiszen a Kelvin idősíkon Kirkék 2260-ban kezdték meg az ötéves küldetést, míg az elsődleges idősíkban 2265-ben - vagyis, ha nem jön közbe a Beyond eseményei, akkor a Kelvinen az ötéves küldetés akkor ér véget, amikor az eredeti idővonalon elkezdődött. Az Altamidot az elsődleges idősíkon lehet meg sem találták. :)

 

 

Megjegyzem, a Kelvin idővonal múltja (azaz az ENT éra) nem teljesen egyenlő a TOS-TNG-DS9-VOY idővonal múltjával, mivel az ENT eseményei, és annak következményei már eleve az Enterprise E és a borg visszautazásából fakad. Szóval már eleve egy alternatív idősík lett még alternatívabb (és ebbe a temporális hidegháborút még bele sem kavartuk).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bemutatkozott az új Star Trek-tévésorozat!

 

A széria címe: Star Trek: Discovery. (A Discovery egyben a hajó neve is.)


     
  • Új karakterekről fog szólni.
  • Nem lesz köze a legutóbbi három alternatív univerzumos Star Trek-mozifilmhez.
  • Az első évad 13 részből fog állni, és a korábbi szériákkal ellentétben egyetlen összefüggő sztorit mesél majd el.
  • Lehetséges, hogy a sorozat a True Detective/Fargo mintájára antológiaszerű lesz, vagyis a későbbi évadok (amennyiben lesznek) más-más hajóról és legénységről szólnak majd - és akár más korszakban játszódnak. (Bár Fuller ezt többé-kevésbé már cáfolta, azért célzott rá, hogy némi igazság mégis lehet benne. Még nem tudni, az első évad mely korszakban fog játszódni, de biztos nem a Star Trek VI. és Az új nemzedék között.)
  • Fuller azt ígéri, hogy a sorozat teljes mértékben hű lesz a franchise eredeti szellemiségéhez - progresszivitás, emberség, metafora, felfedezés.
  • A Discovery meglehetősen hasonlít az Enterprise-nak arra a verziójára, amelyet Ken Adam és a Star Warsszal legendássá vált Ralph McQuarrie tervezett még 1976-ban, egy soha el nem készült Star Trek-filmhez.

6tF4GLwVZVNKCu66s.jpeg


     
  • A korábbi szériákkal ellentétben ebben lesznek LGBTQ-karakterek is.
  • A sorozat első része a CBS-en debütál majd, a továbbiak pedig a csatorna fizetős streaming szolgáltatásán, a CBS All Accessen - de a premierjük 24 óráján belül az epizódok elérhetővé válnak majd a Netflix 188 országában, így nyilván itthon is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ezek közül új infó egyedül a Discovery kinézete - nem örülök, hogy ez valósult meg, sosem tetszett ez a koncepcióhajó. A teaser is elég gagyira sikerült, mintha egy rajongói alkotás bevezetője lenne. Jó, érthető, még nem forgatják a sorozatot, de akkor is, azért ennél már a rajongók is jobb CGI modellt tudnak csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehetne már abbahagyni az EPVII szurkálását? Tudom, hogy neked nem jön be, de már marha unalmas, hogy folyton ezt írogatod mindenhova. Az meg, hogy egy indexes cikkre hivatkozol ezt bizonyítván, elég röhejes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"...LGBTQ-karakterek..."

 

Ez mit jelent?

Mozaikszó. Magyarul LMBT. Leszbikusok, Melegek, Biszexuálisok és Transzneműek.

 

Nem lehetne már abbahagyni az EPVII szurkálását? Tudom, hogy neked nem jön be, de már marha unalmas, hogy folyton ezt írogatod mindenhova. Az meg, hogy egy indexes cikkre hivatkozol ezt bizonyítván, elég röhejes.

Igen ez a kényszeres önigazolás tényleg elég fárasztó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehetne már abbahagyni az EPVII szurkálását? Tudom, hogy neked nem jön be, de már marha unalmas, hogy folyton ezt írogatod mindenhova.

 

Az azért túlzás, hogy mindenhova ezt írom. Ha nem tetszik nem folytatom, úgy látom többen vannak az Abrams pártiak mint a Lucas pártiak. Az indexes cikket nem én írtam, ezért osztottam meg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fulcrum, köszi az infókat! Vajon mi lesz a bevett rövidítés? ST:DIS?

 

Különösen örülök, hogy a korábbiaktól eltérően összefüggő történetmesélés lesz az epizódikus felépítés helyett. Egyedül az zavar, hogy érdemesnek tartották kihangsúlyozni, hogy lesznek meleg karakterek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért túlzás, hogy mindenhova ezt írom. Ha nem tetszik nem folytatom, úgy látom többen vannak az Abrams pártiak mint a Lucas pártiak.

Ja, hát igen, nyilván, Abrams pártiak vagyunk és rühelljük Lucast... :facepalm: Gratula ezért a ritka "eszes" megfogalmazásért... :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, belefér még egy anekdota?

Miért tartod az 5.-öt(vagy tartják a Trekkerek?) nagyon rossz filmnek?

Én személy szerint szeretem azt is. Sybock sok? Hogy vulkáni létére ilyen? Vagy, hogy ez jött ki a sztoriból, ez a gyengusz végkifejlet?

Kiváncsi vagyok, mert én egyes elemeit kifejezetten kedvelem. A tábortüzes hangulatot amivel keretbe rakják, a légcsízmát, a morse-kódot stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nézve az alábbi összefoglalódat Dzséjt, én nem mondanám, hogy Giacchino olyan hű de elütő zenét szerzett. Hozta az elmúlt 2 filmre jellemző Star Trek hangzásvilágot, ami szerintem nagyon jó.

Szerintem is klassz volt a zene. Használta a saját témáit bőséggel! Hamisítatlan Giacchino-Trek volt, én sem mondanám különcnek!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, belefér még egy anekdota?

Miért tartod az 5.-öt(vagy tartják a Trekkerek?) nagyon rossz filmnek?

Ezt könnyen intézhetjük, mert erről anno még a blogomon írtam (az első 11 filmről amúgy van kritikám a Lightspeede-en, az Into Darknessről meg az SFportalra írtam).

 

Amúgy nézve az alábbi összefoglalódat Dzséjt, én nem mondanám, hogy Giacchino olyan hű de elütő zenét szerzett. Hozta az elmúlt 2 filmre jellemző Star Trek hangzásvilágot, ami szerintem nagyon jó.

Bocsi, én még nem láttam a filmet, és bár a zenét letöltöttem, azt sem hallgattam még meg, így csak arról tudtam írni, amiről korábban olvastam. Giacchino korábban azt nyilatkozta, hogy másabb zenét akar, gondoltam, az is lett. Majd jobban képbe leszek, ha jövő hónapban eljutok a moziba (addig nem valószínű, hogy meghallgatom a zenét).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi, én még nem láttam a filmet, és bár a zenét letöltöttem, azt sem hallgattam még meg, így csak arról tudtam írni, amiről korábban olvastam. Giacchino korábban azt nyilatkozta, hogy másabb zenét akar, gondoltam, az is lett. Majd jobban képbe leszek, ha jövő hónapban eljutok a moziba (addig nem valószínű, hogy meghallgatom a zenét).

Semmi gond, gondoltam, hogy előzetesen írtad az alábbiakat, csak jeleztem, hogy végül nem lett másabb. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt könnyen intézhetjük, mert erről anno még a blogomon írtam (az első 11 filmről amúgy van kritikám a Lightspeede-en, az Into Darknessről meg az SFportalra írtam).

Na elolvastam! Nem kis lélegzetvételű írás!

Csak annyit fűznék hozzá, hogy értehető és alátámasztott a sok a "fika", de számomra továbbra is a szerethető kategória marad.

Meg kell kérdezzem, hogy mikor láttad? Mert én 91-92 körül szerintem és akkoriban (8-9 évesen) elég befogadó az ember.

Sok gyengusz dolog van, amit "jókor" láttam és emiatt a mai napig tudom szeretni.

Itt van rögtön az 1. rész, a The motion Picture, ami nem volt meg a videotékánkban és elfelejtődött sokáig, ezért már a 2000-es években került rá sor.

Nem szeretem. (de azt elismerem, hogy ahová kifut a sztorija az zseniális) Amúgy a Sörös Sándoros szinkronnal van meg, ez még külön rossz, nem is láttam a másikkal..

Azthiszem elolvasom a többit is, kíváncsi lettem!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy mikor láttam? Jó kérdés, nagyon régen. Az első hat részt még kisgyerekkoromban a Pro 7-en, vagy az RTL-en, a csuda tudja, a TOS-szal együtt néztem németül. Valószínűleg én is a '90-es évek legelején vagy a '80-as évek legvégén. Akkoriban persze jobban tetszett, a humora és a trió kapcsolata még most is tetszik. Viszont azt tudom, mikor romlott el: a '90-es évek második felében.

Amikor újra fellángolt a Star Wars láz, engem is kezdett a hatalmába keríteni, ráadásul akkoriban a Star Trek "gáz" volt idehaza, nem adták sehol a sorozatokat, se a filmeket, otthon nem volt meg VHS-en és a tőlünk nem messze lévő Kertitékában sem volt fellelhető, csak a DS9 valamelyik duplaepizódja, de akkor azt sem tudtam, hogy mi az (már az Insurrection is kikerült VHS-en, amikor kihoztuk haverral azt meg az említett DS9 duplát - ez már valamikor '99-ben lehetett, de annyira nem jött be a DS9, hogy végig sem néztük - persze, nem csoda, valami 3-4. évados duplarész volt, egy kukkot sem értettünk abból, mi az az állomás, kik ezek a szereplők, akkoriban a Star Trek számunkra egyenlő volt az Enterprise űrhajóval). Szóval egy bő tíz évig a Star Trek erőteljesen elkerült. Aztán jött a TV3, ami végnapjain leadta a TOS-t és a TNG első két évadát (még másik szinkronnal) - a TNG-ben az volt a szép, hogy azt akkor láttam először. Utána a Viasat 3 átvette a Treket, leadta a filmeket, a teljes TNG-t, a DS9-t és az akkor még futó Voyager első hat évadát. Ekkor néztem egy laza tíz év kihagyás után újra Star Treket, és akkor romlott el a Star Trek 5 is. Meg az első rész is (azt anno még az M1-esen láttam, szintén a '90-es évek elején, akkor tetszett).

Ha nem lett volna ez a hosszú kihagyás, valószínűleg nem romlott volna el a szememben ez a két film, mint sok másnál, ezeknél is megmaradt volna a nosztalgia jótékony fátyla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor elolvasom először mit írtál az 1-ről!

Amúgy a jelen verzióim olyanok a trekekből, amin 2-3-4 esetében a tartalmaz olyan jeleneteket, amikhez nem készült szinkron.

Ez baromira zavaró, főleg mikor igénytelenül van összedobva és nem tér vissza a szinkron egy idejig még akkor sem, ahol tutira volt.

Gondoltam segít az ncore. Frászt. A feltöltő NFO-jából nem derül ki milyen szinkron van rajta. A hozzászólók, meg egymást pocskondiázzák..

Szóval, Te nem tudsz szinkronos moziváltozatot valahonnan?

Régebben az Aliens-re is volt megoldásod!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.