Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

Hát én még újra akarom nézni moziban mert félek, hogy nem kerülünk rá a cseh lemezekre. És akkor lesz az összetákolt, letöltött változat moziból sz*r minőségben felvett szinkronnal.

Ő... Mi van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő... Mi van?

 

Az van, hogy a paramountnak nincs hazai forgalmazója, ezért nincs itthon T5 és MI4 BD sem. Egyelőre a cseheknél még rajta vagyunk szinkronnal és felirattal, de előbb-utóbb a paramount le fog minket hagyni kiadványokról - mert minek, ha úgysem árulhatja őket itthon senki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az van, hogy a paramountnak nincs hazai forgalmazója, ezért nincs itthon T5 és MI4 BD sem. Egyelőre a cseheknél még rajta vagyunk szinkronnal és felirattal, de előbb-utóbb a paramount le fog minket hagyni kiadványokról - mert minek, ha úgysem árulhatja őket itthon senki?

:bumm::o:shocked::ohh::fuckoff:

Erről lemaradtam. Hát ez aztán k*rva jó. Szóval akkor az MCU-sorozat mellé már a rebootolt Star Treket is felvehetem az "ez sem lesz teljes magyarul" listára. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:bumm::o:shocked::ohh::fuckoff:

Erről lemaradtam. Hát ez aztán k*rva jó. Szóval akkor az MCU-sorozat mellé már a rebootolt Star Treket is felvehetem az "ez sem lesz teljes magyarul" listára. :angry:

Ezért imádkozzunk hogy rákerüljünk a csehekére. Akkor megtudjuk onnan rendelni vagy vateráról ha valaki áthozza és itthon árulja.

 

De az MCU legalább van DVD-n. Paramount filmekből az sincs itthon.

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán mert tényleg középszerű lett? Egyszer jó móka volt, de igazán azóta se vágyom, hogy újranézzem. :(

 

Ezt alátámaszthatom. Most néztem meg. Nem rossz film, de a 3 újabb ST közül a leggyengébb. Tisztes iparosmunka, semmi kiemelkedő húzás vagy érzelmi töltet nincs benne. Az előző kettő fényében nekem kicsit csalódás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bryan Fuller elárulta végre, hogy a STAR TREK DISCOVERY az eredeti Star Trek-sorozat előtt 10 évvel játszódik, és egy többször emlegetett, de el sosem mesélt konfliktusról szól (klingonok?) A főszereplője nő nem kapitányi, hanem parancsnokhelyettesi szerepben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bryan Fuller elárulta végre, hogy a STAR TREK DISCOVERY az eredeti Star Trek-sorozat előtt 10 évvel játszódik, és egy többször emlegetett, de el sosem mesélt konfliktusról szól (klingonok?) A főszereplője nő nem kapitányi, hanem parancsnokhelyettesi szerepben.

Még véletlen se kerüljön képbe a Romulan-háború... :roll: Vajon miféle konfliktusról lehet szó? Én a 2250-es évekből egyedül a Treaty of Armenst tudnám felhozni témának, amiben nem volt érintett Kirk (mivel ő ugye ezekben az időkben vagy az Akadémián tanult, vagy a Farraguton szolgált), mást nem. A Kelvin-idősík eseménydúsabb volt ebben az időszakban, de azt tudjuk, hogy nem ott fog játszódni.

 

Az is érdekes, hogy a főszereplő nem kapitány, hanem parancsnokhelyettes. Mondjuk így még lehet első tiszt, mint egy darabig Spock (persze esélyesebb, hogy másod- vagy harmadtiszt). Lehet, hogy a sztori közben lesz ő a kapitány, ami érdekes lenne.

 

A klingonokkal való háborúskodás pont a sorozat után kezdődött, amelyet aztán a Khitomeri egyezménnyel zártak le.

Ez nem teljesen igaz, hiszen 2223-tól kezdődött a Föderáció és a Klingon Birodalom közötti hidegháború, ami alatt akadt több fegyveres összetűzés is, például a Donatu V melletti csata, sőt, egyszer teljes háborúvá fajult a konfliktus, 2267-ben (a TOS alatt). Viszont teljes háborúvá, mint amit a Föderáció a romulanok vagy a Domínium ellen vívott, sosem tört ki a klingonokkal szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából én jobban örültem volna, ha ugrunk a 25. századba, bemutathattak volna egy jós ki temporális hidegháborút vagy valamit. :) Azért így is nagyon várom.

 

A klingon-konfliktussal kapcsolatban meg valóban igazad van, rosszul fogalmaztam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A temporális hidegháborút én elfelejteném. Ez annyira kidolgozatlan szál, hogy ha hozzányúlnak, akkor eleve a kidolgozásával kéne kezdeni. Meg így is elég sok az idősík a Star Trekben (Elsődleges idővonal, tükör univerzum, Kelvin idővonal), kár ezt még jobban összezagyválni. Én inkább egy olyan sorozatnak tudnék igazán örülni (lehet, majd ennek is fogok, de ez még kérdéses, egyelőre nem győztek meg), ami a TNG-DS9-VOY vonalat folytatja, a Romulus és Remus pusztulása után, amiben azt is megtudhatjuk, hogy mi történt a régi szereplőkkel. Mi történt a Voyager legénységével, mi a helyzet a Deep Space Nine-nal, mit csinál mostanság az Enterprise E. Őszintén mondom: nem érdekel az a korszak, ami a TOS előtt van, ha az nem a romulan háborút dolgozza fel. Abban viszont látni akarom az NX-01-et és Archeréket (egy olyan kitétellel, hogy a sorozat záróepizódja téves történelmi tényeken alapul). Pláne gáz ez kicsit, hogy a Kelvin-síkon ugyanez a korszak van feldolgozva, hiszen az még a TOS előtt játszódik most is. Az ötéves küldetés a TOS nyitásával ér véget a Kelvin-idővonalon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kicsit érzésem szerint kizárja egymást:

- A Star Trek-szereplőgárdák esetében megszokottnál több idegen lény lesz a sorozatban, köztük új lények, valamint már meglévők újragondolásai is.

- A sorozat az elsődleges univerzumban (Prime Universe) játszódik majd, tehát nem az új mozifilmekében.

Még a Kelvin-idővonalon se gondoljanak újra karaktereket... A halálom ez, még ha nem is idegen a Trektől (klingonok, romulanok, trillek - egyik sem úgy nézett ki első megjelenésekor, mint ahogy megszoktuk őket).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a klingonok szerepet kapnak, akkor csupasz arccal kell megjelenniük, nem igaz? Az ENT-ben nyakatekert módon, de mégiscsak megmagyarázták, hogy a TOS-éra klingonjai miért néztek ki másképp, mint a későbbiekben.

 

Egyébként bizonyos mértékű újragondolás nagyon is szükséges, de gyanítom, elég sok új faj fog felbukkanni (remélem nagyobb fantáziával fognak ehhez nyúlni, mint korábban).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szükséges, miért lenne az? Oké, a nagyon gumibőrűeket modernizálják, de nem szeretnél tök más klingonokat, romulanokat, boliánokat, trilleket, andoriaiakat vagy vulcaniakat látni. A kisebb, háttérfajoknál nem zavarna annyira, de például szerintem a trillek eléggé megtörik a kontinuitást azzal, hogy a TNG-ben totál máshogy festenek, mint a DS9-ban.

Az új fajok lehetnek fantáziadúsabbak, de azokkal is módjával. A Kelvin-idővonal egyik furcsasága, hogy a régi fajok közül alig tűnik fel egy-kettő, míg sok-sok új faj van, akik ráadásul mind a Földön és Föderációs hajókon dorbézolnak, miközben azért a Föderáció behatárolt. Új bolygókat is hozzanak már be akkor az új fajokkal.

A klingonok ja, elvileg sima fejjel kéne megjelenniük, bár mivel nincs tisztázva, mikor és milyen mértékben gyógyultak meg, így ezzel lehet trükközni. Archerék idejében arról volt szó, hogy a populáció majdnem teljes egésze fertőzött, de ennek tükrében lehet olyan, aki megúszta. Plusz a gyógymódnak sem feltétlen kellett egyazon időben hatnia. Pláne, hogy 2270-ben már kutya bajuk. Ezzel lehet trükközni, hagytak kiskapukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Még mindig nem láttam a Beyondot. Valószínűleg moziban már nem is fogom. A kölni kiruccanás rosszkor jött, meg az is, hogy Veszprémben nem is játszották. Annyi szabadidőm meg most nincs, hogy átruccanjak másik városba. Amikor meg lesz, addigra meg nem fogják játszani. Ha még játsszák egyáltalán...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig nem láttam a Beyondot. Valószínűleg moziban már nem is fogom. A kölni kiruccanás rosszkor jött, meg az is, hogy Veszprémben nem is játszották. Annyi szabadidőm meg most nincs, hogy átruccanjak másik városba. Amikor meg lesz, addigra meg nem fogják játszani. Ha még játsszák egyáltalán...

Lejjebb pörgettem, láttam, hogy vannak hoszabb hsz-eid, de egyik sem Beyond kritika.

Meglepődtem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért mindenképp emlékezzünk meg arról, hogy a Star Trek ma ünnepli fennállásának 50. évfordulóját, ugyanis 1966-ban ezen a napon mutatták be a TOS legelső részét (The Man Trap) az NBC-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.