Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

És igazán nem nagy dolog, de sikerült beszereznem a Kis kedvencek titkos élete megtekintésekor a mozibüféből egy Enterprise-modellt.

Nem csúcskategóriás gyűjtői kellék, de tekintve, hogy ez az első ST relikviám, most még kint lehet a monitor talpán egy ideig.

Micsoda képzavar! A monitor felett meg sw lego gyűjtemény.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik Enterprise az?

- NX-01 Enterprise

- NX-01 ISS Enterprise

- NCC-1701 USS Enterprise v1

- NCC-1701 USS Enterprise v2

- NCC-1701 ISS Enterprise

- NCC-1701 USS Enterprise kelvin-idővonali

- NCC-1701 USS Enterprise refit kelvin-idővonali

- NCC-1701 USS Enterprise refit

- NCC-1701-A USS Enterprise

- NCC-1701-A USS Enterprise kelvin-idővonali

- NCC-1701-B USS Enterprise

- NCC-1701-C USS Enterprise

- NCC-1701-D USS Enterprise

- NCC-1701-D USS Enterprise alternatív idővonalbeli

- NCC-1701-E USS Enterprise

- NCC-1701-E USS Enterprise refit

- NCC-1701-J USS Enterprise

:P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eltolták az új Star Trek sorozat premierjét januárról májusra.

Ez nem meglepő mert még el se kezdték forgatni és egyetlen színészt se jelentettek még be. Csodálkoztam volna ha ebből valami jó elkészült volna januárra.

Részemről ráérek. Erre azért nem pörgök úgy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Star Trek: Beyond - moziba nem jutottam el rá, de most megnézhettem 1080p-ben (itt jegyezném meg, hogy a k*rva anyjukat, ha ez sem jelenik már meg hazánkban BD-n). Röviden: nagyon-nagyon tetszett. Hosszabban majd később, mert sajna most dolgoznom kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek: Beyond - moziba nem jutottam el rá, de most megnézhettem 1080p-ben (itt jegyezném meg, hogy a k*rva anyjukat, ha ez sem jelenik már meg hazánkban BD-n). Röviden: nagyon-nagyon tetszett. Hosszabban majd később, mert sajna most dolgoznom kell.

Örülök, hogy tetszett! Gondolom majd a Trek-topicba írsz róla!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A korábbi Star Trek-ek sem jelentek meg BD-n?

De, azok igen, arra céloztam, hogy már az MCU-filmek sem jönnek ki - így ugye csak a Winter Soldierig vannak meg BD-n (illetve, a Guardiansig, mert azt még megvettem külföldről), és most már úgy tűnik, a Star Trek-sorozatom is megszakad a polcon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, azok igen, arra céloztam, hogy már az MCU-filmek sem jönnek ki - így ugye csak a Winter Soldierig vannak meg BD-n (illetve, a Guardiansig, mert azt még megvettem külföldről), és most már úgy tűnik, a Star Trek-sorozatom is megszakad a polcon.

Rendeld meg külföldről. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendeld meg külföldről. :)

Azt szoktam (mint írtam, így van meg a Guardians of the Galaxy is, meg ugye a TCW - az Age of Ultron és az Ant-Man meg csak azért nincs meg, mert nem tetszettek annyira, hogy külföldre kapkodjak értük), csak az a gond, hogy ezeket a filmeket apám is nagyon szereti, de ahogy ő szokott fogalmazni: nem beszéli Shakespeare nyelvét. Neki kell a magyar szinkron. Oké, letölthetem, de azért egy BD lemez és egy 1080p-s rip között is van némi különbség - ráadásul hatványozottan több macera letölteni majd felmásolni pendrive-ra egy filmet, mint betenni a lejátszóba a lemezt. Szóval na, kapják be a hazai kiadók. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, azok igen, arra céloztam, hogy már az MCU-filmek sem jönnek ki - így ugye csak a Winter Soldierig vannak meg BD-n (illetve, a Guardiansig, mert azt még megvettem külföldről), és most már úgy tűnik, a Star Trek-sorozatom is megszakad a polcon.

Tehát továbbra sem változott a helyzet nálunk BD fronton. Egyszer évekkel ezelőtt egy előadást hallgattam, amin az előadó kitért arra, hogy a BD nem tud tért hódítani nálunk a piacon és szerinte a közeljövőben nem is fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Star Trek Beyond

 

Nálam eddig talán az év filmje, legalábbis blockbusterek között mindenképp. Nagyon élveztem az egész filmet. Pörgős volt látványos poénok is jók voltak benne de mégse voltak túltolva. Ettől a filmtől és magától az új ST szériától sok film tanulhatna hogy hogyan kell a karakterekkel bánni mert ennek a filmnek is az egyik legnagyobb erőssége a karakterek és a köztük lévő kémia, egyszerűen jó őket így együtt nézni, pacsi J.J-nek anno a castingért. Illetve azért is ha egyáltalán ő ötlete volt Justin Lin-t a rendezői székbe ültettetni. Sokan féltek tőle milyen lesz a Halálos Iramban filmek után de nagyon jól megoldatta a feladatott. Tele volt kreatív és látványos jelentekkel a film. Ilyennek kell lennie egy blockbuster filmnek 2016-ban.

 

Érdekes hogy rövid időn belül láttam számomra a nyár legrosszabb (Independence Day: Resurgence) és a legjobb (Star Trek Beyond) filmjét. Mondanom se kell zongorázni lehet a két film között a minőségbeli különbséget. De viszont ez a pénztáraknál nem látszik. Nagyon nem mert ugyanis az IDR 50 millió dollárral még így is többet hozott a Beyond 338-hoz képest. És hiába a premier előtt bejelentették a folytatást így is nagyon bizonytalan a frachise sorsa. Talán jobban járnának ha egy kicsit pihentetnék a folytatást kb 4-5 évre. Mindenesetre bízom hogy nem most láttuk utoljára ezt a legénységet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És hiába a premier előtt bejelentették a folytatást így is nagyon bizonytalan a frachise sorsa.

A franchise sorsa nem bizonytalan, hiszen készül a tévésorozat, ahová amúgy való. És eleddig arról sem volt hír, hogy törölték volna a 14. mozifilmet, így még a filmek szempontjából sem érezni bizonytalanságot. Chris Pine alig pár napja nyilatkozott a filmről. Felteszem, ha főszereplő csak nem beszélne magabiztosan egy olyan filmről, aminek elkészítése bizonytalan. Ráadásul már Chris Hemsworth-ot is megnyerték hozzá, ami szintén nem azt jelenti, hogy a film körül bajok vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A franchise sorsa nem bizonytalan, hiszen készül a tévésorozat, ahová amúgy való. És eleddig arról sem volt hír, hogy törölték volna a 14. mozifilmet, így még a filmek szempontjából sem érezni bizonytalanságot. Chris Pine alig pár napja nyilatkozott a filmről. Felteszem, ha főszereplő csak nem beszélne magabiztosan egy olyan filmről, aminek elkészítése bizonytalan. Ráadásul már Chris Hemsworth-ot is megnyerték hozzá, ami szintén nem azt jelenti, hogy a film körül bajok vannak.

Akkor igaz lesz a pletyi egy apa-fia story-hoz? Érdekes lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A franchise sorsa nem bizonytalan, hiszen készül a tévésorozat, ahová amúgy való. És eleddig arról sem volt hír, hogy törölték volna a 14. mozifilmet, így még a filmek szempontjából sem érezni bizonytalanságot. Chris Pine alig pár napja nyilatkozott a filmről. Felteszem, ha főszereplő csak nem beszélne magabiztosan egy olyan filmről, aminek elkészítése bizonytalan. Ráadásul már Chris Hemsworth-ot is megnyerték hozzá, ami szintén nem azt jelenti, hogy a film körül bajok vannak.

A franchise-t a filmekre érettem azt hittem ez egyértelmű mert végig a filmekről beszéltem egy filmes topicban amit átraktál ide. De azért írtam oda szándékosan mert csak a filmekről írtam és 2016-as nyári filmekről spoiler mentesen nem belekeverve az egészet ST franchise-t mert csak pusztán "egy" filmről akartam írni. De mind1 jó itt is.

 

Chris Pine nyilatkozatáról nem olvastam (mit mondod?) de ez mindig kevés. Hollywood egy nagyon ingoványos talaj ettől sokkal biztosabb filmek mentek a levesben. Nem egy film járt már úgy hogy már rendelkeztek, színészekkel rendezővel és már designed is elkezdték aztán még is lelőtték. De eddig biztató hogy nincsenek olyan hírek és jelek hogy mégse készülne el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A franchise-t a filmekre érettem azt hittem ez egyértelmű mert végig a filmekről beszéltem egy filmes topicban amit átraktál ide. De azért írtam oda szándékosan mert csak a filmekről írtam és 2016-as nyári filmekről spoiler mentesen nem belekeverve az egészet ST franchise-t mert csak pusztán "egy" filmről akartam írni. De mind1 jó itt is.

Az lehet, hogy te arra értetted, de a franchise szó az egészet takarja. ;) A topic meg nem csak azért van, hogy csak az kerüljön ide, ami mindenről szól, hanem hogy az kerüljön ide, ami a Star Trekről szól. Tök mindegy, hogy egy filmről, egy jelentről, vagy az egész sorozatról akarsz írni. Ide való! És a posztod biza masszívan a Beyondról szólt, érintve az ID4:R-t. Annak a posztnak itt a helye.

 

Chris Pine nyilatkozatáról nem olvastam (mit mondod?) de ez mindig kevés. Hollywood egy nagyon ingoványos talaj ettől sokkal biztosabb filmek mentek a levesben. Nem egy film járt már úgy hogy már rendelkeztek, színészekkel rendezővel és már designed is elkezdték aztán még is lelőtték. De eddig biztató hogy nincsenek olyan hírek és jelek hogy mégse készülne el.

Pine még hagyján, de hogy Abrams is pozitívan nyilatkozik a filmről, az azért sokat jelent. Márpedig ő film egyik produkciós cégének a feje, szóval nem kis lovét pumpál bele. A Beyond elején meglepett, hány produkciós cég van már benne. Valószínűleg ezért sem ütötte meg magát a Paramountot a szolid bevétel, mert ők csak egy részét fizették a teljes filmnek, viszont terjesztőként talán több hasznuk van, mint amennyit beleinvesztáltak.

 

Pine nem mondott semmi érdekeset, csak a Chris Hemsworth-tal való közös munkáról beszélt. A Star Trek alatt ugyanis nem dolgoztak együtt. Plusz izgatott, hogy hová fog vezetni az apa-fia kapcsolat. De itt el is olvashatod.

 

Van hír róla hogy mikor mutatják be a "negyedik részt" vagy hogy mikor kezdik forgatni?

A kémek szerint 2017 decemberét célozták meg premier dátumaként, de ez szerintem finoman szólva is marhaság. A hír augusztusi, de ez akkor sem lett volna szerintem reális, ha a Beyond premierjének napján megkezdik a forgatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kémek szerint 2017 decemberét célozták meg premier dátumaként, de ez szerintem finoman szólva is marhaság. A hír augusztusi, de ez akkor sem lett volna szerintem reális, ha a Beyond premierjének napján megkezdik a forgatást.

Ez mókás lett volna: berakni az ep.8 mellé az új ST premiert egy igen sajátos módja lett volna a harakirinek.... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mókás lett volna: berakni az ep.8 mellé az új ST premiert egy igen sajátos módja lett volna a harakirinek.... :)

És tényleg, ez is ellene szól. :lol: Bár azért megnéztem volna, egyazon évben és egyazon hónapban Star Trek és Star Wars. Nekem az lett volna a Kánaán. A Star Trek alkotóinak meg az utolsó szög a koporsóban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Belehallgattam a Star Trek: Beyond szinkronjába. Megpróbálom finoman megfogalmazni, mekkora egy fos ez a hányadék. Az, hogy a Star Trek terminusok mindegyikét sikerült elfordítani, az egy dolog. De amikor az első négyes fokozatú Franklin hajóra azt mondják, hogy az első kettes fokozatú hajó, akkor én szégyelltem el magam az fordító analfabéta idióta helyett, aki ezt szart összehozta. :angry::fuckoff: Ez a szinkron minőségileg ugyanolyan szemét szutyok fosadék, mint a Voyager 7. évados román szinkronja. Remélem, azóta az egész szinkroncsapat ki lett rúgva a p*csába, mert ha csak öt forintot fizetnek még nekik, már túlfizetik őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Végre eljutottam oda, hogy megnézzem én is az új filmet. A látvány jó volt, de más különben elég jellegtelen és érdektelen film lett. Tipikusan az a film, amire 2 hónap múlva szinte egyáltalán nem fogok emlékezni. A sztori igazából nagyon bárgyú lett, még az előző két részhez képest is. Hiába volt jó sok akció, azoknak nagy része nálam már-már unalomba fulladt.

 

Erős közepes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.