Ugrás a kommentre

Ajánlott hozzászólás

Töprengés, persze lehet ráfogni hogy hiba a filmben, de inkább magyarázatot szeretnék :)

Szóval.

Padmé kiesik a LAAT/iból, Anakin ordít hogy "Tegye le a gépet!" Obi megkérdezi hogy "What would she do in your place" Anakin válasza "She would do her duty."

Ezt Anakin mégis mire alapozza? Pont azért vannak itt, mert Padmé, akinek semmi de semmi más dolga nem lett volna mint hogy ül békén és biztonságban, kitalálta hogy Winduék nem érnének oda a Geonozisra Obi-Wan kivégzésére ezért inkább megy ő és megmenti. Nem azt mondom, hogy Padmé döntése jó vagy rossz volt, hanem hogy ha Anakin esett volna ki a gépből, akkor ő bizony letette volna a gépet, és ezt Anakinnak is tudni illett volna.

Szerintem.

(Persze a jelenet ettől függetlenül csodaszép, és jól rímel pl arra amikor az Ep3 elején Anakin megpróbálja megmenteni a pilótát és Obi-Wan rászól hogy tegye csak mindenki a dolgát. )

Ami Ponds retconolását illeti, ez szép, de a források még a gyártási számát sem tudják biztosra :) Hacsak nem abból indulunk ki, hogy hazudott Bobának.

Szerkesztve: - Darth Krande

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Töprengés, persze lehet ráfogni hogy hiba a filmben, de inkább magyarázatot szeretnék :)

Szóval.

Padmé kiesik a LAAT/iból, Anakin ordít hogy "Tegye le a gépet!" Obi megkérdezi hogy "What would she do in your place" Anakin válasza "She would do her duty."

Ezt Anakin mégis mire alapozza? Pont azért vannak itt, mert Padmé, akinek semmi de semmi más dolga nem lett volna mint hogy ül békén és biztonságban, kitalálta hogy Winduék nem érnének oda a Geonozisra Obi-Wan kivégzésére ezért inkább megy ő és megmenti. Nem azt mondom, hogy Padmé döntése jó vagy rossz volt, hanem hogy ha Anakin esett volna ki a gépből, akkor ő bizony letette volna a gépet, és ezt Anakinnak is tudni illett volna.

Szerintem.

(Persze a jelenet ettől függetlenül csodaszép, és jól rímel pl arra amikor az Ep3 elején Anakin megpróbálja megmenteni a pilótát és Obi-Wan rászól hogy tegye csak mindenki a dolgát. )

Ami Ponds retconolását illeti, ez szép, de a források még a gyártási számát sem tudják biztosra :) Hacsak nem abból indulunk ki, hogy hazudott Bobának.

Szerintem ezt a "tenné a kötelességét" nem pont arra kell érteni, hogy Padmé az adott szituációban mit tenne Anakin helyében, hanem, hogy milyen felelősség érzete, kötelesség tudata, józan ítélőképessége van. Mivel Padmé nem sok vizet zavarna Dooku ellen, leszállna Anakinért hisz ha továbbmennek sem állíthatnák meg főleg, hogy Obi-Wan is tudja, hogy egyedül nem bír el Dookuval így még talán szorgalmazná is az ötletet. Viszont ha mondjuk egy béketárgyalásra sietnének ami megállíthatná a háborút, ha időben odaérnek akkor szerintem Padmé sem állítaná meg a gépet, hisz tudja milyen sok múlhat rajta.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Igen, itt nem 1-1-ben érdemes Padmé-t Anakin helyébe képzelni, kicsit tágabb értelmezés kellhet. Anakin-ék üldözik Dooku-t, ha elkapják és megölik/elfogják, akkor az szerintük szinte bizonyosan a háború (győztes) végét jelenti, hiszen a sith nagyúr nélkül megreccsenhet a CIS. Ha leszállnak Padmé-ért, akkor Dooku tuti elmenekül és bukták a nagy lehetőséget. Még ha csak Anakin ugrik utána, akkor is nagyban veszélyezteti a küldetést, hiszen Obi egyedül lenne kénytelen szembenézni a gróffal. Ráadásul Padmé leesett egy látszólag teljesen semleges zónába, ahonnan kb. bárki ki tudja menteni (ha megsérült, ha meghalt, ha egyik se), ahhoz nem kell jedi.

Magyarul totálisan feleslegesen kockáztatták volna az ellenfél vezérének leütését, noha a saját gyaloguk se lett volna tőle nagyobb biztonságban. Egy ilyen helyzetben szerintem Padmé se az érzelmeire hallgatott volna, hanem a háborút akarta volna lezárni. Obi-nak igaza volt és Anakin is vette a lapot. Az már más kérdés, hogy milyen tüskét hagyott benne és az érzelmi túlfűtöttségtől aztán Dooku-nál milyen felelőtlen volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Oly jól kivesézték az előtte szólók, hogy én már csak egy példát állítanék: amikor Padmé "fogságba" került a Malevolence-en, gondolkodás nélkül kérte Anakinékat, hogy lőjék szét a hajót, mert az fontosabb, mint az ő élete.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ