Ugrás a kommentre

A Geonosisi csata


Ajánlott hozzászólás

Igen, de ugyanezek a szepi vezetők gondnélkül hagytak kivégezni egy hithű szenátort és két Jedit, mindenfajta tárgyalás nélkül (elvégre ezt kivágták). Számomra ez igazolja, hogy őket sem izgatja túlzottan a demokrácia...

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na meg egy olyan szeparatista tanács, aminek az élén egy Nute Gunray áll, már nem lehet olyan jó. Persze vica-verza ez érvényes a Köztársaságra is, melynek a korrupt szenátusának az élén Palpatine állt. Végül is mindkettő lehetett volna jó is, de azokat a vezetőket követték feltétel nélkül, akiket követtek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Nemcsak Gunray volt kapzsi, hanem az összes szepi is...Ugyanolyan pénzéhesek voltak, mint a Kereskedelmi Szövetség... Vegyük példának, hogy a Wat Tambor irányította Techno Unió gyártotta le a neimoidiknak a droidokat, jóval a háború előtt!

Némelyiküknek azért persze volt olyan gondolata, hogy a Köztársaság rossz út felé halad, de elsősorban a saját érdekeiket nézték.

Dooku dumájának viszont nagyon sok ellenzéki szenátor dőlt be, akik alapvetően hittek a demokráciában...de Nute Gunray és San Hill, meg a többi kereskedelmi vezető világokat rombolt le azért, hogy kőgazdag lehessen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ez a lényeg. A geonosisi megbeszélésen szerintem egyértelműen kiderül, hogy nem szívjóságból támadnak a köztársaságra.

Már csak egyet nem értek...

 

Dooku megemlíti Obi-Wannak, hogy Nute Gunray azért szövetkezik vele, mert Darth Sidious tíz éve, a nabooi konfliktusban, elárulta.

Na de akkor Gunray miért szövetkezik a tanítványával? Vagy nem tudta még akkor, hogy kicsoda Dooku és csak a háborúkor hódolt be megint a Sithnek?

Elég fura, mert Poggle tudott Sidiousról már a II. epizódban...mikor Dooku mondta, hogy a Halálcsillag terveit elviszi mesterének...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem érted ezt a jelenetet, mert Dooku mindnyájunkat (Obi-wannal egyetemben) becsapott. Sidious és Nute ugyanúgy egy követ fújnak, mint "10 éve". Az EpIII-ból ez pontosan kiderül

 

 

Donát

Uh, köszi, az eszembe sem jutott, hogy esetleg Dooku hazudott volna Obi-nak...

Még sikerült engem is becsapnia, hiába az Erő mindenek előtt. :)

 

Ody Mandrell: Hát nem tudom, sztem Poggle biztos rákérdezett volna...

Meg amúgy is úgy tudom, Poggle-t Sidious juttatta hatalomra, miután Poggle nagybátyját, Boltozatos Hadiss nagyherceget likvidálták...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már erősen EU, amit nem szabad keverni a filmekkel. :D

Végül is igaz, de én Poggle helyében rá kérdeznék, hogy "Gróf úr, milyen mesterről tetszik beszélni?" :)

Ha nem így tennék, a tudatlanságomból fakadóan elbizonytalanodnék...mert azt gondolnám, hogy itt valami búzlik és átvernek... :)

 

vagy ha már egy csomó pénz üti a markomat, ez ne érdekeljen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is igaz, de én Poggle helyében rá kérdeznék, hogy "Gróf úr, milyen mesterről tetszik beszélni?" :)

És végülis Dooku azt hazudik, amit akar :) Ettől függetlenül szerintem tudták miről van szó. Az ep.3-ban nyelik Sidious minden szavát és valszeg ez már a kezdetektől igy volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobban belegondolva tényleg így van, hiszen Gunray és Haako biztosan Palpi segítségével szabadult ki olyan gyorsan...

Azért a háborús bűnösöket el is szokták itélni, Gunrayék azonban még a Kereskedelmi Szövetség vezetőiként is megmaradhattak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak arra lennék kiváncsi, hogy mi lett ezzel a szeparatistával, Rogwa Wodratával (balszélen):

Rogwa.jpg

Mert hogy a konferencia után egyszer sem tűnik fel, pedig ő is vezető alak. Meghalhatott a csatában?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen szerencsés, hogy már előtte kipurcant mi? ;) Lehet, hogy éppen a geonosisi csatában veszett oda.

Hát szerintem megmenekült, hiszen végül is a Mahka Sector szenátora, így ott kellett lennie a Jar Jar beszédénél...vagy nem tudom...

Lehet hogy a két film közötti időszakban halt meg vagy börtönözték be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.