Ugrás a kommentre

A Geonosisi csata


Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

A történetemen dolgozva a eszembe villant valami: honnan szereztek Obi-Wannak és Anakinnak is egy-egy fénykardot a Jedik az arénában?

 

Elméletileg nem tudhatták, hogy két Jedire kell számítani. Mace megparancsolta Anakinnak, hogy maradjon, ahol van. Úgy vettem észre, hogy a Jedik sosem hordanak maguknál "pótfénykardot". Akkor mégis honnan lett mindkettőjüknek? A biztonság kedvéért kettőt hoztak, hátha az egyiket elveszítik?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha figyelmesen nézed az arénában a harcot, és rákoncentrálsz a háttérben lévő eseményekre, láthatod, hogy több ízben is felbukan két fénykarddal küzdő Jedi. Namost, valószínűleg két olyan Jedi dobta oda nekik a kardjukat, akik alapól két fénykardot hordtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha figyelmesen nézed az arénában a harcot, és rákoncentrálsz a háttérben lévő eseményekre, láthatod, hogy több ízben is felbukan két fénykarddal küzdő Jedi. Namost, valószínűleg két olyan Jedi dobta oda nekik a kardjukat, akik alapól két fénykardot hordtak.

Dzséjt: Na ezt nem vettem észre. Köszönöm az infót, legközelebb ezt megpróbálom megfigyelni.

 

Ody: azt hiszem, igazad lehet. Olyan későn ilyesmi eszembe sem jutott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ilum megint csak tipikus példája az EU-ban lévő ellentmondásoknak. Eredendően más kristályok is megfelelőek, pl az adegan kristályok (az Ilumig azokat használták, csak aztán valakinek ez nem tetszett, és megírta Ilumot).

Amúgy szvsz semilyen Jedi sem megy sehová. A Jedi Templomban nehogy már ne legyen meg minden egy fénykard elkészítéséhez...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, én is gondoltam arra, hogy van egy archívum a halott Jedik fénykardjainak (már amelyik meglett).

 

Amúgy ismerem Ilum EU-s ellentmondásait, csak számomra az jött le, hogy a Régi Köztársaság Jedijei oda mentek fénykardot csinálni. De persze ezt nem kötelező elfogadni, hiszen nem láttuk filmen...

 

Mondjuk Luke esete merőben más, akkor már se (ép) Ilum, se (szabadon látogatható) Templom.

Szerkesztve: - Shettard Hart
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

Nektek nem furcsa, ahogy Obi kivégzi az Acklayt? Úgy értem nem igazán illik a karakteréhez a módszer! Megcsonkítja két lábán, majd a tehetetlenül előtte fekvő jószágot hidegvérűen kivégzi. Ok, hogy harcoltak, de lehetett volna kevésbé kegyetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom nem akart felugrani az állat hátára, hogy úgy szúrja szíven(?). Hát "térdrekényszerítette". :D

Lehet, de nekem akkor is kicsit durvának tűnik. :D Főleg a végén hidegvérű. Trükközik, pörgeti a kardot, szinte élvezte, hogy megöli. Azt meg kétlem, hogy a nyakán lett volna a szíve. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wanra mindig is jellemző volt, hogy hajlamos feldarabolni az ellenfeleit. Darth Maul, Grievous, Vader, Zam Wesell, Ponda Baba, droidok, mind-mind elvesztett egy-két alkatrészt. Az Acklay-jal meg már a töke is telelehetett :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a dolog sokáig nekem is túlzott agresszivitásnak tűnt, de aztán magamban azzal rendeztem, hogy először csak harcképtelenné akarta tenni, de aztán rájött, hogy mindenkinek jobb lesz úgy (még az acklay-nek is), ha kimúlik.

De az arca közben azért nem annyira szimpi, ez igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Acklay-jal meg már a töke is telelehetett :)

Szerintem is ez lehetett a helyzet.

Amennyit ez az állat "szivatta", ráadásul neki meg volt bilincselve a keze. Én teljesen megértem, sőt, nekem Obi-Wan harcban mutatott céltudatos magabiztossága nagyon szimpatikus. Csak Dooku volt neki nagy falat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Előkerült egy topic a starwars.hu -ról még 2002 áprilisából, amikor a tv spotokat vártuk.

 

http://www.starwars.hu/forum_simple/topic....=191&page=1

 

Bomarr akkor még azon aggódott, hogy nem rontja-e el az aréna jelenetet C3PO és R2D2...:roll:

 

Ejj, de szép idők voltak - fiatalság, bolondság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Továbbá ez nem az ő harcuk volt. :)

Nem is hiszem, hogy egyébként bármikor is harcoltak volna bárki ellen - nem olyan a kinézetük (de lehet, hogy csak rosszul ítélem meg őket :P) Én valahogy mindig is úgy gondoltam rájuk, mint akik tervezésben, szerelésben, technológiában jók, de nincs különösebb jártasságuk a harcban. Arra még sosem gondoltam, hogy ők is beavatkozhattak volna a küzdelembe... :oops: Őket arra használta Dooku, amire a legalkalmasabbak: a droid hadsereg tervezésére és gyártására. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a geonosisiak tagjai voltak a Konföderációnak, szóval ők is harcoltak... volna, ha a Geonosis nem az első bolygó, amit elfoglal a Köztársaság a háborúban.

De harcolniuk is tudni kellett. EU szerint a bolygót folytonos belső háborúk uralták a különböző kaptárak között, és a helyi ragadozók is állandó jelleggel támadták meg a kaptárakat. Szóval a katona kaszt tagjai (a szárnyasok) jó harcosok, az arénában szép számmal harcoltak is, és több Jedit is ők tettek el láb alól. Ráadásul a haditechnológiájuk sem elavult, hiszen rendelkeznek vadászgéppel, hangfegyverekkel (amik ellen a fénykard sem véd) és hát a droidgyáraik sem semmik :oops:

Csak hát az a bibi, hogy egyrészt a katona kaszt tagjai sokkal kevesebb tagot számlál, mint a dolgozóké (őket mészárolta halomra Anakin a gyárban; a katonáknál már csak az uralkodó kaszt számlál kevesebb tagot, abból szám szerint ismerünk egyet, Poggle-t), plusz mikor a Jedik bemasíroztak az arénába, a geonosisiak tetemes része csak néző volt, így még a katonák oldalfegyvere is "otthon maradt". A csata meg hát úgy indult meg, hogy arra max csak Dooku számított, és a felénél vissza is zavarták a geokat Poggle-ék a katakombákba (a Republic Commando című PC játékban ezekben a katakombákban kell harcolni, főleg geokkal).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Bakiról lenne szó, vagy valami direkt dologról? Szerintem az előbbi. :D Kit Fisto a Geonosisi csatában el "Erőlöki" C3PO-t, aki mögött álló roham droidok mind elbuknak. Kivéve egyet, aki valamiért kimarad. :) Érdemes megnézni az adott részt! Bakinak tűnik, ennek ellenére érdekes! :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.