Ugrás a kommentre

A Geonosisi csata


Ajánlott hozzászólás

És a foglyokat általában a droid-gyárakból kell kiszabadítani? Még ha azokkal dolgoztatnának, de a gyár teljesen automatizált.

Eleve az egész mentőakció ott hibádzik, hogy beugranak egy ismeretlen (és feltételezhetően ellenséges, de legalábbis az illetéktelen behatolókkal garantáltan nem elnéző) bolygóra és megkeresnek egyetlen embert. A komplett bolygón! Egy embert egy bolygón! Őőő... Hogy is? Hol is akarták kezdeni? Épületről épületre járva? Vagy hogyan képzelte ezt Padmé? :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor miért ment oda Padmé? Mi volt a terv?

Megmenteni Obit. :) Ezért mentek oda.

 

Szerintem Anakin és Padmé mindenképp ellenség volt a Geok szemében, így felesleges arról vitázni, hogy jogosan fogták-e el őket vagy sem. Ha a páros virággal állít be Poogle -hoz, akkor is az oszlopokon végzik, mert a Geonosis -i kormány már a szeparatisták oldalán áll, és a bolygón épp a háború kirobbantását tervezik. PErsze azt a geok se tudják, hogy a Köztársaság már tud a tervükről, hisz Obi elárulta őket. Ezért is éri meglepetésként őket a hatalmas Köztársasági hadsereg.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel Obi-Want pont az adás leadása közben fogták el, szerintem azért valamit pedzettek. :) A droidsereg sem hiszem, hogy azért volt az arénában, mert éppen eltávon voltak. Számíthattak a támadásra.

A hadsereg azért lepte meg őket, mert ahhoz képest, hogy a Köztársasági hadsereg kereken nulla tagot számolt, pár óra alatt galaktikus méretűre duzzadt. Mivel a szeparatisták nem tudták, hogy a Köztársaság ölébe pottyant egy klón hadsereg, az ő fejükben csak a toborzás és kiképzés létezhetett. Ennyi embert pedig nem lehet összetrombitálni és harcra képezni néhány óra alatt. Ez lepte meg őket.

 

Nem is a jogosságról van szó, hanem arról, hogy Padmé eme akciója mindenféle formában hülyeség volt, és ezt valami tök másnak akarja beállítani. És akár még a Köztársaságnak is árthatott, hiszen ha egy Jedi lovagot és a Szenátus egyik szenátorát kémkedésen és szabotázson érik, az propaganda szempontból csak főnyeremény a Konföderációnak. Felelős diplomata ilyet nem tesz! A legjobb az lett volna, ha oda sem megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ott a bibi, hogy Gunray akarta kivégeztetni Padmét. Ezzel egy csapásra védhető az egész akció, mert a bagoly mondja verébnek tipikus esete áll fenn.

 

Köztársasági seregről meg biztos nem is gondoltak a szepik, hisz a tervükben is a Jedik ellen készítik a seregüket. Épp a meglepetés ereje lett volna az ő nagy fegyverük. Ha nincs a klón sereg, gyorsan megnyerték volna a háborút.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ott a bibi, hogy Gunray akarta kivégeztetni Padmét. Ezzel egy csapásra védhető az egész akció, mert a bagoly mondja verébnek tipikus esete áll fenn.

 

Köztársasági seregről meg biztos nem is gondoltak a szepik, hisz a tervükben is a Jedik ellen készítik a seregüket. Épp a meglepetés ereje lett volna az ő nagy fegyverük. Ha nincs a klón sereg, gyorsan megnyerték volna a háborút.

Persze hogy megnyerték volna, hisz a klón sereg nélkül a köztársaságnak nem lett volna serege, így valóban gyorsan véget ért volna a "háború". :D Főleg, miután a Jedik jelentős részét kivégezték az arénában. Egyébként úgy kezdődik az egész cselekmény, hogy egy hadsereg felállításáról szavaztak - tehát Palpinak volt egy B terve arra az esetre, ha a Jedik mégsem találnak el Kaminóra? Vagy ez csak olyan beetetés volt, időhúzás? Vagy valójában a hadsereg felállítása mindig is a kaminoi seregre vonatkozott, csak a szenátorok (és Palpin kívül szinte senki) még nem tudtak róla?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra egyértelmű a válasz mint múlt szombaton is. Teljesen jogos volt Anakin és Padmé behatolása, és ölése. Padmé nem mehetett nyíltan, mert Kenobit mentek kiszabadítani(a SWAT sem megy nyiltan a túszejtő ellen) akiről tudták hogy Padmé merénylője után nyomoz. Tehát ha elkapták akkor kiderítettt valamit a merénylőről vagy a megbízóról, vagy ezen személyek kapták el Kenobit. Tehát nagy ostobaság lett volna nyíltan odamenni, mert megölik. Miért a kéményben szálltak le? Mert nem ismerték a bolygót és ott tudtak leszállni. Elindulnak beérnek egy droidgyárba és megtámadják őket. Tehát a kép még egyszer az hogy ott vannak ahol Kenobit fogvatartják és valószínű a megbízók is. Namost ha ilyenkor megtámadnak akkor ölök, hisz engem ölnek meg. A Jedik sem hülyék hogy megtámadják őket akkor ne védekezzenek. Anakin csak védekezett nagyon helyesen. Hát a fénykard átvág egy testet így jártak. Nem kell megtámadni egy Jedit és akkor minden rendben lesz.

 

Dzséjt: Hogyne lenne köze a Köztársaságnak köze egy olyan hadsereghez amit ellen fordítanak? Mint a barmok hagyják magunkat lemészárolni? Sosem szabad engedni agresszoroknak hogy hadsereget hozzanak létre. Mi itt a Földön megtanultuk már, pl Hitler okán. Ha már hamarabb megtámadják a németeket akkor nincs 2. világháború, vagy most sem véletlenül nem engedik Iránnak a nukleáris fegyvert.

 

A Köztársaság mindent jól csinált szerintem a Geonosison. Agressziv tettre agresszív válasz kell. Meg is tették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, ott voltak, ahol Obi-Wan. Azon a bolygón, de a Geonosis bolygó méretű ám. :) És erősen kétlem valamiért, hogy hadifoglyokat gyárakban szoktak elraktározni. Tehát ez a leszállunk valahol, azt sem tudjuk, hogy hol és elindulunk valamerre, azt sem tudjuk merre, és lesz ami lesz, igen, ez minden mentőakció alfája és omegája. Hát csoda, hogy Obi-Wan a végeredményt látva csak gúnyolódni tudott? Lettem volna ott én, tuti többet kaptak volna egy "good job" beszólásnál. :D

 

Igen, valószínűleg a gyármunkás a villáskulccsal halálos veszélyt jelentett Anakin Skywalkerre. Ezer droid meg sem sebzi, de egy álmából felriasztott melós simán megölhette volna. Teljesen reális! Nem is értem, hogyan kételkedhetem ebben. A Jedinek viszont ugye nem csak a fénykardja van, amit VÉDEKEZÉSRE használhat, ha megtámadják. Ott van az ERŐ! Amit pont véletlen lehet arra használni, hogy ölés nélkül mentsék az irhájukat. És most kapaszkodj meg, a fénykard is használható úgy, hogy ne öljünk meg senkit. Érdekes, Obi-Wan Zamnél simán tudta így forgatni. Szóval nem, a saját portájukat védő munkások lemészárlása egy Jedinek semmiféle formában nem elfogadható, az általad felvázolt ölök, ha megtámadnak felállás meg olyan távol állt a Jediségtől, mint a Hitleres példád a Star Wars világától. :)

 

Ugyanis itt egy olyan világról beszélünk, amiben ezer éve nem volt galaktikus méretű háború. Azt a miénkről meg aligha lehet elmondani, hogy akárcsak száz éve ne lett volna világra szóló háború. És NEM, aki fegyverkezik, az nem lesz mindjárt agresszor, hiszen akkor gonosz mocskos nép a naboo-i és a gungan is, akik szintén fenntartanak egy magánhadsereget. Sőt, még Windu is védi Dookut, hogy ő idealista. Az idealista vezérek nem szoktak ok nélkül támadni (persze ekkor még nem tudja, hogy Sith, akik már szoktak, de a nép szemében ez tökmindegy, előttük Dooku sosem dobta le az idealista, kiábrándult ex-Jedi képét). Nem is szabadott volna anélkül támadniuk, hisz Palpatine számára FONTOS volt, hogy a Konföderációt NE szörnyetegként lássa a nép. Hiszen akkor nem csatlakoztak volna még többen hozzájuk, sőt, az aktuális tagok, akik azért léptek be, mert a Köztársaságot látták romlottnak, még kiléptek volna, látván, hogy a Szeparatisták ugyanolyan romlottak (itt lenne jó példa a TCW Heroes of Both Sides című epizódja, ami gyönyörűen taglalja, miért NEM szabad a Konföderációnak agresszornak lennie). Akkor pedig fuccs a háborúnak.

 

A SWAT-os példád sem éppen jó, mivel A) a SWAT parancsnok nem jelenti ki, hogy nem célja harcot kezdeményezni, majd megpróbál tárgyalni a tússzal. B) A SWAT pontosan tudja, hol van a túsz.

 

Végül pedig, miért feltételezi mindenki azt, hogy ha Anakinék bejelentkeznek, lelövik őket, vagy egyáltalán, lenne erre szemernyi esélyük is? Egyrészt, a fent felvázoltak miatt szó nélkül nem lehetett volna lelőni őket. Másrészt, ha nem kapnak landolási engedélyt, vagy csak hajszálnyi agressziót tapasztalnak, Anakin valószínűleg azonnal megfordítja a gépet és eltűnik a rendszerből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül pedig, miért feltételezi mindenki azt, hogy ha Anakinék bejelentkeznek, lelövik őket, vagy egyáltalán, lenne erre szemernyi esélyük is? Egyrészt, a fent felvázoltak miatt szó nélkül nem lehetett volna lelőni őket. Másrészt, ha nem kapnak landolási engedélyt, vagy csak hajszálnyi agressziót tapasztalnak, Anakin valószínűleg azonnal megfordítja a gépet és eltűnik a rendszerből.

Én inkább tartanám valószínűnek, hogy Dooku semmiképp sem ölette volna meg őket, neki ennél több esze van, viszont azon nyomban amint Gunray megtudta volna, hogy ott van "imádott" szenátora gyorsan egy baleset áldozatává vált(ak) volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, ott voltak, ahol Obi-Wan. Azon a bolygón, de a Geonosis bolygó méretű ám. :) És erősen kétlem valamiért, hogy hadifoglyokat gyárakban szoktak elraktározni. Tehát ez a leszállunk valahol, azt sem tudjuk, hogy hol és elindulunk valamerre, azt sem tudjuk merre, és lesz ami lesz, igen, ez minden mentőakció alfája és omegája. Hát csoda, hogy Obi-Wan a végeredményt látva csak gúnyolódni tudott? Lettem volna ott én, tuti többet kaptak volna egy "good job" beszólásnál. :D

 

Nem volt egy kidolgozott akció az biztos. Talán azért szálltak le egy gyárban, mert sunnyogni akartak, hisz a mentőakciók azok az már csak ilyenek. :) Főleg ha ad-hoc jönnek.

 

És NEM, aki fegyverkezik, az nem lesz mindjárt agresszor, hiszen akkor gonosz mocskos nép a naboo-i és a gungan is, akik szintén fenntartanak egy magánhadsereget. Sőt, még Windu is védi Dookut, hogy ő idealista. Az idealista vezérek nem szoktak ok nélkül támadni (persze ekkor még nem tudja, hogy Sith, akik már szoktak, de a nép szemében ez tökmindegy, előttük Dooku sosem dobta le az idealista, kiábrándult ex-Jedi képét). Nem is szabadott volna anélkül támadniuk, hisz Palpatine számára FONTOS volt, hogy a Konföderációt NE szörnyetegként lássa a nép. Hiszen akkor nem csatlakoztak volna még többen hozzájuk, sőt, az aktuális tagok, akik azért léptek be, mert a Köztársaságot látták romlottnak, még kiléptek volna, látván, hogy a Szeparatisták ugyanolyan romlottak (itt lenne jó példa a TCW Heroes of Both Sides című epizódja, ami gyönyörűen taglalja, miért NEM szabad a Konföderációnak agresszornak lennie). Akkor pedig fuccs a háborúnak.

Akkor miért is tervezték azt, hogy megtámadják a Köztársaságot? Ja vagy is nem! Majd zsarolják a seregükkel. :D Valamit akarnak, és ha nem kapják meg, akkor támadnak. Hát nem aranyosak? És még fel is tehetik a kezüket majd, hogy: "kérem, mi szépen kértük, de nem tettek eleget a követelésünknek" És azért ne legyenek illúzióink, a szepiket egy sith lord vezette! A Bonteri féléket meg rövid úton kinyírták. Legalább a Köztársaságban akkor még ez nehezebben ment.

 

Végül pedig, miért feltételezi mindenki azt, hogy ha Anakinék bejelentkeznek, lelövik őket, vagy egyáltalán, lenne erre szemernyi esélyük is? Egyrészt, a fent felvázoltak miatt szó nélkül nem lehetett volna lelőni őket. Másrészt, ha nem kapnak landolási engedélyt, vagy csak hajszálnyi agressziót tapasztalnak, Anakin valószínűleg azonnal megfordítja a gépet és eltűnik a rendszerből.

Ott vannak a kivágott jelenetek. És mielőtt mondanád, hogy nem számítanak, ebben az esetben igen, mert pont azt csinálta Padmé amit a filmben mond. Diplomáciai megoldást választott. Láttuk mi lett az eredménye. Tárgyalás, melynek a végén halálra ítélik őket. :) Gunray még azt is bekiabálja, hogy dögöljön meg Amidala. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, ott voltak, ahol Obi-Wan. Azon a bolygón, de a Geonosis bolygó méretű ám. :) És erősen kétlem valamiért, hogy hadifoglyokat gyárakban szoktak elraktározni. Tehát ez a leszállunk valahol, azt sem tudjuk, hogy hol és elindulunk valamerre, azt sem tudjuk merre, és lesz ami lesz, igen, ez minden mentőakció alfája és omegája. Hát csoda, hogy Obi-Wan a végeredményt látva csak gúnyolódni tudott? Lettem volna ott én, tuti többet kaptak volna egy "good job" beszólásnál. :D

 

Igen, valószínűleg a gyármunkás a villáskulccsal halálos veszélyt jelentett Anakin Skywalkerre. Ezer droid meg sem sebzi, de egy álmából felriasztott melós simán megölhette volna. Teljesen reális! Nem is értem, hogyan kételkedhetem ebben. A Jedinek viszont ugye nem csak a fénykardja van, amit VÉDEKEZÉSRE használhat, ha megtámadják. Ott van az ERŐ! Amit pont véletlen lehet arra használni, hogy ölés nélkül mentsék az irhájukat. És most kapaszkodj meg, a fénykard is használható úgy, hogy ne öljünk meg senkit. Érdekes, Obi-Wan Zamnél simán tudta így forgatni. Szóval nem, a saját portájukat védő munkások lemészárlása egy Jedinek semmiféle formában nem elfogadható, az általad felvázolt ölök, ha megtámadnak felállás meg olyan távol állt a Jediségtől, mint a Hitleres példád a Star Wars világától. :)

 

Ugyanis itt egy olyan világról beszélünk, amiben ezer éve nem volt galaktikus méretű háború. Azt a miénkről meg aligha lehet elmondani, hogy akárcsak száz éve ne lett volna világra szóló háború. És NEM, aki fegyverkezik, az nem lesz mindjárt agresszor, hiszen akkor gonosz mocskos nép a naboo-i és a gungan is, akik szintén fenntartanak egy magánhadsereget. Sőt, még Windu is védi Dookut, hogy ő idealista. Az idealista vezérek nem szoktak ok nélkül támadni (persze ekkor még nem tudja, hogy Sith, akik már szoktak, de a nép szemében ez tökmindegy, előttük Dooku sosem dobta le az idealista, kiábrándult ex-Jedi képét). Nem is szabadott volna anélkül támadniuk, hisz Palpatine számára FONTOS volt, hogy a Konföderációt NE szörnyetegként lássa a nép. Hiszen akkor nem csatlakoztak volna még többen hozzájuk, sőt, az aktuális tagok, akik azért léptek be, mert a Köztársaságot látták romlottnak, még kiléptek volna, látván, hogy a Szeparatisták ugyanolyan romlottak (itt lenne jó példa a TCW Heroes of Both Sides című epizódja, ami gyönyörűen taglalja, miért NEM szabad a Konföderációnak agresszornak lennie). Akkor pedig fuccs a háborúnak.

 

A SWAT-os példád sem éppen jó, mivel A) a SWAT parancsnok nem jelenti ki, hogy nem célja harcot kezdeményezni, majd megpróbál tárgyalni a tússzal. B) A SWAT pontosan tudja, hol van a túsz.

 

Végül pedig, miért feltételezi mindenki azt, hogy ha Anakinék bejelentkeznek, lelövik őket, vagy egyáltalán, lenne erre szemernyi esélyük is? Egyrészt, a fent felvázoltak miatt szó nélkül nem lehetett volna lelőni őket. Másrészt, ha nem kapnak landolási engedélyt, vagy csak hajszálnyi agressziót tapasztalnak, Anakin valószínűleg azonnal megfordítja a gépet és eltűnik a rendszerből.

 

Anakin egy tinédzser újonc volt aki nem gondolkodott előre. Elkapták a mesterét, utánuk ment, leszállt és lesz ami lesz alapon cselekedett. Azt én sem mondom hogy profi akció volt sőt. De nehogy már az legyen a hibás aki menteni akar egy túszt.

Igen, egy melósnál használható az Erő de százával jöttek a falból. A gyárban használta is az Erőt ellenük. Nem tudhatta hogy nem akarják-e megölni. Pont arra használta az Erő amire Yoda használta: védekezésre. De egyedül volt meg kellett védenie Padmét, közben a robotkarok elől kellett bujkálnia a futószalagon. Hát használta a kardot elvégre azért van. Ez simán Jedis dolog.

Természetesen úgy gondoltam hogy fegyverkezik ÉS agresszor, ami nem jellemző mondjuk a gunganekre. Ellenben ebben a szituációban mi is a tényállás? Hogy egy egykori Jedi vezetésével rendszerek ezrei léptek ki a Köztársaságból akiknek a vezetői épp ott vannak ahol harci droidokat gyártanak, és még egy Jedit is elkaptak aki a Köztársaság embere. Ez már azért kimeríti a Köztársaság megtámadásának gyanúját. Azaz ha Mustafar fegyverkezik az a kutyát nem érdekli mert nem veszélyesek a Köztársaságra nézve de itt más a helyzet. A Jediknek a Köztársaság védelme a feladatuk így megtették amit kellett.

Azért hiszem azt hogy lelőtték volna őket mert a Szepik voltak a rosszak és vezetőjük egy Sith volt. Ráadásul egy Jedit jöttek kiszabadítani. Sajnos megint SWAT példával kell jönnöm. :D Ha én túszejtő vagyok és jön egy kommandós lelövöm.

Az előző Swat-os példa meg azért volt jó mert ha elindulnak kiszabadítani a túszokat akkor aki ellenáll azt lelövik( itt geonosisisi munkások) aki nem azt nem.

 

Én meg azt nem értem miért véditek a szepiket és Dookut. Ez a normális, ejtsünk túszokat, tárgyalás helyett meg gyártsunk droidhadsereget?. Persze hogy ez Palpi terve de ne állítsuk már be jónak, Különben simán kivégezték volna Kenobit hisz láttuk is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azzal nincs baj, hogy alakult egy Konföderáció a galaxisban. A Köztársaságnak azért kellett háborúznia, mert ugyanezt szándékozta tenni Dooku is, ahogy Obi-Wan erre fényt derített. Ám meggyőződésem, hogy ha nem Sith vezetésével keltik életre a szakadár szervezetet, akkor a két unió élhetett volna egymás mellett (persze egy idő után a konfrontáció elkerülhetetlen lett volna).

 

A bolygók, csillagrendszerek szuverén politikai entitások, így mindegyikük szabadon eldöntheti, hogy melyik politikai szövetséghez akar csatlakozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Bonteri féléket meg rövid úton kinyírták. Legalább a Köztársaságban akkor még ez nehezebben ment.

Azért tömegmészárlást még arrafelé sem végeztek, márpedig nem csak Bonteri volt az, aki nem a hatalomért állt a Konföderáció élére. Legalábbis én úgy emlékszem, hogy minden kereskedelmi szervezet tiltakozása ellenére Dooku orra előtt szavazták meg a béketárgyalást. ;)

És ne legyenek illúzióink, a Köztársaságot is egy Sith vezette. Ugyanaz a Sith lord. Szóval nem mindegy, hogy most melyik az agresszív fél? Egyik sem éppen a jó és helyes oldal képviselője, mindkettő letette az asztalra a maga háborús indítékát, szóval nem tudom, miért kell a Köztársaságot védeni. Egy mocskos hely volt, akkor már undorítóan mocskos, ahol teljesen törvényes, ha egy békés bolygót megszáll egy Kereskedelmi szervezet és elkezdi lemészárolni a népet, csak mert nem akar adót fizetni. Biztos az ártatlanság netovábbja a Köztársaság. Ja nem, nem az, hisz egy Sith áll az élén, tehát ugyanolyan romlott, mint amilyen a Konföderáció volt. És ugyanolyan agresszor is.

 

Ott vannak a kivágott jelenetek. És mielőtt mondanád, hogy nem számítanak, ebben az esetben igen, mert pont azt csinálta Padmé amit a filmben mond. Diplomáciai megoldást választott. Láttuk mi lett az eredménye. Tárgyalás, melynek a végén halálra ítélik őket. Gunray még azt is bekiabálja, hogy dögöljön meg Amidala.

Hát pedig most sem számít. Miért számítana hirtelen, pláne egy olyan jelenet, ami ellentmond a filmben történteknek? Nem számít, ki van vágva! És, hogy Bomarrt idézzem: "Ha valamit kivágnak akkor arra valoszinüleg azért kerül sor, mert az alkotó úgy érzi hogy nincs helye a hivatalos "szövegben"."

 

Anakin egy tinédzser újonc volt aki nem gondolkodott előre. Elkapták a mesterét, utánuk ment, leszállt és lesz ami lesz alapon cselekedett. Azt én sem mondom hogy profi akció volt sőt. De nehogy már az legyen a hibás aki menteni akar egy túszt.

Egy zsigereiben elcseszett akcióért nehogy már ne a kivitelező legyen a hibás.

 

Igen, egy melósnál használható az Erő de százával jöttek a falból. A gyárban használta is az Erőt ellenük. Nem tudhatta hogy nem akarják-e megölni. Pont arra használta az Erő amire Yoda használta: védekezésre. De egyedül volt meg kellett védenie Padmét, közben a robotkarok elől kellett bujkálnia a futószalagon. Hát használta a kardot elvégre azért van. Ez simán Jedis dolog.

Csavarkulcs, Frenkie, értsd meg, egy rohadt csavarkulcs ellen nem kell fénykard!!!!!!!!! :roll::pfff: Nem igaz, hogy nem látod, hogy mekkora iszonyú nagy itt az ellentét... És milyen több száz rovar mászott elő a falakból? Meg milyen karok elől kellett ugrálnia? A támadás elején semmiféle karok nem voltak, egy tök egyenes, üres folyosón állt, és az a több száz rovar három szem volt. Három támadta meg, ebből kettőnél még csavarkulcs sem volt. Anakin számára ők lehettek az univerzum legveszélyesebb ellenfelei, az fix. A többi geo meg kifelé menekült, miután látta, hogy az az őrült sorra vagdossa le őket. Nem hiszem el, hogy képtelen vagy meglátni, hol van ebben a probléma.

Egy rossz szót nem szólok azért, mert levágta a katonákat (mondjuk vicc, hogy pont azokat meg több ízben is inkább megkíméli...), de egyszerű ököllel vagy csavarkulccsal támadó munkásokat, akik csak az otthonukat védi se egy Jedi, se semmilyen ember ne mészároljon már le. Pláne ne egy Jedi!

 

Én meg azt nem értem miért véditek a szepiket és Dookut. Ez a normális, ejtsünk túszokat, tárgyalás helyett meg gyártsunk droidhadsereget?. Persze hogy ez Palpi terve de ne állítsuk már be jónak, Különben simán kivégezték volna Kenobit hisz láttuk is.

Ja, marhára védem, hadd idézzek magamtól:

Viszont, Obi-Wantól tudták, hogy a Kereskedelmi Szövetség akarja holtan Padmét, és a Konföderáció oldalára álltak. És mivel Padmé diplomata, ez már háborús indíték.

És persze eggyel feljebb is csak szép szavakat írok róluk. NEM! A Szeparatista mozgalom és a Köztársaság egykutya. Egyiket sem védem, mindkettőnek pusztulnia kéne, jobb lenne a Galaxisnak. Mindkettőt a Sith vezeti, ráadásul ugyanaz a Sith nagyúr, szóval a korábbi kérdésem változatlan, nem tudom miért véditek annyira a Köztársaságot. Még a Birodalomnál sem jobb ezekben az időkben, hiszen ez már lényegében a Birodalom, csak még nem szólítják a nevén.

Még a Jedik sem menthetők, tesze-tosza idióták gyülekezete, akik hiába szajkózzák, hogy a Köztársaságot kell szolgálni, nem a kancellárt, mégis őt szolgálják ki.

Szóval nem, nem védem én a Szeparatistákat, és szerintem itt senki sem. De egyvalami biztos, a klón háborúkért mindkét fél ugyanannyira felelős, mindkét oldal ugyanannyira romlott. Már amennyiben felelőssé lehet tenni bárkit is egy játékháborúért, amit akkor is kitörtek volna, ha a résztvevő felek imádták volna egymást, és voltaképpen nincsenek is igazán felek, mert mindkét oldalt ugyanaz irányítja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És persze eggyel feljebb is csak szép szavakat írok róluk. NEM! A Szeparatista mozgalom és a Köztársaság egykutya. Egyiket sem védem, mindkettőnek pusztulnia kéne, jobb lenne a Galaxisnak. Mindkettőt a Sith vezeti, ráadásul ugyanaz a Sith nagyúr, szóval a korábbi kérdésem változatlan, nem tudom miért véditek annyira a Köztársaságot. Még a Birodalomnál sem jobb ezekben az időkben, hiszen ez már lényegében a Birodalom, csak még nem szólítják a nevén.

Még a Jedik sem menthetők, tesze-tosza idióták gyülekezete, akik hiába szajkózzák, hogy a Köztársaságot kell szolgálni, nem a kancellárt, mégis őt szolgálják ki.

Szóval nem, nem védem én a Szeparatistákat, és szerintem itt senki sem. De egyvalami biztos, a klón háborúkért mindkét fél ugyanannyira felelős, mindkét oldal ugyanannyira romlott. Már amennyiben felelőssé lehet tenni bárkit is egy játékháborúért, amit akkor is kitörtek volna, ha a résztvevő felek imádták volna egymást, és voltaképpen nincsenek is igazán felek, mert mindkét oldalt ugyanaz irányítja.

 

Mindkettőnek pusztulnia kéne? És mi jönne a helyére? A szép új Birodalom? :D Látom benned a sötétséget, légy a Sith tanítványom. :P

 

Nem, én úgy gondolom, hogy a Köztársaságnak nem kellene pusztulnia, csupán alapjaiban megtisztítani azt. A demokráciára szükség van, mindig jobb, mint a diktatúra - hosszú távon. A Jedik is mondják, hogy ha az egésznek vége, ők állnak az élre rövid ideig: szerintem ez működött volna, ha Jedik nem olyan vakok, amilyenek. Ők képesek lettek volna a megtisztulás után visszaadni a hatalmat - bármit is préseljen ki a száján Palpatine az operában.

 

Az meg, hogy melyik fél robbantotta ki a háborút: nálam egyik sem. Egyetlen ember robbantotta ki kvázi a háborút, Palpatine, mindenki más, beleértve a Jediket, legfőképp Anakint, a szenátorokat, legfőképp Padmét, és a szeparatistákat, legfőképp Dookut: szóval mindenki más csak bábu volt ebben a játékban. A Szepik is mindig reagáltak egy adott helyzetre, a Köztársaságiaik is, de hogy ez az adott helyzet végül háborút eredményezett, az egy az egyben Palpatine "bűne" és érdeme: ezért is olyan zseniális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Köztársaság már annyira romlott volt ekkor, hogy azt nehéz lett volna megtisztítani. Pláne a Jediknek, akik eddigre bebizonyították, a politikához vajmi keveset értenek.

Természetesen utána nem a Birodalomnak kellene jönnie, hanem vagy egy időre galaktikus államapparátus nélkül hagyni a Galaxist, vagy jöhetett volna az, amit a Lázadók akartak (az EU-ban Új Köztársaság, bár ez nekem egy kicsit gagyi megoldás).

Akárhogy is, a Geonosisnál a Köztársaság már egyértelműen nem funkcionál úgy, ahogy kellene. A klón háborúk alatt pedig tovább korcsosul, az ep3-ban már tényleg a Birodalom, csak még várni kell kicsit a keresztelőre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akkor költözhet viszonylagos béke a Galaxisra, ha nincsenek se Jedik, se Sith-ek. A Birodalom is lehetett volna jó államforma, ha nem Palpatine vezeti. Működésében jóval hatékonyabb, mint anno a Köztársaság volt (decentralizáltabb például).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akkor költözhet viszonylagos béke a Galaxisra, ha nincsenek se Jedik, se Sith-ek. A Birodalom is lehetett volna jó államforma, ha nem Palpatine vezeti. Működésében jóval hatékonyabb, mint anno a Köztársaság volt (decentralizáltabb például).

Már amennyiben feltételezzük, hogy valaki csak akkor lehet rossz császár, kicsinyes és megalomán, szadista stb. ha sith. Amennyiben azonban ez nem igy van -márpedig a Star Warsban nem igy van: Jabba nem sith, Tarkin nem sith stb. - akkor egy császárság, ami nem hogy nem decentralizált hanem épp az ellenkezője: elképesztő módon centralizált -ezért Birodalom- az pokoli káros tud lenni.

Nem, én úgy gondolom, hogy a Köztársaságnak nem kellene pusztulnia, csupán alapjaiban megtisztítani azt.

De ez végülis már csak játék a szavakkal, nem? Dzséjt arra utalt, hogy a jelenlegi Köztársaságban egy az egyben a levesbe kéne mennie, mert bürokratáival, vezetőivel -az ep.3-ban elhangzik hogy még a bírák is Palpatine oldalán állnak- együtt úgy rossz ahogy van (és akkor ehhez még csapjuk hozzá, hogy a köztársasági sereget meg olyanok alkotják akik egy kódszó bemondására lemészárolják a feletteseiket). Most hogy a teljes "vezetői kaszt" lesöprését a jelenlegi politikai rendszer elpusztításának hivjuk vagy megújulásnak az már csak kifejezésbeli finomság, szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan értelemben persze centralizált, hogy a tagállamok (csillagrendszerek) szuverenitása erősen csorbult. Ám a szektorkormányzóságok létrehozásával az ügyek kezelése, megoldása helyi szinten maradt, és nem kellett minden jelentéktelen ügyért a központhoz, azaz Coruscanthoz fordulni. De természetesen ezek a lokális hatalmak nem a helyiek igénye szerint lett kialakítva, így a központi uralom meghosszabbított kezeiként funkcionáltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csavarkulcs, Frenkie, értsd meg, egy rohadt csavarkulcs ellen nem kell fénykard!!!!!!!!! :roll::pfff: Nem igaz, hogy nem látod, hogy mekkora iszonyú nagy itt az ellentét... És milyen több száz rovar mászott elő a falakból? Meg milyen karok elől kellett ugrálnia? A támadás elején semmiféle karok nem voltak, egy tök egyenes, üres folyosón állt, és az a több száz rovar három szem volt. Három támadta meg, ebből kettőnél még csavarkulcs sem volt. Anakin számára ők lehettek az univerzum legveszélyesebb ellenfelei, az fix. A többi geo meg kifelé menekült, miután látta, hogy az az őrült sorra vagdossa le őket. Nem hiszem el, hogy képtelen vagy meglátni, hol van ebben a probléma.

Egy rossz szót nem szólok azért, mert levágta a katonákat (mondjuk vicc, hogy pont azokat meg több ízben is inkább megkíméli...), de egyszerű ököllel vagy csavarkulccsal támadó munkásokat, akik csak az otthonukat védi se egy Jedi, se semmilyen ember ne mészároljon már le. Pláne ne egy Jedi!

 

 

Ja, marhára védem, hadd idézzek magamtól:

 

És persze eggyel feljebb is csak szép szavakat írok róluk. NEM! A Szeparatista mozgalom és a Köztársaság egykutya. Egyiket sem védem, mindkettőnek pusztulnia kéne, jobb lenne a Galaxisnak. Mindkettőt a Sith vezeti, ráadásul ugyanaz a Sith nagyúr, szóval a korábbi kérdésem változatlan, nem tudom miért véditek annyira a Köztársaságot. Még a Birodalomnál sem jobb ezekben az időkben, hiszen ez már lényegében a Birodalom, csak még nem szólítják a nevén.

Még a Jedik sem menthetők, tesze-tosza idióták gyülekezete, akik hiába szajkózzák, hogy a Köztársaságot kell szolgálni, nem a kancellárt, mégis őt szolgálják ki.

Szóval nem, nem védem én a Szeparatistákat, és szerintem itt senki sem. De egyvalami biztos, a klón háborúkért mindkét fél ugyanannyira felelős, mindkét oldal ugyanannyira romlott. Már amennyiben felelőssé lehet tenni bárkit is egy játékháborúért, amit akkor is kitörtek volna, ha a résztvevő felek imádták volna egymást, és voltaképpen nincsenek is igazán felek, mert mindkét oldalt ugyanaz irányítja.

 

Csavarkulcs Dzséjt. Amivel ölni lehet. A következő fórumtalin fejbe kólinthatlak eggyel? :D A geo melósoknak az lett volna a normális hozzáállásuk ha megkérdezik a két idegent: " Kedves hölgyem/uram. Mit keresnek? Segíthetünk?" Nem ezt tették. Itt a videó:

http://www.youtube.com/watch?v=BPU0XOoiBjA

 

Mit látunk? Kijönnek a falból(először valóban kevesen de utána tömegével), Anakin aktiválja a fénykardját és vár. Letámadják csavarkulccsal, amivel ölni is lehet. Anakin csak védekezett. Utána kiérnek a rámpára ami behúzódik. Le kell ugraniuk a futószalagra. Gondolom a megjelenő geok ebédre akarták invitálni a kedves vendégeket.

Szóval Dzséjt én meg azt nem értem hogy te miért nem látod hogy ez jogos önvédelem? Ma bejöttek a raktárba idegenek és nézelődtek. Az lett volna a helyes ha csavarkulccsal agyonverem őket? Nem éppen Anakinék voltak először az agresszorok. Lehet hozzájuk beszélni is nem csak támadni. Namost ha megtámadnak és tudom hogy ezen a bolygón van a mesterem akkor csak megtalálom az összefüggést hogy a geok rosszban sántikálnak főleg úgy hogy az Amidala elleni merénylethez kapcsolódó fejvadász(láttam Coruscanton) azt mondja nekem hogy Jedi add meg magad.

Tehát ezek után nekem békés apácáknak kéne néznem őket vagy rohadékoknak akik meg akarták ölni Amidalát és fogva tartják a mesteremet?

 

A második bekezdésre azt írnám hogy ezt csak te tudod mint néző. Senki nem sejtette a Galaxisban hogy a Sith áll minkét oldal mögött, főleg a Jedik nem. Tehát nekünk úgy kell vizsgálnunk a kérdést mintha mi sem tudnánk hisz akkor hogy élnénk bele magunkat egy Jedi helyzetébe? Ők azt látják hogy ki akarnak válni rendszerek a Köztársaságból ami alapvetően jó hisz ezer évig működött, de mostanra nagyon elburjánzott a korrupció ami szintén nem igaz minden szenátorra lsd Organa és Amidala, de biztos volt több is. Tehát ha megtalálják a Sithet és kinyírják majd átveszik az irányítást a Szenátus felett amíg kigyomlálják a korrupt szenátorokat majd utána új választást írnak ki akkor megmenthető lett volna a Köztársaság. A prequel szörnyű igazsága viszont az hogy az EP3-ban sajnos ez nem sikerült. A Jedik mindvégig jóhiszeműen viselkedtek még Geonosison is(hagyták volna hogy 200 társukat lemészárolják?). Attól hogy nem látták mi folyik körülöttük attól még jók voltak és jót akartak.

Magát a rothadó Köztársaságot is csak mi láttuk illetve pár bolygó aki érezte a saját bőrén a tehetetlenséget(pl Naboo).

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez végülis már csak játék a szavakkal, nem? Dzséjt arra utalt, hogy a jelenlegi Köztársaságban egy az egyben a levesbe kéne mennie, mert bürokratáival, vezetőivel -az ep.3-ban elhangzik hogy még a bírák is Palpatine oldalán állnak- együtt úgy rossz ahogy van (és akkor ehhez még csapjuk hozzá, hogy a köztársasági sereget meg olyanok alkotják akik egy kódszó bemondására lemészárolják a feletteseiket). Most hogy a teljes "vezetői kaszt" lesöprését a jelenlegi politikai rendszer elpusztításának hivjuk vagy megújulásnak az már csak kifejezésbeli finomság, szerintem.

Igen is meg nem is. Játék a szavakkal, mert valóban csak egy árnyalat választja el a kettőt, ugyanakkor fontos különbség, hogyha azt írom, hogy "meg kell tisztítani a köztársaságot", akkor kvázi determinálom, hogy a demokrácia megmarad. Viszont ha azt írom, hogy el kell pusztítani azt, akkor ki tudja milyen berendezkedés következik utána? :) Ezért írtam azt, amit. Szerintem csak a demokrácia működhet egy ekkora galaxisban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen csak elkalandoztunk a Geonosisi csatától.

 

Azért tömegmészárlást még arrafelé sem végeztek, márpedig nem csak Bonteri volt az, aki nem a hatalomért állt a Konföderáció élére. Legalábbis én úgy emlékszem, hogy minden kereskedelmi szervezet tiltakozása ellenére Dooku orra előtt szavazták meg a béketárgyalást. ;)

Fantasztikus! :D Mellékzönge, hogy a szószóló pár nap múlva halott volt, vele együtt a béketárgyalásoknak is kampeca lett. A szeparatista parlament, még a Köztársaságnál is röhejesebb látszatintézmény, ezt kár is lenne tagadni. A dolog pikantériája, hogy ez az egész szervezet már eleve így jött létre, míg a Köztársasági szenátus valaha szebb napokat megélt, gyökerekkel rendelkező intézmény.

 

És ne legyenek illúzióink, a Köztársaságot is egy Sith vezette. Ugyanaz a Sith lord. Szóval nem mindegy, hogy most melyik az agresszív fél? Egyik sem éppen a jó és helyes oldal képviselője, mindkettő letette az asztalra a maga háborús indítékát, szóval nem tudom, miért kell a Köztársaságot védeni. Egy mocskos hely volt, akkor már undorítóan mocskos, ahol teljesen törvényes, ha egy békés bolygót megszáll egy Kereskedelmi szervezet és elkezdi lemészárolni a népet, csak mert nem akar adót fizetni. Biztos az ártatlanság netovábbja a Köztársaság. Ja nem, nem az, hisz egy Sith áll az élén, tehát ugyanolyan romlott, mint amilyen a Konföderáció volt. És ugyanolyan agresszor is.

A szeparatistákat mi vezérelte, hogy elhagyják a Köztársaságot? Mit akartak elérni ezzel? Ez máig nem tiszta (bár van egy sejtésem). A Köztársaságot inkább meg kellett volna újítani, nem szétszakítani és káoszt teremteni benne. Persze tudjuk....a sith. Ezért is volt jó a 2000 -ek szövetsége, mert ők nem kiválni akartak a Köztársaságból, hogy a saját szájuk íze szerint hozzák meg a törvényeket, hanem éppen ellenkezőleg, a nagy demokratikus hagyományokkal rendelkező, ezer éve fennálló államformát akarták megmenteni.

 

Hát pedig most sem számít. Miért számítana hirtelen, pláne egy olyan jelenet, ami ellentmond a filmben történteknek? Nem számít, ki van vágva!

A kivétel erősíti a szabályt, és itt épp ezzel állunk szemben. A legtöbb kivágott jelenet gyökerestől kikerül a filmből, itt viszont Amidala a filmben azt mondja, hogy tárgyalni indulnak és utána látjuk mi lesz belőle. Vagyis láttuk volna, hogy Lucas az utolsó után pillanatban nem cseréli le akcióra. De mivel a kivágott tárgyalásos jeleneteknek a töve bennmaradt a filmben, jelesül Amidala mondata, így nyugodtan felhozható mint valószínű kimenetel.

 

És persze eggyel feljebb is csak szép szavakat írok róluk. NEM! A Szeparatista mozgalom és a Köztársaság egykutya. Egyiket sem védem, mindkettőnek pusztulnia kéne, jobb lenne a Galaxisnak. Mindkettőt a Sith vezeti, ráadásul ugyanaz a Sith nagyúr, szóval a korábbi kérdésem változatlan, nem tudom miért véditek annyira a Köztársaságot.

Ja ok. Szóval a sith vezeti a Köztársaságot ezért be kell zúzni az egészet? Szerintem elég lenne csak kivenni a sith -et a rendszerből és máris jobb lenne a helyzet. Főleg ha mindenki megtudná mik zajlottak a háttérben.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csavarkulcs Dzséjt. Amivel ölni lehet.

Frenkie, ha te elhiszed, hogy egy csavarkulccsal akár csak megérinteni lehet egy Jedi lovagot, különösen, ha az a kiválasztott, akkor nagyon nem egy mozifilmet nézünk. Ölni bármivel lehet, a puszta kezeddel is, most akkor a Jedik vágjanak le mindenkit, akik feléjük lengetik az öklüket? Te nem érted a Jediség lényegét, úgy látom. És békepártihoz képest elégé gyilokpárti vagy.

Amúgy fejbe kólinthatsz, ha előtte átestem a SEAL kiképzésén és a kezembe vehetek egy csőre töltött M4-est, hogy meglegyenek a filmben prezentált erőviszonyok. Aztán majd meglátjuk, hogyan tudsz te ölni azzal a csavarkulccsal. ;):)

 

Ma bejöttek a raktárba idegenek és nézelődtek.

És ezek a kedves delikvensek oldalukon fegyverrel, a mennyezet felől jöttek be, és mellesleg a raktárotokban harckocsikat gyártanak? Mert ha igen, akkor ez esetben furcsállnám, ha csak kérdezősködtél és nem hívtad a biztonságiakat. :P

Amúgy, hogy kedvenc USA-ddal példázzak, ugye arrafelé egyik-másik államban jogodban áll lelőni, ha illetéktelen hatol be hozzád. Ha pedig katonai területre hatol be, kérdés nélkül agyon is lövik bármelyik államban. És senkinek eszébe sem fog jutni, hogy a behatoló volt az ártatlan bárányka, aki csak védekezett. Ez a magyar jog szerint lehetséges. ;)

 

A második bekezdésre azt írnám hogy ezt csak te tudod mint néző.

"What if I told you that the Republic was now under the control of the Dark Lord of the Sith? [...] Hundreds of Senators are now under the influence of a Sith Lord called Darth Sidious." ("Mit szólnál, ha azt mondanám, a Köztársaságot a Sith Sötét Nagyura irányítja? [...] Szenátorok százait tartja befolyása alatt egy Sith Nagyúr, akit úgy hívnak: Darth Sidious.")

Ezt ugye Dooku mondja Obi-Wannak, aki tovább adja a Tanácsnak. Szóval nem csak én, mint néző tudtam az igazságot, hanem a Jedik is. Az más kérdés, hogy ezt nem volt gyomruk elhinni.

 

Igen is meg nem is. Játék a szavakkal, mert valóban csak egy árnyalat választja el a kettőt, ugyanakkor fontos különbség, hogyha azt írom, hogy "meg kell tisztítani a köztársaságot", akkor kvázi determinálom, hogy a demokrácia megmarad. Viszont ha azt írom, hogy el kell pusztítani azt, akkor ki tudja milyen berendezkedés következik utána? :) Ezért írtam azt, amit. Szerintem csak a demokrácia működhet egy ekkora galaxisban.

De a Köztársaságot, pláne, ha a demokrácia hívők felügyelik, simán válthatta volna egy újabb demokratikus államforma. Vagy több.

 

Fantasztikus! :D Mellékzönge, hogy a szószóló pár nap múlva halott volt, vele együtt a béketárgyalásoknak is kampeca lett. A szeparatista parlament, még a Köztársaságnál is röhejesebb látszatintézmény, ezt kár is lenne tagadni. A dolog pikantériája, hogy ez az egész szervezet már eleve így jött létre, míg a Köztársasági szenátus valaha szebb napokat megélt, gyökerekkel rendelkező intézmény.

Látszatintézmény, tény, de éppen ezért kell a látszat megőrzése. Nyíltan nem lehet Dooku gróf Darth Tyranus, hiszen azonnal elhagynák a követői (mármint azok, akik reménnyel és nem hatalomvággyal álltak mellé). Ezért is van a látszatszavazás, a látszatdemokrácia, eleve, a látszatparlament (miközben a valódi - bár még ez a valódiság is csak látszat - vezetők ugye a Szeparatista Tanács tagjai). Ezért kellett Bonteri meggyilkolását is a Köztársaságra kenni, hogy a szepi hívők lássák: mi jótét, békére törekvő hívők vagyunk, ők meg mocskos szörnyetegek, akik ellenségnek tekintenek mindenkit, akik nem velük vannak. És a Konföderáció mit sem érne önmagában a kereskedelmi szervezetekkel.

 

A szeparatistákat mi vezérelte, hogy elhagyják a Köztársaságot? Mit akartak elérni ezzel? Ez máig nem tiszta (bár van egy sejtésem). A Köztársaságot inkább meg kellett volna újítani, nem szétszakítani és káoszt teremteni benne. Persze tudjuk....a sith. Ezért is volt jó a 2000 -ek szövetsége, mert ők nem kiválni akartak a Köztársaságból, hogy a saját szájuk íze szerint hozzák meg a törvényeket, hanem éppen ellenkezőleg, a nagy demokratikus hagyományokkal rendelkező, ezer éve fennálló államformát akarták megmenteni.

És mennyi sikert értek el, valószínűleg az elsők között hullott a fejük a porba. :) Szerintem a szeparatisták egy, az ezer éves kormány fénykorának megfelelő, független államban reménykedtek, ahol békében élhetnek. Csak a prospektusban nem szerepelt, hogy a Konföderáció valójában a Köztársaság leánya, és ugyanolyan büdös ringyó. :)

 

Ja ok. Szóval a sith vezeti a Köztársaságot ezért be kell zúzni az egészet? Szerintem elég lenne csak kivenni a sith -et a rendszerből és máris jobb lenne a helyzet. Főleg ha mindenki megtudná mik zajlottak a háttérben.

Igen, de ha a Sith-et kirántjuk, még nem tűnik el Tarkin, a birodalmi köztársasági vezérkar, Amedda, meg az a száznyi szenátor, akik bármit megtesznek a hatalomért. A Köztársaság romlását nem Palpatine indította el, ő csak kihasználta. Annyira romlott volt már, hogy ő a hatalomra juthatott. A bürokratikus szabályok és azok megalkotói már régebb óta mérgezik, Sidious csak ezek kihasználója volt. Egy jól és szépen működő Köztársaságban Palpatine valószínűleg a szenátorságig sem vitte volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mennyi sikert értek el, valószínűleg az elsők között hullott a fejük a porba. :) Szerintem a szeparatisták egy, az ezer éves kormány fénykorának megfelelő, független államban reménykedtek, ahol békében élhetnek.

Wat Tambor és Nute Gunray meg a komái? :lol: Ne röhögtess. :D Láthattuk Tambor mit csinált a Ryloth -on. Kifosztotta a bolygót. Láthattuk mit csináltak a szepik. Leszálltak egy bolygón és ha az nem akart beállni a sorba, akkor vagy rabszolgasorba taszították a népet, vagy leigázták őket. Ugye emlékszel még mit akartak csinálni a Lurmenekkel? Vagy a már említett Ryloth -al? És akkor Kiros -t még nem is említettem.... Ez lenne a fényben fürdő Köztársaság mása, ahol mindenki békében él? A szeparatista tetvek csak a saját hasznukat nézték semmi mást. ;) A többi csak mézes-mázas maszlag, amivel a naiv népeket kábították.

 

 

Igen, de ha a Sith-et kirántjuk, még nem tűnik el Tarkin, a birodalmi köztársasági vezérkar, Amedda, meg az a száznyi szenátor, akik bármit megtesznek a hatalomért. A Köztársaság romlását nem Palpatine indította el, ő csak kihasználta. Annyira romlott volt már, hogy ő a hatalomra juthatott. A bürokratikus szabályok és azok megalkotói már régebb óta mérgezik, Sidious csak ezek kihasználója volt. Egy jól és szépen működő Köztársaságban Palpatine valószínűleg a szenátorságig sem vitte volna.

Ezeket az elemeket el tudta volna söpörni egy erőkezű kancellár (Organa) és a vele szorosan együttműködő Jedi rend. Láttad, hogy a Birodalom is megbukott ahogy Palpi megdöglött. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szepratista Tanács tagjai, így az általad említettek is, persze, hogy nem a békevágy miatt csatlakoztak a Konföderációhoz. De a sokezernyi rendszer igen, ők elhitték Dooku szónoklatait, és valami jobbat akartak a Köztársaság helyett. Más kérdés, hogy a Szeparatista Szenátus, ahol ők reprezentálták magukat, szinte semmiféle hatalommal nem bírt. Szerintem a Klónháború közepére a legtöbb, jóhiszemű tagállam kiábrándult a Konföderációból.

 

Tehát én nem vonnék egyenlőségjelet szeparatista és szeparatista között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wat Tambor és Nute Gunray meg a komái? :lol:

Mert én nyilván róluk beszéltem, véletlen sem a bekábított naiv lényekről... :roll:

 

Ezeket az elemeket el tudta volna söpörni egy erőkezű kancellár (Organa) és a vele szorosan együttműködő Jedi rend. Láttad, hogy a Birodalom is megbukott ahogy Palpi megdöglött.

Nem igazán láttam, mert nálam az ep6 ott ér véget, hogy Palpatine meghalt és mindenki ünnepel. Hogy ezután pontosan mi lett, azt csak elképzelni lehet. Még Lucas is folytatta volna a sztorit, szóval szerintem az Endor után még eltelik néhány év, mire megalakul - ha egyáltalán megalakul - egy új galaktikus demokratikus kormány. Azért a Birodalmat nagyon sok nagy hatalmú ember tartotta fenn, akik kezén még mindig rohamosztagos légiók, TIE vadász ezredek és Birodalmi Csillagromboló flották vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert én nyilván róluk beszéltem, véletlen sem a bekábított naiv lényekről... :roll:

Teljesen mindegy kikről beszéltél, mert a szepik szellemiségét ki , ha nem a tanács vezetői világai szabják meg? Ha volt is jólelkű áttérő, az gyorsan visszakozhatott. Lásd. Ono bácsi.

 

Nem igazán láttam, mert nálam az ep6 ott ér véget, hogy Palpatine meghalt és mindenki ünnepel. Hogy ezután pontosan mi lett, azt csak elképzelni lehet. Még Lucas is folytatta volna a sztorit, szóval szerintem az Endor után még eltelik néhány év, mire megalakul - ha egyáltalán megalakul - egy új galaktikus demokratikus kormány. Azért a Birodalmat nagyon sok nagy hatalmú ember tartotta fenn, akik kezén még mindig rohamosztagos légiók, TIE vadász ezredek és Birodalmi Csillagromboló flották vannak.

Egyértelmű az EPVI lezárása. A Birodalomnak vége, a rezsim megbukott. Különben nincs értelme az egésznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már egy kicsit OFF itt de a Birodalom azért bukhatott meg ilyen hamar Sidious bukása után mivel az egy egyén-centrikus politikai rendszer volt. Mindent rá építettek, és amint ő meghalt minden darabjaira hullott. A Köztársaság ezzel szemben sokkal összetettebb, a vezető elvesztése nem járna azonnali összeomlással,,hisz ott van még a Szenátus ami összetartja az rendszert.

Viszont van egy olyan érzésem, hogyha egy Organa kaliberű vezető venné át a kancellári pozíciót, és ténylegesen elkezdene tisztogatni, nemsokára egy borzalmas baleset áldozatává válna. A Köztársaságban rengeteg "tisztítani való" nagy hatalmú személy és társaság van, akik nem néznék jó szemmel, ha a pozíciójukat megkapná valaki más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.