Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Ma délután meg volt harmadszorra is, ezúttal 3D -ben. Szerintem remek lett így is, a film maga meg szuper jó! Végképp a helyére került minden, hihetetlenül jól szórakoztam rajta. Ja és a helyi mozi full tele volt.

Bár nem ezt volt a legnagyobb 3D-s élményem, azért a két orrközeli csillagrombolós jelenet csúcs volt:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja tényleg ,most kerestem vissza.Akkor bocs.

 

Egyébként ahhoz senkinek semmi véleménye?

Ugyan az a véleményem mint a videókészítőnek. Jó film tetszenek a karakterek, jól megalapozták a trilógiát. De halálcsillag 3.0 meg a kevés újdonság és túlzott karakter központúság nagy mínusz nálam. Ezért adtam neki egy 4-es alátt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ahhoz senkinek semmi véleménye?

Már írtam róla pár sort. A megvalósítás igényes és minőségi, a tartalom nagy részével pedig egyet tudok érteni. Egyedül a PT CGI-fikázása nem tetszett, de Keny becsületére legyen mondva, hogy később felhozza a PT pozitívumait is és ilyen téren kiáll értük. Emiatt hatalmas pacsi neki, pláne annak türkében, hogy az Ep.7 eddig a kritikusi közegben kb. csak arra volt jó, hogy megint mindenki megragadhassa az alkalmat egy jó adag prequel-fikázásra.

 

Annyit tennék még hozzá, hogy nekem a karakterek nemcsak jók voltak vagy elmentek egynek, hanem kifejezetten kiemelkedőnek érzem ezt az aspektusát a filmnek.

Valamint ezt a "SW-nak nem áll jól, ha kicsi" dolgot nem értettem. Az OT szerintem pontosan ilyen, kifejezetten "kicsi". Legalábbis ha csak a filmekből indulok ki, akkor annál egyszerűbb és szögletesebb univerzumot nehezen tudnék elképzelni. Persze ha már a többi alkotást (könyvek, képregények stb.) is hozzávesszük, akkor nem, de ilyen téren már az Ep.7 is elég nagy. Szóval szerintem az Ep.7 semmivel nem fest fel "kisebb" világot, mint az OT filmjei, sőt. Hozzátenném, hogy én nem az Ep.4-gyel kezdtem a SW-szal való ismerkedést, úgyhogy lehet, hogy akkor hatalmasnak és tartalmasnak tűnt ez az univerzum, de nekem egyáltalán nem. Ami nem feltétlenül baj, szóval nem degradálni akarom vele az OT-t, egyszerűen az más és ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt lesz a legjobb.

 

Csak annyit akarnék írni hogy a film óta beírtam az EP 7-es topicocba jó pár marhaságot. Arra szeretném megkérni a tisztelt nagyérdemüt hogy ezeket hagyjátok figyelmen kívül. Akik ismernek 10 éve már tudják. Mondok példákat. Amikor sajnáltatom magam hogy jaj szegény Frenkie bácsira senki nem figyel mert bezzeg Dzséjre meg Donárat meg sokmindenkire igen. Ilyenkor görgessétek tovább.

Ilyenkor általában ittas állapot van, érzékenyebb vagyok, az agyam átkapcsol, jópofának tűnö szövegeket írok be, akár bántó dolgokat is.

Most vasárnap is Jani-napot ünnepeltünk, hazaértem ,csak bekapcsoltam a gépet.

Hogy a minden alapot nélkülöző sértettség honnan jön és miért kapcsol be az jó kérdés. Nem csak az ittas állapot az, mert van amikor nem.

Szóval nem kell értelmezni, én magam sem értem, hagyjátok figyelmen kivül. Mert másnap már teljesen máshogy látom(normálisan) és szidom magamat hogy már megint ezt miért kellett sőt el sem olvasom amit piásan beírtam.

Ezt az újjabaknak mondom.

Szóval elnézést

Talán annyi magyarázat van hogy elképesztően pörögnek az EP7-es topicok és egyszerűen frusztrál hogy csak a napi hozzászólások elolvasása órák kérdése és ugye csak most karácsony volt meg újév meg stb és írnék egy csomó mindent ami eszembe jut, de akkor az egész nap erre menne el de közben mást is csinálok.

Szóval elnézést mindenkitől, megpróbálok normális lenni.

 

Megmondom őszintén ezeket a kritikákat sem olvastam(de el fogom), a többi topicot még tudom követni, de írni nem.

Szóval enyhülni fog , nyilván ráadásul januárban sosem fogyasztok alkoholt. :D

Ja és természetesen máskor sem szoktam mindennap inni, általában pénteken igen ,szombaton meg ha buli van, illetve ilyenkor decemberben kissé jobban elengedem magam a sok ünnep miatt.

A facebook-ismerőseim már tudják hogy péntek este nem kell komolyan venni amiket megosztok.

 

Szóval érik kritika így 3 -nézés után . Nagyon áll már össze a kép.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvolt az IMAX is. Szenzációs volt! Bomarrékkal néztük, de megint annyira beszippantott az egész, hogy nem igaz. Kifelé arról beszélgettünk, hogy túl jó lett a film és szegény Johnsonnak milyen nehéz dolga lesz. :D

 

Frenkie! Jó kritikához idő kell. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

túl jó lett a film és szegény Johnsonnak milyen nehéz dolga lesz. :D

Tényleg nagyon jó, de van hová fejlődnie. Amikor a bátyámmal néztük először, megkérdeztem, ő hanyadik helyre tenné ezt a filmet az eddgi 7-ből. Azt mondta, hogy 5-dik. Én azt, hogy 4-dik. Miközben mindketten SW fanok vagyunk, és nagyon vártuk. És jópár fantól hasonlót hallottam. Nem szeretném kifejteni, hogy mik a negatív érzéseim a filmmel kapcsolatban, mert már korábban megtettem, le is lettem húzva érte rendesen, mint általában. Szóval kicsit többet várok az Ep 8-tól, mindenekelőtt sokkal több Poe-t :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kifelé arról beszélgettünk, hogy túl jó lett a film és szegény Johnsonnak milyen nehéz dolga lesz. :D

Hát igen, ahogy beszéltük is, a következő film biztos merészebb lesz. Ez valahol alap elvárás is azok után, hogy az eredetiség pont nem tartozik az új film legfőbb erényei közé. De vajon ugyanilyen szimpatikusak lesznek a karakterek? Az új iró(k) keze alatt se fog megszürkülni Rey, Poe, Finn és a többiek? Miközben érdemben tovább halad majd a történet megmarad az SW-kre jellemző kalandos hangulat? Luke karakterét képesek olyan érdekesen és jól továbbvinni mint ahogy az ep.7 Han Solo-t épitette tovább? Az ep.8 képes lesz felülmúlni drámában Han halálát? (mert ha a következő film drámájánál akár csak vita tárgya lehet hogy az erősebb-e mint az amit az ep.7-ben láttunk már régen rossz a helyzet.... egy trilógiánál nem lehet hogy az első film rukkoljon elő a legkomolyabb mélyütéssel)

 

Aki szerint mindezekre egyértelműen pozitiv a válasz annak irigylem az optimizmusát. Legyen úgy! Az ep.7 nem tökéletes film, de tucatnyi ponton ahol félrecsúszhatott volna baromi jól megállta a helyét.

 

A szinkronról:

 

Nem tragédia, tehát szemben az ep.3-mal, ahol öt perc után visitva kapcsoltam félre, itt azért vállalható, amit letettek az asztalra. De sajnos nem egy Baljós Árnyak: sok kissebb gond van vele.

 

Két karaktert teljesen elrontottak. 3PO blődli lett. Kylo Ren maszkos hangjánál pedig mintha nem is próbálkoztak volna. De mondjuk azután, hogy Vadert többszöri nekifutásra se sikerült normálisan szinkronizálni talán ez nem is meglepő. A szinkron rendesen letörte a coolságát. És maszk nélkül se hozza amit kéne: az eredetiben amikor odaüvölti Finn-nek, hogy "Traitor!" a sz*r is megfagyott bennem. A magyarban viszont az "Árulózás" erőtlen.

 

A többiek okék, de sajnos a szinvonal erősen ingadozó. Többször úgy éreztem hogy a szinkronszinészek nem tudják átadni a fontos nüanszokat. Rey például tulságosan "kemény csajos" lett. Hiányzott belőle az a lágyság és játékosság ami az eredetiben benne van. Tipikus példa amikor Finn-el a Jakkun menekülnek. Amikor kéri hogy ne fogja a kezét azaz eredetiben jópofán hangzik a magyarban viszont túl nyers lett. Ha magyarul látom először nem biztos hogy annyira megkedvelem Rey-t mint ahogy a premieren sikerült.

 

Csernák Jánosnak szenzációs orgánuma van és az esetek túlnyomó többségében kiváló, de sajnos néha ő se tudta tartani a lépést Harrisonnal. Először mikor ide a fórumba beírta R2, hogy szerinte logikátlan hogy Han elkéri próbára Chewie puskáját azután hogy egyszer már lőtt vele, nem értettem hogy mi a gond: az eredetiben egyértelmű, hogy Han mókás éllel jegyzi meg azt a kipróbálást. Ennek a magyarban nyoma sincs és igy világos hogy miért tűnik furának. És sajnos más szinészeknél is jó pár helyen van hasonló. Nem tragédia, de sajnos a szinkron nem tudja tartani a lépést az eredeti szinvonalával.

 

Teszem hozzá, nem vagyok szinkron utáló. Vannak filmek amiket csak szinkronnal vagyok hajlandó nézni. És vannak filmek amiket ugyan eredetiben nézek, de ettől még elismerem a szinkron munkát (a Baljós Árnyak tipikus példa). Mostanában azonban sokszor csak lerontják a filmet. És sajnos az ep.7 sem kivétel.

 

Itthon este belenéztem az angol kamerás verzióba hogy leteszteljem hogy csak az emlékezetem csap-e be, de nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel kapcsolatban van egy tök ideillő JJ idézet, amit a korábban belinkelt interjúban kérdeztek meg tőle:

 

A kedvenc epizódját firtató kérdésre azt mondja, hogy a IV. rész a kedvence (such a surprise...!), mert bár a Birodalom Visszavág nagyon erős epizód, és sokak kedvence, de sokan elfelejtik, hogy sok minden, ami az V. részben teljesedik ki, annak az alapjait a IV. rész fektette le.

 

Bár ez kevésbé közkeletű vélemény, de én hasonlóan vagyok a II. résszel is. Sok mindenben támaszkodik az első részben felvázolt világra és keretekre, és így tud nálam nagyon jól működni, bár tény, hogy itt kisebb összefüggést érzek a kettő között, mint a IV-V esetén, hiszen több idő telik el a részek között, és a karakterek is jelentősen változnak. Mindezzel együtt a VIII. rész igen is támaszkodhat majd a VII-re, miközben van néhány aspektus, amerre fejlődhet (eredetiség, prequel visszacsatolás bolygók terén, ot visszacsatolás fajok terén, stb.). Természetesen előfordulhat, hogy rosszabb lesz, mint a VII., de nem érzem azt, hogy a mostani rész túl magasra tette volna a mércét, és itt most a hangsúly a "túl"-on van. Ez a szint szerintem megugorható, sőt. És a történetet övező dicséretek bizakodásra adnak okot nálam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem a karakterkezelésben magasra tette a lécet. Minden új figurát azonnal megszerettem. Nagy költségvetésű kalandfilmben emberemlékezet óta nem láttam olyan figurákat akiknek ennyire érdekelt volna a további sorsa. Nagyon bizok Rian-ben és szerintem is van jó pár pont ahol fejlődhet a trilógia. Reméljük, hogy ez a fejlődés az eddigi erények megtartása mellett történik. De szerintem szerethető figurákat irni azért nem olyan könnyű meló. Ha az lenne akkor nem lennének tele a blockbusterek ennyi unalmas szereplővel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem a karakterkezelésben magasra tette a lécet. Minden új figurát azonnal megszerettem. Nagy költségvetésű kalandfilmben emberemlékezet óta nem láttam olyan figurákat akiknek ennyire érdekelt volna a további sorsa. Nagyon bizok Rian-ben és szerintem is van jó pár pont ahol fejlődhet a trilógia. Reméljük, hogy ez a fejlődés az eddigi erények megtartása mellett történik. De szerintem szerethető figurákat irni azért nem olyan könnyű meló. Ha az lenne akkor nem lennének tele a blockbusterek ennyi unalmas szereplővel.

De a VII. e tekintetben is megágyazott a VIII-nak. Oké, hogy a karaktereket továbbra is érdekesnek kell megtartani, de legalább már "megszülettek", tehát van egy kitaposott ösvény, amerről lehet őket vezetni. Persze el lehet innen is rontani, de gondolom nehezebb, mintha most kéne kitalálniuk majd, hogy akkor kit, mit, merre, hogyan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy gondolom, hogy nagyon jó lett a film, de bőven van hova fejlődni innen, viszonylag tisztán látszik, hogy mi az, amiben a VIII. rész jobb lehet.

Tudod van az az érzés amikor minden klappol, összeáll benned és örülsz, hogy mekkora élményt nyújt. Magyarul nagyon jó. Nem igazán szeretem ezt a méricskélést, hogy majd ez meg az mennyire lesz jobb. Szórakoztassanak a többi részek is legalább ennyire, és már totálisan elégedett leszek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod van az az érzés amikor minden klappol, összeáll benned és örülsz, hogy mekkora élményt nyújt. Magyarul nagyon jó. Nem igazán szeretem ezt a méricskélést, hogy majd ez meg az mennyire lesz jobb. Szórakoztassanak a többi részek is legalább ennyire, és már totálisan elégedett leszek.

Én maximalista vagyok. :D A VIII. részben szeretnék több bevállalósságot, több összekötőelemet a régi fajokból, kicsit több politikai szálat és persze, hogy szórakoztasson. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azokat a muksókat akik Rey látomásában Kylo körül állnak az esőben. Ennél többet egyelőre nem tudunk róluk.

Ahogy elnéztem, elég valószínű, hogy nem Erőérzékenyek, legalábbis tudatosan nem használják az Erőt. Kylo a mesterük (noha ő se egy akkora spíler azért), ő vezeti őket, nekik nincs fénykardjuk se. Snoke is úgy beszél róluk, mintha némileg függetlenek lennének tőle és csak együttműködne velük, nem pedig a hierarchiájuk csúcsán lenne, mert ez a személy Kylo.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy elnéztem, elég valószínű, hogy nem Erőérzékenyek, legalábbis tudatosan nem használják az Erőt. Kylo a mesterük (noha ő se egy akkora spíler azért), ő vezeti őket, nekik nincs fénykardjuk se. Snoke is úgy beszél róluk, mintha némileg függetlenek lennének tőle és csak együttműködne velük, nem pedig a hierarchiájuk csúcsán lenne, mert ez a személy Kylo.

Viszont elvileg itt a jedi irtás képeit látjuk. Még akkoris ha az ellenfelek padawanok az eredményes harchoz csak kell egy kis Erőjártasság. Szerintem az is lehetséges, hogy a Ren lovagjai Luke egykori padawanjaiból állnak akiket Kylo terelt át a sötét oldalra. Mivel ők nem a Kiválasztott vérvonalából vannak még annyi képességük sincs mint Bennek, de azért valamit tudnak és a világos oldalon maradt tanitványokat megtudták ölni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azokat a muksókat akik Rey látomásában Kylo körül állnak az esőben. Ennél többet egyelőre nem tudunk róluk.

 

Screenshot-2015-10-19-20.19.38-790x402.png

Ahhaaaaa.Végre én is tudom!

Köszi!

 

Már így is ciki volt megkérdezni.(akkor tényleg nem sokat voltak benne).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez honnan látszik rajtuk?

Ez annyira nem látszik rajtuk, csak gyanús, hogy csupán Kylo-nak van fénykardja és ő a vezérük. Az Erőhasználóknak szokott lenni fénykardjuk, pláne ha átállt jedik lennének. Persze ez csak feltételezés, de szerintem reális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erőhasználóknak szokott lenni fénykardjuk

Nem, a Sith-eknek és a Jediknek, na meg a Jedikre vadászó inkvizítoroknak van fénykardjuk. ;) Az Erőhasználók más ágensei már nem igazán élnek ezzel, se az Erőhordozók, se az Éjnővérek, se a Dagoyan Mesterek nem hordanak fénykardot. Kylo Jedi volt, ezért ragaszkodhat a fegyverhez, viszont ez még nem jelenti azt, hogy a Ren Lovagjainál is rendszeresítve van ez a fegyver.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, a Sith-eknek és a Jediknek, na meg a Jedikre vadászó inkvizítoroknak van fénykardjuk. ;) Az Erőhasználók más ágensei már nem igazán élnek ezzel, se az Erőhordozók, se az Éjnővérek, se a Dagoyan Mesterek nem hordanak fénykardot. Kylo Jedi volt, ezért ragaszkodhat a fegyverhez, viszont ez még nem jelenti azt, hogy a Ren Lovagjainál is rendszeresítve van ez a fegyver.

Nem gondolnám, hogy ennyire a TCW-ből akarnának meríteni a készítők, pláne egy ennyire biztonsági játéknál. Persze nem zárható ki, de az is ott van a pakliban, hogy a Ren-ek kifejezetten a jedik kiirtására lettek odaküldve, nem? Ha már TCW, akkor nekem erről a képről sokkal inkább a Halálőrség ugrik be. Meg ha nem aktív Erőhasználók, akkor sokkal elfogadhatóbb, hogy miért fogadnak el alfának egy Kylo-t, szerintem legalábbis. Ettől még lehetnek Erőérzékenyek, csak akkor elég kezdetlegesen használhatják az Erőt. Nekem jobban tetszene, ha mégse.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy, hogy miből merítenek a készítők, az kit érdekel, jelenleg in-universe ez a tény: a Jedik, a Sith-ek és a Sith-ek által kiképzett fogdmegek használnak csak fénykardot - meg akik megfújják azokat tőlük. Az Erőérzékenység nem terem fénykardot is.

Kettő, az egész filmben csak állnak. Te ebből hogy a fütykösbe szűrted le, hogy ezek biztosan nem Erőérzékenyek? Mert eleddig csak a fénykard nem meglétét hoztad fel, ami hülyeség, mert a fénykard és az Erőérzékenység között semmiféle összefüggés sincsen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem gondolnám, hogy ennyire a TCW-ből akarnának meríteni a készítők, pláne egy ennyire biztonsági játéknál. Persze nem zárható ki, de az is ott van a pakliban, hogy a Ren-ek kifejezetten a jedik kiirtására lettek odaküldve, nem? Ha már TCW, akkor nekem erről a képről sokkal inkább a Halálőrség ugrik be. Meg ha nem aktív Erőhasználók, akkor sokkal elfogadhatóbb, hogy miért fogadnak el alfának egy Kylo-t, szerintem legalábbis. Ettől még lehetnek Erőérzékenyek, csak akkor elég kezdetlegesen használhatják az Erőt. Nekem jobban tetszene, ha mégse.

Sokan akkoris EU másolást kiáltottak amikor kiderült, hogy Kylo Solo gyerek lesz. Nem, valószinüleg nem fognak meriteni a TCW-ből viszont ez még nem zárja ki hogy egy hasonló ötlet mindkét csapat készitőinél felmerüljön. Az biztos, hogy a Ren lovagjai bármifélék is lesznek az el fog térni a régi trilógiától hisz ehhez hasonló társaságot még nem láttunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te ebből hogy a fütykösbe szűrted le, hogy ezek biztosan nem Erőérzékenyek?

Ezt sehogyan. :) Annyit szűrtem le, hogy szerintem valószínűleg nem azok. Korábban már írtam, hogy Kylo-t úgy nevezik párszor Ren-nek, mintha az a neve lenne, nem mondjuk valami tisztség vagy valamiféle közösséghez tartozás. Snoke szerint ő a Ren-ek mestere, így nekem olybá tűnik, hogy ez nem egy régi Erőhasználó szekta lesz. Vagy elég kezdetleges szinten lehettek, ha egy átállt jedi rögtön a legfőbb vezérük lesz, magának saját fénykardot épít (ami amúgy azon a renden belül nem szokás) és kb. egy személyben képviseli az egész szervezetet. Annyira nem tűnt talpraesett és képzett figurának. De felőlem lehetnek Erőhasználók, nem ütköznék meg ezen se. :)

 

Mondjuk most az jutott eszembe, hogy lehet a Ren-ekről nem is tudnak mások, csak Snoke és Kylo? Lehet egy titkos szervezet is. Az Első Rend hiheti azt, hogy a Kylo Ren csak egy álnév és a Ren nem jelent semmit. Snoke pedig kifejezetten ezt a látszatot is akarja fenntartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.