Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Belegondolva a Hosnian rendszer - Takonada kérdésbe. Minden a galaxis térképe ellen szól, szerintem el lett b*szarintva. :) Látjuk ahogy Kylo nézi a szétváló lézersugarat a Finalizer fedélzetéről. Így tehát ő a Hosnian rendszerben volt. A Takonada elleni támadás és Kylo is jött nem sokkal a lövés után, ami azt erősíti, hogy Takonada a Hosnian rendszer egyik bolygója amit szánt szándékkal hagytak épen.

A Takodana nem a Hosnian-rendszerben van, még csak nem is a Magban, hanem a Nyugati Nyúlványon, nem lett elb*szva a térkép sem, a Finalizer a Starkiller mellett parkolt, és szerintem túlságosan szeretnéd ezt megmagyarázni, miközben a Star Warsban a fizika és a csillagászat sohasem volt köszönőviszonyban sem a valósággal. Emlékezz csak arra, amivel korábban is példáztam: bár a Tatooine és a Naboo jó pár fényévre van egymástól (ez a térképen is baromi jól látszódik), mégis simán átrepültek hiperhajtómű nélkül.

De amúgy, kiderült, hogy a fegyver a sötét energia átalakításával és hiperűrjárat mesterséges létrehozásával züzemelt. Ez nekem elég földöntúlinak tűnik ahhoz, hogy azt mondjam: okozhat olyan anomáliát, ami az egész Galaxisban látszódik. Mert bár R2 nagyon magabiztos abban, hogy a hiperűrőn átlövés baromság, mintha legalábbis bizonyított, valós dolog lenne a hiperűr, nem a fantázia szüleménye, a valóság az, hogy egyikünknek sincs fogalma arról, hogy hogyan kell mesterségesen hiperűrjáratot nyitni, mi a franc az a sötétenergia manipulálás és ezeknek a totálisan fantáziadolgoknak milyen totálisan fantáziahatásai lehetnek egy totálisan fantáziagalaxisban. ;)

 

Egyesek elfelejtik néha, hogy a SW nem sci-fi hanem space opera, a fénykardok, sugárvetők, csillaghajók, szuperfegyverek, mind-mind történetmesélési eszközök, nem kell megmagyarázhatónak lenniük a tudomány mai állása szerint. :D

Ott a pont!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem kell neki esni R2-nak. Semmi esetre sem rossz szándékból írja, amit ír, és hamarosan meg fogja szokni ő is az új trilógia hangulatát. :)

Nem estem neki, de kicsit most sok nekem a negatívja. És mintha direkt tolná. ;)

 

Dzséjt. Akkor is fura nekem mert az ember egy bolygó felszínéről nem lát ilyen dolgokat fényévekről még az SW -ben sem. Legalábbis eddig nem volt ilyen.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem estem neki, de kicsit most sok nekem a negatívja. És mintha direkt tolná. ;)

 

Semmiképp nem "direkt". Csak vannak aggályaim, észrevételeim, kérdéseim, amire vagy kapok számomra megnyugtató választ, vagy nem.

 

Az tény, hogy Nálatok esetleg sokkal negatívabban látom az egészet, de hát mit csináljak, ha nekem ez a film örökre az a film marad, amiben megölték Han Solot?

 

Amúgy... ígérem, visszafogom magam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem viszont nem hat direktnek. Sok mindenben pb-vel értek egyet, egyelőre.

Amikor anno csordogáltak a hírek a film készítéséről (mindent megépítünk, visszatérünk az OT hangulatához), akkor tartottam attól, hogy túltolják az OT jellegzetességeit. De azt nem gondoltam volna, hogy cselekmény-panelek, jelenetek fognak egy az egyben visszaköszönni.

Engem rohadtul kizökkentettek ezek. Az volt az érzésem, hogy ezek az öreg generáció és a Sagatól elpártolt PT-fikagépek megnyugtatása végett kerültek bele, és nem azért mert a történet ezeket ilyen formában kívánta volna meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen nagy hibája a szinkronnak ez, hogy Rey a nevén nevezi Finnt és 5 másodperccel később megkérdezi mi a neve. A moziban majdnem mindenki összesúgott ennél a pontnál. Kicsivel korábban Finn is nevén nevezi Reyt, holott később tudja csak meg anevét, mikor a lézerágyúnál van és üldözik őket a TIE vadászok. Egyébként a szinkornhangok szerintem a helyén voltak, de nem tudom felfogni, hogy követhettek el ilyen hibákat. :pfff:

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor itt egy szakadás lesz.... Főleg mert látom, hogy jön Turegga mindjárt az egy csillagos véleményével. Gyerekek! Azt tudom mondani, hogy aki csalódott benne vagy neki ez sz*r az hagyja a fenébe. Ott a hat (öt vagy négy vagy három vagy kettő vagy egy) film amit lehet továbbra is szeretni. Mindenkinek szíve joga.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No ma én is tanúja voltam az Erő felébredésének. 2013 júniusában a második Dupla J.-féle ST múvi letudása után kijelentettem hogy "Most már én is úgy érzem hogy a megfelelő dirire bízták a hetedik SW-múvit". Az álláspontom a következőképp változott: Most már szerintem is a megfelelő dirire bízták a hetedik SW-múvit.

Megítélésem szerint az alkotógárdának sikerált egy igazán tökös Star Wars múvit összehoznia. Akad a sztoriban néhány magyarázatra szoruló logikai bukfenc de azoktől eltekintve rendben és a Saga méltó hetedik epizódjának találtam a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

huh látom nem sok minden változott ...akinek más a véleménye annak annyi :) khmmm :)

 

volna egy teóriám mert itt sok okos van és sok jót olvastam a napokban Tőletek , kissé segített is megérteni a filmet :) köszi!

 

valahol fejtegettétek, hogy az Erő eddig szunnyadt és eltüntek az erőszellemek is (vagy kik) , (innen saját teória )szóval mi van akkor ha Luke is elvesztette a képességét ( el is bújdosott szégyenében) + nem is tudott senki hasznára lenni (és ha a csaj a lánya ( ezt is pedzik egyesek) akkor őt sem tudta volna megvédeni ezért eltette "biztonságba" az ördögűző mellé gyámságba (mint ep4 obi-luke), hiszen Erő nélkül milyen használó Ő ? (de ez a lánya vonal lényegtelen a teória szempontjából)

 

És amikor, ( így fejtegettétek ), hirtelen kiáradt ismét az erő, (saját teória ) Luke is visszakapta a képességét és megértette, hogy valami készülődik és az nem lesz bejgli , nem is lepődik meg különösen a csajon...stb.

De ennek a kérdésnek és okfejtésnek az mond ellen , hogy a Kylo gyerek nem úgy tünt mint aki aznap este tanulta meg elkapni a lézersugarat a levegőbe. Tehát az Erőt használnia kellett azaz nem tünhetett el az. De ha szunnyad akkor van vagy nincs? Akkor mi ébred fel ha el sem aludt. Kissé zavaros ez így tudom.

A vicces főgonosz meg mondja, hogy felébredt egy ősi erő. De akkor Kylo mit használt eddig? Erőmaradékot?

Sötéterőt !? Mert ha az Erő sötét oldala megmaradt működni akkor kerek a dolog, és csak ebben az esetben lehet igazam, hogy Luke is elhallgatott mint a kakukkosóra amikor az Erő jó oldala elnémult. De a csúnya bácsi megérezte míg a Kylo nem mert ő elég szerény képességű még (elég ideggyenge szegény).

 

Nekem ez a teória nagyon bejönne és akkor máris 2csillagot tudnék adni. :D

 

Ez nagyon baromság?

 

u.i.

Vigyázz a 2 csillag múlik a válaszodon :)

 

ja és pb69 értékelése mintha az enyém lenne, pár helyen tragikusabbnak látom a filmet de mindenki örülhet ,nem fejtem ki :)

és jó pár helyen jobbnak mert jól fejtegettetek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól, hogy csalódtam benne, attól még nem mondom, hogy szar, vagy nem akarom ignorálni se. Egyszerűen csak többet vártam ennél, pláne az előzetes brutálisan pozitív fogadtatás tükrében. Ettől függetlenül összességében jó filmnek tartom, sőt a SW részek közül is találok számomra gyengébbet. Nyilván eleve kellemetlen helyzetben vagyok, mert nekem a PT fiimjei jobban tetszenek, mint az OT részei. A 7-re pedig kaptam egy filmet, ami 24%-ban új és egyedi, 1%-ban PT, 75%-ban meg OT. Abból a 24%-ból meg kb. 15 abból áll, hogy szinte csak és csupán új idegen fajok szerepelnek.

 

Amúgy az is nagyon furcsa, hogy szerintem ugyan erős az OT-fanatikusoknak való kedvezésből származtatható hatás, mégis vannak itt is ellentmondásos részek. Az új csodafegyver körül azért adódnak érdekességek; Han (és Ford is) nagyon jól nyomja a filmben, de pont őt nyírják ki; Leia tábornoki rangban tetszeleg, nem sokat szerepel és ott is elég halovány; a Han-Leia jelenetek kicsit kínosak, már szét is mentek (jó, vhol érthető a fiuk miatt, de akkor is); Han visszaesett egy eladósodott balhés csavargó szintre és a Falcon-t is sikerült megint bebuknia; Luke belebukott a jedik nevelésébe, majd félrevonult, csak a film végén szerepel, az Ellenállás-Első Rend erőviszonyával és a Köztársaság "kihagyásával", valamint Vader sötét példaképpé emelésével adnak pár pofont az Ep.6 végének és kicsit megkérdőjelezik az ott történteket.

Ezek közül nekem nem mindegyikkel van gondom, de azért észrevettem őket, és ez alapján azt se merném kijelenteni, hogy pusztán a klasszikus trilógiának annyira tökéletes folytatása lenne a film, noha egyértelműen ez volt a legfőbb céljuk a készítőknek.

 

Meg újra írom, hogy nekem nem az a bajom, hogy sok az OT elem és közelebb áll a film annak a cselekményeihez és karaktereihez, hanem az nem tetszik, hogy lényegében kaptunk egy OT remixet új köntösben. Extrém esetben kigolyózhatnánk az OT-t és betehetnénk helyére ezt reboot-nak. Nem nagyon tűnne fel, ha Snoke lenne Sidious, Kylo Vader, Rey Luke, Poe Han, Hux Tarkin stb.. Jó, ez persze csak játék a gondolatokkal, még mielőtt bárki nekem esne. Csak valahogy én annyira durván az OT részeinek hangulatát, történetvezetését, eszközkészletét, karaktersablonjait, sőt konkrét jeleneteinek és elemeinek újrafelhasználását éreztem sok esetben, hogy már néhol zavart.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor itt egy szakadás lesz.... Főleg mert látom, hogy jön Turegga mindjárt az egy csillagos véleményével. Gyerekek! Azt tudom mondani, hogy aki csalódott benne vagy neki ez sz*r az hagyja a fenébe. Ott a hat (öt vagy négy vagy három vagy kettő vagy egy) film amit lehet továbbra is szeretni. Mindenkinek szíve joga.

 

 

köszönöm , nem vártam mást Tőled, gyenge ember vagy papa , szánlak most már nagyon

a lenti kérdés előbb írodott mint Ody beírását láttam volna

lécci töröld le a regisztrációmat te zsarnok, és előbb személyeskedő...:)

úgysincs itt egy tökös gyerek aki kiosztana téged és az, hogy besimerd hogy tévedtél no az lehetetlen ...egyelőre

Szerkesztve: - Turegga
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az Ep.6 végének és kicsit megkérdőjelezik az ott történteket.

Ezek közül nekem nem mindegyikkel van gondom, de azért észrevettem őket, és ez alapján azt se merném kijelenteni, hogy pusztán a klasszikus trilógiának annyira tökéletes folytatása lenne a film, noha egyértelműen ez volt a legfőbb céljuk a készítőknek.

Nem is a tökéletes folytatása mert eltelt 30 év amiben komoly dolgok történtek és azoknak látjuk a következményét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is a tökéletes folytatása mert eltelt 30 év amiben komoly dolgok történtek és azoknak látjuk a következményét.

Már amikor látjuk. Sokszor pont az a bajom, hogy nem látom igazán. Persze itt olvasgatom, hogy ilyen-olyan képes enciklopédiákban meg egyéb hivatalos helyeken mik derülnek ki, csak azért ezek erőteljesebben benne lehetnének a filmben is.

 

@Turegga:

Azért én messze nem látom annyira tragikusnak a helyzetet, hogy 1-2 csillag közt vacilláljak.

A film címe pedig szerintem nagyon nem arra utal, ahol kapiskálsz. Luke félrevonult és már nem képzett jediket, sithek elvileg nincsenek, Snoke-ról nem tudjuk kiféle/miféle. Aktívan és tudatosan csak Kylo használja az Erőt, a Ren többi tagjáról se tudni semmit a filmből. Ehhez képest érezhető, hogy a gonoszék durvát lépnek, a Köztársaság erre reagálni fog, Luke-ot megtalálják és ott van Rey is, nyilván előkerülnek a Ren-ék, szóval brutális konfliktus kerekedhet majd ebből, ahol már az Erő újra a középpontba kerülhet, mint a galaxis sorsát befolyásoló tényező. Egyrészt ezért lehet a cím. Ha kevésbé összetett választ keresünk, akkor pedig elég csak megnézni Rey-t, akiben mondhatni felébred az Erő, ahogyan nulláról indul, majd tudatosan használni kezdi azt és hihetetlenül rövid idő alatt bámulatos szintre jut a használatában.

 

OFF:

Azért ilyen stílusban meg itt nem divat beugatni másoknak, pláne nem annak, akit utoljára betaláltál. Néha kicsit el lehet vetni a sulykot és túlzó dolgokat beírni, de akkor se ilyen szinten és így személyeskedve. ;) Remélem most nem indul itt ebből egy flame-party, mert én ehelyett inkább kíváncsi lennék mindenki érdemi véleményére a film kapcsán. Az, hogy sokakkal meg lehet épp nem értek egyet, az csak még inkább kíváncsivá tesz és inkább értelmes kérdésekre keresek értelmes válaszokat (Turegga-tól ugyanúgy, ahogyan bárki mástól), minthogy hirtelen kialakuljon itt egy sárdobáló veszekedés. :peace:

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

köszönöm , nem vártam mást Tőled, gyenge ember vagy papa , szánlak most már nagyon

a lenti kérdés előbb írodott mint Ody beírását láttam volna

lécci töröld le a regisztrációmat te zsarnok, és előbb személyeskedő...:)

úgysincs itt egy tökös gyerek aki kiosztana téged és az, hogy besimerd hogy tévedtél no az lehetetlen ...egyelőre

Úgy látom nagyon a bögyödben vagyok mert egyszer szóltam valami kellemetlent. Tisztára mint az oviban. :D Na meg ez a stílus....tökös gyerek aki beszóljon. :lol: Az én apukám erősebb. Te jó ég... :facepalm:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ilyen stílusban meg itt nem divat beugatni másoknak, pláne nem annak, akit utoljára betaláltál. Néha kicsit el lehet vetni a sulykot és túlzó dolgokat beírni, de akkor se ilyen szinten és így személyeskedve. ;) Remélem most nem indul itt ebből egy flame-party, mert én ehelyett inkább kíváncsi lennék mindenki érdemi véleményére a film kapcsán. Az, hogy sokakkal meg lehet épp nem értek egyet, az csak még inkább kíváncsivá tesz és inkább értelmes kérdésekre keresek értelmes válaszokat (Turegga-tól ugyanúgy, ahogyan bárki mástól), minthogy hirtelen kialakuljon itt egy sárdobáló veszekedés. :peace:

:peace::clap:

 

Első megnézésre abszolút hasonló volt az érzésem és gondolatom a tiédhez, Pb! Valószínűleg ez azért lehet, mert nálam is a PT az elsődleges, és az ST tényleg csak nyomokban tartalmaz PT-t, miközben elég aktívan építkezik az OT-re. Szerintem az lenne a kulcs, hogy rá kéne valahogy érezned az új rész hangulatára, mert ez a vonal fog továbbmenni. Amiatt szerintem nem kell aggódni, hogy nem lesz saját arculata ennek a trilógiának - amint távolodunk az EpVI-tól, úgy fog ez egyre jobban kibontakozni, hiszen ne feledd, hogy míg a PT közelítette az OT-t időben (ergo konvergálnia kellett hozzá), addig az ST távolodik tőle, azaz a hangulat is fokozatosan kell, hogy átalakuljon ST-sé.

 

A véleményem továbbra is az, hogy nyugodt körülmények között beszélgessünk a filmről, ne utazzunk senkire csak azért mert nem jött be neki, vagy nem annyira jött be, mint másoknak. Parttalan vitát értelmetlen folytatni, de én nem látom nyomát eddig, hogy itt ilyesmiről lenne szó. Mindenki próbálja értelmezni a látottakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény, hogy számtalan elem megegyezik az ep4-el, de azért apró részletekben mégis más, hiába a sok hasonlóság, nekem abszolút nem volt OT feelingje a filmnek, hanem egy sajátos kellemes hangulata. Egy felvezető rész volt, ami főleg a karakterekre koncentrál, a sok ragaszkodás a régi elemekhez azért volt szükséges, hogy garantáltan megalapozza a következő két részt, ahol már egészen biztosan számos újdonsággal találkozunk majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak annyira ep 4 remake, mint a Baljós árnyak. Azonos univerzumon belül, még jó, hogy vannak párhuzamok!

Inkább azonos sorozaton belül. Remake-nek én sem mondanám, inkább remixnek. De vitathatatlan, vannak azonos elemek, de ez inkább küllemben érhetőek tetten, illetve némi történetszövés terén.

 

- Meghal a mester karakter: Qui-Gon, Ben, Han.

- A tanítvány átveszi a stafétabotot: Obi-Wan tanítani kezdi Anakint, ahogy Qui-Gon akarta, Luke Jedinek kezd tanulni, ahogy Ben akarta, Rey elmegy Luke-ért, ahogy Han akarta.

- A tanítvány kap valami a mestertől: Obi-Wan Anakint, Luke az apja kardját, Rey a Falcont és Chewie-t.

- A végén az űrcsata az elnyomók nagy űrállomása ellen, amibe be kell repülni, hogy torpedóval szét lehessen lőni, ezáltal megmenthetjük a napot: droidvezérlő hajó, Halálcsillag, Csillagpusztító -> gungan sereg megmentése, a yavini sejt megmentése, az Ellenállás megmentése.

- A hősök egyike fogságba esik: Amidala a Kereskedelmi Szövetség, Leia a Birodalom, Poe az Első Rend fogságába.

- A tanítvány konfrontálódik a történet végén a sötét nagyúrral, de csoda folytán kikeveredik a vesztett helyzetből: Obi-Wan levágja Mault, Luke mögül kilövik Vadert, Rey legyőzi Kylót.

- A tanítvány tanúja mestere halálának és NOooooo-zik.

- A mestert fénykarddal öli meg a gonosz: Qui-Gont leböki Maul, Bent levágja Vader, Hant leböki Kylo.

- A főhősök mesterpilóták, bár egyikük sem vezetett még soha űrhajót azelőtt. Anakin fogatot, Luke T-16-os siklót, Rey semmit. Ja, és Anakin, Luke és Rey is jó szerelők.

- A főgonosz mindhárom esetben baromi titokzatos a néző és a szereplők előtt is - bár tény, Sidious titokzatossága csak attól függ, éppen milyen sorrendben nézzük a filmeket. Az ep4-5-6-tal kezdve az ep1-2-3-ban már nem az, az ep1-2-3-mal kezdve meg az ep4-5-6-ban nem az, de akárhogy is kezdjük, Sidious úgy van bevezetve, hogy akár az ep1-gyel, akár az ep4-gyel kezdünk, titokzatos legyen, mint Snoke. Külön érdekesség, hogy akármelyikkel kezdjük, mindkét esetben ugyanúgy hologramként láthatjuk először, mint Snoke-ot.

 

Na, most kapásból ezek jutottak eszembe. Persze a TIE vadászok és az X-szárnyúak még közvetettebb utalások, de ezeket meg inkább az ep3-mal érdemes összevetni, hiszen a folyamat az, hogy az ep1-2-3 közelít az ep4-5-6-hoz, majd attól távolodik el az ep7-8-9, ahogy haladunk előre a filmekkel. Szóval ilyen téren - már, ha a készítők is így gondolják - szignifikáns különbség az ep9-ben lesz. És az ep3-ban már nagyon sok dolog idézi meg elég konkrétan az ep4-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarok itt mélyebb elemezgetésbe kezdeni, mert sok lenne benne az ismétlés. Eddig sokszor sok helyen boncolgattuk már a PT és OT közti különbségeket, out- és in-universe szempontból egyaránt. A két trilógia szinte a lehető legnagyobb mértékben különbözik, amennyire ezt a közös univerzum, az időbeli távolság és a közös karakterek megengedik persze. Szerintem érdemes visszaolvasni ezeket az értekezéseket, mi minden teljesen más is a két érában és ezek után át lehet gondolni, hogy a 7 milyen. Ha ezek után is azt mondja valaki, hogy a PT se sokkal tér el jobban az OT-tól, mint a 7, akkor azzal valószínűleg soha nem fog közös nevezőre kerülni a véleményünk. :)

 

Az meg szép és jó gondolat, hogy a PT az OT-hoz konvergál, miközben a ST pont távolodni fog tőle. Logikus, de ebbe így még nem gondoltam bele, teljesen jogos. Ugyanakkor, ha az Ep.3 és 7 összehasonlításra kerül (ezek vannak ugye legközelebb az OT két végéhez), még akkor is szerintem ég és föld a különbség. A 3-nak gyakorlatilag a legvége adja vissza csak a birodalmi hangulatot, más OT-faktor viszont még egyáltalán nincs jelen. Az Ep.7 ezzel szemben szerintem a film végére se szakad el úgy az OT-tól, végig folyamatosan elő-előbukkannak a klasszikus elemek. Én úgy érzem, hogy az Ep.7 majdnem annyira szorosan az OT-t adja, mint a Rebels.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre sikerült megnéznem másodjára. :) (tegnap csak mára kaptam jegyet. :D) Egy vidéki moziban. :D Fura volt, hogy előtte meg Imaxben láttam ez meg hát. :D Na jó persze egy Imaxet nem lehet egy vidéki mozival összehasonlítani. :) Ez konkrétan egy ilyen kis szoba volt inkább 30 székkel a vászon pedig 4 méteres kb. A hangtechnológia az viszonylag jó volt. :) Igazság szerint egy ilyen "mozit" és is tudok csinálni. Sőt jobbat. (Nem volt meghajlítva a vászon) Egy nagyon jó trapézkorrekciós 3D-s FHD-s projektorral meg egy Logitech 5.1-es hangrendszerrel jobb mozit lehetne otthon csinálni, de mint mondottam ez egy vidéki mozi, többet elvárni nem lehet. :) Azért pozitívum, hogy itt csak egy perc volt a csúszás és az előzeteseket kb 5-6 perc alatt letudták és már kezdődött is a film. Valahol élveztem is a dolgot mert ezzel egy családos hangulatot adott a mozi. Hazatérésemkor minden féle képpen megnézem még felirattal, meg még egyszer Imaxben. :)

Különben sok "újat" nem lelten felfedezni az újranézéssel. Most másodjára jobban éreztem a zenét, valahogy jobban átfogott. A Snoke-os résznél berakhattak volna mélyebb, "sithes" zenét de így is jó volt. Most sem hittem el, hogy Han meghalt. Mikor Chewy és Rey beülnek a Falconba, kérdem magamnak, "Hol van Han?" aztán válaszolom magamnak, hogy "meghalt te idióta" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az ep7-ben semmilyen OT hangulatot nem tudok felfedezni. Az ep3 legvégén talán elmondhatnám ezt, de szerintem még ott sem. Nekem azért egy hangulat megteremtéséhez nem elég egy X-szárnyú vagy egy szürkére festett Venator. Az ep3 legvége, akárcsak a többi része, ep3 hangulatú. Én még egységes ep1-2-3 vagy egységes ep4-5-6 hangulatról sem tudok beszélni, mert a filmek közt is ég és föld a különbség hangulatilag. Más az ep1-ben, más az ep2-ben, más mindegyikben. Ugyanez az ep7. Van egy sajátos hangulata, de nem érzem ezt közelebbinek se az ep4-hez, se az ep1-hez. Más. Star Wars hangulat, de újfent egy más jellegű. Ez kalandos, mint az ep1, az ep4 vagy az ep6, de éretlenebb azoknál, lazább, karakterközpontúbb és kicsit szerintem még idillibb is. Ugyanakkor vannak sötét pillanatai, mint az ep3-nak vagy az ep5-nek - sőt, a maga módján ugyanolyan reménytelen, mint az ep3. És erős mindennapi kikacsintásai, mint az ep2-nek. De ugyanígy felboncolhatom neked mind a hat másik filmet.

Attól, hogy itt újra X-szárnyúak meg TIE vadászok vannak, attól nekem még nem lesz ep4-5-6. Se a homokozó bolygótó, se az erdőktől, se a maszkos gonoszkától. A film látványvilága, zenéje, szereplői, eseményei, ezeknek az összessége adja a hangulatot, és azok túlnyomórészt köszönő viszonyban sincsenek az ep4-5-6-tal. Pláne, hogy ez csak egy film, az meg három. Három egymástól jelentősen eltérő film.

Sőt, én mondom, az ep7-ben a Galaxis kihaltabb, mint eddig bármikor, ami tovább árnyalja a hangulatot. Azért az ep4-ben (talán eddig ebben volt a legkihaltabb a Galaxis) azért ott volt Mos Eisley, ami még az eredeti változatban is jobban pezsgett az élettől, mint Jakku, Takodana és D'Quar együtt véve. Itt akárhová megyünk, a civilizációnak csak halvány jelei vannak. Mos Eisley porfészeknek volt titulálva, akkor ahhoz képest micsoda Tuanul vagy Niima? A kibővítéseknek hála pedig Mos Eisley él és virul, és tulajdonképpen a Kantinában több életet látni, mint az egész Jakkún együtt véve. :) És ez, a tény, hogy itt kajáért - minimális kajáért - gürcölnek a népek, hogy halálos az egész bolygó, hogy teli van roncsokkal, már eléggé reménytelenné teszi a hangulatot, pláne, hogy a nyitányban máris kiirtanak egy egész falut.

Utána jön egy lerobbant hajó, ahol emberevő szörnyek gyilkolásznak. És szerintem a rathtarok elég félelmetes jószágok lettek. Félelmetesebbnek érzem őket, mint amit eddig a Star Wars fel tudott vonultatni - talán csak a wampa baljósabb. Nekem legalábbis.

Aztán jön Takodana. Idilli világ, ugyanakkor a civilizáció egyetlen nyoma egy a környezettől élesen eltérő, durva, sötét épület, aminek mélyén semmi jó nincs. Sötét arcok a sötét termekben, ahol sötét titkok kerülnek a felszínre, és sötét látomás tör a hősnőre. Remek képi kontraszt, hogy az élettelen Jakku után a látszólag élettel telibb világ még rosszabb. Még sötétebb. Még nyomasztóbb.

Aztán bevágták Hosnian Prime-ot, adtak egy kis mellékízt, egy kikacsintást a nagyobb világ felé. És azt is hogy? A halál szelével. Meglátjuk az egyetlen igazán élettel teli, civilizált világot, amit aztán egy szempillantás alatt elsöpörnek - hogy végül a halál ily könyörtelen csapását az önellentmondásos Takodanán is megszemléljük.

És akkor még meg sem említettem a Csillagpusztítót, ami jé, megint egy kietlen, halott bolygó - vagyis nem, vannak fák, de a technokrata Első Rend már megcsonkította a világot, durván belevágott és a technika rákja bizony ugyanolyan ocsmány nyomot hagyott rajta, mint Coruscanton. És amikor elsül a szuperfegyver, a bolygó, mint egy szimbólumaként annak, amivé alakították, önmagában is kárt tesz. A bolygó vörösen izzó pokollal csavarja ki fagyott világán a természetes élet utolsó szikréiként ott lévé fákat a talajból, tovább csonkítva, pusztítva önmagát.

Az egyetlen világ, ahol nem csap le ránk a halál szele, a nyomorúság, a kínlódás, az a D'Quar, a jók fellegvára. De még annak az irányítóközpontja is nyomasztó a zsúfoltságával és klausztrofób hatásával.

És mindezek tükrében én nem tudom az ep7-re azt mondani, hogy ebben ep4-5-6 feeling van. Nem, ennek a filmnek a sajátos helyszíneivel - amik bár tagadhatatlanul hajaznak az ep4-5-6 helyszíneire, mégsem ismétlik meg azokat -, karaktereivel, képi világával saját hangulatot kapott. Mint eleddig minden SW film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmiképp nem "direkt". Csak vannak aggályaim, észrevételeim, kérdéseim, amire vagy kapok számomra megnyugtató választ, vagy nem.

Szerintem jó, hogy vannak aggályok és kérdések. Igazából, ha mindenki totál egyetértene, az sokkal kevesebb gondolkodnivalót adna mindnyájunknak. És eddig még mindenkinek sikerült normális stílusban előadnia a nemtetszését/aggályait. Szóval szerintem jöhetnek, azért vagyunk itt, hogy kibeszéljük, legfeljebb nem sikerül közös nevezőre jutnunk.

 

Ezek közül nekem nem mindegyikkel van gondom, de azért észrevettem őket, és ez alapján azt se merném kijelenteni, hogy pusztán a klasszikus trilógiának annyira tökéletes folytatása lenne a film, noha egyértelműen ez volt a legfőbb céljuk a készítőknek.

Szerintem nem is az volt a céljuk, hogy tökéletes folytatása legyen a OT-nek. A Disney befektetett egy csomó pénzt a Lucasfilm megvásárlásával, és szeretné, ha megtérülne. Nincs ebben semmi ördögi. A megtérüléshez viszont jövedelmező filmekre van szükség, vagyis jó filmekre, mert a nézőközönség a preferenciáit hajlamos változtatni csak úgy, ha nem tetszik neki, amit lát; vagy néha az is elég, ha a szomszéd Pista bácsinak nem tetszik, és ezt elmeséli másoknak is. És egy marha jó indítás nélkülözhetetlen.

Hosszú távra terveznek, a trilógia felvázolt állapotban leledzik (ha jól tudom), de hogyan győzöl meg egy csomó embert - nem csak rajongókat, hanem egyszeri mozinézőket is -, hogy elmenjenek megnézni a trilógiádat, sőt a Stories-filmeket is? Ha -nem is annyira- látszólag becsomagolod a körülrajongott érába (bocsi a Saga-szeretőktől, tudjátok, hogy a 6 filmet szeretem együtt, de most nem rólunk van szó!), azonban a saját történetedet úgy, hogy eléggé felcsigázza vele az embereket a következő epizódra, amiben már valószínűleg nem sok OT-elem fog visszaköszönni, eltekintve attól a ténytől, hogy időrendben történnek az események, tehát X-szárnyúak és a többiek fognak benne szerepelni, de teljesen friss filmet kapunk. Persze hozva az ep7 hangulatát is, a fölösleges T-akárhányas emlegetések és egyebek nélkül. Plusz a megismert, remekül működő új karaktereket, akiket időközben megszerettünk. Jelenleg erre számítok, és igazából a trilógia együttes sikere a 8. epizódon fog múlni.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képi világ szerintem itt a legszimbolikusabb. Amikor Rey és Ren mindketten fogják mindkettejük kardjait, és a kék penge van az ég felé és a piros a Skb felé.... Han beleesik a fénybe....

Gyönyörű.

 

Ja. Az másodikra tűnt fel, hogy angolul az első Snoke-os jelenetben Hux "Ben"-nek nevezi Kylo Rent. Magyarul szerintem nagyon nem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.