Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Azt egyébként mindenképp megjegyezném, hogy a film a karaktereivel szerintem rendkívül jól és meggyőzően fektette le a ST éra alapjait. Az új csapat eddig minden tekintetben méltó utóda a régieknek és minden esélyük megvan rá, hogy zökkenőmentesen vegyék át a nagy elődöktől a stafétát.

 

Rey zseniális lett, Poe nagyon jó, Kylo, Hux és BB8 szintén tetszik és Finn is hozza, amit kell. Nagy kérdés mit kezdenek Snoke-kal és Phasma-val. A nagy visszatérők pedig megint csak remekül muzsikálnak. Han nekem jobban bejön, mint korábban bármikor, Luke alig szerepel, de az odavág, Leia-nak is voltak szép momentumai, Chewie is adja, R2 és 3PO háttérben van, de meglesznek majd még.

 

Nekem csak az Erőszellemek hiányoztak némileg, mint nagy visszatérők. Yoda és Obi nem tudom feltűnnek-e, nem feltétlenül van létjogosultságuk, legalábbis nem triviálisan, Anakin-nak viszont egyre inkább úgy érzem, hogy jelenése van. Eddig csak Luke (és talán kicsit Leia) miatt gondoltam ezt fontosnak és legjobban egy olyan jelenetet vártam, amikor elbeszélget a faterral, de egyelőre nem jött meg. Most már viszont Kylo is beállt a sorba és csak erősíti az ilyen irányú vágyaimat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarok srácok flamet kezdeni, így remélem nem lesz sértődés.

 

Star Wars Episode VII?

 

Rövid vélemény : Ez a film egyszerűen r.o.s.sz. (copyright by Mollem), azaz rémesen ostoba scifi szemét.

 

Annyira akartam szeretni ezt a filmet, de egy kis belső rajongói hang már a trailereket látva azt súgta, hogy itt valami nem stimmel, de próbáltam elhessegetni a Sötét Oldalt. Valahogy nem jött be már az előzetesek alapján, hogy mennyire avittnak fogják majd beállítani a filmet, hogy ne az új trilógia CGI sterilitása hassa át.

 

Történet. Episode IV újratöltve lélek nélkül.

 

Aztán a karakterek közti interakció... Az újak ok nélkül bíznak egymásban bármilyen előzmény nélkül... Míg a régiek... Szétbarmoltak mindent, amit a régi trilógia felépített. Karakterfejlődés, család, kapcsolatok, gyerekekbe vetett jövő... Han és Leia találkoznak, erre semmi ölelés, semmi csók, minimális gyengédség több évtizednyi kapcsolat után... Komolyan, mikor ment át az SW párterápiába? A végén is Chewbacca nem megy oda hozzá a halálhírrel... Vajon akkor Rey vagy Poe is Luke eltitkolt gyereke lesz? Mert ha ez lesz majd a későbbi csavar, akkor azt hiszem végleg leírhatjuk a franchiset.

 

De ami a leginkább fájt. Önmagát csapkodó gonosz? Na ne... Ezt a Disney hagyta leforgatni???? Most komolyan? Már a falkaszabolásnál is fogtam a fejem, de a végén a mellkasverdeséstől ettől szó szerint felnevettem kínomban a moziban. S azt hiszem ez mindent elmond. Űr King Kong.

 

A látvány : ez valóban nem lett volt rossz. Ám túl sok ember szereplőt dobtak be, míg a világokban semmi egzotikus nem volt. Sivatag, havas bolygó és dzsungel? Wow. Micsoda pezsgő fantázia.

 

Szóval ez a film siralmasan rossz, mintha kaptunk volna egy rossz fan fictiont. Értékelés : egyes. :(

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ami a leginkább fájt. Önmagát csapkodó gonosz? Na ne... Ezt a Disney hagyta leforgatni???? Most komolyan? Már a falkaszabolásnál is fogtam a fejem, de a végén a mellkasverdeséstől ettől szó szerint felnevettem kínomban a moziban. S azt hiszem ez mindent elmond. Űr King Kong.

Egyik kedvenc momentumom ahogy a sebét ütlegeli és ezzel hergeli magát. Meg úgy általában kb. minden amit irsz, annak az ellenkezőjét érzem. Tegnap láttam másodszorra és nyomtam is rá az ötöst. Első alkalommal egyedül a humorral volt bajom amiből mintha néha túl sok lett volna, de másodjára baromi jó volt az egyensúly.

Flame részemről biztos nem lesz. Ahány ember annyi vélemény. Mindenkinek nem tetszhet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is sivatag, havas bolygó, dzsungel, letudtuk velük 3 epizód ikonikus helyszíneit egy rész alatt, most már jöhetnek az egyediségek :evil:

 

Kamerás verzió? Meg ne lássam a gépem közelében, sicc :P

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy aránylag nézhető képminőségű érthetőnek nevezhető magyar szinkronost meg egy ugyanolyan képminőségű ratyi hangú angol nyelvűt szedtem le. Szeretném végre angolul is megnézni de az amit találtam nem alkalmas rá. No meg legalább egy angol felirat is jól jönne mellé.

 

Amúgy asszem felfedeztem egy újabb ordító fordítási hibát. Mikor Finnie megkérdezi Rey-től hogy repült-e már a Sólyommal imigyen érkezik a magyar válasz: "Nem! Nem repültem vele évek óta!" Bizonytalan is abban hogy repült-e vele aztán meg már régen repült vele.

Angolul meg mintha arra utalna hogy egyáltalán nem repült vele: "No! This ship...(ez a rész totál érthetetlenül szól)...years!"

Amit értettem talán jól értettem.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt mondja, hogy: "Nem repülTEK vele évek óta."! ;)

Tényleg azt mondja. Alig 45 perce jöttem ki róla a moziban, még emlékszem rá. Holnap már nem biztos, hogy fogok, de most még igen. :D Amúgy Kylónak mintha tényleg Szabó Sípos lenne a magyar hangja, amikor rajta van a maszk. Persze tuti, hogy nem ő, de a torzítással nagyon hasonlít rá Zöld Csaba hangja. Amúgy a Fines szarvashibát leszámítva - érthetetlen számomra, hogy ezt hogyan sikerült elkövetni, elfelejtett két sor között gondolkodni a ferdítő? - egész elégedett voltam a szinkronnal. Egyedül C-3PO nem tetszett. Józsa Imre az ep1-2-3-ban nagyon jó C-3PO volt, most meg nagyon sz*r.

És most jöttem rá, hogy azért a hátsó sorból sem volt túl jó nézni a filmet. Már akkor az volt az érzésem, hogy olyan távolról túl kicsi a vászon, de most, hogy a fele akkora veszprémi teremben néztem meg, középről, hát na, innen kell nézni ezt a filmet. Természetesen sokat hozzáadott az is, hogy most már az újdonság varázsa elmúlt és tudtam figyelni minden apró részletre. És így már az a pici vegyes érzés sem volt bennem, mint először, sőt, kifejezetten olyan érzésem támadt, hogy ez egy nagyon jó, de piszok sötét hangulatú film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.