Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

És most jöttem rá, hogy azért a hátsó sorból sem volt túl jó nézni a filmet. Már akkor az volt az érzésem, hogy olyan távolról túl kicsi a vászon, de most, hogy a fele akkora veszprémi teremben néztem meg, középről, hát na, innen kell nézni ezt a filmet.

 

Szerintem nem csak ezt a filmet, hanem mindet. Eleinte én is mindig a leghátsó sorba vettem a jegyemet, mert .... mittomén miért, talán mert azok a helyek fogytak a legjobban, mindenki azokat a helyeket akarta és én követtem ezt a vonulatot. Aztán rájöttem, hogy bizony sokkal jobb az, ha nincs távol a vászon annyira, így számomra (is) a legideálisabb már évek óta a közép-közép. A premiert egy 12 soros terem 5. sor közepéről néztem és az is nagyon jó volt. :)

 

Természetesen sokat hozzáadott az is, hogy most már az újdonság varázsa elmúlt és tudtam figyelni minden apró részletre. És így már az a pici vegyes érzés sem volt bennem, mint először, sőt, kifejezetten olyan érzésem támadt, hogy ez egy nagyon jó, de piszok sötét hangulatú film.

 

Dettó így voltam én is (és sokunk szintén) a második megtekintéssel. Apropó, ma megleptem magam a Képes útmutatóval ;) Nyami!!! :D

Egyébként szerintem is sötét hangulatú a film, annak ellenére is, hogy talán ebben a filmben van az SW mozik közül a legtöbb poén..... de zseniális az egész!

 

A két ünnep között valszeg megnézem Wilde kollégával a filmet és január első napjaiban a húgommal és leendő sógorommal. Ez a kettő biztosnak tűnik, de valószínűnek tartom, hogy lesz még ezen kívül is! ;) Az 5 megtekintésnek meg kell lenni, ami 10 éve az EP3 esetében is megvolt! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy aránylag nézhető képminőségű érthetőnek nevezhető magyar szinkronost meg egy ugyanolyan képminőségű ratyi hangú angol nyelvűt szedtem le.

Előbbit hol találtad? Eddig én is azt a (talán) spanyol bevezető szöveggel ellátott, de amúgy angol verziót találtam, amiről valószínűleg Ody is beszélt. Nem olyan vészesen trágya (de, amúgy eléggé :D), mégis egyszerűen muszáj újranéznem pár részt. Egyben így nem tudom letolni a filmet, mert úgy már nagyon illúzióromboló és idegesítő a minőség, de pár jelenet erejéig belefér. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody! Miért nem lehet többször is leszavazni az 5-ösre? :D Ahány megtekintés annyi szavazás!! :);):P

Ja... és követelem a csillagos ötös osztályzat bevezetését! :);)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harmadszor néztem meg, de ez a film egyre jobb és jobb elsőre is 5-öst adtam rá, de ez már egyre nagyobb 5-ös. És csak most tünt fel nekem, hogy C-3PO-nak már nem vörös a karja a film végén. :D

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody! Miért nem lehet többször is leszavazni az 5-ösre? :D Ahány megtekintés annyi szavazás!! :);):P

Ja... és követelem a csillagos ötös osztályzat bevezetését! :);)

Elégedj meg egy szavazattal. :P Vagy akár törölheted is és újra nyomhatsz egy ötöst, akár napjában többször is. :lol:

 

Harmadszor néztem meg, de ez a film egyre jobb és jobb elsőre is 5-öst adtam rá, de ez már egyre nagyobb 5-ös. És csak most tünt fel nekem, hogy C-3PO-nak már nem vörös a karja a film végén. :D

C3PO említi a film közben ezt a kar cserét de én még nem vettem észre a film végén. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

off

És most jöttem rá, hogy azért a hátsó sorból sem volt túl jó nézni a filmet. Már akkor az volt az érzésem, hogy olyan távolról túl kicsi a vászon, de most, hogy a fele akkora veszprémi teremben néztem meg, középről, hát na, innen kell nézni ezt a filmet.

Nekem még a 13. sor is majdnem messze volt, a tiétek meg ténylegesen.

 

Aztán rájöttem, hogy bizony sokkal jobb az, ha nincs távol a vászon annyira, így számomra (is) a legideálisabb már évek óta a közép-közép.

Tizenéve veszem a kétharmad/közép- közép helyekre a jegyet, ha van rá mód :) Nem jó az utolsó sorokban, főleg egy nagyobb teremben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harmadszor néztem meg, de ez a film egyre jobb és jobb elsőre is 5-öst adtam rá, de ez már egyre nagyobb 5-ös. És csak most tünt fel nekem, hogy C-3PO-nak már nem vörös a karja a film végén. :D

A film végén is vörös a karja.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdődött hát a Star Wars új korszaka. Micsoda banális kijelentés. :) Pedig ennél jobban nem lehet leírni azt, ami az utóbbi pár napban történt. A premier izgalma, az újabb közösségi élmény nagyon sokat hozzátett ahhoz, hogy a 2005 –ös hangulatot megközelítse az esemény. Rengeteg ismerős nick névhez immár arc is társul, megismertük végre egymást így talán nem túlzás azt állítani, hogy egy gát is átszakadt ez ügyben. Szinte mindenki ott volt, aki számít. Azért ez a kis bevezető, mert az előzmények nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy a filmet a kellő hangulatban és lelkesedéssel nézzük meg (ok, a fél óra reklámot fedje jótékony homály :P ).

 

Magát a filmet felfedezni roppant izgalmas! Sok tekintetben egy teljesen új koncepcióval találta magát szemben az ember. Hála égnek nem szájbarágós mű született és maximálisan kihasználták azt a tényt, hogy a Jedi Visszatér után 30 év telt el. Ez pedig sok idő. Számomra az egyik legnagyobb kérdést az jelentette, hogy mi lett a galaxissal 30 év alatt? Mennyiben írják felül az EPVI végi ünneplést? Nos, jelentem ezt is sikeresen megoldották, hisz egy elég hosszú béke időszak következett az Endori győzelem után, így az akkori ünneplés nem a semminek szólt, hanem egy valódi sikernek, a Lázadók legnagyobb sikerének. Ráadásul azokban a napokban több olyan dolog is történt a szereplőkkel, amik ebben a filmben visszaköszönnek. Elég, ha csak Poe Dameront vagy Kylo Rent említem. A film első 10 perce olyan szinten szippantja be a nézőt, hogy az döbbenet. Fantasztikus, sötét hangulat uralkodik, és már itt, az első párbeszédből megtudjuk a lényeget: a Jedik nélkül nem lehet egyensúly a galaxisban. Lor San Tekka sokat látott öreg, akinek szerintem nyugodt szívvel hihetünk. Minden azon áll vagy bukik tehát, hogy Luke –ot sikerül –e megtalálni, ezáltal a Jedi eszmét felébreszteni. Tetszik az elképzelés, miszerint az Endori győzelem után meg volt az esély a békére, de abban a formájában, ahogy megvalósult inkább volt egy kierőszakolt valami, mint sem az igazi szabadság eljövetele. Ez idő alatt voltak olyanok, akik rájöttek, hogy Jedik nélkül nem lesz igazi béke. Ugyanazon oknál fogva kellenek a rend őrei a galaxisba, mint kellettek anno 1000 évig. Egyszerűen megkerülhetetlenek. Én ezt lenyűgözőnek találom, mert olyan mintha a kör bezárult volna! Ráadásul egy egészben nézi a teljes SW történetet és mindez kb. 5 perc után tisztázódik is. Már itt mosolyogtam magamban, de ami ezután jött az szinte minden vágyamat túlszárnyalta. Egyrészt azért mert érzékeltették az eltelt 30 évet, másrészt mert bátran nyúltak a karakterekhez.

 

Szerintem ahhoz nagy tökösség kellett, hogy megöljék Han –t és ahhoz is, hogy Luke –ot csak két percre mutassák meg, ráadásul szöveg nélkül. Hatalmas SW ikonokról beszélünk így számomra ez a két momentum is jelezte, hogy nem mindenáron fan servicet akartak (persze volt ilyen elem is bőven, de azok inkább látványban voltak jelen). Az egész film súlypontja a karakterekre helyeződött, melyek közül Rey és a Skywalker/Solo vérvonal volt a legérdekesebb. Az átugrott 30 évnek köszönhetően kérdések egész hada cikázhatott a fejünkben. Hogyan kerültek ebbe a helyzetbe ezek az emberek, mi történt velük? A film nagyon ügyesen manőverezik eme kérdések tengerében és csak néha csepegtet pár információt. Talán a legtöbbet Han –ról és a fiáról, Kylo –ról tudhatjuk meg. Számomra egyébként is a Solo család a legérdekesebb. Sajnos nem sikerült kitörni a Skywalkereket sújtó átok alól, ezúttal Ben Solo –t csábítja el a sötétség. Maga a karakter roppant eredeti annak ellenére, hogy a nagyapját majmolja. Imádom! Kettősség van benne: tud irtózatos erőt is demonstrálni, de képes olyan is lenni, mint egy taknyos ifjonc. Azok a jelenetek, amikor használja az Erőt szinte kivétel nélkül nagyon súlyosak. :o Az apja megölése volt a film csúcspontja, azt nagyon jól vitték végig. Emlékszem az első megtekintéskor csak a könnyeimet nyeldestem. Azért mégis csak egy sci-fi ikon halálozott el a szemünk láttára, ráadásul a saját fia által.

Rey más tészta, az ő érdekessége abban rejlik, hogy szinte nem tudunk róla semmit, de mégis olyan Erő lakozik benne amilyet eleddig megnyilvánulni egyik SW karakterben sem láttunk ebben a fázisban. Ez a lány mindenféle képzés nélkül, ösztönösen tud űrhajót vezetni, érti a droidok és a vukik nyelvét, ráadásul, ahogy haladunk előre a filmben és kezdi felfedezni az erejét, olyan dolgokra képes az Erő által, amik ilyen tudásszint mellett példa nélkül állók. Nem csoda hát, ha szinte minden néző Luke lányának hiszi. Szerintem ennél kicsit bonyolultabb lesz a sztorija, de erre még várni kell másfél évet. :)

 

Fentebb említettem az új koncepciót. Nos, ez meglátásom szerint abban merül ki, hogy ezúttal igen fontosak a mellék kiadványok, amiből a galaxisban fennálló viszonyokat hámozhatjuk ki. Korábban ez nem így volt, sőt az előzmény trilógia idején épp azon volt a hangsúly, amiről most elvették a fókuszt. Meglátásom szerint ezért fura, hogy alig kapunk valami infót a fennálló rendszerről ahhoz képest, ami régen jellemező volt. Persze ne feledjük, hogy ez a film nem az EPIII folytatása, hanem az EPVI –é. Sorban nézve tökéletesen fog illeszkedni a sorozatba. Egyébként annyit még hozzá tennék, hogy a Köztársasági rendszerek pusztulása már másodszori megnézésre is igen drámai jelenet volt, szóval nem lesz ezzel sem baj, csupán meg kell szokni a hangsúlyok diktálta keretet.

 

Az új világokat elnézve koncepcionálisnak tűnik, hogy nem akartak használni CGI –t a létrehozásukban, vagy csak minimálist. Szó mi szó, élők a bolygók, igazán realisztikusak is, de én jobban örülnék néhány egzotikusabb világnak a jövőben. Ezek mindig is adtak egy kellemes ízt az SW –nek. Nem lenne jó, ha kikopnának a sorozatból. Itt viszont meg kell említenem egy kellemes csalódást, Jakku képében. Egyik legnagyobb félelmem volt, hogy Tatooine klónt kapunk, de hála égnek tévedtem. Nagyon erős egyedi hangulatot sikerült adni a planétának, külső megjelenése pedig erre még rátesz egy lapáttal.

 

A film maga igen komoly hangulatú, amit itt-ott kellemes poénok oldanak. Maga a rész beillene egy trilógia záró darabjának is, annyi katartikus pillanat van benne. Eddig az ilyen szintű letaglózás nem volt jellemező a nyitó darabokra. Az EPI egy ártatlan világba kalauzol el minket (ez az egyetlen SW film amikor még béke van), az EPIV már a Birodalomban játszódik de inkább kalandosabb. Viszont a VII részben minden benne van, ami a korábbi filmeket naggyá tette. Még belegondolni is borzongató mi vár ránk a későbbiekben.

 

Pár szót ejtenék a zenéről is, amit eleinte jellegtelennek véltem, de ez nem igaz. Vannak benne fantasztikus témák. Az lehet, hogy nincsenek benne "slágerek" de így is egy nagyon erős és hangulatos anyagnak tartom.

 

Örülök, hogy ennyire bejön a film, és el lehet merülni benne. Voltak aggályaim, félelmeim, negatív is voltam sokszor, de nem bánom. Annál őszintébb most az örömöm.

 

Ja és MissKarrde –nak igaza lett. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon elrugaszkodottak az olyan kritikák. Az ide íródott jobb féle kritikáknak a nyomába se érhetnek.

 

 

Előbbit hol találtad?

Közben találtam egy jobb helyet.

 

Azt is a mozicsillag.cc-ről leltem.

https://openload.co/f/GKoGHimz-_c#

Katt a "download"-ra és utána "free download"-ról lehet tölteni. Sajna rájön a reklámablakozhatnék és ha megmakacsolja magát addig kell kattogtatni amíg nem akarja előhozni a letöltőablakot.

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy EU rajongó véleménye a filmről. Sok igazság van benne érdemes elolvasni

http://www.gamer365.hu/blog_post.php?id=30956

Én nagy Legends-rajongó vagyok, és ezzel együtt mondom, hogy a szerzőnek a legtöbb dologban nincs igaza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy EU rajongó véleménye a filmről. Sok igazság van benne érdemes elolvasni

http://www.gamer365.hu/blog_post.php?id=30956

 

Én számomra csak a csak az OT és a PT valamint a Clone Wars, szóval a Lucasi fő áramlat létezett eddig is. Nem vagyok, voltam EU rajongó. De a szerzőnek vannak igaz meglátásai. Kicsit gyors lett a tempó, átléptek egy-két Lucasi normát szerintem is, de én adok esélyt a VII résznek, mert a VIII és IX. részek fogják megválaszolni a kérdéseket.

Úgye arrol már értekeztünk máshol, hogy az Abrams féle új Star Trek-kek mennyire megosztották a Trek rajongók kemény magját, hogy ezek a filmek már nem is igazi Trek filmek. Kicsit most itt is ilyen a helyzet, de a változás elkerülhetetlen ami fájdalommal jár. A termékeny SW univerzum reményében mindenkinek rugalmasságot kell tanusítania, nem a régmultba révedeznie.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor itt lenne a saját részletesebb véleményem, bár még hosszasan tudnám sorolni....

 

Ne tudjátok meg, hogy mennyire vártam ezt a filmet. Angliában élve úton útfélen egyre növekvő számban láttam az SW logóval ellátott termékeket és azon morfondíroztam magam, hogy vajon miért csak a gonosz Sith szerepel mindenen? Minden bögrén, pólón és egyéb csecsebecsén az ő vörös lézerkardja virított. Próbáltam azzal magyarázni, hogy biztos lesz egy ilyen csavar, hogy a maszkos fickó valójában Luke lesz, aki megingott a kezébe hulló hatalomtól. Most így a film után azt mondanám, hogy valószínűleg nem akarták felfedni, hogy ki is lesz a Jedi a történetben a három lehetséges jelölt közül. Mindenesetre ez az egész marketing húzás kicsit elkezdett aggasztani, hogy vajon miért titkolják a Jedi vonalat ennyire és mi lesz a nagy csavar?

 

Aztán fél órányi reklám után végre elkezdődött a film. Komolyan mondom a libabőr kirázott, annyira csodálatos amikor a Star Wars logó megjelenik és az ismert fanfár jellegű főtémára eltűnik a háttérben és elkezd a szöveg felfelé kúszni. Na most ezt a kb. 10 másodperces hallatlan örömömet már az első sorokkal sikeresen elkezdték lenullázni. Eltűnt a főszereplő, akin az egész galaxis sorsa múlt. Luke Skywalker sehol. "Ez meg, hogy lehet?" Kérdeztem magamban. Aztán látom lett újabb Birodalom immáron új néven. Ez aztán a remek felütés, már nem tetszik. Itt álljunk meg egy pillanatra, mert szerintem a rajongók többsége nem gondolta ezt végig, hogy a Disney mit követett el ellenünk. Gyakorlatilag reboootálták az immáron középső trilógiát és kidobtak minden eredményt, amit a hőseink elértek. Az endori csata után mindenki boldogan ünnepelt a galaxis kibővített és nem kibővített részeiben, majd alig egy emberöltő alatt mindent sikerült szétbarmolni. Miért is? Hogyan? Ha egyszer végleg leszámoltak Palpatine császárral és megdőlt a zsarnokság, akkor nem ért véget a polgárháború? Vagy ha maradtak is még birodalmiak, akkor azokat nem csapták le? De végül is legyünk humánusak, biztos volt valami tűzszünet vagy megállapodás. Erre mi történik itt? Teljes hatalmi visszarendeződés. A filmben később kiderül, hogy gyakorlatilag új néven megint lett új főgonosz, akinek az ölébe esett egy új sereg, míg a Lázadók már megint patkányok módjára bujkáló bukott forradalmárok lettek. Ezt mégis hogy értük el kvázi 20-30-40 év alatt? Hogyhogy nem számolták fel a rohamosztagosok képzését? Hogy hagyhatták az Első Rend megerősödését Lukeék? Miért nem tett semmit Luke az új Snoke nevű Sith ellen? Nem súgtak neki semmit sem a szellemek? Hogy hagyták egy komplett bolygóméretű fegyvert megépíteni?

 

A kezdő sorok után beindul a sztori. Megint sötétben vagyunk, feltételezem ez az Első Rend uralmát szimbolizálná. Aztán megjelenik az első főhősünk, Finn. A Klónok háborúja sorozat óta tudjuk, hogy a klónok milyen kemény kiképzést kaptak. Egyrészt már azt sem értettem sosem, hogy miért hagyták abba a klónok gyártását Palpatine uralma alatt, de a kánonban biztos lenne válasz valahol. Erre most kapunk kvázi agymosott janicsárokat. Mivel Finn nem klón, akkor miért nincs saját neve? Ha nincs neve, akkor mégis csak klónkiképzést kapott? Ha kapott kiképzést, akkor az engedelmesség és a parancsmegtagadás nem volt tananyag? Ez annyira fals és rosszul bemesélt motiváció ennél a karakternél, mert ezzel a háttérrel, ezzel a neveltetéssel ez a kis megingás nem történhet meg. Kylo persze még meg is érezte az Erő finom rezdülését körülötte azután, hogy kapunk egy gyönyörű mészárlásos jelenetet egy (12)-s filmben. Normálisak a Disneynél? Már itt fogtam a fejem, de oké haladjunk tovább.

 

Poe. Semmit nem tudunk róla, de az egész filmben szépen tud gépmadarakkal röpködni. Wow. Micsoda karakter lett. Ha jól emlékszem, akkor más szerepe nem is volt az egész filmben. Több szót nem is érdemes rá vesztegetni.

 

Kicsit felpörgetem mostantól a kritikát, különben halálra unjátok. Szóval az egész Jakku egy roncsosabb Tatooine lett. BB8 jópofa, a Reyt alakító csajszi tényleg szép. Még egész tűrhetően mesélték össze Finn karakterével, aki valami érthetetlen módon úgy ráizgult, hogy már-már zavaró volt. Rey persze a botjával harcol, mert hát tök logikus, hogy fadarabokat talál az ember lánya egy sivatagban és lőfegyver helyett azzal fog vívni. Szó szerint nem lövöm le a poént, de nagyon bízom benne, hogy később ráállnak majd a Darth Maul féle dual pengére az ő esetében esetleg az EP VIII során, mert feltételeztem, hogy ezért is lett annyira kihangsúlyozva a harci tudása. Rey egyébként Finn mellett egy egész pozitív színfoltja az egész filmnek. Remélem nem az lesz a nagy csavar, hogy róla pedig kiderül, hogy Luke lánya. Mert a kis visszaemlékezése alapján már nagyon kicsi korában ott hagyták a Jakkun. Már vártam, hogy mikor nyögi be, hogy fázik a hajóra kerülve és akkor Han lehetne az ő angyala... Feltételezem Poenak szánják az írók, ha már emlékeim alapján nem sikerült az egész filmben egy közös jelenetben szerepelniük, míg Finn csak vergődjön a friendzone nevű intézményben. Visszatérve Reyre. Nem tudom, hogy bejön-e a jóslatom, hogy ő Luke lánya, mert ha igen, akkor az megbocsáthatatlan vétek egy szülőtől. Egyrészt lepasszolja, másrészt több ezer világból berakja egy élhetetlen bolygóra nyomorúságos körülmények közzé. Biztos ki lesz majd magyarázva, hogy óóó hát biztos így akarta megvédeni a Sithektől, esetleg saját elgyengüléséből fogant ki tudja kitől. Ám a galaxis megmentője, egy igazi Jedi, sosem hagyná ott a saját gyerekét a sivatagban, miután ő és az apja is hasonló körülmények között nőtt fel... Látványos visszaesés ez Corouscanthoz képest, ami még csak nem is szerepelt a filmben.

 

Arról már nem is beszélve, hogy nekem ne adják be azt, hogy a Han-Leia-Luke hármas annyit nem beszélt egymással, hogy kinek hány gyereke van. Itt lyukadtunk ki a régi trilógia felújított szereplőire, ami legjobban kicsapta a biztosítékot nálam. Han és Leia összehoztak egy idegbeteg fiút, de vajon Bent ők miért nevezték volna el Obi-van Kenobi után? Hiszen ő nem hozzájuk, hanem Lukehoz kötődik. Han és Leia elhidegültek egymástól. Hanból megint csempész, Leiából bázislakó lett, akik úgy tűnik évek óta nem látták egymást. Ez most komoly? Ennyit ért a nagy romantika? Találkoznak, benyom egy poént a hajáról, de nem hangzik el a szeretlek, nincs csók, csak egy kis ölelgetés. Ez óriási csalódás volt, mintha valami párkapcsolati realitybe néztem volna bele. Egyszerűen ez döbbenet. A még nagyobb még mindig Luke eltűnése, hogy az oktatásának a megbicsaklása miatt elmegy világgá? Egy igazi férfi, egy igazi háborús hős sosem tenne ilyet, hanem megpróbálná kijavítani az elkövetett hibát. Erre ők hárman gyakorlatilag nyugdíjas klubba mentek és hagyták az egész galaxist elbarmolni. Mert ez nem más, mint tömény hülyeség JJtől. Tudom, hogy ez egy mese és majd a jó nyer az Ep IX végén, de minek? Ha egyszer így bedobnak teljesen értelmetlen, karakteridegen lépéseket. Mert tételezzük fel, hogy Luke komolyan megtört Ben kisiklásától, de emiatt világgá menni? Hol van a többi Erő érzékeny tanítvány? Jaj... Ez így tragikus. Arról már nem beszélve, hogy Mark Hamill egy árva szót nem szól az egész filmben, mert a végén is még sóbálvánnyá vált Reyyel nézik egymást, amíg a helikopter is tudott körözni körülöttük egy kört búcsúzóul. Ez valami röhej és méltatlan volt Lukehoz és a színészhez is.

 

S akkor beszéljünk talán még az egyik legizgalmasabb karakterről, Kylo Renről. Eleve hülyeség volt Ren és Rey nevű karakterneveket adni nekik, mert eléggé hasonlóak. Kyle Katarn is kicsit meg lett gyalázva. Szóval visszatérve Kylora, ő egy idegbeteg hülye. Egyszerűen egy vicc volt, hogy a Disney ezt hagyta leforgatni és senki nem mondta a forgatókönyvíróknak, hogy na ezt azért már nem kellene. Beállítják, hogy a tiszt parázva jelent és a nézők azt hiszeik, hogy majd jól megszadizza a hírhozót, erre a falat csapdossa szét. Később a kínzókamrát is szétveri és még a kinti őrök is irányt váltva inkább kikerülik a lézerkarddal rohangáló házi futóbolondot. Majd beszél Snokekal, aki tényleg egy dementor és Gollam keveréknek tűnik, de közben a náci tisztre hajazó mitugrász többször belevág a beszélgetésükbe. Ez dramaturgiailag annyira helytelen. Vagy hogy nem Kylon mond beszédet a fegyver aktiválásakor, hanem ez a főtiszt. Kylo esetében is beállítják őt, mint valami Mestert, hiszen még Reynek is felajánlja, hogy tanítaná és miután láttunk pár jó kis trükköt tőle, leveri két képzetlen erőhasználó. Itt még talán be lehetne mesélni, hogy Rey valószínűleg Luke lánya és esetleg törölte az emlékeit, de mivel kislányként rakták ki Yakkura, így ez is megkérdőjelezhető. Szóval Kylo csápol és csápol és csápol a fegyverével, erre Rey simán legyűri őt és hülyére alázza. Erre mit tesz a Sith? Elkezdi magát csapkodni, hogy utána még jobban lealázza... Jaj. A rövid kritikámban már írtam, hogy annál a jelenetnél a moziban szó szerint felröhögtem kínomban, mert annyira rossz volt. Páran mondtátok ugyan, hogy magát hergelte a küzdelemre a seb megérintésével, de ezt így látni egy Darth Maul vagy Vader után. Micsoda Sith korcs ez?!

 

Úgyhogy szereplők terén talán ennyit. A Finn-Rey-BB8 hármas nem rossz, ahogy támogatták egymást, de az összes többi rémesen gyenge vagy elfogadhatatlan. Talán még az a kis vörös lényt lehetne kiemelni a kocsmából, mint emlékezetes karaktert, de őszintén szólva az a faj sem jött be igazán a nagy gürü szemeivel, mert nem igazán volt idegen beütése. Nem tudom, a korábbi hat részben sokkal szimpatikusabb idegen lények szerepeltek, míg itt az újak olyan kis nyomottak lettek, mintha nem jutott volna elég idő a designra. Inkább használtak volna fel több régi fajt. A Lázadók között is aggasztóan sok embert láttam, mintha a galaxis sorsának döntéshozói csak ebből az egy fajból kerülhetnének ki mindkét táborban.

 

Mi maradt még ki? A történet. A micsoda? Ja a történet... Episode IV újratöltve lélek nélkül pár akcióbetéttel. Tény, hogy a Millenium Falconos repkedés jól sikerült. Az undorító szörnyes rész teljesen felesleges volt és a Prométheuszt idézte. Minek kellett ez bele? Aztán az erdős tó környéki csata sem volt rossz, bár több elemében tévésorozatot idézett, ahogy romos falak között egymásra lövöldöztek. Régen voltak lépegetők, tankok, ostromágyúk és megannyi mechanikus egység, míg itt is olyan kis költségtakarékosnak nézett ki az egész. Semmi extrém világot nem dobtak be.... Sivatag, havas erdő és sima erdő? Ennyi? Fantázia hova lett? Szégyen. Több élet és tobzódó ötlet volt a Clone Wars sorozat 1-1 epizódjában, mint ebben az egész filmben.

 

Még egy gondolat a nagy Halálcsillag v3.0-hoz. Hogy a fenébe látták egy másik naprendszer felrobbanását az erdős bolygón? S mégis hogy céloznak egy fix pályán mozgó bolygóról? Ez is olyan marhaság volt. Az hogy lemásolják a teljes EP IV űrcsatát, azon pedig már meg se lepődjünk. Közben számolják vissza a perceket, mint egy rossz kabaréban. A bolygó széthullása legalább látványos volt, ha már komolyabb űrcsatára nem tellett. A filmben talán még a napfényben megvilágított aszteroidamező tetszett még a roncsok közti repkedés után, mert azt tényleg gyönyörűen megcsinálták.

 

Mit mondhatnék még? Idővel lehet meg fogom ezt a filmet szeretni, de ez az egész harmatgyenge és elégtelen között lavíroz. Még egy Jar Jar spinoffot is szívesebben megnéznék, mint most ezt újból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már megbocsáss, de mit vártál? Hogy majd ugyanaz lesz,mint az Ep 1 idején, hogy béke honol mindenfelé, és a Jedi Tanács őrzi a rendet, élén Luke Skywalkerrel, aki ott ül a tanácsteremben, és Yoda mester módjára ossza az észt? Ez lett volna a legunalmasabb, legérdektelenebb folytatás, amit csak el lehet képzelni, és sokan féltünk is tőle, hogy ezt lépik meg. A Lázadók megtették, amit lehetett, megdöntötték a Birodalmat, ami darabjaira hullott. Létrejött a Köztársaság, amely igyekezett helyreállítani a békét, ami fenn is állt pár évtizedig, ez alatt viszont megerősödött egy birodalmi utódállam, amely az Ep 7 idejére vált igazi fenyegetéssé. A galaxis pedig óriási, simán el lehet bújni valamelyik ismeretlen sarkában erőt gyűjteni. 30 év nagyon hosszú idő. A rebootolás pedig érthető, mert a nézők/rajongók 90 %-át elsősörben a csillagrombolók, rohamoszik, TIE vadászok érdeklik. A mészárlás pedig szerintem simán belefért a 12-es karikába.

 

A karakterek is rendben vannak szerintem, többségük kidolgozott, Kylo azért tör-zúz, mert vívódik magában a Sötét és a Világos Oldal közt, azért is nyírja ki Han-t, hogy ezáltal végleg elkötelezze magát a Sötét Oldalon. Az hogy Han és Leia nem smárolnak meg cirógatják egymás? Hahó, ugyanazt a filmet néztük? Szakítottak a gonosszá vált fiuk miatt, ez világosan lejön a filmből. Persze, az érzéseik nem sokat változtak, de nálam is betett volna rendesen, ha azzá válik az egy szem gyermekem, amivé Ben vált.

Poe-t pedig hagyd békén, azért szerepel aránylag keveset, mert Abrams-ék eredetileg ki akarták nyírni 20 perc után, aztán utólag meggondolták magukat, de nyilván nem akarták miatta a komplett scriptet újraírni, ezért beszúrtak neki néhány jelenetet a végefelé. Ugyanakkor amikor látjuk, az remek alakítás, szinte uralja a jeleneteit, kedvencem, amikor egymaga ledarálja a komplett ER légerőt 20 mp alatt....

 

A helyszínek tényleg lehettek volna jobban elrugaszkodottabbak a földi világtól, de engem nem zavart különösebben. Luke pedig tényleg igen keveset szerepel, ami érthető, hiszen arra ment ki az egész film, hogy mindenki őt keresi. Az EP 8-ban és 9-ben biztosan sokkal többet látjuk. Természetesen megvannak ennek a filmnek is a hibái, de ennél sokkal rosszabbra is sikerülhetett volna. Amit meg Jar-Jarról írtál, azt meg nem is minősíteném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy telnek a napok egyre többször az ep3-as színházjelenet emlékezetes párbeszéde ugrik be.

"Anakin, ne áltasd magad, tudod, hogy így van." Második megnézésre jobban élveztem, de akkor is megrendült a bizalmam.

Az ep7 egy felszínes újratöltés lett, egy biztonsági játék. J.J. azt tudja, hogy miért nem szerették sokan a PT-t, de úgy tűnik, hogy azt nem, mik a SW igazi értékei.

Baromira érdekelne, hogy George hogyan képzelte el a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már megbocsáss, de mit vártál? Hogy majd ugyanaz lesz,mint az Ep 1 idején, hogy béke honol mindenfelé, és a Jedi Tanács őrzi a rendet, élén Luke Skywalkerrel, aki ott ül a tanácsteremben, és Yoda mester módjára ossza az észt? Ez lett volna a legunalmasabb, legérdektelenebb folytatás, amit csak el lehet képzelni, és sokan féltünk is tőle, hogy ezt lépik meg. A Lázadók megtették, amit lehetett, megdöntötték a Birodalmat, ami darabjaira hullott. Létrejött a Köztársaság, amely igyekezett helyreállítani a békét, ami fenn is állt pár évtizedig, ez alatt viszont megerősödött egy birodalmi utódállam, amely az Ep 7 idejére vált igazi fenyegetéssé. A galaxis pedig óriási, simán el lehet bújni valamelyik ismeretlen sarkában erőt gyűjteni. 30 év nagyon hosszú idő. A rebootolás pedig érthető, mert a nézők/rajongók 90 %-át elsősörben a csillagrombolók, rohamoszik, TIE vadászok érdeklik. A mészárlás pedig szerintem simán belefért a 12-es karikába.

 

A karakterek is rendben vannak szerintem, többségük kidolgozott, Kylo azért tör-zúz, mert vívódik magában a Sötét és a Világos Oldal közt, azért is nyírja ki Han-t, hogy ezáltal végleg elkötelezze magát a Sötét Oldalon. Az hogy Han és Leia nem smárolnak meg cirógatják egymás? Hahó, ugyanazt a filmet néztük? Szakítottak a gonosszá vált fiuk miatt, ez világosan lejön a filmből. Persze, az érzéseik nem sokat változtak, de nálam is betett volna rendesen, ha azzá válik az egy szem gyermekem, amivé Ben vált.

Poe-t pedig hagyd békén, azért szerepel aránylag keveset, mert Abrams-ék eredetileg ki akarták nyírni 20 perc után, aztán utólag meggondolták magukat, de nyilván nem akarták miatta a komplett scriptet újraírni, ezért beszúrtak neki néhány jelenetet a végefelé. Ugyanakkor amikor látjuk, az remek alakítás, szinte uralja a jeleneteit, kedvencem, amikor egymaga ledarálja a komplett ER légerőt 20 mp alatt....

 

A helyszínek tényleg lehettek volna jobban elrugaszkodottabbak a földi világtól, de engem nem zavart különösebben. Luke pedig tényleg igen keveset szerepel, ami érthető, hiszen arra ment ki az egész film, hogy mindenki őt keresi. Az EP 8-ban és 9-ben biztosan sokkal többet látjuk. Természetesen megvannak ennek a filmnek is a hibái, de ennél sokkal rosszabbra is sikerülhetett volna. Amit meg Jar-Jarról írtál, azt meg nem is minősíteném.

Teljesen egyetértek. Azt még hozzátenném, hogy a Birodalom korszaka is csak huszon-egynéhány évig tartott, ennyi idő alatt sem sikerült teljesen kiirtaniuk a béke és szabadság híveit, pedig ők aztán igazán nagyon megpróbálták. Ezek után én nem csodálkozom azon, hogy a kocka fordultával az Új Köztársaságnak az ellenség teljes megsemmisítésére 30 év nem volt elég, már csak azért sem, mert erőszakban és elnyomásban nem ugyanaz a kategória, mint Palpatine/Sidious rezsimje volt.

 

 

Baromira érdekelne, hogy George hogyan képzelte el a folytatást.

Régebben engem is érdekelt volna, de most már nincs jelentősége. Úgy tűnik, nem volt számára annyira fontos megvalósítani, mint az előző 6 filmet, mert különben nem adta volna el a jogokat. Ez a Star Wars nyilvánvalóan más lett, mert más készítette, és nyilván nem is akart mindent másolni, mert abból csak valami silány másolat lett volna. Szerintem az Ep7 nem lett ilyen. Lehet, hogy nem 100%-ban sikerült eltalálni az arányokat, hogy mit vegyen át, és mit újítson meg, de a végeredmény így is egy élvezetes Star Wars film lett, egy új korszak és trilógia kezdete. Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek. Azt még hozzátenném, hogy a Birodalom korszaka is csak huszon-egynéhány évig tartott, ennyi idő alatt sem sikerült teljesen kiirtaniuk a béke és szabadság híveit, pedig ők aztán igazán nagyon megpróbálták. Ezek után én nem csodálkozom azon, hogy a kocka fordultával az Új Köztársaságnak az ellenség teljes megsemmisítésére 30 év nem volt elég, már csak azért sem, mert erőszakban és elnyomásban nem ugyanaz a kategória, mint Palpatine/Sidious rezsimje volt.

Hát ez az, azért a jók a jók, mert ők nem akarják kiirtani az ellenség írmagját. Érdekes lett volna egy olyan Köztársaság, ami ideológiai és politikai különbözőségek okán népirtást követ el.

Azt meg már csak lábjegyzetként tegyük hozzá, hogy a Jediknek ezer év alatt sem sikerült kiirtani a Sith-et. Pedig ők is próbálkoztak azért, sőt, maguktól a Sith-ektől kaptak erre segítséget. :D

 

Kennedy mintha azt mondta volna, hogy a legnagyobb különbség Lucas és Abrams víziója között, hogy Lucas tinédzsereket akart főszereplőnek (mi lett nála újabban ez a tinimánia?), Abrams ezzel szemben idősebb karaktereket hozott létre. Kasdan szerint pedig Lucas is hajlott arra, hogy látványvilágában a film az ep4-5-6-ot idézze - ami azért érthető, hiszen a sorban azok után következik. Lehet, hogy ő talán finomabban idézett volna, de szerintem a megvalósított változattal sincs gond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnapelőtt a moziból kijőve beszélgettem haverral arról, hogy ez azért egy elég komor film. Sok benne a humor, a színes, napfényes jelenet, de mindent összevetve, a dolgok nem végződtek valami jól.

Eleve az alapfelállás: nincs Jedi Rend, a gonosz nem tűnt el. Aztán jön a többi. Ez az első Star Wars film, ami éjszakai jelenettel nyit. A sötét mindig is a gonosz tere, itt pedig az első napfényes jelenetig sokat kell várnunk - jellemzően az viszont Rey-hez kapcsolódik. S nem elég, hogy sötéttel nyitunk, már az, hogy a csillagromboló bekúszik a világos bolygó elé és kitakarja, komor hangulatot hoz, amit csak tetéz, hogy a falut lemészárolják, az első hőst, akivel összefutunk, fogságba esik, és egyértelműen a gonosz dominálja a film egész bevezető részét.

Rey sorsa sem túl pozitív. Anakin bár rabszolga volt, Watto mellett baromira nem volt rossz sorsa. Csak annyit róhatunk fel Wattónak, hogy dolgoztatta a kis nyolcéves Anakint, de annak milyen rossz lehetett ez, hiszen amúgy is imádott szerelni, meg versenyezni. Viszont volt frakó lakásuk, szűkölködésnek nyoma sincs, stb. Watto baromi jól tartotta a rabszolgáit. Luke-nak ilyen téren rosszabb sorsa volt, hiszen őt a nagybátyja szigorúan fogta, de akkor is: szerelhetett, röpködhetett, a családjával élt. Rey ellenben nem tudja, hová lettek a szülei, egy roncsban él egy olyan bolygón, ahol egy egész napot át kell guberálni, és örülhetsz, ha a végén kapsz egy vacsorára elegendő ennivalót. Mert azért az hamar lejött, hogy Unkar nagyjából kedve szerint osztja a kosztot.

És akkor még itt vannak Erőkínzások, szétrobbanó bolygók, stb. A vége meg... Hajaj:

- Amikor Luke végre megkerül, akkor sem veti szét a lelkesedés. Semmi megnyugtatót nem lehet az arcáról leolvasni, ráadásul Rey könyörgő képe sem mutatja azt, hogy most aztán megkönnyebbülhetünk.

- Meghal Han Solo.

- A Köztársaságot igen komoly csapás éri.

- Ben Solo végleg átáll a Sötét Oldalra.

- Finn kómában marad.

Mindent összevetve szerintem a sorban az ep7 a második legnegatívabb végkicsengésű film az ep3 után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Meghal Han Solo.

- A Köztársaságot igen komoly csapás éri.

- Ben Solo végleg átáll a Sötét Oldalra.

- Finn kómában marad.

Mindent összevetve szerintem a sorban az ep7 a második legnegatívabb végkicsengésű film az ep3 után.

Valóban elég darkos a kicsengése, ami szokatlan egy trilógia nyitánytól. Bomarral a premier után beszéltük is, hogy hagyományosan a középső rész szokott ilyen borús lenni, és kérdéses, hogy ha ott is negatív kicsengést akarnak a végére (különben fura lenne ráfordulni a kilencedik részre), akkor nem lesz-e vajon túl nyomasztó hangulatú a trilógia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.